Spijkernisse, Netherlands
Terug

Nieuwjaarsbijeenkomst: burgemeester reflecteert en kijkt vooruit

85a1962f6c335e8b4795f6a727e2d40f
Marvin Don |  | Aangepast op
Nissewaard – Tijdens de drukbezochte nieuwjaarsreceptie riep burgemeester Foort van Oosten inwoners op om trots te zijn op al het moois dat de gemeente biedt. "Door elkaar daarop te wijzen, versterken we de verbondenheid en trots," stelde hij. Tegelijkertijd vroeg hij aandacht voor de veranderende wereld, onder meer door de opvang van Oekraïense vluchtelingen.

De bijeenkomst stond in het teken van tien jaar Nissewaard, met een gedicht van Natasja Bodde en een video vol hoogtepunten, zoals de iconische Eurobruggen, de metro op de walvisstaarten en evenementen als de Tour de France Femmes.

De burgemeester benoemde zorgen zoals vuurwerkvandalisme, maar benadrukte ook positieve ontwikkelingen. Grote evenementen, sportprestaties van inwoners en de rijke infrastructuur van Spijkenisse – zoals het theater, de bibliotheek en sportaccommodaties – kwamen aan bod. Wel wees hij op de noodzaak om oudere wijken te vernieuwen en zette hij de gemeentelijke lobby in Den Haag in de schijnwerpers.

De toespraak werd afgesloten met een oproep om Nissewaard te blijven koesteren. In de hal van het stadhuis is de fototentoonstelling Mooi Nissewaard te zien, een ode aan de gemeente. "Samen bouwen we verder aan een toekomst om trots op te zijn," aldus de burgemeester.

Lees ook

Stockfoto werkzaamheden

N57 bij Nieuwenhoorn nacht afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden

Nieuwenhoorn – De N57 is in de nacht van donderdag 12 op vrijdag 13 november 2026 in beide richtingen afgesloten tussen de aansluiting met de A15 en Nieuwenhoorn (N496). Rijkswaterstaat voert in deze nacht verschillende onderhoudswerkzaamheden uit. Weggebruikers moeten rekening houden met een extra reistijd van 20 tot 30 minuten.

PolitieLichtbalk - stock

Automobilist vlucht met ruim 150 km/u voor politie en eindigt in weiland bij Spijkenisse

SPIJKENISSE - Een automobilist heeft vrijdagnacht 6 november geprobeerd aan de politie te ontkomen. Tijdens een achtervolging vanuit Spijkenisse werden snelheden van meer dan 150 kilometer per uur bereikt. De bestuurder reed uiteindelijk een weiland in, waar hij na ongeveer 300 meter tot stilstand kwam. De man bleek onder invloed van alcohol.

Rob Vuik (Rockanje)

Vijfdeklassers proberen wat hoger op de ranglijst te komen

Regio – In de vijfde klasse komen de zes ploegen van Voorne Putten in actie om wat hogerop te komen. Niet voor elke ploeg staan er gemakkelijke duels op het programma, sommigem wachten nog op de eerste zege.

IMG_0687

Zwaan zit hele nacht vast op balkon, Zwanengroep schiet te hulp

Spijkenisse – Medewerkers van Zwanengroep Zuid-Holland hebben vrijdagochtend een zwaan van een balkon aan de Pruimengaard in Spijkenisse gehaald. Het dier was in de nacht tegen het dak gevlogen en vervolgens op het balkon terechtgekomen. Omdat zwanen een aanloop nodig hebben om op te stijgen, kon het dier niet zelfstandig wegkomen.

Jaarlijkse_uitvoering_2026_Ons_Genoegen_Rockanje (1)

Ons Genoegen verwelkomt Schiedams orkest voor dubbelconcert in Rockanje

Rockanje – Muziekliefhebbers kunnen morgenavond genieten van een dubbelconcert in de Welkomkerk in Rockanje. Muziekvereniging Ons Genoegen ontvangt dan het orkest van Harpe Davids uit Schiedam. Beide orkesten brengen een gevarieerd programma, met muziek van klassiek tot pop. Volgens Davy Smolenaars, voorzitter van Ons Genoegen, belooft het vooral een gezellige en muzikale avond te worden.

IMG_0735

Jongen gestoken bij poging tot beroving door groep jongeren

Spijkenisse – Aan de Potgieterstraat in Spijkenisse heeft rond 14.30 uur een steekincident plaatsgevonden. Hieraan ging een beroving door een groep jongens vooraf. Twee jongens werden slachtoffer van de beroving, waarbij een van hen werd gestoken.