Spijkernisse, Netherlands

Schuif aan bij de Vrijheidsmaaltijd op 5 mei

Foto: Pieter de Jong
Rockanje - De Historische Vereniging Westelijk Voorne (HVWV), waar het museum aan de Duinstraat in Rockanje onder valt, organiseert op 5 mei een Vrijheidsmaaltijd. Dat gebeurt in het hele land op Bevrijdingsdag.
Mirjam de Neeff | 22 april 2025 09:23 | 22 april 2025 09:23
In 2025 staan we stil bij het feit dat we in Nederland tachtig jaar in vrijheid leven. Daar valt van alles over te zeggen en over te praten: wat is vrijheid eigenlijk? Wat is onvrijheid? Wat zouden wij doen in tijden van oorlog? Democratie, wat stelt dat voor?

Museum De Duinhuisjes wil graag meedoen met haar vrijwilligers, met de leden van de HVWV en met iedereen: op ons museumterrein komen tafels te staan waar mensen kunnen aanschuiven om samen vrijheidssoep te eten. En ook om samen te praten en naar elkaars verhalen te luisteren. Kom zelf, neem je buren, je dochter, of je kleinkind mee! JanPoldervaart zorgt voor de bijbehorende muziek, terwijl spreekstalmeester Wim Knöps het programma in goede banen leidt.

Inloop: om 12.00 uur, maaltijd: om 2.30 uur, met eindtijd om 16.00 uur.

Vooraf aanmelden
Er kunnen maximaal 100 personen aan tafel zitten – daarom vragen wij iedereen zich zo spoedig mogelijk aan te melden, want als de tafel vol is, dan is die vol. Er zijn nu nog plaatsen over! Aanmelden kan per e-mail (communicatie@hvwv.nl) of telefonisch: 06 2417 3646, maar uiterlijk 30 april a.s.






Meest gelezen

Motorrijder overleden na ongeval op A15

Perry van Brandwijk | 14 juli 2025

Zwaargewonde voetganger bij aanrijding op Akkerdonk

Raymond Sybesma | 11 juli 2025

Autofotograaf Benjamin: ‘Het is mijn passie’

Jennifer Smit | 9 juli 2025

Lees ook

Ben van Stijn (GroenLinks/PvdA): ‘Ik b...

Voorne aan Zee – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale pol...

Veertig nieuwe watertappunten op de Zuid...

Voorne-Putten – Op maandag 14 juli openden Robert van der Kooi, wethouder van de gemeente Voorne a...

Banners onthuld voor sportverenigingen a...

Spijkenisse – Wethouders Martijn Hamerslag en Jeroen Postma hebben gisteravond twee banners onthul...

Voornese streekdracht komt tot leven bij...

Rockanje – Op zaterdag 19 juli komt de streekdracht van Voorne weer tot leven in het Openluchtmuse...

Tentoonstelling ‘Nicolaas III en het L...

Geervliet – In het voormalige stadhuis aan de Kaaistraat, waar Stichting Museum Stadhuis Geervliet...

Industrieel Belevingsmuseum in de maak: ...

Spijkenisse - Onder de rook van het Botlekgebied, waar het industriële hart van Nederland klopt, gr...