Spijkernisse, Netherlands
Terug

Deze zomer drie optredens met verhalen bij De Duinhuisjes

7ee7c428948d55bf3cd252629b31b35e.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Deze zomer treden er bij De Duinhuisjes drie vertellers op. Dit zal op drie zondagen zijn: 18 mei (14.00 uur), 15 juni (15.00 uur) en 17 augustus (14.00 uur). 

U kunt zo langskomen, net als bij gewoon museumbezoek. Maar: voor de presentatie van Rolf Roos moeten mensen zich wel vooraf opgeven (zie hieronder). Hij houdt zijn presentatie in het Bezoekerscentrum Tenellaplas, de andere twee vertellers staan buiten op het museumterrein. 

Waar gaan de verhalen van deze drie over en wie zijn het?
18 mei: Simone Verhoef, Een huisje aan de Zandweg: verhalen van mijn oma.
In 1988 heeft Simone Verhoef haar oma geïnterviewd vanwege een opdracht voor haar opleiding. Ze vroeg haar oma naar haar vrijetijdsbesteding. Het werd een serieus gesprek, want op de eerste vraag die ze haar oma over haar vrije tijd stelde, zei ze: ‘Kind, wij hádden vroeger helemaal geen vrije tijd.’ Maar zo kwamen de verhalen los, over werk en leven, en toch ook over spel en ontspanning. Oma kon mooi vertellen. Haar kleindochter heeft haar verteltalent vast van haar: ze gaat op het museumerf laten horen wat haar oma in haar huisje aan de Zandweg beleefde en vertelde.

Simone Verhoef, opgeleid als agogisch werker, docent en trainer, actief als kleinkunstenaar met theater en muziek, maar is ook wandelaar en mysticus. Verhalen vertellen hoort daarbij, want een verhaal is informatie, een verhaal kan helend zijn door de manier van vertellen. Ze is benieuwd naar wat het publiek zal herkennen uit de verhalen van haar oma.

15 juni: Rolf Roos, ‘Natuurgeluk en landschapsverdriet’: over de delicate verhouding tussen mensen en de duinen op Voorne. 

In 2023 verscheen er een prachtig boek: Duinen en mensen Voorne. Rolf Roos was een van de schrijvers en verzorgde hoofd- en beeldredactie. Op deze zondag houdt hij een presentatie over het onderwerp van dit boek: het grote en rijke duingebied van Voorne. Ook deze duinen blijken eigenlijk een cultuurlandschap te zijn, met grote natuurlijke rijkdommen. Tegelijkertijd is het een verhaal van de historie van een kwetsbaar stuk kustnatuur in een ongekend geïndustrialiseerde omgeving: haven- en deltawerken, windmolens, etc. De soortenrijkdom is niettemin buitengewoon hoog, dankzij onder andere de geleidelijke ontstaansgeschiedenis, het vocht en een kalkrijke bodem. Wat deden mensen in en met dit duingebied? Welke sporen lieten ze achter?

Schrijver en uitgever Rolf Roos is van huis uit bioloog. Hij is een typische duinenliefhebber en publiceerde meerdere boeken over de duinen en de Nederlandse kust. Zie duinenenmensen.nl.

N.B. Wegens de beperkte omvang van de zaal in het Bezoekerscentrum Tenellaplas, moet u zich op tijd aanmelden, uiterlijk 1 juni a.s., want vol=vol. Aanmelden kan per e-mail (via post@korriekorevaart.nl) of telefonisch: tel. 06 2417 3646. De presentatie begint om 15.00 uur, inloop vanaf 14.30 uur. Toegang: 5 euro per persoon (inclusief kopje koffie/thee).
17 augustus: Arnie Dalkmann, Het verhaal gaat verder.

Het verhaal gaat verder, van mond tot mond, op de vleugels van de wind. Er zijn verhalen die de hele wereld rond gaan, andere blijven in de streek waar ze ooit begonnen zijn.

Arnie Dalkmann vertelt al zo’n dertig jaar verhalen. Hij trad op in binnen- en buitenland. Enkele jaren geleden is hij begonnen te zoeken naar (volks)verhalen van Voorne-Putten. Een zoektocht die voortduurt en (nog) niet direct heel veel verhalen heeft opgeleverd. Maar het kan zomaar gebeuren dat er deze middag op het museumerf toch verhalen uit de regio voorbijkomen…

Arnie wordt muzikaal ondersteund door Jacqueline du Mortier. In de regio is Jacqueline bekend van haar optredens met het muziekgezelschap ‘The land of song’, waar ze zingt, en contrabas en gitaar speelt. Ze heeft veel verschillende muziekstijlen met diverse muzikanten gespeeld. Om zo uiteindelijk te leren welke muziek het dichtst bij haar zelf ligt. Arnie en Jacqueline ontmoetten elkaar in 2024 op het podium en besloten het avontuur aan te gaan om samen verhalen en muziek te brengen.

Lees ook

deborah.png

Deborah Kooning zet volgende stap na The Voice

Na haar avontuur bij The Voice of Holland zit Deborah Kooning allerminst stil. De zangeres uit Rozenburg, bekend van coverband Uncle Fester, heeft bekendgemaakt dat ze een nieuwe Pink-tributeband opricht onder de naam F**kin Perfect. Met dit nieuwe project wil ze grote festivals bestormen en haar droom najagen om van muziek haar werk te maken.

IMG_6670.JPG

Stolpersteine in Zuidland schoongemaakt door basisschool leerlingen

Zuidland -Woensdag werden in Zuidland meerdere Stolpersteine schoongemaakt. Stolpersteine, sinds 1992 gemaakt door kunstenaar Gunter Demnig, zijn messing steentjes waarmee de slachtoffers van het nationaal-socialisme rond en tijdens de Tweede Wereldoorlog worden herdacht.

3. Poezie op Maria Rust.jpg

Maria Rust bewaart dorpsgeschiedenis van Rockanje

Rockanje - Wat bijna tweehonderd jaar geleden begon als een stuk weiland, is uitgegroeid tot een plek waar de geschiedenis van Rockanje tastbaar blijft. Begraafplaats Maria Rust, ooit buiten de bebouwde kom aangelegd, ligt tegenwoordig midden in het dorp en fungeert als een groen dorpspark vol verhalen.

3788d542-15a9-443b-ab93-520743c57895.jpeg

Jongerenwerkers de straat op voor campagne tegen vapen: ‘Zelfs kinderen uit groep 7 doen het al’

Voorne aan Zee - Onlangs verruilden jongerenwerkers Thomas en Jasmijn van Stichting PUSH hun vertrouwde werkzaamheden voor een camera en microfoon. In het kader van de campagne Niet in Rook gingen zij in Gemeente Voorne aan Zee de straat op om jongeren te bevragen over hun kennis en ervaringen met vapen.

20260408-JVB_6834.jpeg

Fietser gewond na botsing met auto op kruispunt in Spijkenisse

Spijkenisse - Aan de Akkersvoorde in Spijkenisse is een oudere persoon op een elektrische fiets gewond geraakt bij een verkeersongeval. De fietser werd op een gelijkwaardig kruispunt aangereden door een auto.

foto.jpg

Steunouder in Voorne aan Zee: ‘Om ouders even op adem te laten komen’

Voorne aan Zee - Tijdens een interview bij LINQ Lunch vertelde coördinator Romy van der Harg over het initiatief Steunouder in de gemeente Voorne aan Zee. Dit landelijke initiatief richt zich op gezinnen die tijdelijk of voor langere tijd moeite hebben met de opvoeding van hun kinderen en daarbij weinig tot geen mensen hebben om op terug te vallen.