Spijkernisse, Netherlands
Terug

10 nieuwe vrije kavels in de verkoop in Hellevoetsluis

7e13d5504054bed2ac1da2f9ed054387.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Hellevoetsluis - Woensdag 29 januari was de start van de verkoop van de tweede fase van vrije kavels voor de nieuwewoonbuurt Eendraghtshof in Hellevoetsluis. De avond, die plaatsvond in het Droogdok in Hellevoetsluis, werd goed bezocht. Naast de 29 vrije kavels zijn er plannen om in de nieuwe woonbuurt ook een seniorenhof laten bouwen, met 30 sociale huurwoningen.

Tijdens de verkoopavond konden geinteresseerden informatie krijgen over de verkoop van de tweede fase van woonbuurt Eendraghtshof. De tweede fase bestaat uit 10 vrije kavels van 451 tot 477 m2, waarvan een aantal grenzen aan het park dat in het midden van de nieuwe woonbuurt komt. Eendraghtshof ligt centraal in Hellevoetsluis, vlakbij allerlei voorzieningen zoals scholen, een zwembad, een medisch centrum en winkels.

Gemeente Voorne aan Zee verkoopt de kavels en stond, samen met makelaar Kolpa van der Hoek, geïnteresserden te woord. Om ideeën op te doen over het bouwen van een huis waren er ook cataloguswoningbouwers en architecten aanwezig tijdens de avond.

“Ik ben blij met de interesse voor de start verkoop van 10 vrije kavels in deze nieuwe woonbuurt in Hellevoetsluis”, aldus wethouder Igor Bal, die zelf ook aanwezig was tijdens de verkoopavond. “Het is mooi om mensen de kans te geven om hun eigen droomhuis te bouwen. Zo draagt Eendraghtshof bij aan een gevarieerd woningprogramma in Voorne aan Zee.”

Vrije kavels en een seniorenhof
De zes kavels uit fase 1 zijn inmiddels allemaal gereserveerd en de ingelote kandidaten zijn druk bezig met het ontwerp van hun droomhuis. De woningen in Eendraghtshof krijgen een mooie, moderne en stijlvolle uitstraling. Daarnaast staat de groene inrichting van deze buurt centraal met veel aandacht voor planten en dieren. Naast de vrije kavels is er ook een seniorenhof in ontwerp. De ideeën gaan uit van 30 woningen in het (sociale) huursegment. Op dit moment is woningbouwcorporatie Maasdelta bezig met de voorbereidingen. Rond het voorjaar van 2025 komt hierover meer duidelijkheid.

Meer nieuwe woonbuurten in Stadsdorp 3223
Eendraghtshof is één van de nieuwe woonbuurten in de wijk Stadsdorp 3223. Er zijn inmiddels al drie woonbuurten gebouwd, met in totaal zo’n 160 woningen. Vlakbij Eendraghtshof langs de Amnesty Internationallaan, op de plek waar nu
de garageboxen staan, komt nog woonbuurt Acapella Wonen 2. Deze nieuwe woonbuurt met circa 115 woningen in allerlei uitvoeringen, van ruime gezinswoningen tot en met riante appartementen, is momenteel in voorbereiding.

Lees ook

Bankslaper dakloos thuisloos

Ook bankslapers geteld bij landelijke ETHOS-telling dak- en thuisloze mensen

De gemeenten Nissewaard en Voorne aan Zee gaan op 12 mei de omvang van dak- en thuisloosheid in de regio in kaart brengen. Dit gebeurt via de ETHOS-telling van Hogeschool Utrecht en Kansfonds. De telling vindt dit jaar voor de vierde keer plaats. In totaal doen 96 gemeenten mee.

Bernisse

Vragen CDA fractie over kwaliteit zwemwater Bernisse

De CDA-fractie in de gemeenteraad van Nissewaard heeft schriftelijke vragen gesteld over de waterkwaliteit van zwemlocaties aan de Bernisse. Aanleiding is een waarschuwing bij Bernisse Zuidland Oostzijde, waar zwemmen wordt ontraden vanwege slechte waterkwaliteit. Volgens het CDA zorgt dat voor onrust bij inwoners en recreanten, juist nu het zwemseizoen is begonnen en de temperaturen oplopen.

032 - Blauwe vlag seizoen 2026 - Aart Jan Spoon en Lilian Herrewijnen.jpg

Blauwe vlag voor stranden Voorne aan Zee

Het Badstrand van Rockanje heeft voor de 12e keer de Blauwe Vlag behaald. Ook Jachthaven Geijsman in Oostvoorne en jachthavens WSV Haringvliet, Marina Cape Helius en Watersportvereniging Haringvliet Kanaalhaven in Hellevoetsluis mogen de blauwe vlag weer in de top hijsen. Wethouder Aart Jan Spoon van Voorne aan Zee reikte de vlag uit aan Lilian Herrewijnen van jachthaven Geijsman.

N57

Komende week ’s nachts omrijden door nachtelijke werkzaamheden op N57

Weggebruikers op Voorne-Putten moeten komende week ’s nachts rekening houden met extra reistijd door afsluitingen en omleidingen op de N57 tussen Hellevoetsluis en Brielle. Rijkswaterstaat voert tussen maandag 11 mei en donderdag 14 mei werkzaamheden uit aan de weg en verkeerssystemen.

Leger des Heils Hoeklaan opvang

Gezamenlijke zienswijze omwonenden beschermd wonen locatie Leger des Heils

Bewoners uit de wijken De Hoek en Vierambachten in Spijkenisse zijn een gezamenlijke bewonerszienswijze gestart over het voorgenomen gebruik van de opvanglocatie aan de Hoeklaan 82. Via een online formulier kunnen inwoners aangeven dat zij de zienswijze ondersteunen en mede-indiener willen worden bij eventuele vervolgprocedures, zoals beroep.

Kevin Spanjersberg.jpg

Van lokale omroep naar landelijke televisie voor Kevin Spanjersberg: ‘Zonder lokale omroep hier nooit terechtgekomen’

Regio – Verslaggever Kevin Spanjersberg heeft van een hobby letterlijk zijn baan kunnen maken. Hij groeide op in onze regio en was jarenlang actief bij de lokale omroep. Inmiddels heeft hij de stap gemaakt naar de landelijke televisie en is hij één van de gezichten van het televisieprogramma ‘Hart van Nederland’ op SBS6.