Spijkernisse, Netherlands
Terug

Begraafplaatsen in Brielle en Rockanje organiseren op zaterdag 10 oktober een open huis

Open Huis Begraafplaatsen Brielle en Rockanje

Brielle/Rockanje – Aankomende zaterdag 10 oktober organiseren de begraafplaatsen in Brielle en Rockanje een open huis. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de vernieuwde aula’s van de begraafplaatsen en ook zijn medewerkers van de begraafplaatsen en de gemeente Voorne aan Zee aanwezig om vragen te beantwoorden en rondleidingen te geven.

Perry van Brandwijk |

Bij de begraafplaats aan de Dirk van Voornelaan 16 in Rockanje kunnen bezoekers van 10:00 uur tot 12:00 uur terecht. In Brielle staat het open huis tussen 14:00 uur en 16:00 uur op het programma bij de begraafplaats aan de G.J. van den Boogerdweg 35. De aula’s van beide begraafplaatsen in Voorne aan Zee zijn recent volledig gemoderniseerd. Hierbij is er aandacht geweest voor uitstraling, comfort en duurzaamheid van de locaties. De ruimtes hebben onder andere nieuwe vloeren, wanden en meubels in warme, natuurlijke kleuren en stoffen gekregen.

In de aula in Brielle is er plaats voor 100 gasten en in Rockanje kunnen 120 personen terecht in de aula van de begraafplaats. ‘Beide gebouwen zijn gasneutraal, voorzien van zonnepanelen, LED-verlichting en nieuwe audiovisuele middelen. Ook is er ruimte voor een persoonlijke invulling van een afscheid, bijvoorbeeld met een eigen cateraar’, meldt gemeente Voorne aan Zee over de recente werkzaamheden aan de aula’s.

Lees ook

JB1_4079

Vrachtwagen op zijn kant na nachtelijk ongeval op A15 richting Rotterdam

Europoort – Op de A15 richting Rotterdam is in de nacht van dinsdag op woensdag een vrachtwagen gekanteld na een aanrijding met een andere vrachtwagen. Een chauffeur raakte daarbij gewond.

Inzamelingsactie Voedselbank PvdA Nissewaard

PvdA Nissewaard in actie voor de Voedselbank: ‘Inzamelingsactie om boodschappen te doneren’

Nissewaard – PvdA Nissewaard komt dit jaar opnieuw in voor de Voedselbank in Spijkenisse. De politieke partij organiseert een inzamelingsactie waarbij zoveel mogelijk Postcode Loterij-cadeaukaarten worden verzameld. Met de ingeleverde cadeaukaarten worden boodschappen gedaan en rechtstreeks gedoneerd aan de Voedselbank. Met het initiatief wil de partij inwoners de mogelijkheid geven om een cadeaukaart op een eenvoudige manier ten goede te laten komen aan mensen die gebruikmaken van de Voedselbank.

img_1609

Time2linedance maakt zich op voor 15-jarig jubileum: ‘Linedance is echt niet alleen country’

Spijkenisse - Wie bij linedance meteen denkt aan cowboyhoeden, laarzen en uitsluitend countrymuziek, heeft volgens Joran van der Noll maar een deel van het verhaal te pakken. Bij Time2linedance wordt net zo makkelijk op moderne muziek gedanst. De dansgroep, actief op meerdere locaties in en rond Spijkenisse, bestaat in maart vijftien jaar. Dat jubileum wil de organisatie groots vieren.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 14.30.55

Met een dreun komt de geschiedenis van Hellevoetsluis tot leven

Hellevoetsluis – Een harde knal, een meterslange steekvlam en een flinke rookwolk. Wie een demonstratie van de kanonniers in de vesting van Hellevoetsluis bijwoont, krijgt een klein voorproefje van het militaire verleden van de stad. De Stichting Kanonniers Hellevoetsluis houdt de geschiedenis van het eeuwenoude geschut levend. Eind september lieten de kanonniers tijdens verschillende demonstraties in de regio opnieuw van zich horen.

IMG_4915-scaled

Fort Noorddijk opent hek voor Nacht van de Nacht

Hellevoetsluis – Normaal gesproken blijft het hek van Fort Noorddijk grotendeels gesloten voor publiek. Tijdens de Nacht van de Nacht komt daar verandering in. Op zaterdag 24 oktober kunnen bezoekers in het donker het forteiland ontdekken, dwaallichten zoeken en kennismaken met de militaire geschiedenis van de bijzondere plek.

261010 - Gesneden koek © Wilbert Eerland LIGGEND 2 KLEIN

Kinderboekenbal in BREStheater zet jonge bezoekers in de schijnwerpers

Brielle – De rode loper gaat uit en de spotlights gaan aan tijdens het Kinderboekenbal van Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden. Op 10 oktober staat BREStheater in het teken van boeken, theater en verbeelding. Als feestelijke afsluiting is de nieuwste productie van theatergezelschap Gesneden Koek te zien: 'De voorstelling die niet gezien wil worden'.