Spijkernisse, Netherlands
Terug

Briellenaar Ray: ‘Boksen is mijn passie’

dad708cc1a9315ca7d5542b153f4351a

Brielle - Op zijn veertiende heeft Ray Oudenes al flink wat bereikt in de wereld van het boksen. Met zijn discipline, doorzettingsvermogen en liefde voor de sport heeft hij al meerdere titels op zijn naam staan. De jonge Briellenaar, die al vier jaar traint bij de Rotterdamse boksschool Huk-Tti, kijkt met trots terug op zijn prestaties.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
Ray begon met kickboksen, maar stapte later over naar boksen. ‘Toen ik vier was begon ik met kickboksen, en zo’n drie jaar later begon ik met boksen’, aldus de jonge bokser. Zijn vader, die al dertig jaar bokst, speelde een belangrijke rol in die keuze. ‘Mijn vader bokste al zo’n dertig jaar. Ik vond het ook meteen leuk toen ik dit voor de eerste keer deed samen met hem. Die passie delen wij.’

Ervaring in de ring
Hoewel Ray nog jong is, heeft hij al veel ervaring in de ring. Zijn vader Martin heeft hem het boksen met de paplepel ingegoten. Met minimaal vier trainingen per week is Ray geen onbekende in de sportschool in de Zaagmolenstraat in Rotterdam. De band met zijn vader is nog steeds belangrijk, maar inmiddels traint Ray met andere jongens die ouder zijn dan hij. ‘Ik ben de jongste van de groep, maar ik kan alleen maar leren van deze jongens. Ik vind het daarom juist leuk’, zegt hij lachend.

Ray traint meerdere dagen per week, ook op zondag. De trainingen zijn zwaar, vooral op het gebied van conditie. ‘Je moet wel een goede conditie hebben voor een boksgevecht. Anders houd je het niet vol in de ring.’

Toekomst in het boksen?
Ray, die nu op middelbare school het Maerlant College zit, heeft duidelijke doelen voor de toekomst. ‘School staat altijd op nummer één. Na school maak ik mijn huiswerk en in de avond boks ik.’ In november staat er een toernooi in Denemarken op de planning, waar hij weer een kans krijgt om zijn talenten te laten zien. ‘Het toernooi in Denemarken komt er bijna aan. Ik heb er zin in. Ik ben al hard bezig met trainen’, vertelt hij enthousiast.

Tot nu toe heeft hij zeven wedstrijden gebokst, waarvan hij er vier heeft gewonnen. Een van de hoogtepunten van zijn carrière tot nu toe is het winnen van de Zuid-Nederlandse titel. ‘Ik ben zelf twee keer Zuid-Nederlands kampioen geweest in 2023 in de categorie 42 en in 2024 in de categorie 44. Hier kijk ik trots op terug.' Over vijf jaar verwacht Ray in de A-klasse te boksen. ‘Daarvan ben ik overtuigd’, aldus Ray. Hij houdt zijn opties voor de toekomst open. ‘Misschien wil ik later wel professioneel boksen, maar ik houd mijn opties open.'

Lees meer over:

Lees ook

Spijkenisse Festival 2025

Nieuwe editie Spijkenisse Festival: ‘Een programmering voor jong en oud’

Spijkenisse – Van vrijdag 28 augustus tot en met zondag 30 augustus vindt een nieuwe editie van het Spijkenisse Festival plaats met artiesten als Samuel Welten, Outsiders, Billy Dans en Rutger van Barneveld op het podium. De organisatie zet op dit moment de laatste puntjes op de i voor het festival aankomende vrijdag losbarst. In het radioprogramma LINQ Lunch blikten we met Joeri Wieman van de organisatie vooruit op de komende editie.

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee organiseert tweede inwonersavond over het warmteprogramma

Voorne aan Zee – Vorige maand organiseerde de gemeente Voorne aan Zee een inwonersavond over het warmteprogramma. Voor inwoners die niet bij deze bijeenkomst aanwezig konden zijn, wordt op woensdag 16 september een tweede inwonersavond georganiseerd bij Droogdok Jan Blanken in Hellevoetsluis.

WhatsApp Image 2026-08-23 at 12.41.57

Automobilist verliest macht over stuur in Rockanje

Rockanje – Aan de Dorpsweg in Rockanje heeft zondagochtend een eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden. Een automobilist verloor door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur.

02

Vierde editie Talkshow Spijkers in teken van Open Monumentendag

Spijkenisse – Op donderdagavond 10 september vindt in Bibliotheek de Boekenberg de vierde editie van Talkshow Spijkers plaats. Presentator Joop van der Hor ontvangt opnieuw verschillende gasten en schrijvers.

JB1_1951

Omstanders verlenen eerste hulp na botsing op Vloedlijn

Hellevoetsluis – Op de Vloedlijn in Hellevoetsluis heeft zaterdagmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden waarbij twee voertuigen met elkaar in botsing kwamen.

e6c0189a-4126-488e-a008-df22a4495d77

Camperbusje vliegt in brand aan de Molenweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op de Molenweg in Hellevoetsluis is zaterdagmiddag een camperbusje door nog onbekende oorzaak in brand gevlogen.