Spijkernisse, Netherlands

Ook Voorne-Putten herdenkt 80 jaar vrijheid

Voorne-Putten - In 2025 is het tachtig jaar geleden dat Voorne-Putten aan het einde van de Tweede Wereldoorlog werd bevrijd. Marketing OP Voorne-Putten staat hier de komende periode nadrukkelijk bij stil met een reeks bijzondere routes, verhalen en activiteiten onder het motto 'Herdenken door herinneren'.
Mirjam de Neeff | 23 april 2025 09:21 | 23 april 2025 09:21
Speciaal voor deze gelegenheid is een nieuwe wandelroute door Brielle ontwikkeld: Bombardement Brielle. Deze route neemt je mee langs plekken die herinneren aan de hevige luchtaanvallen en de impact van de oorlog op de stad.“Bij het maken van deze wandelroute realiseerde ik me hoe de gruwelen van de Tweede Wereldoorlog, zoals de bomexplosies in Brielle, nog steeds voelbaar zijn in de straten van de stad", vertelt Evelyne, medewerker bij Marketing OP Voorne-Putten. “Zo heb ik heel wat heftige verhalen en beelden voorbij zien komen. Het was een uitdaging om deze ingrijpende geschiedenis toegankelijk en interessant te maken voor elke wandelaar. Deze wandeling door Brielle vertelt niet alleen over de oorlog, maar ook over veerkracht en hoop, en nodigt je uit om te reflecteren op de zware momenten in onze geschiedenis, maar ook om te genieten van het heden. Het is een herinnering dat zelfs na de duisternis, schoonheid en herstel mogelijk zijn.”

Naast deze nieuwe route zijn ook twee bestaande wandelroutes en een fietstocht rondom de Atlantikwall digitaal beschikbaar gemaakt. Deze indrukwekkende verdedigingslinie die de Duitsers langs de hele Europese westkust bouwden, liet ook op Voorne-Putten diepe sporen achter.“Ik was onder de indruk van de enorme schaal van de Atlantikwall,” vertelt een collega die zich verdiept heeft in het digitaliseren van deze routes. “Misschien ben je er al wandelend of fietsend wel eens ongemerkt langsgekomen. Deze routes wijzen je op de zichtbare en onzichtbare overblijfselen en geven je meer inzicht in de historische achtergrond. Wist je bijvoorbeeld dat op de plek waar nu de voetbalvelden van Oostvoorne liggen, destijds de barakken stonden van de bunkerbouwers?”

Alle routes – inclusief achtergrondinformatie, praktische informatie en digitale GPX-bestanden – zijn gebundeld op een speciale themapagina. Hier vind je ook een overzicht van bijzondere herdenkingen en evenementen die dit jaar plaatsvinden, verhalen van inwoners en informatie over de vele monumenten die nog altijd zichtbaar zijn in het landschap van Voorne-Putten.Wandelen of fietsen door het heden, met oog voor het verleden. Dat is herdenken door herinneren.

Neem een kijkje op de pagina en ontdek hoe Voorne-Putten 80 jaar vrijheid herdenkt. Scan daar de QR-code of ga naar www.opvoorneputten.nl/campagnes/80-jaar-vrijheid-op-voorne-putten



Meest gelezen

Maximale snelheid van en naar Spijkenisserbrug naar 50 kilometer per uur

Perry van Brandwijk | 3 december 2025

Negentiende editie Spijkenisse SPARK Marathon trekt internationaal veld

Marvin Don | 30 november 2025

Nieuwe buslijn 107 gaat vanaf 4 januari rijden in de regio

Perry van Brandwijk | 1 december 2025

Lees ook

Nieuwe prestatieafspraken moeten sociale...

Voorne aan Zee - De gemeente Voorne aan Zee, verschillende woningcorporaties en huurdersorganisaties...

Stephan van Uden (VOOR Nissewaard): ‘P...

Nissewaard – Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale po...

Zwartewaal herdenkt slachtoffers vergeld...

Zwartewaal - In Zwartewaal is vandaag stilgestaan bij de slachtoffers van de Duitse vergeldingsactie...

De Soos in Heenvliet: ‘Al 67 jaar het ...

Heenvliet - De Soos in Heenvliet - officieel Stichting Bejaardensociëteit Heenvliet - bestaat inmid...

Gezamenlijke onderwijsmarkt moet oversta...

Zwartewaal - De overgang van de basisschool naar het voortgezet onderwijs is voor veel leerlingen ee...

Remon van Bree (Nissewaard Lokaal): ‘S...

Nissewaard - Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale poli...