Spijkernisse, Netherlands
Terug

Museum Den Briel verwerft tekening Cornelis Springer

549271fdc2a78f944aab711577f450f0.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum.

Het Historisch Museum Den Briel heeft een tekening van de bekende kunstenaar Cornelis Springer (1817-1891) verworven. Het werk, een houtskooltekening op papier, meet 32 bij 40 centimeter en toont een gedetailleerd stadsgezicht getiteld "Gezicht op de Catharijnekerk in Den Briel", gezien vanaf het straatje Het Heultje. Rechtsonder is de tekening gesigneerd en gedateerd: C. Springer 28 Aug 57.

De tekening werd recent aangekocht op een veiling bij het Venduehuis der Notarissen in Den Haag en versterkt de deelcollectie Springers die het museum al meer dan een eeuw bezit. In de collectie bevindt zich tevens een potloodschets van Het Heultje (inv.nr. 3712).

Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum. Cornelia van der Linden was de erflater die met haar nalatenschap in 2012 bijdroeg aan de herinrichting van het Historisch Museum Den Briel en in 2019 aan de oplevering van het Visserijmuseum in Zwartewaal.

Museum tijdelijk gesloten

Het museum zal op 20, 21, 24 en 25 juni gesloten zijn voor publiek vanwege de aankomst van kunstwerken voor de tentoonstelling "Admiraal Maarten Tromp en zijn gezin. Terug in Brielle." Deze tentoonstelling is te bezoeken van vrijdag 28 juni tot en met zondag 1 september 2024. Het museum blijft wel geopend op zaterdag 22 en zondag 23 juni.

Lees ook

20260203_21164261_1000003979.jpg

Wegwerkzaamheden Oostvoorne–Rockanje: wat betekent dit voor de bereikbaarheid?

Op dinsdag 3 februari organiseerde Waterschap Hollandse Delta een inloopbijeenkomst in de Welkomkerk in Rockanje. Bewoners en ondernemers konden daar terecht voor informatie over het groot onderhoud dat dit jaar plaatsvindt aan de wegen tussen Oostvoorne en Rockanje.

IMG_7669.JPG

Oefening verkeersregelaars op kruising Hekelingseweg – Heemraadlaan

Spijkenisse - Op 5 en 6 februari, tussen 09.00 en 15.00 uur, oefenen verkeersregelaars op de kruising Hekelingseweg – Heemraadlaan in Nissewaard.

76902f66-b234-4e83-ba0c-ac32b231fe8d.jpg

Valpreventiecursus In Balans voor ouderen

Voorne aan zee - Voor veel mensen van 65 jaar en ouder is het risico op vallen een terugkerend aandachtspunt. Onzekerheid bij het lopen of eerdere valincidenten kunnen gevolgen hebben voor de zelfstandigheid. De valpreventiecursus In Balans richt zich op het verminderen van dat risico.

20260201 - Speelparasol Bernisse.jpg

Uitverkochte zaal voor De Speelparasol Bernisse

Vier keer per jaar verandert de gymzaal van het dorpshuis in Abbenbroek in een kindertheater. Vrijwilligers huren een theatergezelschap in doen alles zelf, van de kaartverkoop tot het inrichten van de zaal.

9fefab1c-4da1-49a2-a77d-e74594dc4d62.jpg

Na brand in Rockanje veel steun en ingezamelde spullen

Rockanje – Na de grote uitslaande brand aan de Groene Kruisstraat op maandag 1 februari is er in korte tijd veel hulp op gang gekomen voor de getroffen gezinnen. Er zijn tientallen tassen met kleding, boodschappen en verzorgingsproducten ingezameld. De hoeveelheid spullen is inmiddels zo groot dat er meer dan voldoende kleding aanwezig is.

d5a7630c-deaa-4b5f-87ac-45e9557cec5e.jpg

Ontbijtclub in het Bolwerk goed bezocht

Brielle – In het Bolwerk is op woensdag 21 januari de Ontbijtclub van start gegaan. De eerste ochtenden werden goed bezocht. Bezoekers konden er samen ontbijten in een rustige en leuke sfeer.