Spijkernisse, Netherlands
Terug

Aanbeveling tot herbenoeming burgemeester Foort van Oosten

241d5c66a78b0989b183af40a7ee9346.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De gemeenteraad van Nissewaard heeft op woensdag 11 september besloten een positieve aanbeveling te doen aan de commissaris van de Koning over het herbenoemen van burgemeester Foort van Oosten.

De commissaris van de Koning brengt nu advies uit aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties over de aanbeveling van de gemeenteraad. De burgemeester wordt uiteindelijk herbenoemd bij Koninklijk Besluit. Op 19 februari 2025 eindigt de eerste ambtstermijn van de burgemeester.

Een burgemeester wordt benoemd voor zes jaar. Na zes jaar komt een burgemeester in aanmerking voor een herbenoeming van zes jaar. Voor het einde van de benoemingstermijn geeft de zittende burgemeester aan of hij of zij voor herbenoeming in aanmerking wil komen. Zo ja, dan vraagt de commissaris van de Koning aan de gemeenteraad om zich een oordeel te vormen over het functioneren van de burgemeester en, bij een positief oordeel, een aanbeveling tot herbenoeming vast te stellen. Deze aanbeveling heeft op 11 september 2024 plaatsgevonden.

Burgemeester Foort van Oosten is erg blij met de aanbeveling tot herbenoeming: "Ik heb het ontzettend naar mijn zin in Nissewaard en merk dat ik hier veel kan betekenen. De samenwerking met het college en de raad ervaar ik als zeer prettig en ik dank hen voor het vertrouwen dat zij in mij stellen."

De officiële herbenoeming volgt na het Koninklijk Besluit.

Lees ook

EBS

Zomertijd gaat in: EBS-bussen rijden overgangsnacht nog volgens wintertijd

Voorne-Putten - Komende nacht gaat de zomertijd in. In de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 maart wordt de klok om 02.00 uur een uur vooruitgezet naar 03.00 uur. Reizigers die in die nacht met de bus reizen, moeten rekening houden met een kleine aanpassing in de dienstregeling.

Schermafbeelding 2026-03-27 174216.png

Brielle is klaar voor 1 april

Brielle - Op 1 april gaat Brielle terug in de tijd. ‘Den Briel’ was in 1572 de eerste stad die werd bevrijd van de Spaanse onderdrukker. Elk jaar verandert Brielle opnieuw in een middeleeuwse vestingstad, met burgers en bourgeoisie, vissers en wasvrouwen, Spanjaarden en Watergeuzen.

20251015_10533089_1000002112.jpg

Verlichting op meerdere locaties in Nissewaard uit tijdens Earth Hour

Zaterdagavond 28 maart wordt tussen 20:30 en 21:30 uur wereldwijd aandacht gegeven aan Earth Hour. Mensen, bedrijven en gemeenten doen op verschillende plekken het licht uit om aandacht te vragen voor klimaatverandering en energieverbruik. In Nissewaard gaat daarom de verlichting op verschillende locaties een uur lang uit en vraagt de gemeente op deze manier aandacht voor Earth Hour.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 13.20.21.jpeg

Lars Bakker: ‘Kijk naar wat ik kan, niet naar het label’

Spijkenisse - Vandaag start de NVA-Autismeweek 2026, een week vol activiteiten en aandacht voor autisme, die loopt tot en met 4 april. Voor Lars Bakker (32) uit Spijkenisse is het vooral een moment om te laten zien dat autisme veel veelzijdiger en complexer is dan de stereotype beelden die vaak in de media verschijnen.

20260326_210102.jpg

Laatste weekend Kermis Brielle van start met vuurwerk en meet & greet

Brielle - Het laatste weekend van de voorjaarskermis in Brielle is aangebroken. De kermis vindt dit jaar plaats van 24 tot en met 29 maart en belooft ook in de slotdagen vermaak voor jong en oud.

Struikroven.jpg

Landelijke Compostdag in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - Vandaag is het Landelijke Compostdag. Ook in onze regio zijn er activiteiten waarbij inwoners compost kunnen ophalen en groenafval kunnen scheiden.