Spijkernisse, Netherlands
Terug

Museum Den Briel verwerft tekening Cornelis Springer

549271fdc2a78f944aab711577f450f0
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum.

Het Historisch Museum Den Briel heeft een tekening van de bekende kunstenaar Cornelis Springer (1817-1891) verworven. Het werk, een houtskooltekening op papier, meet 32 bij 40 centimeter en toont een gedetailleerd stadsgezicht getiteld "Gezicht op de Catharijnekerk in Den Briel", gezien vanaf het straatje Het Heultje. Rechtsonder is de tekening gesigneerd en gedateerd: C. Springer 28 Aug 57.

De tekening werd recent aangekocht op een veiling bij het Venduehuis der Notarissen in Den Haag en versterkt de deelcollectie Springers die het museum al meer dan een eeuw bezit. In de collectie bevindt zich tevens een potloodschets van Het Heultje (inv.nr. 3712).

Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum. Cornelia van der Linden was de erflater die met haar nalatenschap in 2012 bijdroeg aan de herinrichting van het Historisch Museum Den Briel en in 2019 aan de oplevering van het Visserijmuseum in Zwartewaal.

Museum tijdelijk gesloten

Het museum zal op 20, 21, 24 en 25 juni gesloten zijn voor publiek vanwege de aankomst van kunstwerken voor de tentoonstelling "Admiraal Maarten Tromp en zijn gezin. Terug in Brielle." Deze tentoonstelling is te bezoeken van vrijdag 28 juni tot en met zondag 1 september 2024. Het museum blijft wel geopend op zaterdag 22 en zondag 23 juni.

Lees ook

Karateka’s van Dojo Mugen Chikara

Medailles voor karateka's Dojo Mugen Chikara

HELLEVOETSLUIS - Karateka's van Dojo Mugen Chikara hebben uitstekende resultaten behaald op het Open Noord-Nederlands Kampioenschap in Drachten. De sporters keerden huiswaarts met twee gouden medailles, een zilveren en een bronzen plak.

Nadine Doorduin Voorne Atletiek

Goede resultaten voor Voorne Atletiek

VIERPOLDERS – Het was sportief gezien een goed weekend voor de atleten van Voorne Atletiek. Tijdens verschillende wedstrijden in het land hebben de sporters afgelopen weekend goed gepresteerd. Er waren successen op het NK Masters in Vught, de landelijke SPAR Competitie in Naaldwijk en het Zeeuws Kampioenschap voor pupillen in Goes.

Ongeval Rozenlaan Spijkenisse 2

Motorblok vliegt uit auto en zorgt voor grote ravage aan de Rozenlaan in Spijkenisse

Spijkenisse – Maandagochtend rond 09:00 uur heeft een eenzijdig ongeval met een auto gezorgd voor een grote ravage aan de Rozenlaan in Spijkenisse. Het voertuig raakte door onbekende oorzaak een paaltje en kwam uiteindelijk tegen een betonnen fundering terecht. Vervolgens vloog het motorblok uit de auto en kwam het voertuig tegenover gesteld tegen een paal tot stilstand.

IMG-20260607-WA0011

Brand woning Egelantier Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – In een appartement aan de Egelantier heeft zondagmiddag een hevige brand gewoed. De brandweer schaalde op naar grote brand.

IMG_0985

Open dag HSV Ons Genoegen brengt vissers samen

Spijkenisse – Zondag organiseerde Hengelsportvereniging Ons Genoegen een open dag en visclinic. Tussen 10.00 en 15.00 uur konden bezoekers kennismaken met de vele vormen van hengelsport die de vereniging te bieden heeft.

MDB_1045

Nieuwsgierige koeien kijken toe bij reddingsactie aan Nieuwe Veerdam

Simonshaven - Zondagmiddag is een koe in een sloot terechtgekomen aan de Nieuwe Veerdam in Simonshaven. De brandweer kwam ter plaatse om het dier te redden, onder toeziend oog van nieuwsgierige soortgenoten die langs de kant stonden.