Spijkernisse, Netherlands
Terug

Binnenkort weer onbezorgd stappen door Bob-bus

677ed36663ba7fbfcc771d584a6bf5bd.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Jongeren zijn verheugd over de plannen dat de Bob-nachtbussen binnenkort weer zal gaan rijden. VVD’ers Kirsten Muller en Niels Braal (24,27) noemen dit een positieve ontwikkeling, vooral voor jongeren in de gemeente.

“Het is goed nieuws dat de RET zich inzet om de nachtbussen zo snel mogelijk weer te laten rijden,” aldus Braal. Kirsten pleit ook voor een snelle uitbreiding naar Hellevoetsluis de grootste kern, waar veel jongeren wonen die graag een avondje uitgaan in de stad.

De coronapandemie heeft de ontwikkeling van jongeren flink beïnvloed. Uitgaan is een belangrijk onderdeel van hun sociale leven en ontwikkeling. Daarom is het essentieel dat jongeren en jongvolwassenen in het weekend ’s nachts veilig met het openbaar vervoer naar huis kunnen. “De vele jongeren met wie het duo heeft gesproken, zoeken naar alternatieven. Ze wachten tot 7 uur ‘s ochtends op de eerste bus of nog zorgwekkender, stappen met drank op in de auto. Een taxi naar huis kost rond de 150 euro en is voor velen geen optie,” vertellen de jonge liberalen.

De Bob-bus biedt een veilige en betaalbare oplossing. In het vervoersplan van de gemeente wordt aangegeven dat ze er alles aan doen om de Bobnachtbussen weer te laten rijden. De RET heeft concrete stappen aangekondigd om het nachtelijk busvervoer te hervatten, met twee ritten in de nacht van zaterdag op zondag vanaf Rotterdam Centraal naar Brielle. De VVD is verheugd dat dit vervoersaanbod weer beschikbaar komt en pleit voor een uitbreiding naar Hellevoetsluis en extra ritten in de nacht van vrijdag op zaterdag. De RET is bereid om met de gemeente in overleg te gaan om te kijken welke oplossingen er mogelijk zijn om dit te realiseren.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-13 171105.png

Truckrun Spijkenisse: 'Alles rijdt weer en alles rolt weer'

Spijkenisse - De 27e editie van de Truckrun Spijkenisse reed zaterdag 11 april toeterend over Voorne-Putten. Honderd vrachtwagens, Amerikaanse politieauto’s, brandweerwagens, legervoertuigen en bussen namen 185 mensen met een beperking mee voor een feestelijke rit door de regio. LINQ Media keek mee bij het opstellen en de start.

Fitheidstest-18.JPG

Fitheidstest voor 55-plussers: ‘Op een laagdrempelige manier je eigen fitheid ontdekken’

Rockanje – De fitheidstest keert op zaterdag 23 mei terug naar sporthal De Merel in Rockanje met dit jaar een uitbreiding in de vorm van een sport-, beweeg- en welzijnsmarkt. Tijdens de test krijgen 55-plussers de kans om op een leuke en laagdrempelige manier inzicht te krijgen in hun gezondheid en fitheid.

1000141538.jpg

Jeugdige vechters van Fightteam Spijkenisse maken indruk in Ossendrecht

Spijkenisse – De jeugdige vechters van Fightteam Spijkenisse hebben afgelopen weekend indruk gemaakt tijdens een kickboks demo in Ossendrecht. Voor de jonge sporters uit onze regio was het volgens hun trainers een waardevolle ervaring buiten de eigen trainingsomgeving.

20260413_075230.jpg

COLUMN: Nederland schiet (niet) met scherp

Ik ben een kei is het spelen van een spelletje Stratego. Maar zelden dat ik verlies alhoewel ik benen en armen kwijtraak als ik weer eens op een bom van de tegenstander loop. Het is mij in de loop der jaren overigens opgevallen dat ik, spelend met de rode steentjes, vaker win als dat ik speel met de blauwe. Wellicht dat een meelezende psycholoog daar een logische verklaring voor heeft. Ik houd mij aanbevolen voor diens kritische edoch eerlijke analyse.

260412_Voorne Atletiek_Joey, Yannick, James, Jake.jpg

Voorne Atletiek kijkt terug op sterke eerste competitiewedstrijd

Met veel enthousiasme zijn de U14- en U16-atleten van Voorne Atletiek zaterdag begonnen aan hun competitie. In Den Haag lieten zij direct zien goed in vorm te zijn.

Screenshot_20260412_150706_Instagram.jpg

Kenzie Bresser over de finish bij marathon Rotterdam

Health vlogger Kenzie Bresser uit Spijkenisse heeft de medaille van de Marathon Rotterdam op zak. De content creator met bijna 28.000 volgers op TikTok deelt video’s over persoonlijke gezondheidsuitdagingen, zoals een ijsbad nemen of binnen 100 dagen in een populair mannenblad komen. Uiteindelijk kwam hij over de finish in een tijd van 03:20:38.