Spijkernisse, Netherlands
Terug

Brielse Maskerade op Pakjesavond

d2108a0bf618b70249b656b1ed6a8d9a
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Pakjesavond op 5 december? Jazeker, maar de inwoners van Brielle gaan éérst naar de Brielse Maskerade! Om 19.00 uur trekken bewoners van Brielle onherkenbaar de binnenstad in om te zich te laten zien en horen. Dat is elk jaar weer een feestelijke happening.

Op dit moment zijn de inwoners van Brielle al weken bezig met de voorbereidingen voor de Maskerade. Groepen en individuen hebben inmiddels een onderwerp verzonnen voor dit jaar en zijn aan de slag met het maken van maskers, spandoeken, borden en kleding. Uit interviews met oud-deelnemers blijkt dat deze voorbereiding altijd al een groot deelvan de voorpret van het evenement is.

De Klaasieloper, zoals een Maskeradeganger genoemd wordt gaat vervolgens op 5 december onherkenbaar de straat op. Hij of zij maakt plezier of uit zijn frustraties en of kritiek, betreffende iets wat er in het afgelopen jaar gepasseerd is, zonder aanzien des persoons. Of het nu om plaatselijke-, landelijke- of wereldgebeurtenissen gaat is om het even. Het gaat erom op humoristische wijze daarmee de draak te steken of om gewoon lol te maken.

Zoals van oudsher de traditie is, hoeven deelnemers zich niet vooraf op te geven. Daardoor weet niemand in Brielle of er veel of weinig mensen meedoen en wat ze kunnen verwachten. Bezoekers kijken vaak verrast toe en genieten vande feestelijke, ludieke sfeer met gratis warme chocolademelk, glühwein en oliebol in de hand.

Sinterklaas en burgemeester en wethouders wonen de Maskerade bij en uiteindelijk zijn er prijzen voor de meest originele en veelbelovende deelnemers. Rond 20.15 uur vertrekt iedereen weer huiswaarts om Sinterklaasavond verder te vervolgen.

De Maskerade bestaat inmiddels meer dan 175 jaar. In 1850 had de politiecommissaris vernomen dat ‘in deze stad de gewoonte bestaat dat op den St.Nicolaas avond sommigen uit de lagere volksklasse verkleed door destraten loopen en zich aan ongeregeldheden schuldig maken’. Hijverbood het, maar de jongeren in Brielle hielden zich er niet aan.Sinds 2016 staat de Brielse Maskerade op de Nationale Inventarislijstvan Immaterieel Erfgoed.





















Lees ook

20260606_170256

Botlekbrug-storing zorgt voor frustratie: sms-waarschuwing kwam ruim een uur later

Botlek - De storing aan de Botlekbrug zorgde zaterdagmiddag voor files en frustratie onder weggebruikers. Opvallend was dat de sms-waarschuwing van Rijkswaterstaat pas rond 17.20 uur werd verstuurd, terwijl de brug al ruim een uur eerder in storing stond.

Afscheid Ab Rollatorwerkplaats

Oprichter Rollatorwerkplaats neemt na 20 jaar afscheid

SPIJKENISSE - Ab Sierat, een van de oprichters van de Rollatorwerkplaats van SWO Spijkenisse, heeft na twintig jaar afscheid genomen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst en een lunch is hij door collega-vrijwilligers in het zonnetje gezet.

Voertuig te water

Bestuurder onder invloed belandt in sloot

GEERVLIET - Een bestuurder is in de nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 juni gewond geraakt nadat hij met zijn auto van de weg raakte en in een sloot belandde. Het ongeval gebeurde op de Groene Kruisweg bij Geervliet. De auto schoot door de middenberm en kwam achterstevoren in het water terecht.

Alpe D Huzes Danique

De 5 Wandelbikkels hebben de finish bereikt op de Alpe d'HuZes

Spijkenisse – Danique Neuschwanger, haar ouders en hun buren uit Spijkenisse hebben donderdag 4 juni in de 20e editie van de Alpe d'HuZes meegelopen. Onder de naam De 5 Wandelbikkels hebben ze een jaar lang getraind, met als doel zoveel mogelijk geld op te halen voor onderzoek naar kanker. Donderdagochtend verschenen zij aan de start aan de voet van de Alpe d'Huez.

035 Jos Baeten benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau-2

Jos Baeten uit Oostvoorne benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.

OOSTVOORNE - Jos Baeten uit Oostvoorne is donderdag 4 juni benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Arno Scheepers van Voorne aan Zee reikte de Koninklijke onderscheiding uit tijdens de afscheidsreceptie van Baeten bij verzekeraar a.s.r. Nederland in Utrecht.

Rosanne Boere

Golfster Rosanne Boere pakt de winst tijdens het Nederlands Kampioenschap

Brielle – Golfster Rosanne Boere uit Brielle heeft eind vorige maand de winst gepakt tijdens het Nederlands Kampioenschap voor golfers tot en met 21 jaar. Voorafgaand behoorde Boere tot één van de favorieten en die rol maakte de speelster, die haar carrière al op jonge leeftijd begon bij Golfclub Kleiburg, meer dan waar door er met de winst vandoor te gaan.