Spijkernisse, Netherlands
Terug

Brandweermuseum Hellevoetsluis viert 100-jarig bestaan: ‘Trots om de collectie aan bezoekers te laten zien’

Brandweermuseum Hellevoetsluis 1
Foto's: William van den Handel

Hellevoetsluis – In het Brandweermuseum in Hellevoetsluis kun je terecht voor een uitgebreide collectie waar de bestrijding van brand in Nederland van rond het jaar 500 tot nu te zien is. Dit jaar bestaat het Brandweermuseum uit de regio 100 jaar en wordt dit jubileum groots gevierd met een feestweekend op zaterdag 11 juli en zondag 12 juli.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op

In het museum aan de Industriehaven in Hellevoetsluis zijn van allerlei brandweerspullen als een unieke collectie handbrandspuiten uit het voormalig koninklijk paleis Soestdijk te vinden, maar ook allerlei brandweerwagens die door de jaren heen flink zijn veranderd. De collectie van het Brandweermuseum Hellevoetsluis wordt historisch uniek en misschien wel één van de grootste van Europa genoemd. 

De collectie van het Brandweermuseum

‘Het Brandweermuseum is in 1926 opgericht in Utrecht en daar heeft het museum tientallen jaren gestaan. In 1963 is het museum naar Hellevoetsluis gekomen en we beschrijven hier met name de geschiedenis van de Nederlandse brandweer’, vertelt directeur Ben Janssen van het Brandweermuseum Hellevoetsluis.

Belangrijke rol voor vrijwilligers

De vrijwilligers van het brandweermuseum vervullen volgens de directeur van het museum in Hellevoetsluis een zeer belangrijke rol. ‘De vrijwilligers zijn het belangrijkste deel van het museum naast de collectie die we hebben staan. We zijn met 35 vrijwilligers waarmee we dit museum kunnen runnen en zij voeren allerlei taken uit als werk bij de receptie, technisch werk en de financiën van het museum. We doen echt alles zelf en dat is juist het mooie van deze organisatie’, zegt de directeur trots in gesprek met LINQ Media.

100-jarig jubileum op 11 juli en 12 juli

Op zaterdag 11 juli en zondag 12 juli wordt het 100-jarig jubileum groots gevierd door het Brandweermuseum in Hellevoetsluis. ‘We hebben heel veel activiteiten gepland staan waarbij je ten eerste het museum gratis kunt bezoeken. In dit weekend hebben we een tentoonstelling van de brandweer in het speelgoed van Playmobil en daarnaast is er buiten het museum ook heel veel te doen.

We hebben in de haven de Jan van de Heijden blusbloot liggen, een door paarden getrokken stoombrandspuit, de gezamenlijke brandweer is er met een robotblussysteem en ook het brandweerkorps van Hellevoetsluis is aanwezig. Op beide dagen zijn er in de middagen concerten van het shantykoor van de Rotterdamse brandweer en is ook Clown Kim aanwezig’, aldus Ben Janssen over de programmering rond het jubileumweekend.

Op de vraag waarom het zo leuk is voor de vrijwilligers om alles te laten zien in het brandweermuseum in onze regio tijdens het jubileumweekend is directeur Ben duidelijk: ‘Het is eigenlijk een cadeau van ons aan de bezoekers die hier al jarenlang komen om een keer gratis het museum te bewonderen. We zijn er trots op om deze collectie en deze expositie te laten zien’, sluit de directeur enthousiast af in het radioprogramma LINQ Lunch.

Meer informatie en programmering

Voor meer informatie over het Brandweermuseum in Hellevoetsluis en het programma rond het jubileumweekend kun je terecht op www.brwmh.nl.

Lees ook

FloorKiezenberg 2, foto van David de Wit

Zes atleten Voorne Atletiek in actie op officieus NK

Amsterdam - Zes jonge atleten van Voorne Atletiek hebben in het laatste weekend van augustus deelgenomen aan de 59e Nationale C-Spelen in Amsterdam. De wedstrijd geldt als het officieuze Nederlands kampioenschap voor C-junioren (U15 en U16). Floor Kiezenberg uit Hellevoetsluis zorgde met een derde plaats bij het hink-stap-springen voor het beste resultaat van de vereniging.

DSC03628

Autobrand aan Satijnbloemstraat in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de Satijnbloemstraat in Spijkenisse heeft zondagavond een auto in brand gestaan. De brandweer kwam ter plaatse en had het vuur snel onder controle.

LOGO VV Spijkenisse

Spijkenisse redt het niet bij Quick en wacht op eerste zege

Kijkduin - Spijkenisse wacht nog altijd op de eerste punten van het seizoen. In de tweede competitie wedstrijd in de vierde divisie gingen de mannen van Davey van Velzen op bezoek bij Quick uit Den Haag. Daar werd het zaterdagavond 3-0 en stond Spijkenisse opnieuw met lege handen.

DSC_1960

Auto belandt op zijn kop in sloot langs Westvoornseweg

Rockanje – Op de Westvoornseweg in Rockanje is zaterdagavond een personenauto van de weg geraakt en op zijn kop in een sloot terechtgekomen. Het ongeval gebeurde net na een rotonde.

gebroedersbredius

Wisselende resultaten in grootste bekergroep 3 voor vierde en vijfdeklassers

Winst was er voor onder andere Abbenbroek, OHVV, Rockanje en FC Vlotbrug. Verlies was er voor Hekelingen, SCO’63 en Zwartewaal. De meeste ploegen van Voorne Putten komen uit in groep 3 van de districtsbeker, een overzicht van de resultaten van zaterdag.

Ronard-Venekamp

OVV komt niet tot scoren, SC Botlek nipt onderuit tegen DHC

In Groep 2 zaterdag geen goede middag voor de ploegen van Voorne Putten. OVV kwam in actie bij de reserves van FC ’s-Gravenzande, SC Botlek ontving DHC. Beide ploegen kwamen niet tot winst.