Spijkernisse, Netherlands
Terug

20ste editie van Spijkenisse Marathon: ‘Niet meer weg te denken’

Spijkenissemarathon_24112024_Raymond-Sybesma-360

Spijkenisse – De belangstelling voor de Spijkenisse SPARK Marathon is groot. De voorinschrijvingen voor het hardloopevenement op zondag 29 november verlopen voorspoedig. Na ruim 1.800 finishers vorig jaar verwacht atletiekvereniging SPARK dit jaar dicht bij het maximale aantal deelnemers te komen. De organisatie roept hardlopers die willen meedoen daarom op zich tijdig in te schrijven.

Jennifer Smit |

De Spijkenisse Marathon is inmiddels uitgegroeid tot het grootste sportevenement van Spijkenisse en trekt jaarlijks hardlopers uit binnen- en buitenland. Voor veel deelnemers vormt de wedstrijd een sportieve afsluiting van het hardloopjaar. Ook binnen de Marathon- en Ultracup is de wedstrijd populair. Volgens de organisatie behoort de Spijkenisse Marathon tot de evenementen met de meeste deelnemers uit dat klassement.

Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: de hele marathon, halve marathon, 10 kilometer en 5 kilometer. Het parcours voert grotendeels door de polders van Nissewaard, waarna de lopers in de laatste kilometers door het centrum van Spijkenisse komen. De parcoursen van de hele en halve marathon zijn officieel gecertificeerd door de Atletiekunie.

Jubileumeditie voor SPARK
De marathon krijgt dit jaar een extra feestelijk tintje. Atletiekvereniging SPARK viert haar 60-jarig bestaan en organiseert de marathon voor de twintigste keer. Voorzitter Eric den Hartog vertelde eerder aan LINQ Media hoe belangrijk het evenement voor de vereniging is. ‘Het is een evenement dat bij het 40-jarig bestaan van SPARK is opgezet en sindsdien niet meer is weg te denken’, aldus Den Hartog. Volgens de voorzitter is de marathon inmiddels uitgegroeid tot het grootste loopevenement van Voorne-Putten.

Begin oktober stond de teller volgens Den Hartog al op 1.400 deelnemers, terwijl de inschrijving toen nog bijna twee maanden open zou blijven. Met de huidige belangstelling lijkt het evenement opnieuw op een grote opkomst af te stevenen.

Vrijwilligers onmisbaar
Een evenement van deze omvang vraagt om de inzet van veel vrijwilligers. Den Hartog benadrukt dat de vereniging niet zonder deze groep kan. ‘Die zijn echt van onschatbare waarde tijdens een wedstrijd’, vertelde hij.

Ter illustratie wees de voorzitter op een landelijke atletiekwedstrijd met 400 deelnemers, waarvoor al zo'n zestig vrijwilligers nodig waren. Bij de marathon zijn dat er volgens hem nog veel meer.

Steun voor Hospice De Waterlelie
Naast de sportieve prestaties is er dit jaar opnieuw aandacht voor een goed doel. De organisatie ondersteunt Hospice De Waterlelie. Deelnemers kunnen bij hun inschrijving een vrijwillige bijdrage doen aan het hospice.

Wie verzekerd wil zijn van een startbewijs, doet er volgens de organisatie verstandig aan niet te lang te wachten. Vorig jaar bereikten ruim 1.800 lopers de finish en dit jaar verwacht SPARK dicht bij de grens te komen van wat organisatorisch mogelijk is.

Inschrijven en meer informatie is te vinden op de website van SPARK.

Lees ook

naambord zuidland nieuwbouw- liggend

Kreken van Nibbeland krijgt vanaf 18 oktober busverbinding

Zuidland - Bewoners van Kreken van Nibbeland kunnen vanaf zondag 18 oktober vanuit hun wijk met de bus reizen. De EBS-lijnen 106, 107 en 116 stoppen vanaf die dag bij de nieuwe halte aan de Stationsweg in Zuidland. Reizigers krijgen daarmee een directe busverbinding naar Spijkenisse, Hellevoetsluis en Heenvliet.

DSC08422

Laatste rondleiding van het jaar langs oorlogssporen in vesting Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis organiseert op zondag 1 november de laatste reguliere rondleiding van 2026. Tijdens de wandeling ‘Sporen van de Tweede Wereldoorlog’ ontdekken deelnemers welke herinneringen aan de oorlog nog altijd zichtbaar zijn in de historische vesting.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 12.01.42

Brielse bokser Ray Oudenes wint overtuigend in Zwartewaal en promoveert

Zwartewaal – De 16-jarige bokser Ray Oudenes uit Brielle heeft zaterdag een overtuigende overwinning geboekt tijdens het boksgala van Boxing Godschalk in Zwartewaal. De jonge sporter versloeg de Duitser Rijon Gasschi met een technische knock-out in de tweede ronde. Dankzij de overwinning promoveert Oudenes van de C-klasse naar de B-klasse.

260319 zingkring Else

Zing-Kring in Nieuwenhoorn brengt herinneringen tot leven: ‘Samen zingen verbindt’

Nieuwenhoorn – In de voormalige dorpskerk van Nieuwenhoorn klinkt donderdag 15 oktober weer muziek tijdens een nieuwe editie van de Zing-Kring. Zorgzangeres Else Wagemakers brengt mensen met geheugenproblemen, dementie of niet-aangeboren hersenletsel samen om te zingen. Niet om een perfect koor te vormen, maar om herinneringen op te halen, het brein te stimuleren en vooral plezier te beleven. ‘Door muziek komt er soms van alles terug waarvan mensen niet meer wisten dat ze het nog konden herinneren.’

261030 Lezing Jacob van Maerlant door Peter Moree en Rob van Breda 2

Lezing over Jacob van Maerlant in Vierpolders: ‘Een bijzonder stuk geschiedenis van ons eiland’

Vierpolders - Wie was Jacob van Maerlant, de middeleeuwse schrijver naar wie het Maerlant College is vernoemd? Hoewel zijn naam bij veel inwoners van Voorne bekend zal klinken, weten maar weinig mensen welke bijzondere rol hij heeft gespeeld in de Nederlandse literatuurgeschiedenis. Op vrijdag 30 oktober vertellen Peter Moree en Rob van Breda in ’t Dijckhuis in Vierpolders over zijn leven, zijn werk en zijn band met de regio.

3122f1d9-c70a-43fa-9d7e-53a2e0067511

Spivo Dames 1 boekt spectaculaire comeback tegen WIK

Groot-Ammers – Spivo Dames 1 heeft dinsdagavond een knappe overwinning geboekt op WIK Dames 2. De ploeg uit Spijkenisse knokte zich in een spannende uitwedstrijd terug van een 2-1 achterstand en trok uiteindelijk met 2-3 aan het langste eind. Vooral de beslissende vijfde set, waarin Spivo een ruime achterstand wegwerkte en meerdere matchpoints overleefde, zorgde voor een spectaculaire ontknoping.