Spijkernisse, Netherlands
Terug

1,5 miljoen euro voor preventieve aanpak jeugdcriminaliteit

dc38dd798f6dbe74fc3dde42f4236420.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Dit plan zet in op het versterken van de weerbaarheid van een afgebakende groep potentiële veroorzakers van de meest ernstige problematiek en hun directe omgeving om het afglijden naar jeugdcriminaliteit te verhinderen.

Gemeente Nissewaard ontvangt definitief 1,5 miljoen euro van het Rijk voor de preventie en aanpak van jeugdcriminaliteit. De aanspraak volgde na een lobby en op basis van relatieve criminaliteitscijfers. Op verzoek van het Rijk is een projectplan opgesteld om de huidige preventieve aanpak van jeugdcriminaliteit een impuls te geven. Op basis van dit plan is het maximale bedrag toegekend.

Ondanks dat het met de meeste kinderen uit Nissewaard goed gaat, is er een kleine groep die een andere aanpak nodig heeft. De middelen komen vanuit het landelijke Rijksprogramma Preventie met Gezag. Het programma heeft een tijdelijk karakter. Preventie met Gezag stelt zich ten doel te verhinderen dat kinderen, jongeren en jongvolwassenen in de criminaliteit terecht komen of daar (verder) in afglijden. De aanpak is gebiedsgericht en samen met andere partners maar binnen de door het Rijk gestelde kaders.

Dit plan zet in op het versterken van de weerbaarheid van een afgebakende groep potentiële veroorzakers van de meest ernstige problematiek en hun directe omgeving om het afglijden naar jeugdcriminaliteit te verhinderen. Wetenschappelijke analyse van de doelgroep is daarbij belangrijk.

Het vergroten van het inzicht in drugsgebruik van jongeren in de leeftijd van 10 tot 18 jaar maakt onderdeel uit van plan. Hulp aan jongeren en hun ouders die in aanraking komen met politie, boa’s of leerplicht is een van de acties. Dit kan zijn het aanstellen van een coach, wijkouders, jeugdhulp en het inzetten van lesprogramma’s op scholen waarmee gedrag wordt beïnvloed. Voorlichtingen van Stichting Halt zullen worden uitgebreid naar het basisonderwijs.

De incidentele ondersteuning van het Rijk is voor de periode 1 juli 2024 tot en met 1 juli 2027. Het ministerie van Justitie en Veiligheid stelt jaarlijks €500.000 beschikbaar om de huidige preventieve aanpak van jeugdcriminaliteit een impuls te geven, aan de hand van kansrijke en wetenschappelijk bewezen effectieve interventies.

Lees ook

Zwanengroep-vogelgriep.JPG

Dode en verzwakte ganzen langs Zeedijk Hellevoetsluis door vogelgriep

Hellevoetsluis – De Zwanengroep Zuid-Holland heeft na een melding vanmiddag langs de Zeedijk meerdere dode en verzwakte ganzen aangetroffen. De dieren zijn slachtoffer van vogelgriep.

Nieuwsjaarsspeech_LINQ.png

Voorne aan Zee proost op 2026: ‘Stap uit die bubbel'

Brielle - Gisteravond verzamelden inwoners zich in de Sint-Catharijnekerk in Brielle voor de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Voorne aan Zee. Burgemeester Arno Scheepers heette de aanwezigen welkom en sprak over terugblikken op 2025 én vooruitkijken naar het nieuwe jaar.

VoornesOpstapbus.jpg

Voornes Opstapbus organiseert gevarieerd uitstapprogramma in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - De Voornes Opstapbus biedt inwoners van Voorne aan Zee een uitgebreid en gevarieerd programma met gezamenlijke lunches en culturele dagjes uit. Het initiatief is bedoeld voor mensen die er graag op uit gaan, maar daarbij behoefte hebben aan vervoer en begeleiding.

ChrisHottentot_lijsttrekker.jpg

Nissewaard Lokaal stelt kandidatenlijst vast: Chris Hottentot lijsttrekker

Nissewaard - Nissewaard Lokaal heeft de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. De leden van de partij kozen Chris Hottentot als lijsttrekker. Hottentot is sinds 2022 wethouder namens Nissewaard Lokaal in het college van burgemeester en wethouders.

fotooo.jpg

Buurtpreventie officieel van start in Hekelingen: ‘Klein dorp, maar niet altijd rustig’

Hekelingen - Hekelingen lijkt misschien een rustig dorp, maar volgens bewoners is er regelmatig sprake van onrust. Om de leefbaarheid en veiligheid van de inwoners te verbeteren, is maandagavond rond 19.45 uur officieel het startsein gegeven voor Buurtpreventie Hekelingen. Wethouder Mijnans hing samen met behulp van de vrijwilligers het buurtpreventiebord op aan het begin van het dorp.

rommelmarkt .jpeg

Ophaaldagen voor Tintese Rommelmarkt gaan weer van start: ‘Wij komen graag bij je langs’

Tinte - De ophaaldagen voor de Tintese Rommelmarkt gaan weer van start. De eerste ophaaldag staat gepland op zaterdag 17 januari. De spullen zullen worden opgehaald worden door stichting Tinte 400, voor de verkoop voor de rommelmarkt die 4 April 2026 zal plaatsvinden.