Spijkernisse, Netherlands
Terug

Beeldentuin Ravesteyn verrast na dertig jaar nog altijd

95366fab76d07eb1e701090036460185.jpg

Heenvliet - Voor de dertigste keer alweer is de kasteeltuin rond de middeleeuwse ruïne Ravesteyn in Heenvliet het middelpunt van de gelijknamige Beeldentuin. Werk van zesentwintig beeldende kunstenaars uit binnen- en buitenland is er vanaf vrijdag 23 mei te zien.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
In het weelderige groen van de rustieke tuin staan rond de tweehonderd beelden en sculpturen van onder meer glas, cortenstaal, brons en keramiek.

Beeldentuin Ravesteyn zag in 1993 het levenslicht. Op de kunstmarkt Kastanjerie die nog altijd op de zaterdag voor Pinksteren op de lommerrijke Markt wordt gehouden, was geen plaats voor grote beelden. Een gemis vonden ze dat in Heenvliet. Dat vond ook de ambachtsheer, die voor één dag de toegangspoort van de voor het publiek gesloten kasteeltuin opende. Op die zonnige voorjaarsdag in 1993 bezochten vijfhonderd bezoekers de tuin.

In de jaren erna is Beeldentuin Ravesteyn uitgegroeid tot een kunstevent, waarin aankomend talent en gearriveerde beeldend kunstenaars gedurende een maand hun werk deelden en delen met de vele duizenden bezoekers uit alle hoeken van het land. Inmiddels is Beeldentuin Ravesteyn een begrip in kunstminnend Nederland. Zonder de inzet van de tientallen vrijwilligers uit het dorp langs de Bernisse was dit niet mogelijk geweest. Zij bouwen de beeldentuin op, verzorgen rondleidingen en geven de bezoekers desgevraagd tekst en uitleg over de kunstwerken.

Beeldentuin Ravesteyn wordt georganiseerd onder het auspiciën van de stichting Stede en Vrije Heerlykheyt. Deze stichting beheert de ruïne en houdt dit cultureel en historisch erfgoed in stand. De opbrengst uit de verkoop van de kunstobjecten en het kleinere werk van de kunstenaars in de Artshop komt ten goede aan het behoud van de ruïne.
Speciaal voor dit jubileumjaar heeft de Tilburgse kunstenaar Jan Doms drie installaties ontworpen. In deze warrige tijden waarin alles anders wordt dan het was, waarin oorlogen aan de orde van de dag zijn, brengt Doms het gevaar van zo’n oorlog dichtbij: een vliegtuig stort neer, in de slotgracht duikt een onderzeeboot op en er rijdt een bijzondere humvee rond.

De beeldentuin is van 23 mei tot met 15 juni elke donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Tweede pinksterdag is de tuin gesloten.

Meer informatie: www.ruine-ravesteyn.nl.; Facebook: Ruïne Ravesteyn; Instagram: ruineravesteyn


Lees ook

20260323-JVB_1485.jpeg

A15 voorlopig dicht, weg naar verwachting pas na 19.00 uur open

Maandagmiddag heeft er op de A15 ter hoogte van Spijkenisse, in de richting van Rotterdam, een ongeval plaatsgevonden waarbij een personenauto in brand is gegaan. De inzittende is nagekeken door de ambulancedienst en overgebracht naar het ziekenhuis.

2bb24eeb38dfcd6360f6f701b84ad10c.jpg

Andrea Hazes te zien in ‘010: De mensen die Rotterdam kleur geven’

Caroline van Batenburg (Andrea Hazes) is op dit moment te zien in het televisieprogramma ‘010: De mensen die Rotterdam kleur geven’. Deze reality- en documentaireserie wordt uitgezonden op RTL 5.

WhatsApp Image 2026-03-23 at 12.30.14.jpeg

Stichting Fietsbank Voorne-Putten: 'Dankbaar werk'

Hellevoetsluis - Stichting Fietsbank Voorne-Putten, opgericht in 2018, zet zich in voor mensen met een inkomen tot 130 procent van het minimumloon die geen toegang hebben tot een eigen fiets. Adri, voorzitter van de stichting, vertelde in een interview bij radioprogramma LINQ Lunch meer over het initiatief. 

646A1920.JPG

Ruime uitoverwinning voor Spijkenisse: 1-4 bij Oranje Wit

Spijkenisse heeft een ruime uitoverwinning geboekt. In Dordrecht stapte het als terechte winnaar van het veld: 1-4.

Volle truck_Maasboulevard 2026.jpg

Volle laadbak na zwerfvuilactie langs Maasboulevard in Spijkenisse

Spijkenisse - Meer dan vijftig vrijwilligers maakten zondag 22 maart in het kader van de Landelijke Opschoondag de oevers van de Oude Maas schoon langs de Maasboulevard in Spijkenisse.

MDK07518.jpg

Scooterbestuurder aangehouden na botsing met fatbike aan Doddegras

Spijkenisse - Zondagmiddag heeft aan de Doddegras in Spijkenisse een ongeval plaatsgevonden tussen een scooter en een fatbike. Op de fatbike zaten twee kinderen, die op het fietspad ten val kwamen.