Spijkernisse, Netherlands
Terug

Aanbeveling tot herbenoeming burgemeester Foort van Oosten

241d5c66a78b0989b183af40a7ee9346.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De gemeenteraad van Nissewaard heeft op woensdag 11 september besloten een positieve aanbeveling te doen aan de commissaris van de Koning over het herbenoemen van burgemeester Foort van Oosten.

De commissaris van de Koning brengt nu advies uit aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties over de aanbeveling van de gemeenteraad. De burgemeester wordt uiteindelijk herbenoemd bij Koninklijk Besluit. Op 19 februari 2025 eindigt de eerste ambtstermijn van de burgemeester.

Een burgemeester wordt benoemd voor zes jaar. Na zes jaar komt een burgemeester in aanmerking voor een herbenoeming van zes jaar. Voor het einde van de benoemingstermijn geeft de zittende burgemeester aan of hij of zij voor herbenoeming in aanmerking wil komen. Zo ja, dan vraagt de commissaris van de Koning aan de gemeenteraad om zich een oordeel te vormen over het functioneren van de burgemeester en, bij een positief oordeel, een aanbeveling tot herbenoeming vast te stellen. Deze aanbeveling heeft op 11 september 2024 plaatsgevonden.

Burgemeester Foort van Oosten is erg blij met de aanbeveling tot herbenoeming: "Ik heb het ontzettend naar mijn zin in Nissewaard en merk dat ik hier veel kan betekenen. De samenwerking met het college en de raad ervaar ik als zeer prettig en ik dank hen voor het vertrouwen dat zij in mij stellen."

De officiële herbenoeming volgt na het Koninklijk Besluit.

Lees ook

Sequence 02.00_03_00_23.Still001.jpg

Binnenkort 55 etsen van Rembrandt te zien in Historisch Museum Den Briel

Brielle - In Brielle zijn vanaf 22 mei tot en met 30 augustus 55 etsen van Rembrandt te zien in Historisch Museum Den Briel. Rembrandt van Rijn (1606-1669) wordt beschouwd als de beroemdste Hollandse kunstenaar van de Gouden Eeuw. Zijn artistieke nalatenschap omvat schilderijen, tekeningen en prenten.

Anne Frankboom Geervliet

Zaailing van Anne Frankboom bij Joodse begraafplaats Geervliet

Burgemeester Cor Lamers van Nissewaard en rabbijn Jehoeda Vorst van de Joodse Gemeente Rotterdam hebben woensdag 13 mei, samen met leerlingen van de Markenburgschool, een plaquette onthuld bij de nieuw geplante Anne Frankboom bij de Joodse begraafplaats net buiten Geervliet.

2. Opa Bram en opoe Jaantje.jpg

De Duinhuisjes openen extra op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag

Rockanje - Openluchtmuseum De Duinhuisjes is een klein museum aan de rand van de duinen. Op het terrein lijkt het alsof de tijd even heeft stilgestaan. Bezoekers kunnen de huisjes bekijken, maar ook op het groene erf plaatsnemen op een bankje en genieten van de rust en de vogels.

burgemeester traint.jpg

Burgemeester sprint naar vijfde plaats bij Voorne Atletiek

Vierpolders - Burgemeester Arno Scheepers was dinsdagavond 12 mei aanwezig bij een loopwedstrijd bij Voorne Atletiek in Vierpolders. De atletiekvereniging nam deel aan de Rijnmond Track Series, een serie baanraces op atletiekbanen in de regio Rotterdam-Rijnmond. Lopers van meerdere niveaus kwamen uit op de 1500 meter.

Tuintjesmarkt Zuidland flyer.jpg

Tientallen straten in Zuidland op 6 juni in het teken van een tuintjesmarkt: ‘Markt voor en door Zuidland’

Zuidland – Zaterdag 6 juni staan tientallen straten in Zuidland in het teken van een tuintjesmarkt onder het motto: ‘Markt voor en door Zuidland’. Vanuit hun eigen tuin, oprit of garage verkopen bewoners tussen 10:00 en 16:00 allerlei spullen als boeken, kleding, zelfgemaakte producten en andere hobbyspullen. Organisator Wilma hoopt zoveel mogelijk inwoners van Zuidland te enthousiasmeren om mee te doen aan de tuintjesmarkt als verkoper of langs te komen als bezoeker.

20260513_084315.jpg

Stroomstoring Spijkenisse Schenkel verholpen

Spijkenisse - In de wijk Schenkel in Spijkenisse was vanmorgen om 08.24 uur sprake van een stroomstoring.