Spijkernisse, Netherlands
Terug

Museum Den Briel verwerft tekening Cornelis Springer

549271fdc2a78f944aab711577f450f0.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum.

Het Historisch Museum Den Briel heeft een tekening van de bekende kunstenaar Cornelis Springer (1817-1891) verworven. Het werk, een houtskooltekening op papier, meet 32 bij 40 centimeter en toont een gedetailleerd stadsgezicht getiteld "Gezicht op de Catharijnekerk in Den Briel", gezien vanaf het straatje Het Heultje. Rechtsonder is de tekening gesigneerd en gedateerd: C. Springer 28 Aug 57.

De tekening werd recent aangekocht op een veiling bij het Venduehuis der Notarissen in Den Haag en versterkt de deelcollectie Springers die het museum al meer dan een eeuw bezit. In de collectie bevindt zich tevens een potloodschets van Het Heultje (inv.nr. 3712).

Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum. Cornelia van der Linden was de erflater die met haar nalatenschap in 2012 bijdroeg aan de herinrichting van het Historisch Museum Den Briel en in 2019 aan de oplevering van het Visserijmuseum in Zwartewaal.

Museum tijdelijk gesloten

Het museum zal op 20, 21, 24 en 25 juni gesloten zijn voor publiek vanwege de aankomst van kunstwerken voor de tentoonstelling "Admiraal Maarten Tromp en zijn gezin. Terug in Brielle." Deze tentoonstelling is te bezoeken van vrijdag 28 juni tot en met zondag 1 september 2024. Het museum blijft wel geopend op zaterdag 22 en zondag 23 juni.

Lees ook

boswachterrr.jpeg

Boswachter Mark Postma: ‘Je moet soms echt even stilstaan bij hoe prachtig het is’

Voorne-Putten - Terwijl veel mensen ’s ochtends de file trotseren of hun laptop openklappen aan de keukentafel, trekt Mark Postma zijn wandelschoenen aan. Zijn kantoor? Duinen, valleien en stranden. Als boswachter bij Natuurmonumenten op de Zuid-Hollandse Eilanden brengt hij zijn werkdagen grotendeels buiten door. ‘Ik mag naar mijn werk’, zegt hij nuchter. ‘En dat voelt nog steeds als een voorrecht.’

logo NK 2026 met 4 verenigingslogos.jpg

Nissewaardse Tennis- en Padelkampioenschappen 2026

Spijkenisse - Van 31 augustus tot en met 6 september organiseren Tennis & Padelvereniging de tweede editie van de vernieuwde Nissewaardse Tennis- & Padelkampioenschappen, de opvolger van de vroegere Spijkenisse Tenniskampioenschappen.

656950948_1443729744434119_7358000649770712861_n.jpg

Kennismaken met de scouting in het centrum van Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Het centrum van Hellevoetsluis stond zaterdagmiddag in het teken van scouting tijdens het evenement ‘Scout it Out’. De plaatselijke scouting van Hellevoetsluis was aanwezig om meerdere activiteiten te organiseren en deelnemers kennis te laten maken met de scouting.

74790abea0700fe2fb68cd06537b8700.jpg

Binnenkort kunnen tegels opgehaald worden door de de Tegeltaxi

Nissewaard - De Tegeltaxi rijdt in april opnieuw door de regio Nissewaard om inwoners te helpen hun tuin te vergroenen. Het initiatief van de gemeente moet bewoners stimuleren om meer groen aan te leggen. Paul Lafort van de gemeente Nissewaard licht toe hoe de regeling werkt, welke voorwaarden gelden en hoe inwoners zich kunnen aanmelden.

Natuurmonumenten-Tiengemeten-Caroline Westdijk-5472x3648.jpg

Bezoekerscentrum Tiengemeten vanaf 1 april weer geopend

Regio – Bezoekerscentrum Tiengemeten is vanaf woensdag 1 april weer geopend voor het publiek. Het team van Natuurmonumenten staat klaar op het natuureiland om bezoekers van informatie te voorzien over dit eiland, maar ook worden diverse activiteiten georganiseerd waar je meer leert over de natuur in dit gebied.

EBS

Zomertijd gaat in: EBS-bussen rijden overgangsnacht nog volgens wintertijd

Voorne-Putten - Komende nacht gaat de zomertijd in. In de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 maart wordt de klok om 02.00 uur een uur vooruitgezet naar 03.00 uur. Reizigers die in die nacht met de bus reizen, moeten rekening houden met een kleine aanpassing in de dienstregeling.