Spijkernisse, Netherlands
Terug

Museum Den Briel verwerft tekening Cornelis Springer

549271fdc2a78f944aab711577f450f0.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum.

Het Historisch Museum Den Briel heeft een tekening van de bekende kunstenaar Cornelis Springer (1817-1891) verworven. Het werk, een houtskooltekening op papier, meet 32 bij 40 centimeter en toont een gedetailleerd stadsgezicht getiteld "Gezicht op de Catharijnekerk in Den Briel", gezien vanaf het straatje Het Heultje. Rechtsonder is de tekening gesigneerd en gedateerd: C. Springer 28 Aug 57.

De tekening werd recent aangekocht op een veiling bij het Venduehuis der Notarissen in Den Haag en versterkt de deelcollectie Springers die het museum al meer dan een eeuw bezit. In de collectie bevindt zich tevens een potloodschets van Het Heultje (inv.nr. 3712).

Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum. Cornelia van der Linden was de erflater die met haar nalatenschap in 2012 bijdroeg aan de herinrichting van het Historisch Museum Den Briel en in 2019 aan de oplevering van het Visserijmuseum in Zwartewaal.

Museum tijdelijk gesloten

Het museum zal op 20, 21, 24 en 25 juni gesloten zijn voor publiek vanwege de aankomst van kunstwerken voor de tentoonstelling "Admiraal Maarten Tromp en zijn gezin. Terug in Brielle." Deze tentoonstelling is te bezoeken van vrijdag 28 juni tot en met zondag 1 september 2024. Het museum blijft wel geopend op zaterdag 22 en zondag 23 juni.

Lees ook

Palmpasen 3.jpg

Palmpasen op de St. Leonardusschool in Brielle

Brielle - Met Palmpasen wordt traditioneel de intocht van Jezus in Jeruzalem herdacht, op de zondag vóór Pasen. Ook op de basisschool St. Leonardusschool in Brielle wordt deze dag ieder jaar feestelijk en betekenisvol gevierd.

Schermopname (36).png

Natasja Bodde blikt terug: ‘Alles is een verhaal als je er langer naar kijkt’

Nissewaard - In 2023 werd Natasja Bodde verkozen tot stadsdichter van Nissewaard, een titel waarvan ze voor die tijd niet eens wist dat die bestond. Twee jaar later, in september 2025, werd een nieuwe stadsdichter gekozen. Natasja blikt tijdens een interview bij LINQ Lunch terug op een periode die haar als schrijver heeft gevormd.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 13.35.14.jpeg

Startsein Opschoondag in wijk Groenewoud

Spijkenisse - Bij wijkgroep Groenewoud is vanmiddag het startsein gegeven voor de Opschoondag. Ongeveer 55 kinderen van basisscholen Mgr. Bekkersschool en CBS Marimba verzamelden zich om een uur de wijk in te trekken met grijpers, handschoenen en afvalzakken.

Schermopname (35).png

Voornse Modelspoor Vereniging opent deuren voor publiek

Oostvoorne – De Voornse Modelspoor Vereniging (VMV) nodigt modelspoorliefhebbers en nieuwsgierigen morgen uit voor een speciale open dag. Van 10.00 tot circa 16.00 uur kunnen bezoekers een kijkje nemen in het clubhuis aan de Pinnepot 9 en kennismaken met de gedetailleerde modelspoorprojecten van de vereniging.

Foto voor bij Persbericht - Veilig en comfortabel doorfietsen over het Trambaanpad.jpg

Trambaanpad tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis wordt doorfietsroute

Hellevoetsluis - Het fietspad over de oude trambaan tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis wordt de komende jaren verbeterd. De werkzaamheden starten in 2027 en moeten eind 2028 zijn afgerond. Met de aanpassingen willen betrokken overheden het fietsen op Voorne-Putten aantrekkelijker maken.

Schermafbeelding 2026-03-26 150551.png

Politiescouts leren over wetten, handboeien en pepperspray

Spijkenisse - Negen jongeren lopen dit schooljaar elke woensdagavond mee met de politie in Nissewaard. De politiescouts maken zo kennis met het werk bij de politie. Zo leerden ze woensdagavond 25 maart werken met pepperspray en sloegen ze een ‘verdachte’ in de boeien.