Spijkernisse, Netherlands
Terug

Bijna vijftig deelnemers ruimen zwerfvuil op tijdens World Cleanup Day

Plogging_WorldCleanupDay2026
Foto: PR

Spijkenisse - Bijna vijftig vrijwilligers hebben afgelopen zondag meegedaan aan een zwerfvuilactie van PloggingNu in Nissewaard. De actie werd gehouden in het kader van World Cleanup Day. Na anderhalf uur opruimen brachten de deelnemers een flinke hoeveelheid zwerfvuil bijeen.

Jennifer Smit |

Start- en eindpunt van de opruimactie was Kinderboerderij De Trotse Pauw. Voor PloggingNu is dat een vertrouwde plek. ‘Op deze plek is het allemaal begonnen. In 2019 organiseerde PloggingNu hier voor het eerst een grote zwerfvuilactie’, vertelt initiatiefnemer Harold Joëls.

Inmiddels heeft de organisatie twintig opruimacties achter de rug. Ook zeven jaar na de eerste actie komen er volgens de organisatie nog altijd veel vrijwilligers op de activiteiten af. Zondag varieerde de leeftijd van de deelnemers van 4 tot 80 jaar.

Minder afval in het centrum
De deelnemers gingen in verschillende teams op pad om straten en andere plekken in de omgeving schoon te maken. Een van hen merkte op dat de hoeveelheid afval in het centrum meeviel. Ook voorbijgangers reageerden op de opruimactie. ‘Goed bezig’, liet een bewoner de deelnemers weten.

Naast gezamenlijke opruimacties kunnen inwoners van Nissewaard ook zelf aan de slag. Via Reinis kunnen zij gratis een afvalgrijper krijgen om zwerfvuil in hun eigen buurt op te ruimen.

Van gamecontroller tot honkbalknuppel
Na anderhalf uur keerden de verschillende teams terug met volle vuilniszakken. Tussen het verzamelde afval zaten ook enkele opvallende vondsten. Zo werden onder meer een gamecontroller, een bh, een overhemd, twee paar schoenen, een honkbalknuppel en een klein mes gevonden. Een van de opmerkelijkste vondsten was een dode vis die in een zakje was achtergelaten.

Reinis stond na afloop klaar om het verzamelde afval af te voeren. Voordat de vuilniszakken werden meegenomen, gingen de deelnemers gezamenlijk op de foto. De opruimactie was onderdeel van World Cleanup Day, waarbij wereldwijd vrijwilligers in actie komen om zwerfafval op te ruimen.

Lees ook

Kogelstoten clubkampioenschappen VA

138 atleten in actie tijdens clubkampioenschappen Voorne Atletiek

Maar liefst 138 atleten van Voorne Atletiek kwamen zaterdag 26 september in actie tijdens de jaarlijkse outdoor clubkampioenschappen. Van de jongste pupillen tot de masters werd er fanatiek gestreden om de beste prestaties. Naast sportieve strijd draaide de dag vooral om plezier, gezelligheid en het verenigingsgevoel.

Div

‘Onbekend maakt onbemind’: ontmoeting centraal tijdens Diversity Day

Spijkenisse – In Wijkcentrum De Akkers in Spijkenisse is zaterdagmiddag een Diversity middag georganiseerd. De middag werd druk bezocht en officieel geopend door wethouder Hanneke Stengs.

foto taxateur VenduRotterdam in actie

Gratis taxatiedag voor kunst en antiek in Historisch Museum Den Briel

Brielle – Inwoners die benieuwd zijn naar de waarde van een schilderij, sieraad, oude vaas of ander bijzonder voorwerp kunnen dinsdag 20 oktober terecht in het Historisch Museum Den Briel. Taxateurs van veilinghuis Vendu Rotterdam beoordelen daar tussen 10.00 en 16.00 uur gratis meegebrachte objecten.

PHOTO-2026-10-03-19-11-59

Spivo Dames 1 overtuigend langs OKK’70

Hardinxveld-Giessendam – Spivo Dames 1 heeft zaterdag de tweede competitiewedstrijd van het seizoen overtuigend gewonnen. De ploeg uit Spijkenisse was in Hardinxveld-Giessendam met 0-4 te sterk voor OKK’70. Met setstanden van 20-25, 14-25, 20-25 en 24-26 nam Spivo bovendien alle vijf de competitiepunten mee naar huis.

JB2_3525

Motorrijder met spoed naar ziekenhuis na ongeval op Maasvlakte

Maasvlakte Rotterdam – Op de Mekongweg op de Maasvlakte heeft zondag aan het einde van de middag een eenzijdig ongeval met een motorrijder plaatsgevonden. Het slachtoffer raakte een afzethek en kwam enkele meters verderop in het zand terecht.

oussamabekkaoui(Dick)

Nieuwenhoorn ook de meerdere van Unitas'30 en blijft koploper

Etten-Leur – Nieuwenhoorn is ook na de derde rond in de competitie nog altijd de koploper in de eerste klasse. In de voor hen laatste wedstrijd, dit seizoen, die op zondag werd gespeeld bij hekkensluiter Unitas ’30, won de formatie met 0-2 van de Brabanders.