Spijkernisse, Netherlands

Museum Den Briel verwerft tekening Cornelis Springer

Mirjam de Neeff | 16 juni 2024 14:00 | 16 juni 2024 09:51
Brielle - Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum.

Het Historisch Museum Den Briel heeft een tekening van de bekende kunstenaar Cornelis Springer (1817-1891) verworven. Het werk, een houtskooltekening op papier, meet 32 bij 40 centimeter en toont een gedetailleerd stadsgezicht getiteld "Gezicht op de Catharijnekerk in Den Briel", gezien vanaf het straatje Het Heultje. Rechtsonder is de tekening gesigneerd en gedateerd: C. Springer 28 Aug 57.

De tekening werd recent aangekocht op een veiling bij het Venduehuis der Notarissen in Den Haag en versterkt de deelcollectie Springers die het museum al meer dan een eeuw bezit. In de collectie bevindt zich tevens een potloodschets van Het Heultje (inv.nr. 3712).

Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum. Cornelia van der Linden was de erflater die met haar nalatenschap in 2012 bijdroeg aan de herinrichting van het Historisch Museum Den Briel en in 2019 aan de oplevering van het Visserijmuseum in Zwartewaal.

Museum tijdelijk gesloten

Het museum zal op 20, 21, 24 en 25 juni gesloten zijn voor publiek vanwege de aankomst van kunstwerken voor de tentoonstelling "Admiraal Maarten Tromp en zijn gezin. Terug in Brielle." Deze tentoonstelling is te bezoeken van vrijdag 28 juni tot en met zondag 1 september 2024. Het museum blijft wel geopend op zaterdag 22 en zondag 23 juni.

Meest gelezen

Zestienjarige debutant brengt Rozenburg de zege

LINQ Redactie | 14 september 2025

Spijkenisse Medisch Centrum en huisartsenpraktijk kondigen samenwerking aan

Perry van Brandwijk | 11 september 2025

Glitter & Glamour party voor het hospice: ‘Elke vrouw heeft wel iets glimmends in de kast hangen’

Elaine Poldervaart | 12 september 2025

Lees ook

Vrijheidsbos Brielle: ‘Een plek van he...

Met elkaar, Voor elkaar - Op Voorne-Putten profiteren veel inwoners, direct of indirect, van de inze...

Nieuwe Beleeftuin in Maaswijk brengt buu...

Spijkenisse - De Maaswijk is een bijzondere ontmoetingsplek rijker. Aan de Drogendijk 26A wordt dins...

Auto belandt in sloot langs Kooilaan in ...

Hellevoetsluis – In de nacht van dinsdag op woensdag is een automobilist met zijn voertuig in een ...

KWF Nissewaard haalt €11.830 op tijden...

Nissewaard – De jaarlijkse collecteweek van KWF Kankerbestrijding heeft dit jaar in Nissewaard €...

Huishoudens in Nissewaard besteden 12 pr...

Nissewaard – Huishoudens in Nissewaard geven gemiddeld 6681 euro per jaar uit aan gemeentelijke be...

Succesvolle tweede editie van Ring Feest...

Abbenbroek - Afgelopen zaterdag vond de tweede editie van het Ring Feest in Abbenbroek plaats. De or...