Spijkernisse, Netherlands

Nissewaard ontbreekt tijdens wintereditie Gluren bij de Buren

De subsidie voor het evenement is in Nissewaard in goed overleg stopgezet Foto: Karin Huijben - Gluren bij de Buren
Nissewaard – Gluren bij de Buren keert op zondag 1 februari terug met een nieuwe wintereditie die plaats zal gaan vinden in 32 gemeenten. De gemeente Nissewaard ontbreekt in de lijst van gemeenten die meedoen aan dit evenement. Het jaarlijkse evenement krijgt na goed overleg met de gemeente geen subsidie voor de komende editie.
Perry van Brandwijk | 12 november 2025 14:03 | 12 november 2025 14:03
Tijdens het evenement Gluren bij de Buren geven acts als muzikanten, dansers en andere podiumkunstenaars optredens bij mensen thuis in bijvoorbeeld hun woonkamer of tuin. In de afgelopen jaren waren er optredens in rijtjeshuizen, in een portiekflat, een boerderij en zelfs in bungalows konden mensen terecht voor een optreden achter de voordeur van hun gastvrije buren of wijkgenoten.

Door financiële steun van het Fonds voor Cultuurparticipatie kan Gluren bij de Buren jaarlijks plaatsvinden. Het festival kan door deze steun verder groeien met bijvoorbeeld regionale workshopdagen voor deelnemers en ook gaat hierdoor de helft van de vrijwillige donaties tijdens Gluren bij de Buren naar de optredende artiesten.

Subsidie in goed overleg stopgezet
Een woordvoerder van de gemeente Nissewaard bevestigt het nieuws dat de subsidie van Gluren bij de Buren in goed overleg met de organisatie is stopgezet. Volgens de woordvoerder voldeed het evenement inhoudelijk en qua deelnemers niet meer in Nissewaard. Ondanks de grote inzet van onder andere lokale projectcoördinator Cor Verdoes viel het aantal aanmeldingen in Nissewaard de afgelopen jaren tegen waardoor is besloten om de subsidie stop te zetten.

‘Helaas helpt de gemeente niet meer met een kleine projectsubsidie, wat we nodig hebben om een Gluren bij de Buren te kunnen draaien in een stad. Sinds coronatijd zijn we nooit meer op de getallen gekomen die we daarvoor wel hadden qua aanmeldingen van acts en hosts, dus deelnemers. In andere steden is het na coronatijd wel weer bijgetrokken, maar dat is in Nissewaard helaas niet gelukt’, vertelt Dirk-Jan van de organisatie van Gluren bij de Buren.

Afhankelijk van steun
De organisatie is afhankelijk van de steun om het evenement doorgang te kunnen geven in iedere gemeente waar zij actief zijn. ‘We kunnen Gluren bij de Buren helaas niet draaien zonder financiële hulp van de gemeente, omdat we een gratis evenement zijn zonder externe inkomsten zoals bijvoorbeeld horeca of ticketverkoop. Wij vinden het ook als organisatie heel jammer. Misschien dat er in de toekomst wel weer ruimte is, want het gebeurt ons niet vaak dat we in gemeenten zitten en we weer weggaan na een aantal jaar. Het is dus zeker een verlies wat we niet graag nemen’, aldus Dirk-Jan.

Tijdens de afgelopen editie in februari van dit jaar konden bezoekers terecht voor 14 intieme optredens die door de hele regio plaatsvonden. De optredens van Gluren bij de Buren duren gemiddeld 30 minuten en zo kunnen mensen meerdere optredens per dag bijwonen zonder zich hiervoor aan te hoeven melden. Ook bij de afgelopen editie deden veel bezoekers alsnog een vrijwillige bijdrage naar de performers en de organisatie.

Overzicht deelnemende gemeenten
In de rest van het land is Gluren bij de Buren alsnog te bezoeken. Op 1 februari kunnen mensen onder andere in Rotterdam terecht voor optredens. Een overzicht van alle deelnemende gemeenten en meer informatie over het evenement is te vinden op www.glurenbijdeburen.nl.

Meest gelezen

Johnny ruimt wekelijks Maaswijk op: ‘Ik doe rustig mijn ding, dat vind ik fijn’

Jennifer Smit | 7 november 2025

Twee aanhoudingen na ontdekking drugslab in Hellevoetsluis

Linsay Posthumus | 7 november 2025

Plastisch chirurgen halen in SMC 80.000 euro op voor strijd tegen kinderkanker

Perry van Brandwijk | 10 november 2025

Lees ook

Jacques van Schooneveld heeft al 5000 we...

Rockanje - In Rockanje stond onlangs een bijzondere wedstrijd op het programma, want scheidsrechter ...

Erik Noordzij (IBV): ‘Luisteren en sam...

Voorne aan Zee – Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokal...

Ombudsteam PvdA Nissewaard: ‘Voor ons ...

Nissewaard - Inwoners van Nissewaard die vastlopen bij instanties of tegen problemen aanlopen, kunne...

Belia is mantelzorger voor haar man: ‘...

Hellevoetsluis - Vandaag, op de Dag van de Mantelzorg, staan we stil bij de mensen die dag in, dag u...

Hardlooptrainers Voorne Atletiek volgen ...

Voorne aan Zee - In alle vroegte vertrokken afgelopen zaterdag verschillende hardlooptrainers van Vo...

Heuse derby in de 5e voetbalklasse op Oo...

Regio - De blauwe van SCO'63 ontvingen de rode van Hekelingen en waar de afstand tussen beide clubs ...