Spijkernisse, Netherlands
Terug

Bermbrand ontstaan door vuurwerk

846ebd96478da1b953c145bd7751f4ef
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Zuidland - Donderdagmiddag 19 september rond 16.04 uur is er brand ontstaan in de berm naast de Molendijk. Het droge, net gemaaide gras was gaan branden door het afsteken van vuurwerk door kinderen.

De brandweer was opgeroepen om de brand te blussen. Buurtbewoners hadden echter met emmers water de brand al geblust voordat de brandweer arriveerde.Een jongen had vuurwerk tegen zijn been gekregen en had hierbij lichte brandwonden opgelopen. De brandweer heeft deze wond even gekoeld en verbonden. De brandweer heeft het gras nog even extra nat gemaakt zodat de brand niet opnieuw kon oplaaien.

De politie is ook ter plaatse gekomen en heeft aan de kinderen die erbij waren gevraagd wie de schuldige was. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het lichte categorie 1 vuurwerk. Dit mag het hele jaar verkocht worden. Wel was het waarschijnlijk een goede les om het vooral niet af te steken in droog gras.

Lees ook

NTO foto 3

Nieuw Talent Orkest biedt volwassenen muzikale kans: ‘Je hoeft helemaal geen ervaring te hebben’

Hekelingen – Altijd al een muziekinstrument willen bespelen, maar is het er nooit van gekomen? Muziekvereniging TOGIDO uit Hekelingen biedt volwassenen de kans om die wens alsnog waar te maken. Met het Nieuw Talent Orkest Nissewaard kunnen deelnemers zonder enige muzikale ervaring in tien repetities leren samenspelen in een orkest. Het project begint op 5 januari 2027 en wordt afgesloten met een feestelijk concert op 20 maart.

johnkleijnbotlek

Derdeklassers gaan op jacht richting periodetitel

Regio – In de derde klasse hebben de clubs van Voorne Putten een mooie plaats op de ranglijst. Zowel OVV als SC Botlek staan bovenaan met dertien punten. De plaats moet ook nog gedeeld worden met FC Charlois en Oud-Beijerland.

Euthanasie bij dementie

Spijkenisse Medisch Centrum houdt informatiebijeenkomst over euthanasie bij dementie

Spijkenisse - Spijkenisse Medisch Centrum organiseert op woensdag 18 november een informatiebijeenkomst over euthanasie bij dementie. Bezoekers krijgen uitleg over de mogelijkheden, wettelijke voorwaarden en het proces rondom euthanasie. Ook is er ruimte om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen.

antibarbari-brielle

Koplopers treffen elkaar in tweede klasse, Zuidland en Hellevoetsluis zoeken herstel

Regio – De ploegen in de tweede klasse van Voorne Putten hebben allemaal een andere reden om komend weekend te winnen. Zuidland wil uit het dal klimmen, Hellevoetsluis wil de aansluiting met de bovenste ploegen, terwijl Brielle de koppositie verdedigd.

Daveyvanvelzen

Spijkenisse krijgt HBS op bezoek, Nieuwenhoorn op bezoek bij SOVD'22

Regio - In de vierde divisie wacht Spijkenisse opnieuw geen gemakkelijke klus. De ploeg van Davey van Velzen speelt tegen HBS uit Den Haag. Tegen de zondagclub hoopt men de eerste zege van de competitie te behalen. Nieuwenhoor gaat in de eerste klasse op bezoek als koploper bij SVOD'22.

WhatsApp Image 2026-03-17 at 14.39.20

Gemeente Nissewaard aan de slag met verouderde scholen: ‘We moeten keuzes maken’

Nissewaard - De gemeente Nissewaard staat voor een grote opgave. Veel schoolgebouwen zijn verouderd en moeten de komende jaren worden gerenoveerd of vervangen. Daarvoor is tot 2042 naar schatting meer dan 100 miljoen euro nodig. De eerste projecten en levensduurverlengende maatregelen zijn inmiddels afgerond, maar het wordt steeds lastiger om voldoende geld beschikbaar te stellen. In het LINQ-radioprogramma Notulen benadrukt onderwijswethouder Hanneke Stengs het belang van blijvende investeringen in goede schoolgebouwen. ‘Onderwijs vormt de ruggengraat van de samenleving.’