Spijkernisse, Netherlands
Terug

Ruim 70 activiteiten tijdens Cultuurweek Voorne aan Zee

42c53eb2e7845323e0c7779c8bef44c0
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De Cultuurweek in Voorne aan Zee wordt dit jaar gehouden in de week van 15 tot 23 maart. Er zijn ruim 70 activiteiten benoemd door de werkgroep. 

Het doel van de Cultuurweek is om bewoners laagdrempelig kennis te laten maken met het bestaande culturele aanbod in de gemeente, talenten te laten ontdekken en gelijkgestemden te ontmoeten. Cultuur helpt om even de dagelijkse beslommeringen even los te laten. Ze starten de Cultuurweek op zaterdag 15 maart 11:00 uur met een officiële handeling door de wethouder van Cultuur, Els Priester in winkelcentrum de Struytse Hoeck ter hoogte van de ANWB winkel. Om 12:00 uur zal het Klokkenluiders gilde Brielle de klokken van Catharijnetoren luiden en om 13:00, 14:00 en 15:00 uur zijn er optredens van Show Your Talent deelnemers bij Fortresse Holland in Hellevoetsluis en in Historisch Museum den Briel.

Voor alle activiteiten kun je kijken op www.fijnjetezien.nl/cultuurweek of kijk in de diverse culturele agenda’s en ladders. Wil je alvast aanmelden voor volgend jaar? Mail dan gerust je activiteit nu al naar cultuurweek@stichting-push.nl


Lees ook

Ronard Venekamp (OVV)

Derdeklassers OVV en SC Botlek hopen op uitstekend vervolg

Regio – In de derde klasse doen de ploegen van Voorne Putten het tot op heden aardig. OVV is koploper samen met Stellendam, SC Botlek heeft twee punten minder en staat derde samen met Charlois, Overmaas en Oud-Beijerland.

Tom den Boer

Brielle pas laat in actie, Hellevoetsluis kan koploper worden, Zuidland zoekt eerherstel

Regio – De ploegen in de tweede klasse komen dit weekend voor hun zesde wedstrijd in actie. Zuidland moet weer gaan winnen om hogerop te komen, dat gebeurt tegen MVV’27. Hellevoetsluis kan bij winst een dag koploper zijn, omdat de huidige koploper Brielle dit weekend pas op zondag in actie komt.

Julièn Gret

Spijkenisse moet winnen om bij te blijven, Nieuwenhoorn om koploper te blijven

In de vierde divisie is men zaterdag alweer toe aan speelronde nummer negen. Daarin wacht hekkensluiter Spijkenisse nog altijd op de eerste zege. Nieuwenhoorn moet het zaterdag opnemen tegen het Goereese DVV’09 en staat nog altijd aan kop van de ranglijst.

Fietsverlichtingscheck Hellevoetsluis 2025

Gemeente Voorne aan Zee steunt campagne ‘AAN in het donker’: ‘Inwoners veilig door het verkeer laten gaan’

Voorne aan Zee – Tijdens de aankomende maanden is het weer langer donker vanwege de herfst- en winterperiode. Vanaf deze week is de landelijke campagne ‘AAN in het donker’ weer gestart om extra aandacht te vragen voor goede fietsverlichting en ervoor te zorgen dat verkeersdeelnemers goed en zichtbaar de weg op gaan. In Voorne aan Zee staan tijdens deze campagne activiteiten als een preventieve fietscheck en informatieve gesprekken met verkeersdeelnemers op het programma.

Evides

Geen water uit de kraan: zo worden inwoners van Nissewaard bij een calamiteit geholpen

SPIJKENISSE - Wat gebeurt er als inwoners van Nissewaard langdurig geen drinkwater uit de kraan krijgen? Donderdag 29 oktober oefenden drinkwaterbedrijf Evides en de gemeente Nissewaard met dit scenario op de parkeerplaats van winkelcentrum 't Plateau in Spijkenisse. Met een vrachtwagen met 10.000 liter drinkwater werd gedemonstreerd hoe inwoners bij een langdurige storing toch aan schoon drinkwater kunnen komen.

WhatsApp Image 2026-10-29 at 12.56.23

Tranen bij indrukwekkende première ‘De 45 die niet terugkeerden’

Spijkenisse - Een bronzen hond, 45 roze rozen en een gevel waarop de geschiedenis tot leven kwam. De première van de film ‘De 45 die niet terugkeerden’ maakte gisteravond diepe indruk op de aanwezigen in de Voorstraat. Precies 84 jaar nadat de Joodse familie Levie uit haar woning werd weggevoerd, werd op diezelfde plek het verhaal verteld van de 45 Joodse inwoners van Voorne-Putten die de Tweede Wereldoorlog niet overleefden. Er vloeiden tranen, bezoekers omhelsden elkaar en ook initiatiefnemer Joop van der Hor was zichtbaar geëmotioneerd.