Spijkernisse, Netherlands
Terug

Nieuwjaarsbijeenkomst: burgemeester reflecteert en kijkt vooruit

85a1962f6c335e8b4795f6a727e2d40f.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Nissewaard – Tijdens de drukbezochte nieuwjaarsreceptie riep burgemeester Foort van Oosten inwoners op om trots te zijn op al het moois dat de gemeente biedt. "Door elkaar daarop te wijzen, versterken we de verbondenheid en trots," stelde hij. Tegelijkertijd vroeg hij aandacht voor de veranderende wereld, onder meer door de opvang van Oekraïense vluchtelingen.

De bijeenkomst stond in het teken van tien jaar Nissewaard, met een gedicht van Natasja Bodde en een video vol hoogtepunten, zoals de iconische Eurobruggen, de metro op de walvisstaarten en evenementen als de Tour de France Femmes.

De burgemeester benoemde zorgen zoals vuurwerkvandalisme, maar benadrukte ook positieve ontwikkelingen. Grote evenementen, sportprestaties van inwoners en de rijke infrastructuur van Spijkenisse – zoals het theater, de bibliotheek en sportaccommodaties – kwamen aan bod. Wel wees hij op de noodzaak om oudere wijken te vernieuwen en zette hij de gemeentelijke lobby in Den Haag in de schijnwerpers.

De toespraak werd afgesloten met een oproep om Nissewaard te blijven koesteren. In de hal van het stadhuis is de fototentoonstelling Mooi Nissewaard te zien, een ode aan de gemeente. "Samen bouwen we verder aan een toekomst om trots op te zijn," aldus de burgemeester.

Lees ook

20260125_115122.jpg

Spannende strijd bij vierde editie Kraanvogelloop

Spijkenisse - Bij atletiekvereniging Spark is gisteren voor de vierde keer de Kraanvogelloop gehouden. Ruim 200 lopers verschenen aan de start van het hardloopevenement over tien Engelse mijl (16,1 kilometer). Ondanks de koude omstandigheden en enkele gladde stukken onderweg, kijken organisatie en deelnemers terug op een geslaagde editie.

Schermafbeelding 2026-01-22 164409.jpg

Caddy Granny’s genieten van rondje grofvuil halen

Spijkenisse - Inwoners van Waterland in Spijkenisse hoeven grofvuil niet zelf naar de stort te brengen of te betalen voor afhalen. De Caddy Granny’s van Stichting Waterland Spijkenisse halen het eens per maand gratis op met de Brengbak van Reinis.

filmploeg.jpg

Derde prijs voor film van Piet de Kreij, eerste prijs voor filmploeg van Rik Kapoen

Spijkenisse – Tijdens de jaarwedstrijd van filmclub RVSL is Piet de Kreij uit Spijkenisse in de prijzen gevallen. Met zijn eigen film ‘Het is nooit saai op Voorne-Putten’ behaalde hij de derde prijs. Daarnaast nam hij met zijn filmploeg van Rik Kapoen de eerste prijs in ontvangst voor de documentaire ‘Muziek maakt me sterk’.

Optreden van winnaar Riff SYT 2026.jpeg

Winnaar Riff maakt indruk tijdens finale Show Your Talent 2026

Voorne aan Zee - Zondag 25 januari stond het BREStheater volledig in het teken van talent. De finale van Show Your Talent 2026, dé talentenshow van Voorne aan Zee, trok een uitverkochte zaal en kende een bijzonder hoog niveau. Tien acts zorgden samen voor een gevarieerd en spectaculair programma.

Yannick, nationale U16 260125.jpg

Voorne Atletiek met negen atleten actief op nationale U16 indoorwedstrijd in Apeldoorn

Voorne aan Zee - Voorne Atletiek was met negen junioren vertegenwoordigd tijdens de 15e nationale U16 indoorwedstrijd in Apeldoorn. In Omnisport Apeldoorn kwamen ruim 800 atleten van 13 tot en met 15 jaar uit heel Nederland in actie. De atleten van de vereniging werden begeleid door trainers Sven Noordermeer, Viggo Verheul en Nadine Doorduin. Wesley Monster verzorgde de fotografie, terwijl Diana Noordermeer en Hans de Wit bij de organisatie betrokken waren.

Gemeentehuis Voorne aan Zee.jpeg

Aantal regels in Algemene Plaatselijke Verordening gewijzigd in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Een aantal regels in de Algemene Plaatselijke Verordening van Voorne aan Zee zijn sinds 25 december 2025 gewijzigd. De gemeente Voorne aan Zee meldt deze week dat een groot gedeelte van de wijzigingen te maken hebben met het nieuwe horeca- en evenementenbeleid in de gehele gemeente Voorne aan Zee.