Spijkernisse, Netherlands
Terug

Museum Den Briel verwerft tekening Cornelis Springer

549271fdc2a78f944aab711577f450f0.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum.

Het Historisch Museum Den Briel heeft een tekening van de bekende kunstenaar Cornelis Springer (1817-1891) verworven. Het werk, een houtskooltekening op papier, meet 32 bij 40 centimeter en toont een gedetailleerd stadsgezicht getiteld "Gezicht op de Catharijnekerk in Den Briel", gezien vanaf het straatje Het Heultje. Rechtsonder is de tekening gesigneerd en gedateerd: C. Springer 28 Aug 57.

De tekening werd recent aangekocht op een veiling bij het Venduehuis der Notarissen in Den Haag en versterkt de deelcollectie Springers die het museum al meer dan een eeuw bezit. In de collectie bevindt zich tevens een potloodschets van Het Heultje (inv.nr. 3712).

Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum. Cornelia van der Linden was de erflater die met haar nalatenschap in 2012 bijdroeg aan de herinrichting van het Historisch Museum Den Briel en in 2019 aan de oplevering van het Visserijmuseum in Zwartewaal.

Museum tijdelijk gesloten

Het museum zal op 20, 21, 24 en 25 juni gesloten zijn voor publiek vanwege de aankomst van kunstwerken voor de tentoonstelling "Admiraal Maarten Tromp en zijn gezin. Terug in Brielle." Deze tentoonstelling is te bezoeken van vrijdag 28 juni tot en met zondag 1 september 2024. Het museum blijft wel geopend op zaterdag 22 en zondag 23 juni.

Lees ook

20260119_22420634_1000003834.jpg

Noorderlicht zichtbaar boven Voorne-Putten

Op maandagavond was in grote delen van het land, waaronder ook op Voorne-Putten, het noorderlicht te zien.

start2run 2026-1.jpg

Voorne Atletiek start nieuwe Start2Run-groep

Voorne aan Zee - Voorne Atletiek organiseert vanaf 2 maart een nieuwe Start2Run-groep voor volwassenen die willen beginnen met hardlopen of hun looproutine willen uitbreiden. De trainingen duren tien weken en vinden plaats op dinsdag- en donderdagavond van 19.15 tot 20.45 uur, vertrek vanaf het clubgebouw aan het Geuzenpark 3, op de grens van Vierpolders en Brielle.

SPIVO.jpg

Spivo Dames 1 wint thuis van Voltena Dames 1

Spijkenisse - Volleybalclub Spivo Dames 1 heeft in Spijkenisse een overwinning behaald op Voltena Dames 1. Daarmee herstelde de ploeg zich van de eerdere nederlaag in de uitwedstrijd tegen de formatie uit Werkendam.

WhatsApp Image 2026-01-19 at 11.52.53.jpeg

BREStheater doet mee aan Nationaal Theaterweekend 2026

Brielle – In het weekend van vrijdag 23 tot en met zondag 25 januari vindt het Nationaal Theaterweekend plaats. Door het hele land staan theaters stil bij de kracht en veelzijdigheid van theater, met een programma dat een breed publiek aanspreekt. Ook het BREStheater neemt deel en presenteert dat weekend meerdere voorstellingen.

Catharina_hoponhopoff.png

Bijeenkomsten over ouder worden in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - In Voorne aan Zee worden op verschillende locaties bijeenkomsten georganiseerd waarin oudere inwoners met elkaar in gesprek gaan over het ouder worden. Het initiatief, onder de naam Samen ouder, Samen wijzer, richt zich op thema’s als wonen, gezondheid, sociale contacten en vrijetijdsbesteding.

20260118_18481959_1000003630.jpg

Vrijwilligers en gemeente knappen oud voetbalveld Heenvliet op

Heenvliet - Op het oude voetbalveld van Heenvliet, dat ook jaarlijks wordt gebruikt tijdens de paardenmarkt en andere evenementen, is afgelopen zaterdag een grootschalige opruimactie gestart. Het terrein lag er al geruime tijd verwaarloosd bij. Overal was afval te vinden, variërend van oude voetbalschoenen in de bosjes tot lege flesjes sterke drank. Voor voorbijgangers was het duidelijk zichtbaar dat het veld dringend aan onderhoud toe was.