Spijkernisse, Netherlands
Terug

Uniek escape-spel in de Bibliotheek

1ebe99dead2bd41881a27575944eab33.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Van 8-15 september is de jaarlijkse Week van Lezen en Schrijven. Speciaal voor deze periode heeft Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta een uniek escape-spel in huis gehaald in de vorm van een Escape Koffer. Wethouder Janneke Postma mocht het spel als eerste testen afgelopen week en ervaarde zelf hoe lastig laaggeletterdheid kan zijn.

Eén op de acht mensen heeft moeite met schrijven, lezen of om digitaal zijn weg te vinden. DigiTaalhuis Voorne aan Zee helpt inwoners om deze basisvaardigheden te verbeteren zodat meer mensen aan de samenleving mee kunnen doen. Tijdens de Week van Lezen en Schrijven wordt landelijk extra aandacht voor laaggeletterdheid gevraagd. Op dinsdag 10 september zijn er daarom in Bibliotheek Hellevoetsluis gratis activiteiten te doen.

Taalbingo
Er zijn naast getallen ook talloze varianten op bingo te bedenken om te oefenen met nieuwe woorden, klanken of taalopdrachtjes. Doe gezellig mee! Het taalniveau is A1 (deze bingo wordt georganiseerd door Sagenn).

Escape koffer
Speel gratis de Escape Koffer! Lukt het jou om het spel te voltooien? Aanmelden is niet nodig, loop gerust langs en speel mee.

Di 10 sept, 10.00-11.00 uur. Bibliotheek Hellevoetsluis
Di 10 sept, 13.00-15.00 uur. Bibliotheek Hellevoetsluis Workshop Gedichten schrijven Kan jij een gedicht schrijven in een taal die je niet kunt lezen? In het Pools of Chinees? Chantal van Heeswijk is een kunstenaar die speelt met tekst, letters en afbeeldingen. Ze kijkt op een andere manier naar taal en maakt spelen met taal tot een feestje. Schijf je mee?! Di 10 sept ? 13.00 - 14.00 uur ? Bibliotheek Hellevoetsluis Eigenwijs alfabet 7+ We ontwerpen een eigen alfabet. Dat is toch veel leuker dan al die saaie letters die we kennen? Schrijf vervolgens je naam in het nieuwe alfabet en maak er een broche van. Di 10 sept ? 14.30-16.00 uur ? Bibliotheek Hellevoetsluis

Benieuwd wat jij kunt doen om laaggeletterden te helpen? Kijk rond in je omgeving; mensen die over beperkte basisvaardigheden beschikken, kunnen dit vaak goed verbergen. Terwijl de gehele samenleving erbij gebaat is als zoveel mogelijk mensen kunnen meedoen. Om de stap naar hulp te verkleinen ontvangen alle inwoners van deze regio deze week de ‘Ik wil leren-folder’ in de bus waarin men eenvoudig kan aangeven welke basisvaardigheden ze willen leren. Dit kan ook online via de eenvoudige website www.ikwilleren.nl/voorneaanzee.

Wil je meer weten over het DigiTaalhuis Voorne aan Zee of wil je het gratis spreekuur bezoeken? Kom naar de bibliotheekvestiging of kijk op de website www.ikwilleren.nl/voorneaanzee.


Lees ook

20260308-JVB_4776.jpeg

Brandweer grootschalig ingezet bij brand in Europoort

De brandweer is met meerdere voertuigen ingezet om de brand te bestrijden. De brand woedt op een werkplatform met een kraan. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

Voetgangersgebied.jpg

Nissewaard zet extra in op afstappen in voetgangersgebieden

De gemeente Nissewaard gaat extra aandacht besteden aan het tegengaan van fietsen, ook op een fatbike, in voetgangersgebieden rond winkelcentra. Ondanks dat het al verboden is om hier te fietsen, gebeurt dit nog steeds regelmatig. Dat zorgt voor gevaarlijke situaties en overlast voor winkelend publiek.

DJI_20000218215326_0361_D.JPG

Jongereniftar: ‘Eten verbindt’

Spijkenisse – Bij stichting JOZ vond vrijdagavond een jongereniftar plaats. Ongeveer zeventig jongeren uit Spijkenisse kwamen bij elkaar om het vasten te verbreken. Ook wethouder Hanneke Stengs en jeugdagenten van Nissewaard waren aanwezig.

IMG_2241.jpg

Glas geheven bij nieuwbouwproject De Loper in Spijkenisse

Spijkenisse - Zaterdagochtend hebben de wethouders Mijnans, Hottentot en Hamerslag bij het bord van nieuwbouwproject De Loper het glas geheven op de ontwikkeling.

Schermafbeelding 2026-03-06 170219.png

80-jarige toneelvereniging GUNDA op tournee naar Spanje

Toneelvereniging GUNDA uit Nieuwenhoorn bestaat 80 jaar en viert dat met een tournee die zelfs langs Spanje voert. Toneelvereniging GUNDA, ‘Gezellige Uurtjes Na Dagelijkse Arbeid’ werd in 1946 opgericht in een bakkerij Nieuwenhoorn. De jubileumvoorstelling speelt zich af in een supermarkt, de SUPER SUPER.

Afbeelding Cultuurweek 2026.png

Cultuurweek 2026 in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - Van 13 tot en met 22 maart 2026 vindt in Voorne aan Zee de Cultuurweek plaats. Tijdens deze periode organiseren Kunst en CultuurBRES en BREStheater in samenwerking met diverse partners een programma met voorstellingen en activiteiten voor verschillende doelgroepen.