Spijkernisse, Netherlands
Terug

25 jaar Stichting Humanitas Home-Start Nissewaard

19b2437ff95050db75b4974664155de7
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Donderdag 26 september vond een feestelijke Meet & Greet plaats ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van Stichting Humanitas Home-Start Nissewaard.

De Meet & Greet trok een mooie opkomst van vrijwilligers en gezinnen, maar ook wethouder Hanneke Stengs van o.a. jeugd, armoede en emancipatie, programmamanager Gerda Groen van Home-Start Nederland, directeur Nico Zijnstra en voorzitter van de Raad van Bestuur Joost Zielstra, beiden van Stichting Humanitas, waren aanwezig.Daarnaast was oud Home-Start coördinator van het eerste uur, Willy de Pijper, erbij. De Meet & Greet werd georganiseerd door coördinatoren Sandra Droger en Nanda Ligthart.

Tijdens de bijeenkomst werden verhalen gedeeld, ervaringen uitgewisseld en werd de impact van Home-Start op het leven van gezinnen belicht. Ook konden de aanwezigen hun tips, gedachten en herinneringen over Home-Start kwijt op vellen papier. Woorden als ‘betrokken’, ‘nodig’, verbinding’ en ‘samenwerking’ werden neergezet.Bij de herinneringen, voerde de persoonlijke aandacht aan de vrijwilligers van de coördinatoren de boventoon. ‘Bij het aanmelden bij Home-Start werd ik ontvangen door twee enthousiaste gezellige vrouwen, waardoor ik gestimuleerd werd mij in te zetten’ aldus een vrijwilliger. Een ander schreef: ‘De binding, uitwisseling en vriendschappen zijn super waardevol!’

Een belangrijk thema tijdens de Meet & Greet was de rol van vrijwilligers. Coördinatoren Sandra en Nanda benadrukte de waardevolle bijdragen van alle vrijwilligers en bedankten hen voor hun toewijding en inzet. ‘’Het is dankzij onze vrijwilligers dat wij een grote impact kunnen hebben in onze gemeente,’’ aldus Sandra en Nanda. ‘’We zijn ontzettend dankbaar dat we zoveel mooie vrijwilligers hebben, maar we zijn ook altijd op zoek naar meer! Hopelijk kunnen we de komende maanden nog meer vrijwilligers aan onze organisatie toevoegen.’’

Wethouder Hanneke Stengs-Nijhof, die uitgenodigd was voor de bijeenkomst, sprak in haar speech ook haar dankbaarheid uit over de vrijwilligers en hun rol bij ondersteuning aan ouders met jonge kinderen. ‘’Dankzij deze vrijwilligers kunnen ook ouders die vragen hebben, zich zorgen maken of tegen problemen aanlopen, ergens terecht. Het luisterende oor en de praktische hulp die zij bieden helpt niet alleen de ouders, maar op de korte en lange termijn ook het kind.’’ De wethouder hoopt dan ook dat er nog veel meer vrijwilligers bij zullen komen.

Directeur Nico Zijnstra kijkt met veel enthousiasme terug op de Meet & Greet. ‘’Het was een inspirerende ochtend waarin de gemeenschap samenkwam om de successen van de afgelopen 25 jaar te vieren en vooruit te kijken naar de toekomst,’’ aldus de directeur. ‘’We blijven ons inzetten voor het ondersteunen van gezinnen. Met de enorme betrokkenheid van vrijwilligers zijn wij ervan overtuigd dat we samen nog veel meer kunnen bereiken.

Lees ook

erikvanderridder(rozenburg)

Zeges voor Rozenburg, FC Vlotbrug en GHVV'13, Zwartewaal en OHVV onderuit

REGIO – In de vierde klasse waren er zaterdag drie lachende ploegen en twee die een minder resultaat hadden. Rozenburg was de meerdere van ’s-Gravendeel, FC Vlotbrug pakte de winst tegen buurman OHVV. Beide ploegen eindigden met tien man. GHVV’13 was de baas in het duel met Hermes DVS. Zwartewaal moest haar meerdere erkennen in koploper Rijnmond Hoogvliet Sport.

johnkleijnbotlek

SC Botlek stoot OVV van de koppositie

Spijkenisse – SC Botlek heeft zaterdagavond een zege geboekt op OVV. De mannen van John Kleijn waren met 2-1 te sterk voor de ploeg uit Oostvoorne, dat daarmee de koppositie is kwijtgeraakt in 3D aan Overmaas.

Veiligheidsdag Nisswaard _William (19)

Spectaculaire demonstraties trekken veel bezoekers naar Veiligheidsdag in Spijkenisse

SPIJKENISSE – Politiewaterscooters die met hoge snelheid over de Oude Maas kwamen, speciale politie-eenheden die langs een appartementencomplex naar beneden daalden en een demonstratie met een politiehond. Het waren zaterdag 10 oktober enkele van de spectaculaire onderdelen tijdens de Veiligheidsdag aan de Nieuw Hongerlandsedijk in Spijkenisse. Ondanks het regenachtige weer trok het evenement veel bezoekers.

Xavi Wuijster (nieuwenhoorn)

Nieuwenhoorn en Brielle pakken opnieuw winst, Hellevoetsluis haakt aan

Regio – In de eerste klasse blijft Nieuwenhoorn ongeslagen na vier duels, ook zaterdag werd er gewonnen. In de tweede klasse won koploper Brielle van streekgenoot Zuidland. Hellevoetsluis nam de punten bij CVV Zwervers ook mee naar huis.

Julièn Gret

Spijkenisse opnieuw met lege handen

Capelle aan den Yssel – Het wil nog niet vlotten met Spijkenisse in de competitie in de vierde divisie. De mannen van Davey van Velzen behaalden tot op heden slechts één punt uit zeven duels. Ook zaterdag in de ontmoeting bij Capelle kwam daar geen verandering in en verloor Spijkenisse met 3-0 (2-0).

054 burgemeestersontbijt 2026

Leerlingen van OBS De Houthoeffe ontbijten met burgemeester Arno Scheepers

Hellevoetsluis – Leerlingen van groep vijf van OBS De Houthoeffe in Hellevoetsluis hebben donderdag 8 oktober ontbeten met burgemeester Arno Scheepers. Het ontbijt vond plaats in het gemeentehuis tijdens een officieel Burgemeestersontbijt. Dit is onderdeel van het Nationaal Schoolontbijt waar aandacht wordt gevraagd voor het belang van een gezond ontbijt voor alle kinderen.