Spijkernisse, Netherlands
Terug

Brielse Maskerade op Pakjesavond

d2108a0bf618b70249b656b1ed6a8d9a.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Pakjesavond op 5 december? Jazeker, maar de inwoners van Brielle gaan éérst naar de Brielse Maskerade! Om 19.00 uur trekken bewoners van Brielle onherkenbaar de binnenstad in om te zich te laten zien en horen. Dat is elk jaar weer een feestelijke happening.

Op dit moment zijn de inwoners van Brielle al weken bezig met de voorbereidingen voor de Maskerade. Groepen en individuen hebben inmiddels een onderwerp verzonnen voor dit jaar en zijn aan de slag met het maken van maskers, spandoeken, borden en kleding. Uit interviews met oud-deelnemers blijkt dat deze voorbereiding altijd al een groot deelvan de voorpret van het evenement is.

De Klaasieloper, zoals een Maskeradeganger genoemd wordt gaat vervolgens op 5 december onherkenbaar de straat op. Hij of zij maakt plezier of uit zijn frustraties en of kritiek, betreffende iets wat er in het afgelopen jaar gepasseerd is, zonder aanzien des persoons. Of het nu om plaatselijke-, landelijke- of wereldgebeurtenissen gaat is om het even. Het gaat erom op humoristische wijze daarmee de draak te steken of om gewoon lol te maken.

Zoals van oudsher de traditie is, hoeven deelnemers zich niet vooraf op te geven. Daardoor weet niemand in Brielle of er veel of weinig mensen meedoen en wat ze kunnen verwachten. Bezoekers kijken vaak verrast toe en genieten vande feestelijke, ludieke sfeer met gratis warme chocolademelk, glühwein en oliebol in de hand.

Sinterklaas en burgemeester en wethouders wonen de Maskerade bij en uiteindelijk zijn er prijzen voor de meest originele en veelbelovende deelnemers. Rond 20.15 uur vertrekt iedereen weer huiswaarts om Sinterklaasavond verder te vervolgen.

De Maskerade bestaat inmiddels meer dan 175 jaar. In 1850 had de politiecommissaris vernomen dat ‘in deze stad de gewoonte bestaat dat op den St.Nicolaas avond sommigen uit de lagere volksklasse verkleed door destraten loopen en zich aan ongeregeldheden schuldig maken’. Hijverbood het, maar de jongeren in Brielle hielden zich er niet aan.Sinds 2016 staat de Brielse Maskerade op de Nationale Inventarislijstvan Immaterieel Erfgoed.





















Lees ook

Brand Wallen Hellevoetsluis.jpeg

Brandweer blust meerdere kleine brandhaarden in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – De brandweer heeft maandagmiddag meerdere kleine brandhaarden geblust nadat een natuurbrand was uitgebroken bij de Wallen achter de Opzoomerlaan in Hellevoetsluis. Door de snelle inzet van de brandweer kon verspreiding van het vuur worden voorkomen.

R-Net busvervoer bus

Buslijnen 102 en 403 rijden omleidingsroute vanwege werkzaamheden

Rockanje/Oostvoorne – Buslijnen 102 en 403 rijden van donderdag 28 mei tot en met vrijdag 17 juli een omleidingsroute tussen Oostvoorne en Rockanje vanwege werkzaamheden. De wegen tussen Oostvoorne en Rockanje worden dit jaar van groot onderhoud voorzien om de verkeersveiligheid en bereikbaarheid op deze wegen voor de komende decennia te waarborgen.

Sco'63 Muqtada Ali.jpeg

SCO’63 versterkt zich met middenvelder Muqtada Ali

Spijkenisse – SCO’63 heeft zich voor het komende seizoen versterkt met de multi-inzetbare middenvelder Muqtada Ali. Het einde van de overschrijvingsperiode in het amateurvoetbal nadert, maar het is de voetbalclub uit Spijkenisse toch nog op tijd gelukt om de nieuwe speler aan de selectie van volgend seizoen toe te voegen.

Pinkstermarkt 1.jpeg

Vesting van Hellevoetsluis in het teken van Pinksterbraderie

Hellevoetsluis - De Vesting van Hellevoetsluis stond zondag 24 mei in het teken van een Pinksterbraderie. Bezoekers konden een route lopen langs tientallen kramen waar onder andere sieraden, kleding en lokale producten werden verkocht.

Welkom op de Club Weken Nissewaard.jpg

Welkom op de Club-weken laat inwoners van Nissewaard kennismaken met activiteiten en vrijwilligerswerk

Nissewaard – Van 1 tot en met 14 juni staan diverse verenigingen en clubs in Nissewaard in het teken van ‘Welkom op de Club’. Tijdens deze dagen staan de deuren van de verenigingen en clubs open voor bezoekers en kun je informatie krijgen over het activiteitenaanbod en de mogelijkheden tot vrijwilligerswerk.

20260525-JB1_3573.jpeg

Zeer grote brand in chalet op vakantiepark in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Vannacht is rond 03.55 uur brand uitgebroken in een chalet op een vakantiepark aan de Parkweg in Hellevoetsluis. Rond 04.20 uur was de brand nog niet onder controle en kwamen meerdere blusvoertuigen ter plaatse. De brandweer schaalde op naar zeer grote brand.