Spijkernisse, Netherlands
Terug

25 jaar Stichting Humanitas Home-Start Nissewaard

19b2437ff95050db75b4974664155de7.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Donderdag 26 september vond een feestelijke Meet & Greet plaats ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van Stichting Humanitas Home-Start Nissewaard.

De Meet & Greet trok een mooie opkomst van vrijwilligers en gezinnen, maar ook wethouder Hanneke Stengs van o.a. jeugd, armoede en emancipatie, programmamanager Gerda Groen van Home-Start Nederland, directeur Nico Zijnstra en voorzitter van de Raad van Bestuur Joost Zielstra, beiden van Stichting Humanitas, waren aanwezig.Daarnaast was oud Home-Start coördinator van het eerste uur, Willy de Pijper, erbij. De Meet & Greet werd georganiseerd door coördinatoren Sandra Droger en Nanda Ligthart.

Tijdens de bijeenkomst werden verhalen gedeeld, ervaringen uitgewisseld en werd de impact van Home-Start op het leven van gezinnen belicht. Ook konden de aanwezigen hun tips, gedachten en herinneringen over Home-Start kwijt op vellen papier. Woorden als ‘betrokken’, ‘nodig’, verbinding’ en ‘samenwerking’ werden neergezet.Bij de herinneringen, voerde de persoonlijke aandacht aan de vrijwilligers van de coördinatoren de boventoon. ‘Bij het aanmelden bij Home-Start werd ik ontvangen door twee enthousiaste gezellige vrouwen, waardoor ik gestimuleerd werd mij in te zetten’ aldus een vrijwilliger. Een ander schreef: ‘De binding, uitwisseling en vriendschappen zijn super waardevol!’

Een belangrijk thema tijdens de Meet & Greet was de rol van vrijwilligers. Coördinatoren Sandra en Nanda benadrukte de waardevolle bijdragen van alle vrijwilligers en bedankten hen voor hun toewijding en inzet. ‘’Het is dankzij onze vrijwilligers dat wij een grote impact kunnen hebben in onze gemeente,’’ aldus Sandra en Nanda. ‘’We zijn ontzettend dankbaar dat we zoveel mooie vrijwilligers hebben, maar we zijn ook altijd op zoek naar meer! Hopelijk kunnen we de komende maanden nog meer vrijwilligers aan onze organisatie toevoegen.’’

Wethouder Hanneke Stengs-Nijhof, die uitgenodigd was voor de bijeenkomst, sprak in haar speech ook haar dankbaarheid uit over de vrijwilligers en hun rol bij ondersteuning aan ouders met jonge kinderen. ‘’Dankzij deze vrijwilligers kunnen ook ouders die vragen hebben, zich zorgen maken of tegen problemen aanlopen, ergens terecht. Het luisterende oor en de praktische hulp die zij bieden helpt niet alleen de ouders, maar op de korte en lange termijn ook het kind.’’ De wethouder hoopt dan ook dat er nog veel meer vrijwilligers bij zullen komen.

Directeur Nico Zijnstra kijkt met veel enthousiasme terug op de Meet & Greet. ‘’Het was een inspirerende ochtend waarin de gemeenschap samenkwam om de successen van de afgelopen 25 jaar te vieren en vooruit te kijken naar de toekomst,’’ aldus de directeur. ‘’We blijven ons inzetten voor het ondersteunen van gezinnen. Met de enorme betrokkenheid van vrijwilligers zijn wij ervan overtuigd dat we samen nog veel meer kunnen bereiken.

Lees ook

Verkiezingen_2026_Nissewaard.jpg

VVD passeert IBV in Voorne aan Zee, ONS blijft grootste partij in Nissewaard

Voorne-Putten - De voorlopige uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen in zowel Voorne aan Zee als Nissewaard laten een duidelijke verschuiving in het politieke landschap zien. In beide gemeenten zijn nieuwe verhoudingen ontstaan, met opvallende winnaars en verliezers.

groeps foto.jpg

Stichting Moeders van Oostvoorne zet zich ook dit jaar weer in voor gezinnen

Oostvoorne - Stichting Moeders van Oostvoorne, die zich al tien jaar inzet voor gezinnen die het financieel moeilijk hebben, was deze week te gast in het radioprogramma LINQ Lunch. Tijdens het gesprek vertelden de initiatiefnemers meer over het ontstaan van de stichting en hun activiteiten.

Schermafbeelding 2026-03-18 141933.png

Stemoproep van burgemeester Arno Scheepers

Burgemeester Arno Scheepers van Voorne aan Zee heeft vanmiddag zijn stem uitgebracht in Hellevoetsluis. Hij vindt het belangrijk dat mensen gaan stemmen. Ziet hij ook iets in een challenge als zijn collega-burgemeester Carola Schouten die bij een opkomst van 38,9% gaat abseilen van de Euromast?

'1.jpg

Partij 1572: ‘Een Brielse lach bij Spaans gezag’

Brielle - Tussen de officiële verkiezingsposters in Brielle hangen ook opvallende andere posters: die van de Spaanse ‘Partij 1572’. De partij heeft alles: een naam, een logo, een kandidatenlijst en zelfs een verkiezingsprogramma. Adjudant El Butre, van de Brielse Spanjaarden, nummer één op de kandidatenlijst en initiatiefnemer, vertelt het verhaal achter de actie.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 12.20.38.jpeg

EHBO-oefening met realistische noodsituaties in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - De jaarlijkse eindoefening van de EHBO-vereniging Hellevoetsluis vond dinsdagavond plaats bij een lokaal bedrijf. In een grote loods werden verschillende noodsituaties nagebootst, waarbij de EHBO-leden hun kennis en vaardigheden in de praktijk konden brengen.

Ivan-Divkovic.jpg

Ivan Divkovic nieuwe hoofdtrainer bij VV Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - VV Hellevoetsluis heeft met Ivan Divkovic een nieuwe hoofdtrainer aangesteld voor de rest van het seizoen. De 43-jarige Rotterdammer was eerder hoofdtrainer bij 1ste-klasser Heinenoord en brengt ruime ervaring mee uit zowel jeugd- als seniorenvoetbal.