Spijkernisse, Netherlands
Terug

Aanbeveling tot herbenoeming burgemeester Foort van Oosten

241d5c66a78b0989b183af40a7ee9346
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De gemeenteraad van Nissewaard heeft op woensdag 11 september besloten een positieve aanbeveling te doen aan de commissaris van de Koning over het herbenoemen van burgemeester Foort van Oosten.

De commissaris van de Koning brengt nu advies uit aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties over de aanbeveling van de gemeenteraad. De burgemeester wordt uiteindelijk herbenoemd bij Koninklijk Besluit. Op 19 februari 2025 eindigt de eerste ambtstermijn van de burgemeester.

Een burgemeester wordt benoemd voor zes jaar. Na zes jaar komt een burgemeester in aanmerking voor een herbenoeming van zes jaar. Voor het einde van de benoemingstermijn geeft de zittende burgemeester aan of hij of zij voor herbenoeming in aanmerking wil komen. Zo ja, dan vraagt de commissaris van de Koning aan de gemeenteraad om zich een oordeel te vormen over het functioneren van de burgemeester en, bij een positief oordeel, een aanbeveling tot herbenoeming vast te stellen. Deze aanbeveling heeft op 11 september 2024 plaatsgevonden.

Burgemeester Foort van Oosten is erg blij met de aanbeveling tot herbenoeming: "Ik heb het ontzettend naar mijn zin in Nissewaard en merk dat ik hier veel kan betekenen. De samenwerking met het college en de raad ervaar ik als zeer prettig en ik dank hen voor het vertrouwen dat zij in mij stellen."

De officiële herbenoeming volgt na het Koninklijk Besluit.

Lees ook

261010 - Gesneden koek © Wilbert Eerland LIGGEND 2 KLEIN

Kinderboekenbal in BREStheater zet jonge bezoekers in de schijnwerpers

Brielle – De rode loper gaat uit en de spotlights gaan aan tijdens het Kinderboekenbal van Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden. Op 10 oktober staat BREStheater in het teken van boeken, theater en verbeelding. Als feestelijke afsluiting is de nieuwste productie van theatergezelschap Gesneden Koek te zien: 'De voorstelling die niet gezien wil worden'.

Politie_spoed

Ruzie tussen twee 14-jarige jongens eindigt in steekincident bij metrostation Spijkenisse

Spijkenisse – Twee 14-jarige jongens uit Rozenburg hebben dinsdagochtend ruzie gekregen bij metrostation Spijkenisse Centrum. Tijdens de ruzie stak een van de jongens met een mes in de richting van de ander.

Nieuwjaarsproost op het dorpsplein

Voorne aan Zee trekt 50.000 euro uit voor vuurwerkvrije jaarwisseling

Voorne aan Zee – Verenigingen, stichtingen en ondernemers in Voorne aan Zee kunnen tot 5.000 euro subsidie krijgen voor het organiseren van een vuurwerkvrije activiteit tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente stelt in totaal 50.000 euro beschikbaar om inwoners gezamenlijk Oud en Nieuw te laten vieren. Aanvragen kunnen tot en met 30 november worden ingediend.

DSC07652

Brandweer voorkomt overslag naar woning bij autobrand in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de A.M. de Jongstraat in Spijkenisse is maandagavond brand uitgebroken in een geparkeerde bestelbus. Het voertuig stond op ongeveer twee meter afstand van een carport.

Stockfoto werkzaamheden

Nieuwe ondergrondse ‘duiker’ wordt aangelegd rond de Planetenlaan in Spijkenisse

Spijkenisse – De komende periode wordt een nieuwe ondergrondse duiker aangelegd in de omgeving van de Planetenlaan in Spijkenisse. Een duiker is een waterdoorgang onder de weg die de doorstroming van de ene naar de andere kant kan verbeteren en draagt daarmee bij aan een verbeterde waterkwaliteit en leefomgeving. Gemeente Nissewaard meldt dat de werkzaamheden naar verwachting tot uiterlijk vrijdag 30 oktober zullen duren.

Kogelstoten clubkampioenschappen VA

138 atleten in actie tijdens clubkampioenschappen Voorne Atletiek

Maar liefst 138 atleten van Voorne Atletiek kwamen zaterdag 26 september in actie tijdens de jaarlijkse outdoor clubkampioenschappen. Van de jongste pupillen tot de masters werd er fanatiek gestreden om de beste prestaties. Naast sportieve strijd draaide de dag vooral om plezier, gezelligheid en het verenigingsgevoel.