Spijkernisse, Netherlands
Terug

80 jaar bevrijding in “Stuifakkers” Rockanje

1e50469c1e609e45c5f14b5bb9010478

Rockanje - Op maandagmiddag 5 mei as. wordt er in “Stuifakkers” in Rockanje uitgebreid muzikaal stilgestaan bij de 80-jarige bevrijding. Te gast zijn deze middag “De Hoekse Tranentrekkers” uit Hoek van Holland, een van de grotere koren in Nederland.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Het koor telt zo’n 80 leden en hun begeleidingsorkest “De Plengers”, bestaande uit 6 accordeonisten, 3 gitaristen en een drummer, staat onder leiding staat van dirigente Paula van Wanrooij. Het sociale aspect speelt naast het zingen en muziek maken een belangrijke rol binnen de vereniging; muziek wordt door hun allen gezien als een middel om het welzijn van mensen te bevorderen, een van de redenen dat zij opnieuw van harte welkom zijn bij de vrijwilligers van Catharina Welzijn Ouderen Westvoorne. 

Hun repertoire bestaat dan ook uit levensliederen, maar zeker ook liedjes uit de top 40 en Nederlandse bekende liedjes zoals “De Engelbewaarder” van Marco Schuitmaker, en “Uit mijn bol” van André Hazes. Met natuurlijk speciaal vanwege de Bevrijdingsdag een aantal onvergetelijke liedjes uit de oorlogsjaren van artiesten als Vera Lynn, Frank Sinatra, The Andrew Sisters en Marlène Dietrich. 

Ook zullen dit jaar “De appeltjes van oranje” niet ontbreken, net als “Trees heeft een Canadees”, wat misschien wel het bekendste Nederlandse bevrijdingslied is. Dirigente Paula heeft een keuze uit honderden liedjes.

Bevrijdingsvuur en maaltijdOm circa 17.00 uur worden de lopers van de gemeente Voorne aan Zee met het “Bevrijdingsvuur” uit Wageningen na hun rondje langs Brielle en Hellevoetsluis in Rockanje ontvangen en wordt het door Burgemeester Arno Scheepers ontstoken.

Aansluitend aan de ontvangst van de lopers en na hun van een drankje en hapje te hebben voorzien, worden de bezoekers van deze middag getrakteerd op gratis bevrijdingssoep volgens een door Jet van Nieuwkerk bedacht recept speciaal voor de Bevrijdingsdag 2025, en aangeboden door het Nationaal Comite 4 en 5 mei, een broodje met een overheerlijke hamburger, mede mogelijk gemaakt door de Rockanjese “Kees de Slager” welke de senioren uit zijn gemeente een warm hart toedraagt, en een ijsje met slagroom. De muziek tijdens deze zogenaamde “Vrijheidsmaaltijd” wordt verzorgd door dweilorkest “De Dorsvlegels”, onderdeel van fanfare “Ons Genoegen”. 

De deuren aan de Briggemandreef 2 gaan deze middag om 14.00 uur open, terwijl het optreden om 14.30 uur begint. Zoals gebruikelijk is tijdens de muziekmiddagen in “Stuifakkers” is de toegang en nu zelfs ook de maaltijd gratis, maar het is deze middag wel vol is vol. Komt u ook?


Lees ook

Ferry Seton (Zwartewaal)

Alle vierdeklassers wachten nog op eerste zege

Regio – Van de vijf vertegenwoordigers in de vierde klasse, was er vorige week geen één die een overwinning wist te behalen, bij de start van de competitie. Er waren puntendelingen voor Rozenburg, Zwartewaal en OHVV. GHVV’13 en FC Vlotbrug wachten nog op de eerste punten.

Rob Vuik (Rockanje)

Streekduels in de vijfde klasse op het programma

REGIO – Voor de vijfdeklassers in onze regio waren er vorige week wisselende resultaten. Een aantal stapte de grasmat af met een zege, anderen wachten nog op de eerste punten van deze voetbaljaargang.

Gemeentehuis VAZ- stock

Gemeente Voorne aan Zee introduceert Mijn Voorne aan Zee: ‘Makkelijker zaken regelen met de gemeente’

Voorne aan Zee – Vanaf 1 oktober 2026 kunnen inwoners en ondernemers uit Voorne aan Zee de voortgang van hun aanvragen en verzoeken volgen in een persoonlijke online omgeving. Via de online omgeving ‘Mijn Voorne aan Zee’ kun je onder andere bekijken hoe het ervoor staat met de aanvraag van een evenement of een melding die je hebt gemaakt bij de gemeente.

Stock_Wijkcentrum_Akkers

Werkcentrum Rijnmond opent per 1 oktober haar deuren in Wijkcentrum De Akkers

Spijkenisse – Inwoners met vragen over werk kunnen vanaf donderdag 1 oktober terecht bij een nieuwe locatie van Werkcentrum Rijnmond. Per 1 oktober opent Werkcentrum Rijnmond de deuren van een tweede locatie in Wijkcentrum De Akkers in Spijkenisse. Inwoners kunnen hier terecht voor vragen over werk, hulp bij de zoektocht naar een baan of vragen over omscholing naar een ander beroep.

Opening Week van de Ontmoeting Voorne aan Zee - Foto Gemeente Voorne aan Zee

Week van de Ontmoeting in Voorne aan Zee: ‘Brengt inwoners samen’

Voorne aan Zee – Van donderdag 24 september tot en met woensdag 30 september wordt de Week van de Ontmoeting georganiseerd in Voorne aan Zee. De week staat volledig in het teken van verbinding, ontmoeting en aandacht voor elkaar en valt samen met de Week van de Eenzaamheid. Donderdagochtend gaf wethouder Wilbert Borgonjen het officiële startsein voor de week in winkelcentrum De Struytse Hoeck in Hellevoetsluis.

johnkleijnbotlek

SC Botlek wil kater wegspoelen, OVV moet lijn doortrekken

Regio - In de derde klasse waren er prima resultaten vorige week, al had men bij sommigen gehoopt op meer. SC Botlek moest met een punt genoegen nemen tegen Den Bommel, OVV trok het duel over streep door een 1-0 zege tegen FC Charlois.