Spijkernisse, Netherlands
Terug

Beeldentuin Ravesteyn verrast na dertig jaar nog altijd

95366fab76d07eb1e701090036460185.jpg

Heenvliet - Voor de dertigste keer alweer is de kasteeltuin rond de middeleeuwse ruïne Ravesteyn in Heenvliet het middelpunt van de gelijknamige Beeldentuin. Werk van zesentwintig beeldende kunstenaars uit binnen- en buitenland is er vanaf vrijdag 23 mei te zien.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
In het weelderige groen van de rustieke tuin staan rond de tweehonderd beelden en sculpturen van onder meer glas, cortenstaal, brons en keramiek.

Beeldentuin Ravesteyn zag in 1993 het levenslicht. Op de kunstmarkt Kastanjerie die nog altijd op de zaterdag voor Pinksteren op de lommerrijke Markt wordt gehouden, was geen plaats voor grote beelden. Een gemis vonden ze dat in Heenvliet. Dat vond ook de ambachtsheer, die voor één dag de toegangspoort van de voor het publiek gesloten kasteeltuin opende. Op die zonnige voorjaarsdag in 1993 bezochten vijfhonderd bezoekers de tuin.

In de jaren erna is Beeldentuin Ravesteyn uitgegroeid tot een kunstevent, waarin aankomend talent en gearriveerde beeldend kunstenaars gedurende een maand hun werk deelden en delen met de vele duizenden bezoekers uit alle hoeken van het land. Inmiddels is Beeldentuin Ravesteyn een begrip in kunstminnend Nederland. Zonder de inzet van de tientallen vrijwilligers uit het dorp langs de Bernisse was dit niet mogelijk geweest. Zij bouwen de beeldentuin op, verzorgen rondleidingen en geven de bezoekers desgevraagd tekst en uitleg over de kunstwerken.

Beeldentuin Ravesteyn wordt georganiseerd onder het auspiciën van de stichting Stede en Vrije Heerlykheyt. Deze stichting beheert de ruïne en houdt dit cultureel en historisch erfgoed in stand. De opbrengst uit de verkoop van de kunstobjecten en het kleinere werk van de kunstenaars in de Artshop komt ten goede aan het behoud van de ruïne.
Speciaal voor dit jubileumjaar heeft de Tilburgse kunstenaar Jan Doms drie installaties ontworpen. In deze warrige tijden waarin alles anders wordt dan het was, waarin oorlogen aan de orde van de dag zijn, brengt Doms het gevaar van zo’n oorlog dichtbij: een vliegtuig stort neer, in de slotgracht duikt een onderzeeboot op en er rijdt een bijzondere humvee rond.

De beeldentuin is van 23 mei tot met 15 juni elke donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Tweede pinksterdag is de tuin gesloten.

Meer informatie: www.ruine-ravesteyn.nl.; Facebook: Ruïne Ravesteyn; Instagram: ruineravesteyn


Lees ook

Mini-vierdaagse Schenkel Spijkenisse.jpg

Mini-vierdaagse in de Schenkel van start: ‘Meer dan 800 kinderen die dit jaar meedoen’

Spijkenisse – Deze week is de mini-vierdaagse op meerdere plekken in Spijkenisse van start gegaan. Zo ook in de wijk Schenkel waar meer dan 800 kinderen vier dagen lang routes lopen om uiteindelijk aankomende donderdag een welverdiende medaille in ontvangst te nemen.

De Stoep Rob van Wijk

Laatste seizoenspresentatie voor directeur Rob van Wijk van Theater de Stoep

Theater de Stoep heeft maandagavond 18 mei het programma van het theaterseizoen 2026/2027 gepresenteerd. De vrienden van het theater en andere genodigden konden genieten van een voorproefje van verschillende theatervoorstellingen. Het laatste seizoen van theaterdirecteur Rob van Wijk telt ongeveer 250 voorstellingen, met grote namen, show en spektakel, maar ook kleine voorstellingen en nieuw talent.

Wijkcentrum_Noord_politie.jpg

Inbraak bij Wijkcentrum Noord in Spijkenisse

Spijkenisse - In de nacht van maandag op dinsdag heeft er een inbraak plaatsgevonden bij Wijkcentrum Noord in Spijkenisse. Een ruit is met een steen ingegooid.

VERON afdeling 42 zendamateurs

Jubilerend VERON afdeling 42 legt als sport contact met de andere kant van de wereld

Nieuwenhoorn - VERON afdeling 42 in Nieuwenhoorn bestaat 50 jaar en dat werd zaterdag 16 mei gevierd met een open dag. De groep is een van de 63 afdelingen van de Vereniging Experimenteel Radio Onderzoek in Nederland.

Ongeval_Hekelingseweg (1).jpg

Fietser met spoed naar ziekenhuis na incident aan Hekelingseweg

Spijkenisse - Dinsdagochtend rond 08.40 uur zijn de hulpdiensten, waaronder een traumahelikopter, opgeroepen voor een incident langs de Hekelingseweg in Spijkenisse.

Jubileum Zeker Weten 18 mei 2026.jpeg

Radioprogramma ‘Zeker Weten’ viert jubileum: 1500e uitzending in ruim 38 jaar tijd

Spijkenisse – De radiostudio van LINQ Media stond maandagavond 18 mei volledig in het teken van een jubileum-uitzending van het radioprogramma ‘Zeker Weten’. Luisteraars worden in de radioshow al ruim 38 jaar bijgepraat over het sociaal-economische nieuws. Deze week staat de teller van het aantal uitzendingen op 1500 en werd dit gevierd door de radiomakers.