Spijkernisse, Netherlands
Terug

80 jaar bevrijding in “Stuifakkers” Rockanje

1e50469c1e609e45c5f14b5bb9010478.jpg

Rockanje - Op maandagmiddag 5 mei as. wordt er in “Stuifakkers” in Rockanje uitgebreid muzikaal stilgestaan bij de 80-jarige bevrijding. Te gast zijn deze middag “De Hoekse Tranentrekkers” uit Hoek van Holland, een van de grotere koren in Nederland.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Het koor telt zo’n 80 leden en hun begeleidingsorkest “De Plengers”, bestaande uit 6 accordeonisten, 3 gitaristen en een drummer, staat onder leiding staat van dirigente Paula van Wanrooij. Het sociale aspect speelt naast het zingen en muziek maken een belangrijke rol binnen de vereniging; muziek wordt door hun allen gezien als een middel om het welzijn van mensen te bevorderen, een van de redenen dat zij opnieuw van harte welkom zijn bij de vrijwilligers van Catharina Welzijn Ouderen Westvoorne. 

Hun repertoire bestaat dan ook uit levensliederen, maar zeker ook liedjes uit de top 40 en Nederlandse bekende liedjes zoals “De Engelbewaarder” van Marco Schuitmaker, en “Uit mijn bol” van André Hazes. Met natuurlijk speciaal vanwege de Bevrijdingsdag een aantal onvergetelijke liedjes uit de oorlogsjaren van artiesten als Vera Lynn, Frank Sinatra, The Andrew Sisters en Marlène Dietrich. 

Ook zullen dit jaar “De appeltjes van oranje” niet ontbreken, net als “Trees heeft een Canadees”, wat misschien wel het bekendste Nederlandse bevrijdingslied is. Dirigente Paula heeft een keuze uit honderden liedjes.

Bevrijdingsvuur en maaltijdOm circa 17.00 uur worden de lopers van de gemeente Voorne aan Zee met het “Bevrijdingsvuur” uit Wageningen na hun rondje langs Brielle en Hellevoetsluis in Rockanje ontvangen en wordt het door Burgemeester Arno Scheepers ontstoken.

Aansluitend aan de ontvangst van de lopers en na hun van een drankje en hapje te hebben voorzien, worden de bezoekers van deze middag getrakteerd op gratis bevrijdingssoep volgens een door Jet van Nieuwkerk bedacht recept speciaal voor de Bevrijdingsdag 2025, en aangeboden door het Nationaal Comite 4 en 5 mei, een broodje met een overheerlijke hamburger, mede mogelijk gemaakt door de Rockanjese “Kees de Slager” welke de senioren uit zijn gemeente een warm hart toedraagt, en een ijsje met slagroom. De muziek tijdens deze zogenaamde “Vrijheidsmaaltijd” wordt verzorgd door dweilorkest “De Dorsvlegels”, onderdeel van fanfare “Ons Genoegen”. 

De deuren aan de Briggemandreef 2 gaan deze middag om 14.00 uur open, terwijl het optreden om 14.30 uur begint. Zoals gebruikelijk is tijdens de muziekmiddagen in “Stuifakkers” is de toegang en nu zelfs ook de maaltijd gratis, maar het is deze middag wel vol is vol. Komt u ook?


Lees ook

20251015_10533089_1000002112.jpg

Vergoeding voor slecht geïsoleerde woningen

Nissewaard - Inwoners van Nissewaard met een woning die slecht geïsoleerd is, kunnen opnieuw een beroep doen op een gemeentelijke vergoeding om hun huis te verduurzamen. De regeling is bedoeld voor huishoudens met een laag energielabel en moet bijdragen aan het energiezuiniger maken van de woningvoorraad in de gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-01 at 12.37.03.jpeg

Nelleke Vonk Noordegraaf neemt na twintig jaar afscheid als raadslid: ‘Politiek draait om de mensen’

Spijkenisse - Tijdens het afscheid van de oude gemeenteraad nam Nelleke Vonk Noordegraaf na twintig jaar afscheid als raadslid. Voor haar jarenlange inzet werd zij onderscheiden met een koninklijke onderscheiding. Een formele erkenning voor twee decennia betrokkenheid bij de gemeente, maar wie haar spreekt, merkt dat het haar nooit om titels ging. ‘Je zit er voor de inwoners en niet voor jezelf.'

WhatsApp Image 2026-04-01 at 14.13.10.jpeg

Geuzenliederen en historische klederdracht vullen Brielle op 1 april

Brielle - De jaarlijkse 1 april viering in Brielle is nog in volle gang. Vanochtend begon het traditionele spel voor het stadhuis, waar burgemeester Arno Scheepers aanwezig was. Het plein was al vroeg volgelopen met Briellenaren en bezoekers van alle leeftijden. Door de straten klonk het luidkeels: ‘Vive les Gueux!’

d1daada6dc6e695e3e22a2c7da108154.jpg

Voorleesclub om kinderen en verhalen samen te brengen

Al vier jaar lang is Larissa actief betrokken bij de voorleesclub in Bibliotheek de Zuid-Hollandse Eilanden. Deze club is inmiddels uitgegroeid tot een wekelijkse bijeenkomst waar kinderen en ouders graag op afkomen. Larissa vertelt in een interview bij LINQ Lunch meer over de activiteit.

2026-03-31_Voorne aan Zee_aftreden raadsleden_003.jpg

Vijftien raadsleden nemen afscheid van gemeenteraad, twee koninklijk onderscheiden

Voorne aan Zee - Tijdens een bijzondere raadsvergadering op dinsdagavond 31 maart is afscheid genomen van de ‘oude’ gemeenteraad. Vijftien raadsleden keren niet terug in de nieuw te installeren gemeenteraad. Burgemeester Arno Scheepers sprak hen als voorzitter van de raad toe en bedankte hen voor hun inzet en waardevolle bijdrage in de afgelopen jaren.

Straatpraat (2).png

Straatpraat: welke grappen heeft u op 1 april gepland?

Brielle - Elke week trekt LINQ Media voor de rubriek Straatpraat de gemeente in met een actuele vraag om te horen hoe Voorne-Putten erover denkt. Deze week gingen we in Brielle de straat op met de vraag: welke grappen heeft u op 1 april gepland staan?