Spijkernisse, Netherlands
Terug

80 jaar bevrijding in “Stuifakkers” Rockanje

1e50469c1e609e45c5f14b5bb9010478

Rockanje - Op maandagmiddag 5 mei as. wordt er in “Stuifakkers” in Rockanje uitgebreid muzikaal stilgestaan bij de 80-jarige bevrijding. Te gast zijn deze middag “De Hoekse Tranentrekkers” uit Hoek van Holland, een van de grotere koren in Nederland.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Het koor telt zo’n 80 leden en hun begeleidingsorkest “De Plengers”, bestaande uit 6 accordeonisten, 3 gitaristen en een drummer, staat onder leiding staat van dirigente Paula van Wanrooij. Het sociale aspect speelt naast het zingen en muziek maken een belangrijke rol binnen de vereniging; muziek wordt door hun allen gezien als een middel om het welzijn van mensen te bevorderen, een van de redenen dat zij opnieuw van harte welkom zijn bij de vrijwilligers van Catharina Welzijn Ouderen Westvoorne. 

Hun repertoire bestaat dan ook uit levensliederen, maar zeker ook liedjes uit de top 40 en Nederlandse bekende liedjes zoals “De Engelbewaarder” van Marco Schuitmaker, en “Uit mijn bol” van André Hazes. Met natuurlijk speciaal vanwege de Bevrijdingsdag een aantal onvergetelijke liedjes uit de oorlogsjaren van artiesten als Vera Lynn, Frank Sinatra, The Andrew Sisters en Marlène Dietrich. 

Ook zullen dit jaar “De appeltjes van oranje” niet ontbreken, net als “Trees heeft een Canadees”, wat misschien wel het bekendste Nederlandse bevrijdingslied is. Dirigente Paula heeft een keuze uit honderden liedjes.

Bevrijdingsvuur en maaltijdOm circa 17.00 uur worden de lopers van de gemeente Voorne aan Zee met het “Bevrijdingsvuur” uit Wageningen na hun rondje langs Brielle en Hellevoetsluis in Rockanje ontvangen en wordt het door Burgemeester Arno Scheepers ontstoken.

Aansluitend aan de ontvangst van de lopers en na hun van een drankje en hapje te hebben voorzien, worden de bezoekers van deze middag getrakteerd op gratis bevrijdingssoep volgens een door Jet van Nieuwkerk bedacht recept speciaal voor de Bevrijdingsdag 2025, en aangeboden door het Nationaal Comite 4 en 5 mei, een broodje met een overheerlijke hamburger, mede mogelijk gemaakt door de Rockanjese “Kees de Slager” welke de senioren uit zijn gemeente een warm hart toedraagt, en een ijsje met slagroom. De muziek tijdens deze zogenaamde “Vrijheidsmaaltijd” wordt verzorgd door dweilorkest “De Dorsvlegels”, onderdeel van fanfare “Ons Genoegen”. 

De deuren aan de Briggemandreef 2 gaan deze middag om 14.00 uur open, terwijl het optreden om 14.30 uur begint. Zoals gebruikelijk is tijdens de muziekmiddagen in “Stuifakkers” is de toegang en nu zelfs ook de maaltijd gratis, maar het is deze middag wel vol is vol. Komt u ook?


Lees ook

wc rol noodpakket VRR Rijnmondveilig

Veiligheidsregio: bereid je voor met het noodpakket

Regio - Wat doe je als plotseling de stroom uitvalt? Of als er een grote storing, cyberaanval of incident in de industrie plaatsvindt? De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond roept inwoners op om voorbereid te zijn met een noodpakket. Zeker op Voorne-Putten, vlak bij de industrie van Botlek en Europoort, kan een goede voorbereiding het verschil maken.

Sport op Voorne-Putten

Zes voetbalploegen uit de regio strijden nog om promotie of lijfsbehoud

Voorne-Putten – De voetbalcompetitie zit er al even op, maar voor acht ploegen was er nog een toetje via de nacompetitie om te promoveren en in één geval om niet te degraderen. Vorige week haakte Hellevoetsluis in de eerste ronde af, na het verlies bij Zuidland, SC Botlek won wel bij BMT, maar tijdens de tweede ronde moest men dinsdagavond in de verlenging het onderspit delven bij EMM’21.

kazerne Hearlem

Nieuwe editie van militair historische rondleiding in de Vesting van Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis organiseert op zondag 7 juni een nieuwe editie van de militair historische rondleiding onder de noemer ‘Sporen van de Tweede Wereldoorlog’. Tijdens de rondleiding willen de vrijwilligers van de stichting het rijke militaire erfgoed van Hellevoetsluis en de directe omgeving met bezoekers delen.

Kampioenschap VV Spijkenisse 1

Versterking voor de selectie van VV Spijkenisse: Mo el Yakoubi komt over van VV Capelle

Spijkenisse – De selectie van VV Spijkenisse is voor het komend seizoen versterkt met aanvaller Mo el Yakoubi. De linkerspits komt over van VV Capelle, waar hij dit seizoen in de Vierde Divisie speelde. El Yakoubi is geen onbekende in het regionale amateurvoetbal waar hij eerder al voor RVVH, TOGB en Spartaan 20 speelde.

kitesurfer---MediaTV

Traumahelikopter ingezet voor kitesurfer bij Tweede Slag

Rockanje - Bij de Tweede Slag in Rockanje is een kitesurfer om het leven gekomen. De kitesurfer raakte in de problemen en kwam in de duinen terecht. Hulpdiensten hebben het slachtoffer nog gereanimeerd.

Waterschade_Kopspijker (1)

Burgemeester sluit pand na explosie en aangetroffen kogelinslag

Spijkenisse - Het winkelpand aan de Nieuwstraat in Spijkenisse, waar woensdag een explosie plaatsvond en een kogelinslag werd aangetroffen, is door burgemeester Cor Lamers voor de duur van vier weken gesloten.