Spijkernisse, Netherlands
Terug

Museum Den Briel verwerft tekening Cornelis Springer

549271fdc2a78f944aab711577f450f0.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum.

Het Historisch Museum Den Briel heeft een tekening van de bekende kunstenaar Cornelis Springer (1817-1891) verworven. Het werk, een houtskooltekening op papier, meet 32 bij 40 centimeter en toont een gedetailleerd stadsgezicht getiteld "Gezicht op de Catharijnekerk in Den Briel", gezien vanaf het straatje Het Heultje. Rechtsonder is de tekening gesigneerd en gedateerd: C. Springer 28 Aug 57.

De tekening werd recent aangekocht op een veiling bij het Venduehuis der Notarissen in Den Haag en versterkt de deelcollectie Springers die het museum al meer dan een eeuw bezit. In de collectie bevindt zich tevens een potloodschets van Het Heultje (inv.nr. 3712).

Vanaf medio september zal de aanwinst te zien zijn in de Cornelia van der Lindenzaal van het museum. Cornelia van der Linden was de erflater die met haar nalatenschap in 2012 bijdroeg aan de herinrichting van het Historisch Museum Den Briel en in 2019 aan de oplevering van het Visserijmuseum in Zwartewaal.

Museum tijdelijk gesloten

Het museum zal op 20, 21, 24 en 25 juni gesloten zijn voor publiek vanwege de aankomst van kunstwerken voor de tentoonstelling "Admiraal Maarten Tromp en zijn gezin. Terug in Brielle." Deze tentoonstelling is te bezoeken van vrijdag 28 juni tot en met zondag 1 september 2024. Het museum blijft wel geopend op zaterdag 22 en zondag 23 juni.

Lees ook

Spijkenisserbrug_Storing1.jpg

Storing Spijkenisserbrug verholpen

De Spijkenisserbrug is zondagavond in storing gegaan. De brug was niet toegankelijk voor het wegverkeer; er moest een omleiding worden gevolgd. Over de oorzaak was niets bekend, evenals hoelang de storing zou duren. Om 23.20 uur liet Rijkswaterstaat weten dat de storing was verholpen.

Jolanda van Leersum.jpg

Deel jouw mooiste sneeuwfoto’s met LINQ Media

Zondag begon het te sneeuwen in de regio. Dat zorgde voor de nodige ongemakken door plaatselijke gladheid, maar leverde ook mooie plaatjes op. Heb jij zelf een leuke foto? Stuur die dan naar de redactie via redactie@linqmedia.nl

Stock_Politie_Auto.jpeg

Politie Nissewaard roept op tot extra alertheid in vakantieperiode

De politie in Nissewaard meldt via sociale media dat er in deze vakantieperiode meer meldingen binnenkomen van verdachte situaties in woonwijken.

Publiek Bluebettes 14-2-15  Foto J. Reedijk.jpg

Films in BREStheater in februari en maart

Het BREStheater programmeert in februari en maart verschillende films. De voorstellingen vinden plaats op woensdagavond om 19.30 uur.

Brand_meteoriet_hellevoetsluis.png

Brand in wasmachine aan Meteoriet in Hellevoetsluis snel onder controle

Hellevoetsluis - Zondagmiddag is de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand aan de Meteoriet in Hellevoetsluis. De SIV (snel inzetbaar voertuig) werd in eerste instantie ingezet, maar later moest ook de tankautospuit ter plaatse komen.

WhatsApp Image 2026-02-12 at 01.01.02.jpeg

Erik Noordzij (Echt voor Voorne) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Elke kern telt mee’

Voorne aan Zee - LINQ Media is bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen maandag schoof Erik Noordzij aan, lijsttrekker van Echt voor Voorne.