Spijkernisse, Netherlands
Terug

Beeldentuin Ravesteyn verrast na dertig jaar nog altijd

95366fab76d07eb1e701090036460185.jpg

Heenvliet - Voor de dertigste keer alweer is de kasteeltuin rond de middeleeuwse ruïne Ravesteyn in Heenvliet het middelpunt van de gelijknamige Beeldentuin. Werk van zesentwintig beeldende kunstenaars uit binnen- en buitenland is er vanaf vrijdag 23 mei te zien.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
In het weelderige groen van de rustieke tuin staan rond de tweehonderd beelden en sculpturen van onder meer glas, cortenstaal, brons en keramiek.

Beeldentuin Ravesteyn zag in 1993 het levenslicht. Op de kunstmarkt Kastanjerie die nog altijd op de zaterdag voor Pinksteren op de lommerrijke Markt wordt gehouden, was geen plaats voor grote beelden. Een gemis vonden ze dat in Heenvliet. Dat vond ook de ambachtsheer, die voor één dag de toegangspoort van de voor het publiek gesloten kasteeltuin opende. Op die zonnige voorjaarsdag in 1993 bezochten vijfhonderd bezoekers de tuin.

In de jaren erna is Beeldentuin Ravesteyn uitgegroeid tot een kunstevent, waarin aankomend talent en gearriveerde beeldend kunstenaars gedurende een maand hun werk deelden en delen met de vele duizenden bezoekers uit alle hoeken van het land. Inmiddels is Beeldentuin Ravesteyn een begrip in kunstminnend Nederland. Zonder de inzet van de tientallen vrijwilligers uit het dorp langs de Bernisse was dit niet mogelijk geweest. Zij bouwen de beeldentuin op, verzorgen rondleidingen en geven de bezoekers desgevraagd tekst en uitleg over de kunstwerken.

Beeldentuin Ravesteyn wordt georganiseerd onder het auspiciën van de stichting Stede en Vrije Heerlykheyt. Deze stichting beheert de ruïne en houdt dit cultureel en historisch erfgoed in stand. De opbrengst uit de verkoop van de kunstobjecten en het kleinere werk van de kunstenaars in de Artshop komt ten goede aan het behoud van de ruïne.
Speciaal voor dit jubileumjaar heeft de Tilburgse kunstenaar Jan Doms drie installaties ontworpen. In deze warrige tijden waarin alles anders wordt dan het was, waarin oorlogen aan de orde van de dag zijn, brengt Doms het gevaar van zo’n oorlog dichtbij: een vliegtuig stort neer, in de slotgracht duikt een onderzeeboot op en er rijdt een bijzondere humvee rond.

De beeldentuin is van 23 mei tot met 15 juni elke donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Tweede pinksterdag is de tuin gesloten.

Meer informatie: www.ruine-ravesteyn.nl.; Facebook: Ruïne Ravesteyn; Instagram: ruineravesteyn


Lees ook

20260313-JVB_6171.jpeg

Ongeval Dammeweg Vierpolders

Vierpolders - Vrijdagmiddag heeft er een ongeval plaats gevonden op Dammeweg in Vierpolders.

WhatsApp Image 2026-03-12 at 13.47.16.jpeg

Vera Bik (GroenLinks) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Nissewaard moet er zijn voor álle inwoners’

Nissewaard – LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Onlangs schoof Vera Bik aan, lijsttrekker van GroenLinks Nissewaard.

IMG_2802.JPG

Aziatische hoornaar in beeld: zo herkent u voorjaars- en zomernesten

Abbenbroek - Vrijdagmiddag is in Abbenbroek, tegenover het Dorpshuis, een val voor de Aziatische hoornaar opgehangen. Dit is een van de 75 vallen die in Nissewaard worden opgehangen. Wethouder Mijnans hing samen met een bewoonster, imker en plaagdierbestrijder de eerste val op.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 12.51.21.jpeg

NLdoet: college helpt bij opknappen schoolplein

Spijkenisse - Het college van burgemeesters en wethouders stak vanochtend 11.00 uur de handen uit de mouwen bij samenlevingsschool De Wereldreiziger in Spijkenisse. De inzet vond plaats in het kader van NLdoet, een landelijke actie waarbij vrijwilligers zich inzetten om het verschil te maken in hun omgeving.

DJI_0058.JPG

Extra rijstroken moeten files in Spijkenisse voorlopig beperken

Spijkenisse – De bereikbaarheid van Spijkenisse wordt de komende jaren verbeterd met extra rijstroken, aangepaste kruispunten en nieuwe busbanen. Volgens de Gemeente Nissewaard zijn deze maatregelen voldoende om files en vertragingen tot ongeveer 2040 te beperken.

geovanni bakker x.jpeg

Geovanni Bakker verruilt SC Botlek voor SCO’63

Spijkenisse - SCO’63 heeft opnieuw een versterking voor het komende seizoen vastgelegd. Geovanni Bakker maakt de overstap van SC Botlek naar de club uit Spijkenisse en sluit volgend seizoen aan bij de selectie.