Spijkernisse, Netherlands

Nieuwjaarsbijeenkomst: burgemeester reflecteert en kijkt vooruit

Foto: Joop van der Hor
Marvin Don | 7 januari 2025 11:29 | 7 januari 2025 11:29
Nissewaard – Tijdens de drukbezochte nieuwjaarsreceptie riep burgemeester Foort van Oosten inwoners op om trots te zijn op al het moois dat de gemeente biedt. "Door elkaar daarop te wijzen, versterken we de verbondenheid en trots," stelde hij. Tegelijkertijd vroeg hij aandacht voor de veranderende wereld, onder meer door de opvang van Oekraïense vluchtelingen.

De bijeenkomst stond in het teken van tien jaar Nissewaard, met een gedicht van Natasja Bodde en een video vol hoogtepunten, zoals de iconische Eurobruggen, de metro op de walvisstaarten en evenementen als de Tour de France Femmes.

De burgemeester benoemde zorgen zoals vuurwerkvandalisme, maar benadrukte ook positieve ontwikkelingen. Grote evenementen, sportprestaties van inwoners en de rijke infrastructuur van Spijkenisse – zoals het theater, de bibliotheek en sportaccommodaties – kwamen aan bod. Wel wees hij op de noodzaak om oudere wijken te vernieuwen en zette hij de gemeentelijke lobby in Den Haag in de schijnwerpers.

De toespraak werd afgesloten met een oproep om Nissewaard te blijven koesteren. In de hal van het stadhuis is de fototentoonstelling Mooi Nissewaard te zien, een ode aan de gemeente. "Samen bouwen we verder aan een toekomst om trots op te zijn," aldus de burgemeester.

Meest gelezen

Roberto maakt kerstpakketjes voor gezinnen: ‘Een klein gebaar kan zoveel betekenen’

Jennifer Smit | 7 december 2025

Kerstmagie op Voorne-Putten: de kerstmarkten in Nissewaard en Voorne aan Zee

Jennifer Smit | Marieke van Abswoude | 7 december 2025

Kerstdorp onthuld op Basisschool De Regenboog: ‘De kinderen vinden het fantastisch’

Jennifer Smit | 8 december 2025

Lees ook

SUN Nissewaard bestaat 5 jaar: ‘Als an...

Nissewaard - Vijf jaar geleden ontstond SUN Nissewaard: een plaatselijk noodhulpfonds speciaal voor ...

Vernieuwd platform Nissewaardvoorelkaar ...

Spijkenisse - In Bibliotheek de Boekenberg in Spijkenisse werd gisteravond het vernieuwde platform N...

Koos Smeding (Nissewaard Lokaal): ‘Nie...

Nissewaard – Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale po...

Spijkenisse maakt zich op voor sfeervoll...

Spijkenisse - Aanstaande zaterdag wordt Spijkenisse opnieuw ondergedompeld in kerstsferen. Vanuit de...

Dick en Peter bezoeken de Omloop in Rhoo...

Regio - Op een (dinsdag) avond dat Liverpool, Atletico Madrid, Inter Milaan, Marseille, Barcelona, ...

Ilona Bakker-de Waal (CDA): ‘Je moet w...

Voorne aan Zee - Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale ...