Spijkernisse, Netherlands
Terug

Brielse Maskerade op Pakjesavond

d2108a0bf618b70249b656b1ed6a8d9a.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Pakjesavond op 5 december? Jazeker, maar de inwoners van Brielle gaan éérst naar de Brielse Maskerade! Om 19.00 uur trekken bewoners van Brielle onherkenbaar de binnenstad in om te zich te laten zien en horen. Dat is elk jaar weer een feestelijke happening.

Op dit moment zijn de inwoners van Brielle al weken bezig met de voorbereidingen voor de Maskerade. Groepen en individuen hebben inmiddels een onderwerp verzonnen voor dit jaar en zijn aan de slag met het maken van maskers, spandoeken, borden en kleding. Uit interviews met oud-deelnemers blijkt dat deze voorbereiding altijd al een groot deelvan de voorpret van het evenement is.

De Klaasieloper, zoals een Maskeradeganger genoemd wordt gaat vervolgens op 5 december onherkenbaar de straat op. Hij of zij maakt plezier of uit zijn frustraties en of kritiek, betreffende iets wat er in het afgelopen jaar gepasseerd is, zonder aanzien des persoons. Of het nu om plaatselijke-, landelijke- of wereldgebeurtenissen gaat is om het even. Het gaat erom op humoristische wijze daarmee de draak te steken of om gewoon lol te maken.

Zoals van oudsher de traditie is, hoeven deelnemers zich niet vooraf op te geven. Daardoor weet niemand in Brielle of er veel of weinig mensen meedoen en wat ze kunnen verwachten. Bezoekers kijken vaak verrast toe en genieten vande feestelijke, ludieke sfeer met gratis warme chocolademelk, glühwein en oliebol in de hand.

Sinterklaas en burgemeester en wethouders wonen de Maskerade bij en uiteindelijk zijn er prijzen voor de meest originele en veelbelovende deelnemers. Rond 20.15 uur vertrekt iedereen weer huiswaarts om Sinterklaasavond verder te vervolgen.

De Maskerade bestaat inmiddels meer dan 175 jaar. In 1850 had de politiecommissaris vernomen dat ‘in deze stad de gewoonte bestaat dat op den St.Nicolaas avond sommigen uit de lagere volksklasse verkleed door destraten loopen en zich aan ongeregeldheden schuldig maken’. Hijverbood het, maar de jongeren in Brielle hielden zich er niet aan.Sinds 2016 staat de Brielse Maskerade op de Nationale Inventarislijstvan Immaterieel Erfgoed.





















Lees ook

1000030616.jpg

Zuidland wint derby tegen Hellevoetsluis in blessuretijd

Liefst acht clubs uit de regio Voorne-Putten plaatsten zich dit seizoen voor het nacompetitie-toetje. Minimaal één en maximaal zeven clubs konden de tweede ronde of finale halen, want het schema bracht meteen een regio-derby: Zuidland tegen Hellevoetsluis.

20260530_210846.jpg

Botlekbrug meerdere nachten afgesloten voor onderhoud

In verband met regulier onderhoud is de Botlekbrug (A15) meerdere nachten afgesloten voor al het verkeer.

De Oversteek

Burgemeester zwemt Haringvliet over

Burgemeester Arno Scheepers van Voorne aan Zee is zaterdagmiddag 30 mei het Haringvliet overgezwommen. Hij deed mee aan het evenement De Oversteek georganiseerd door de Club van Buiten om een verkiezingsbelofte in te lossen.

VA_Nathan, Enzo, Roan, Jaysen (liggend).jpeg

Zonnige tweede competitiewedstrijd voor pupillen van Voorne Atletiek

Op een zonovergoten atletiekbaan bij PAC Rotterdam namen afgelopen zaterdag maar liefst 550 pupillen deel aan de tweede wedstrijd in de pupillencompetitie van de regio Rijnmond. Voor Voorne Atletiek kwamen 46 jeugdleden in actie.

Stock_Ambulance_Ambulances.jpeg

Hulpdiensten naar Flamingohoek voor steekincident

Spijkenisse - Zondagnacht rond 04.00 uur zijn de hulpdiensten gealarmeerd voor een steekincident aan de Flamingohoek in Spijkenisse. De traumahelikopter landde in de omgeving.

Nikos Voulgaris.jpeg

SCO’63 versterkt selectie met Nikos Voulgaris

Nu de laatste officiële wedstrijden zijn gespeeld, kan de focus volledig op het seizoen 2026/2027. Als aanvulling op de eerdere transfers is de technische commissie opnieuw verheugd te melden dat Nikos Voulgaris de overstap maakt naar Sportpark Oostbroek.