Spijkernisse, Netherlands
Terug

Helvoetse Reddingsbrigade bestaat 50 jaar

d6c86ed637bb9d5aaa96626e219862b8.jpg

De Helvoetse Reddingsbrigade vierde afgelopen zaterdag haar 50-jarig jubileum met een feestelijke bijeenkomst in het Droogdok Jan Blanken. De brigade, opgericht op 20 februari 1975 door een kleine groep vrijwilligers, heeft zich in de afgelopen decennia ontwikkeld tot een onmisbare organisatie in het waterrijke gebied van Hellevoetsluis

Marvin Don |  | Aangepast op
Tijdens de viering werden verschillende vrijwilligers in het zonnetje gezet voor hun jarenlange inzet. Er werden oorkondes en medailles uitgereikt aan leden die 10, 15, 30 en zelfs 40 jaar actief zijn bij de reddingsbrigade. De aanwezigheid van vele jonge leden onderstreepte de aantrekkingskracht van de organisatie en belooft een goede toekomst voor de brigade. De vrijwilligers werden geprezen voor hun toewijding aan de veiligheid van de gemeenschap en hun bijdrage aan activiteiten zoals zwemonderwijs.

De jubilerende reddingsbrigade ontving ook enkele bijzondere verjaardagscadeaus. Een badhanddoek met de tekst "'t is mooi hier" werd overhandigd, evenals een passende strandstoel, geschonken door Leendert de Lange, voorzitter van Reddingsbrigade Nederland en burgemeester van Wassenaar
. Deze geschenken symboliseren niet alleen de waardering voor het werk van de brigade, maar ook de nauwe band met de lokale gemeenschap en het strand waar zij hun belangrijke werk verrichten. De reddingsbrigade nodigt geïnteresseerden uit om kennis te maken bij de reddingspost, om zo de betrokkenheid en het draagvlak voor hun werk verder te vergroten.
4a5df4ec5eacba06790fc8b6ede21086.jpg
49bdb2906d1d304e3d6941bbeb52e229.jpg

Lees ook

Bankslaper dakloos thuisloos

Ook bankslapers geteld bij landelijke ETHOS-telling dak- en thuisloze mensen

De gemeenten Nissewaard en Voorne aan Zee gaan op 12 mei de omvang van dak- en thuisloosheid in de regio in kaart brengen. Dit gebeurt via de ETHOS-telling van Hogeschool Utrecht en Kansfonds. De telling vindt dit jaar voor de vierde keer plaats. In totaal doen 96 gemeenten mee.

Bernisse

Vragen CDA fractie over kwaliteit zwemwater Bernisse

De CDA-fractie in de gemeenteraad van Nissewaard heeft schriftelijke vragen gesteld over de waterkwaliteit van zwemlocaties aan de Bernisse. Aanleiding is een waarschuwing bij Bernisse Zuidland Oostzijde, waar zwemmen wordt ontraden vanwege slechte waterkwaliteit. Volgens het CDA zorgt dat voor onrust bij inwoners en recreanten, juist nu het zwemseizoen is begonnen en de temperaturen oplopen.

032 - Blauwe vlag seizoen 2026 - Aart Jan Spoon en Lilian Herrewijnen.jpg

Blauwe vlag voor stranden Voorne aan Zee

Het Badstrand van Rockanje heeft voor de 12e keer de Blauwe Vlag behaald. Ook Jachthaven Geijsman in Oostvoorne en jachthavens WSV Haringvliet, Marina Cape Helius en Watersportvereniging Haringvliet Kanaalhaven in Hellevoetsluis mogen de blauwe vlag weer in de top hijsen. Wethouder Aart Jan Spoon van Voorne aan Zee reikte de vlag uit aan Lilian Herrewijnen van jachthaven Geijsman.

N57

Komende week ’s nachts omrijden door nachtelijke werkzaamheden op N57

Weggebruikers op Voorne-Putten moeten komende week ’s nachts rekening houden met extra reistijd door afsluitingen en omleidingen op de N57 tussen Hellevoetsluis en Brielle. Rijkswaterstaat voert tussen maandag 11 mei en donderdag 14 mei werkzaamheden uit aan de weg en verkeerssystemen.

Leger des Heils Hoeklaan opvang

Gezamenlijke zienswijze omwonenden beschermd wonen locatie Leger des Heils

Bewoners uit de wijken De Hoek en Vierambachten in Spijkenisse zijn een gezamenlijke bewonerszienswijze gestart over het voorgenomen gebruik van de opvanglocatie aan de Hoeklaan 82. Via een online formulier kunnen inwoners aangeven dat zij de zienswijze ondersteunen en mede-indiener willen worden bij eventuele vervolgprocedures, zoals beroep.

Kevin Spanjersberg.jpg

Van lokale omroep naar landelijke televisie voor Kevin Spanjersberg: ‘Zonder lokale omroep hier nooit terechtgekomen’

Regio – Verslaggever Kevin Spanjersberg heeft van een hobby letterlijk zijn baan kunnen maken. Hij groeide op in onze regio en was jarenlang actief bij de lokale omroep. Inmiddels heeft hij de stap gemaakt naar de landelijke televisie en is hij één van de gezichten van het televisieprogramma ‘Hart van Nederland’ op SBS6.