Spijkernisse, Netherlands
Terug

Aanbeveling tot herbenoeming burgemeester Foort van Oosten

241d5c66a78b0989b183af40a7ee9346
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De gemeenteraad van Nissewaard heeft op woensdag 11 september besloten een positieve aanbeveling te doen aan de commissaris van de Koning over het herbenoemen van burgemeester Foort van Oosten.

De commissaris van de Koning brengt nu advies uit aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties over de aanbeveling van de gemeenteraad. De burgemeester wordt uiteindelijk herbenoemd bij Koninklijk Besluit. Op 19 februari 2025 eindigt de eerste ambtstermijn van de burgemeester.

Een burgemeester wordt benoemd voor zes jaar. Na zes jaar komt een burgemeester in aanmerking voor een herbenoeming van zes jaar. Voor het einde van de benoemingstermijn geeft de zittende burgemeester aan of hij of zij voor herbenoeming in aanmerking wil komen. Zo ja, dan vraagt de commissaris van de Koning aan de gemeenteraad om zich een oordeel te vormen over het functioneren van de burgemeester en, bij een positief oordeel, een aanbeveling tot herbenoeming vast te stellen. Deze aanbeveling heeft op 11 september 2024 plaatsgevonden.

Burgemeester Foort van Oosten is erg blij met de aanbeveling tot herbenoeming: "Ik heb het ontzettend naar mijn zin in Nissewaard en merk dat ik hier veel kan betekenen. De samenwerking met het college en de raad ervaar ik als zeer prettig en ik dank hen voor het vertrouwen dat zij in mij stellen."

De officiële herbenoeming volgt na het Koninklijk Besluit.

Lees ook

Xavi Wuijster (nieuwenhoorn)

Nieuwenhoorn maakt half dozijn vol, punt voor Zuidland

Nieuwenhoorn kwam zaterdag in de eerste klasse in actie tegen nieuwkomer DVV’09 uit Dirksland. De mannen van Oussama Bekkaoui verdedigde de koppositie, die ze samen met Halsteren hadden. Het werd aan de Rijksstraatweg 6-0, een stand die bij rust al was bereikt.

Daveyvelzen foto Marjolein Nijmeijer

Missie van Spijkenisse bij SC Feyenoord niet geslaagd

Rotterdam – De missie van VV Spijkenisse was vooraf duidelijk, om niet te veel achterop te geraken moest de ploeg van Davey van Velzen zaterdag winnen van SC Feyenoord, dat vorige week haar eerste driepunter behaalde in de competitie. Het werd op sportpark Varkenoord 3-1 (0-1) voor de Rotterdammers.

andrelinger(peter)

Derby voor Hekelingen en Simonshaven, SCO'63 hoopt op eerste zege

Regio – De zes ploegen die in de vijfde klasse spelen dit seizoen gaan zaterdag weer proberen om een zege te pakken Twee ploegen van het eiland spelen tegen elkaar, de rest speelt tegen ploegen van Goeree Overflakkee of de Hoeksche Waard.

WhatsApp Image 2026-10-29 at 19.15.23

Vermoeden van drugsproductie na vreemde lucht bij pand aan Marconiweg

HELLEVOETSLUIS - Een vreemde, zurige lucht bij een pand aan de Marconiweg heeft donderdagmiddag geleid tot een onderzoek door de politie. Ook Handhaving, milieudienst DCMR, de brandweer en de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) kwamen ter plaatse. Volgens de politie bestaat het vermoeden dat in het pand verdovende middelen zijn geproduceerd. Tijdens het onderzoek zijn echter geen verdovende middelen aangetroffen.

gebroedersbredius

Vierdeklassers proberen weg omhoog te vinden

Regio – In de vierde klasse gaan de ploegen de weg omhoog zien te vinden komend weekend. GHVV’13 staat op dit moment het hoogste op plek drie. In de middenmoot is Rozenburg met FC Vlotbrug te vinden. Iets verder omlaag Zwartewaal en OHVV sluit de lijst in de vierde klasse E.

Halloween Brielle - Foto Facebook Halloween in Brielle

Binnenstad van Brielle maakt zich klaar voor Halloweenoptocht

Brielle – Vrijdag 30 oktober staat de binnenstad van Brielle weer geheel in het teken van Halloween. Onder het thema ‘Brielle Bewitched’ komen deelnemers van deze griezelige optocht langs diverse straten die volledig zijn veranderd in Halloween-thema. We blikten met Kirsten Kok van de activiteitencommissie van de Brielse Belangenvereniging vooruit op de meest huiveringwekkend avond van het jaar in Brielle.