Spijkernisse, Netherlands
Terug

Brandweer doet onderzoek naar 'zurig' ruikende lucht

1ce3dc62025e5983323b41947020defe.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Zuidland - Maandagochtend 7 oktober rond 9.35 uur is de brandweer uitgerukt voor een melding van een gaslekkage aan de Kerkweg, vrijwel direct naast de brandweerkazerne.

Dit is een terrein waar allerlei bedrijfjes gevestigd zijn. Mensen waren hier aan het werk en roken een gasachtige geur en belden 112.

Ter plaatse bleek het al snel niet om gas te gaan maar wel om een zurige geur. De brandweer probeerde contact te krijgen met het bedrijf waar vermoedelijk de geur vandaan kwam, maar zonder resultaat. Er stond een raam open waardoor de brandweer enkele metingen kon verrichten, maar alle meetresultaten waren negatief. Om extra expertise ter plaatse te krijgen is de adviseur gevaarlijke stoffen van de brandweer ter plaatse gekomen.

Inmiddels was er toch een sleutel gevonden van het bedrijf. De brandweer is binnen geweest maar hier was de geur niet waarneembaar. Er was al een licht vermoeden, maar uiteindelijk bleek de geur afkomstig van bepaalde korrels die buiten in een container lagen. Voor de brandweer was er dus verder geen taak. Alles werd daarom overgedragen aan de milieudienst DCMR. Zij zullen de zaak verder oppakken.

Lees ook

030 Lintjesregen 2026 in Voorne aan Zee.jpg

Lintjesregen Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - Op vrijdag 24 april hebben 13 inwoners van Voorne aan Zee een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Burgemeester Arno Scheepers reikte deze onderscheidingen uit in Theater Twee Hondjes in Hellevoetsluis. Tijdens de Lintjesregen worden inwoners verrast die zich op een bijzondere manier voor de samenleving hebben ingezet.

bd1658d04f9ff85c63d64eeda902194b.jpg

Formatiefase Voorne aan Zee officieel van start gegaan

Voorne aan Zee – Na de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen maand is de formatiefase in Voorne aan Zee officieel van start gegaan. De VVD werd met zes zetels de grootste partij en heeft op basis van het adviesrapport van informateur Erik van Heijningen het initiatief genomen tot de vorming van een nieuwe coalitie.

IMG_8021.jpg

Veertien inwoners van Nissewaard ontvangen Koninklijke onderscheiding

Nissewaard - Burgemeester Cor Lamers heeft vrijdag veertien Koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan inwoners van Nissewaard. Twaalf lintjes werden uitgereikt in Theater de Stoep. Twee inwoners ontvingen de onderscheiding op hun huisadres.

de1991cda8e03ed2a92114ffd2967b2d.jpg

Afvalinzameling in de regio komende dagen gewijzigd vanwege Koningsdag

Regio – Aankomende maandag 27 april is het Koningsdag en daarom zijn er wijzigingen in de afvalinzameling in onze regio. Reinis meldt wijzigingen in het ophalen van afval bij inwoners aan huis. De openingstijden van de milieustraten in Nissewaard en Voorne aan Zee worden ook aangepast vanwege Koningsdag.

Schermafbeelding 2026-04-23 124632.png

Filmmaker draait film met scouting Brielle en Hellevoetsluis

Landrot, zo heet de film die de afgelopen dagen op meerdere locaties op Voorne-Putten is gedraaid. Zo is er onder andere gefilmd bij de clubhuizen van scoutingverenigingen in Brielle en Hellevoetsluis. Schrijver en regisseur Nicky Troost is derdejaarsstudent Film op St. Joost school of Art & Design. Hij is ook scoutingleider in Hellevoetsluis.

Schermafbeelding 2026-04-22 162520.jpg

Oranjevereniging Zuidland viert 90-jarig jubileum

Zuidland - Oranjevereniging Zuidland bestaat 90 jaar. Het bestuur organiseert jaarlijks meerdere activiteiten in het dorp, waaronder Koningsdag. Daarnaast brengt de vereniging jaarlijks een speciale Oranjekrant uit. Voorzitter Adriaan van der Pols was te gast bij LINQ Lunch.