Spijkernisse, Netherlands

Cameratoezicht uitgebreid rond metrostation Spijkenisse Centrum

Foto: LINQ Media
Marvin Don | 2 oktober 2024 13:04 | 2 oktober 2024 13:04
Spijkenisse - Het cameratoezicht in Spijkenisse is deze week verder uitgebreid naar het busstation onder metrostation Spijkenisse Centrum.

De geplaatste camera's moeten bijdragen aan het vergroten van het veiligheidsgevoel en kunnen worden ingezet bij verstoringen van de openbare orde. Eerder werden al camera's geplaatst rondom metrostation Heemraadlaan, in het uitgaansgebied van het centrum en bij winkelcentrum Akkerhof.

Spijkenisse kent sinds 2001 cameratoezicht. Volgens de wetgever is het een laatste middel om de openbare orde te waarborgen, naast andere maatregelen. Ter informatie van de bewoners zijn borden geplaatst die wijzen op het gebruik van camera’s.

In de regio Rotterdam worden de beelden maximaal twee weken bewaard. Het cameratoezicht rond metrostations is een van de maatregelen uit het coalitieakkoord van het college.

Meest gelezen

Tiener overleden na busongeval Zwartewaal

Marvin Don | 5 februari 2025

Brievenbussen verdwijnen op Voorne-Putten – Wat betekent dit voor jou?

Elaine Poldervaart | 6 februari 2025

Wannebiezz 'slopen' Theater De Stoep in Spijkenisse

Mirjam de Neeff | 2 februari 2025