Spijkernisse, Netherlands
Terug

Bermbrand ontstaan door vuurwerk

846ebd96478da1b953c145bd7751f4ef
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Zuidland - Donderdagmiddag 19 september rond 16.04 uur is er brand ontstaan in de berm naast de Molendijk. Het droge, net gemaaide gras was gaan branden door het afsteken van vuurwerk door kinderen.

De brandweer was opgeroepen om de brand te blussen. Buurtbewoners hadden echter met emmers water de brand al geblust voordat de brandweer arriveerde.Een jongen had vuurwerk tegen zijn been gekregen en had hierbij lichte brandwonden opgelopen. De brandweer heeft deze wond even gekoeld en verbonden. De brandweer heeft het gras nog even extra nat gemaakt zodat de brand niet opnieuw kon oplaaien.

De politie is ook ter plaatse gekomen en heeft aan de kinderen die erbij waren gevraagd wie de schuldige was. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het lichte categorie 1 vuurwerk. Dit mag het hele jaar verkocht worden. Wel was het waarschijnlijk een goede les om het vooral niet af te steken in droog gras.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-22 at 22.00.31 (1)

Recordaantal bezoekers voor Rembrandt-tentoonstelling in Historisch Museum Den Briel

Brielle - Historisch Museum Den Briel heeft een nieuw bezoekersrecord gevestigd. In juli 2026 trok het museum meer dan 1.700 bezoekers. Niet eerder ontving het museum, dat dit jaar 114 jaar bestaat, zoveel bezoekers in één maand.

Preventief Fouilleren Spijkenisse

Preventief fouilleren op verschillende locaties in Spijkenisse verlengd tot en met 16 juli 2027

Spijkenisse – Een aantal jaar geleden is op verschillende locaties in Spijkenisse besloten om preventief fouilleren toe te staan. De politie mag in aangewezen veiligheidsrisicogebieden voorbijgangers fouilleren met als doel om wapens en gevaarlijke voorwerpen van straat te halen. Het preventief fouilleren is daarnaast ook bedoeld om verstoringen van de openbare orde te voorkomen en op die manier de veiligheid in de gemeente te verhogen.

huissleutel sleutel

Drie op de vier woningen in Nissewaard boven de vraagprijs verkocht

Nissewaard – Een huis kopen in Nissewaard blijft lastig. Bij bijna drie op de vier verkochte woningen betaalden kopers in de eerste helft van dit jaar meer dan de vraagprijs. Dat blijkt uit een analyse van woningplatform Huispedia.

Schermopname (4)

Fotowedstrijd brengt verhalen van mens en industrie in beeld: ‘De industrie is een belangrijke levensader van onze regio’

Nissewaard - Het Industrieel Belevingsmuseum Nissewaard organiseert deze zomer een nieuwe fotowedstrijd met als thema ‘De Mens en Industrie’. Met de wedstrijd wil het initiatief laten zien hoe sterk de ontwikkeling van de regio verbonden is met mensen die in en rond de industrie werken.

Stockfoto voetbalveld

Voetbalvereniging Rockanje bouwt aan de toekomst met grondige renovatie en uitbreiding

Rockanje – Op dit moment vinden er diverse werkzaamheden plaats bij voetbalvereniging Rockanje om verder te bouwen aan de toekomst. Het clubgebouw wordt grondig gerenoveerd en uitgebreid om klaar te zijn voor de toekomst en leden, vrijwilligers en bezoekers nog beter te kunnen ontvangen.

voornse sluis

Schutbeperking Voornse Sluis door aanhoudende droogte

Spijkenisse – Door de aanhoudende droogte wordt vanaf vandaag een schutbeperking ingesteld bij de Voornse Sluis in Spijkenisse. De maatregel geldt voor zowel de beroepsvaart als de recreatievaart die gebruikmaakt van de verbinding met het Brielse Meer.