Spijkernisse, Netherlands

Lezen is leuk: de Nationale Voorleesdagen 2025

Vlag van de Nationale voorleesdagen Foto: LINQ Media
Van 22 januari tot en met 1 februari 2025 staan boeken en voorlezen weer centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen.
Linsay Posthumus | 22 januari 2025 13:09 | 22 januari 2025 13:09
Voorlezen is niet alleen een gezellig moment, maar brengt ook veel voordelen met zich mee. Het draagt bij aan een betere taalontwikkeling en een grotere woordenschat. “Voorlezen is heel goed voor de taalontwikkeling, maar vooral voor de ontwikkeling van de woordenschat. Doordat kinderen zelf lezen en voorgelezen worden, komen ze achter de betekenis van woorden,” zegt leerkracht Michelle Heijdra van groep 4B van basisschool De Vlasbloem in Zuidland. 

Dit jaar staat het prentenboek Rinus, dat gaat over een neushoorn en zijn opa, centraal. Zijn opa was een hele sterke opa. Hij kon wel honderd boomstammen tegelijk, maar nu hij oud is ligt opa het liefst in de schaduw te dommelen. Vandaag past hij op Rinus. Hij wil het liefst heel de dag spelen.  
Wat zijn de Nationale Voorleesdagen? 
De Nationale Voorleesdagen is het grootste boekenfeest voor kinderen van 0 tot 6 jaar. Naast het feit dat voorlezen bijdraagt aan de taalontwikkeling, is het doel van de Nationale Voorleesdagen om leesplezier te stimuleren en boeken in de schijnwerpers te zetten. Tijdens deze dagen zijn er verschillende evenementen in bibliotheken.  

Meest gelezen

Man komt om het leven bij incident bouwplaats Spijkenisse

Perry van Brandwijk | 25 juni 2025

Bermbrand aan de Hellevoetse Achterweg

Perry van Brandwijk | 25 juni 2025

VV Hekelingen viert 80-jarig jubileum groots: ‘Een club van samen’

Jennifer Smit | 28 juni 2025

Lees ook

Zonnige editie van Vlieger- en Foodtruck...

Spijkenisse – Op zondag 29 juni vond aan de Maas opnieuw het jaarlijks terugkerende Vlieger- en Fo...

Gezellige fair bij de Plantage bracht be...

Brielle - Bij Careyn de Plantage vond vandaag een sfeervolle fair plaats, zowel binnen als buiten he...

Zaadjesmarkt stimuleert groene tuinen in...

Spijkenisse - Op zaterdag 28 juni organiseerde de gemeente Nissewaard een Zaadjesmarkt op het Uitple...

Streekproducten in de spotlights tijdens...

Nissewaard - Nissewaard stond vandaag in het teken van lokaal en duurzaam eten en drinken tijdens de...

VV Hekelingen viert 80-jarig jubileum gr...

Hekelingen – Voetbalvereniging VV Hekelingen vierde vandaag haar 80-jarig bestaan met een feesteli...

Kunstroute Westvoorne: ‘Een weekend vo...

Voorne aan Zee - Voorne aan Zee wordt komend weekend het toneel van een bijzonder cultureel evenemen...