Spijkernisse, Netherlands

A24 (Blankenburgverbinding) geopend voor verkeer

Foto: Rijkswaterstaat
Mirjam de Neeff | 9 december 2024 08:15 | 9 december 2024 08:15
Regionaal - Op zaterdagmiddag 7 december iets voor half 3 is de nieuwe snelweg A24, de Blankenburgverbinding, opengegaan. Na ruim zes jaar bouwen kan het wegverkeer de nieuwe noord-zuid verbinding ten westen van Rotterdam gebruiken.

Minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat opende zaterdag officieel de nieuwe snelweg A24; “Met de opening van de A24/Blankenburgverbinding helpen we ons land echt vooruit. We geven de weggebruikers meer bewegingsvrijheid en de regio meer economische mogelijkheden. Als kamerlid was ik betrokken bij de besluitvorming over deze weg en als inwoner van de regio weet ik hoe belangrijk deze verbinding is. Vandaag heb ik de eer deze prachtige nieuwe snelweg te openen. Ik ben blij voor de regio en trots op het resultaat!”De A24 is een nieuwe snelweg die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg. Sinds 2018 bouwden Rijkswaterstaat en bouwconsortium BAAK aan dit project. Nu ligt er een gloednieuwe 3-baanssnelweg met een lengte van 4,5 kilometer, met daarin de Maasdeltatunnel onder rivier het Scheur (Nieuwe Waterweg), de Hollandtunnel onder de Aalkeetpolder en twee nieuwe knooppunten: knooppunt Vlaardingen bij de A20 en knooppunt Rozenburg bij de A15.

Betere bereikbaarheid Rotterdamse regio
De nieuwe oeververbinding draagt bij aan een betere doorstroming van het verkeer in de regio Rotterdam en versterkt de economische positie van de Rotterdamse Haven en Greenport Westland. De verwachting is dat fileproblemen bij de Beneluxtunnel op de A4 en op de A15 hiermee aanzienlijk minder worden.Het verkeer zal moeten wennen aan de nieuwe situatie, waardoor het in de eerste periode na 7 december nog druk kan zijn. Omdat het verkeer zich anders gaat verdelen over de wegen, kan er op toegangswegen, zoals rond knooppunt Kethelplein, meer drukte ontstaan richting de aansluitingen van de Blankenburgverbinding.

Tol betalen zonder tolpoortjes: gemakkelijk, snel en veilig
Voor een rit over de A24 moet tol worden betaald. Dit gebeurt elektronisch, oftewel via e-TOL. e-TOL is een innovatief tolheffingssysteem dat kentekens van voertuigen met camera’s boven de weg fotografeert. Dit maakt tolpoortjes overbodig. Weggebruikers kunnen zich aanmelden voor automatisch betalen. Dit geeft extra betaalgemak. Want het tolbedrag wordt dan na de rit automatisch afgeschreven. Wie niet voor automatisch betalen kiest, kan ook maximaal 7 dagen voor de rit of binnen 3 dagen (72 uur) na de rit online tol betalen. Zo’n 240.000 weggebruikers meldden zich al aan voor automatisch tol betalen via MOVE-IZI of Flitsmeister. Binnenkort kan dat ook bij 24toll.

Werkzaamheden in 2025
In het voorjaar van 2025 voert de aannemer afrondende werkzaamheden uit op de A15 tussen op-/afrit 15 (Welplaatweg) en de Thomassentunnel. Hiervoor is een aantal weekendafsluitingen nodig, tweemaal inclusief de vrijdag. Daarnaast voert Rijkswaterstaat ook op andere stukken op de A15 asfaltwerkzaamheden uit. Hiervoor is in ieder geval een aantal weekendafsluitingen nodig. De exacte locaties en data worden nog gepland. Daarnaast wordt in het gebied ook de Spijkenisserbrug gerenoveerd, dit zal rondom Spijkenisse en Hoogvliet hinder met zich meebrengen.

A24/Blankenburgverbinding
Bouwcombinatie BAAK legde in opdracht van Rijkswaterstaat de A24/Blankenburgverbinding aan. De realisatie van de tolheffing is een samenwerking tussen het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Rijkswaterstaat, het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB), de Inspectie voor Leefomgeving en Transport (ILT) en de RDW, die de tol gaat heffen. 







Meest gelezen

Nieuwbouwplan Marckenburgh lijkt weer op gang na motie over vleermuizen

Jennifer Smit | 30 oktober 2025

Auto te water na botsing met lichtmast in Hellevoetsluis

William van den Handel | 26 oktober 2025

Grote verschuivingen bij de verkiezingen op Voorne-Putten: PVV blijft grootste, maar verliest terrein

Jennifer Smit | 30 oktober 2025

Lees ook

Epic Youth brengt jongeren samen in de d...

Nissewaard - In een tijd waarin jongeren steeds meer online zijn, speelt Stichting Epic Youth hier s...

Welkom Online Digibus helpt ouderen in M...

Spijkenisse - Op het Vasalisplein in winkelcentrum Maaswijk staat vandaag de opvallende Welkom Onlin...

Museum Stadhuis Geervliet opent tentoons...

Geervliet - Wethouder Postma opent morgen de tentoonstelling Sporen op Voorne-Putten in Museum Stadh...

Anita Verweij (Hardt voor Nissewaard): ...

Nissewaard - Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale poli...

Hellevoeter Mathijs brengt zijn griezelb...

Hellevoetsluis - Hellevoeter Mathijs Kroon heeft een bijzonder cadeau voor lezers die houden van spa...

Waterland maakt zich op voor een weekend...

Spijkenisse – Waterland wordt dit weekend het toneel van angst, avontuur en buurtverbinding tijden...