Spijkernisse, Netherlands
Terug

Bermbrand ontstaan door vuurwerk

846ebd96478da1b953c145bd7751f4ef
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Zuidland - Donderdagmiddag 19 september rond 16.04 uur is er brand ontstaan in de berm naast de Molendijk. Het droge, net gemaaide gras was gaan branden door het afsteken van vuurwerk door kinderen.

De brandweer was opgeroepen om de brand te blussen. Buurtbewoners hadden echter met emmers water de brand al geblust voordat de brandweer arriveerde.Een jongen had vuurwerk tegen zijn been gekregen en had hierbij lichte brandwonden opgelopen. De brandweer heeft deze wond even gekoeld en verbonden. De brandweer heeft het gras nog even extra nat gemaakt zodat de brand niet opnieuw kon oplaaien.

De politie is ook ter plaatse gekomen en heeft aan de kinderen die erbij waren gevraagd wie de schuldige was. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het lichte categorie 1 vuurwerk. Dit mag het hele jaar verkocht worden. Wel was het waarschijnlijk een goede les om het vooral niet af te steken in droog gras.

Lees ook

825e0a8e-7d84-4838-917c-52f1d920a796

Spijkenisser Mandy van Grondelle debuteert met persoonlijke roman: ‘Kies voor jezelf, dan komt het wel’

Spijkenisse - Wat begon als een persoonlijk schrijfproject om ervaringen een plek te geven, is uitgegroeid tot een officieel boek. De 27-jarige Mandy van Grondelle uit Spijkenisse ziet deze zomer een langgekoesterde droom uitkomen met de verschijning van haar debuutroman Finding Home - When the Anchor Learns to Fly.

unnamed

Kunst en cultuur op onverwachte plekken tijdens Brielle Achter De Voordeur

Brielle - De historische binnenstad van Brielle verandert zaterdag 15 augustus opnieuw in één groot cultureel podium tijdens Brielle Achter De Voordeur. Op 26 bijzondere locaties, waarvan sommige normaal niet toegankelijk zijn voor publiek, verzorgen beginnende en ervaren kunstenaars en artiesten korte optredens en exposities.

WhatsApp Image 2026-07-22 at 22.00.31 (1)

Recordaantal bezoekers voor Rembrandt-tentoonstelling in Historisch Museum Den Briel

Brielle - Historisch Museum Den Briel heeft een nieuw bezoekersrecord gevestigd. In juli 2026 trok het museum meer dan 1.700 bezoekers. Niet eerder ontving het museum, dat dit jaar 114 jaar bestaat, zoveel bezoekers in één maand.

Preventief Fouilleren Spijkenisse

Preventief fouilleren op verschillende locaties in Spijkenisse verlengd tot en met 16 juli 2027

Spijkenisse – Een aantal jaar geleden is op verschillende locaties in Spijkenisse besloten om preventief fouilleren toe te staan. De politie mag in aangewezen veiligheidsrisicogebieden voorbijgangers fouilleren met als doel om wapens en gevaarlijke voorwerpen van straat te halen. Het preventief fouilleren is daarnaast ook bedoeld om verstoringen van de openbare orde te voorkomen en op die manier de veiligheid in de gemeente te verhogen.

huissleutel sleutel

Drie op de vier woningen in Nissewaard boven de vraagprijs verkocht

Nissewaard – Een huis kopen in Nissewaard blijft lastig. Bij bijna drie op de vier verkochte woningen betaalden kopers in de eerste helft van dit jaar meer dan de vraagprijs. Dat blijkt uit een analyse van woningplatform Huispedia.

Schermopname (4)

Fotowedstrijd brengt verhalen van mens en industrie in beeld: ‘De industrie is een belangrijke levensader van onze regio’

Nissewaard - Het Industrieel Belevingsmuseum Nissewaard organiseert deze zomer een nieuwe fotowedstrijd met als thema ‘De Mens en Industrie’. Met de wedstrijd wil het initiatief laten zien hoe sterk de ontwikkeling van de regio verbonden is met mensen die in en rond de industrie werken.