Spijkernisse, Netherlands
Terug

Deze zomer drie optredens met verhalen bij De Duinhuisjes

7ee7c428948d55bf3cd252629b31b35e
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Deze zomer treden er bij De Duinhuisjes drie vertellers op. Dit zal op drie zondagen zijn: 18 mei (14.00 uur), 15 juni (15.00 uur) en 17 augustus (14.00 uur). 

U kunt zo langskomen, net als bij gewoon museumbezoek. Maar: voor de presentatie van Rolf Roos moeten mensen zich wel vooraf opgeven (zie hieronder). Hij houdt zijn presentatie in het Bezoekerscentrum Tenellaplas, de andere twee vertellers staan buiten op het museumterrein. 

Waar gaan de verhalen van deze drie over en wie zijn het?
18 mei: Simone Verhoef, Een huisje aan de Zandweg: verhalen van mijn oma.
In 1988 heeft Simone Verhoef haar oma geïnterviewd vanwege een opdracht voor haar opleiding. Ze vroeg haar oma naar haar vrijetijdsbesteding. Het werd een serieus gesprek, want op de eerste vraag die ze haar oma over haar vrije tijd stelde, zei ze: ‘Kind, wij hádden vroeger helemaal geen vrije tijd.’ Maar zo kwamen de verhalen los, over werk en leven, en toch ook over spel en ontspanning. Oma kon mooi vertellen. Haar kleindochter heeft haar verteltalent vast van haar: ze gaat op het museumerf laten horen wat haar oma in haar huisje aan de Zandweg beleefde en vertelde.

Simone Verhoef, opgeleid als agogisch werker, docent en trainer, actief als kleinkunstenaar met theater en muziek, maar is ook wandelaar en mysticus. Verhalen vertellen hoort daarbij, want een verhaal is informatie, een verhaal kan helend zijn door de manier van vertellen. Ze is benieuwd naar wat het publiek zal herkennen uit de verhalen van haar oma.

15 juni: Rolf Roos, ‘Natuurgeluk en landschapsverdriet’: over de delicate verhouding tussen mensen en de duinen op Voorne. 

In 2023 verscheen er een prachtig boek: Duinen en mensen Voorne. Rolf Roos was een van de schrijvers en verzorgde hoofd- en beeldredactie. Op deze zondag houdt hij een presentatie over het onderwerp van dit boek: het grote en rijke duingebied van Voorne. Ook deze duinen blijken eigenlijk een cultuurlandschap te zijn, met grote natuurlijke rijkdommen. Tegelijkertijd is het een verhaal van de historie van een kwetsbaar stuk kustnatuur in een ongekend geïndustrialiseerde omgeving: haven- en deltawerken, windmolens, etc. De soortenrijkdom is niettemin buitengewoon hoog, dankzij onder andere de geleidelijke ontstaansgeschiedenis, het vocht en een kalkrijke bodem. Wat deden mensen in en met dit duingebied? Welke sporen lieten ze achter?

Schrijver en uitgever Rolf Roos is van huis uit bioloog. Hij is een typische duinenliefhebber en publiceerde meerdere boeken over de duinen en de Nederlandse kust. Zie duinenenmensen.nl.

N.B. Wegens de beperkte omvang van de zaal in het Bezoekerscentrum Tenellaplas, moet u zich op tijd aanmelden, uiterlijk 1 juni a.s., want vol=vol. Aanmelden kan per e-mail (via post@korriekorevaart.nl) of telefonisch: tel. 06 2417 3646. De presentatie begint om 15.00 uur, inloop vanaf 14.30 uur. Toegang: 5 euro per persoon (inclusief kopje koffie/thee).
17 augustus: Arnie Dalkmann, Het verhaal gaat verder.

Het verhaal gaat verder, van mond tot mond, op de vleugels van de wind. Er zijn verhalen die de hele wereld rond gaan, andere blijven in de streek waar ze ooit begonnen zijn.

Arnie Dalkmann vertelt al zo’n dertig jaar verhalen. Hij trad op in binnen- en buitenland. Enkele jaren geleden is hij begonnen te zoeken naar (volks)verhalen van Voorne-Putten. Een zoektocht die voortduurt en (nog) niet direct heel veel verhalen heeft opgeleverd. Maar het kan zomaar gebeuren dat er deze middag op het museumerf toch verhalen uit de regio voorbijkomen…

Arnie wordt muzikaal ondersteund door Jacqueline du Mortier. In de regio is Jacqueline bekend van haar optredens met het muziekgezelschap ‘The land of song’, waar ze zingt, en contrabas en gitaar speelt. Ze heeft veel verschillende muziekstijlen met diverse muzikanten gespeeld. Om zo uiteindelijk te leren welke muziek het dichtst bij haar zelf ligt. Arnie en Jacqueline ontmoetten elkaar in 2024 op het podium en besloten het avontuur aan te gaan om samen verhalen en muziek te brengen.

Lees ook

R-Net busvervoer bus

Bussen EBS rijden in de zomervakantie een aangepaste dienstregeling

Regio – De bussen van vervoerder EBS rijden in de zomervakantie een aangepaste dienstregeling. Van maandag 20 juli tot en met vrijdag 28 augustus rijden sommige buslijnen minder vaak dan normaal gesproken, doordat het in de zomerperiode volgens de vervoerder vaak rustiger is in de bussen.

Voetbal kijken Uitplein Spijkenisse

Horeca in de regio langer open tijdens wedstrijden van Oranje op het WK-voetbal

Regio – Van donderdag 11 juni tot en met zondag 19 juli vindt het WK-voetbal plaats in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De eerste drie wedstrijden van het Nederlands Elftal staan op zondag 14 juni, zaterdag 20 juni en vrijdag 26 juni op het programma. Het Nederlands Elftal speelt deze wedstrijden vanwege het tijdsverschil voornamelijk in de avond en nacht. Daarom worden de openingstijden van de horeca in Voorne aan Zee en Nissewaard tijdens wedstrijden van Oranje verruimd.

Zwaan_Spijkenisse-Verplaatsen (2)

Zwanengroep: bel bij dieren in nood, stuur geen bericht

Regio - Zwanengroep Zuid-Holland vraagt mensen dringend om meldingen van dieren in nood telefonisch door te geven via 06-83797378.

Wijkbrandweer Megan & Marian SBO in de studio van LINQ

Voorlichting door wijkbrandweer in Hart van Hellevoet: ‘Inwoners bewust maken van risico’s en de brandveiligheid in hun woning’

Hellevoetsluis – Welzijnsorganisatie SBO organiseert in samenwerking met wijkbrandweer Megan van Luijk op donderdag 11 juni een voorlichting over brandveiligheid. In het Hart van Hellevoet kunnen inwoners om 14:30 uur terecht voor een presentatie met allerlei beeldmateriaal door de wijkbrandweer in Voorne aan Zee. Aansluitend is er de mogelijkheid om vragen te stellen aan de wijkbrandweervrouw die het vaste aanspreekpunt is voor inwoners van Voorne aan Zee en mensen helpt om zich bewust te maken van brandrisico’s in en rondom hun woningen.

Schaap-scheren

Historische vereniging laat bezoekers kennismaken met leven van vroeger

Rockanje – Bezoekers van Openluchtmuseum De Duinhuisjes gingen afgelopen zondag even terug in de tijd.

EBS

Strandlijn 803 rijdt vanaf 13 juni weer naar Rockanje

Regio - Vanaf 13 juni kunnen reizigers weer rechtstreeks met EBS-lijn 803 naar Rockanje Strand. De speciale strandlijn verbindt Spijkenisse en Brielle met het strand.