Spijkernisse, Netherlands
Terug

Cameratoezicht uitgebreid rond metrostation Spijkenisse Centrum

80f05183947317bacad80a5804a02d00.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse - Het cameratoezicht in Spijkenisse is deze week verder uitgebreid naar het busstation onder metrostation Spijkenisse Centrum.

De geplaatste camera's moeten bijdragen aan het vergroten van het veiligheidsgevoel en kunnen worden ingezet bij verstoringen van de openbare orde. Eerder werden al camera's geplaatst rondom metrostation Heemraadlaan, in het uitgaansgebied van het centrum en bij winkelcentrum Akkerhof.

Spijkenisse kent sinds 2001 cameratoezicht. Volgens de wetgever is het een laatste middel om de openbare orde te waarborgen, naast andere maatregelen. Ter informatie van de bewoners zijn borden geplaatst die wijzen op het gebruik van camera’s.

In de regio Rotterdam worden de beelden maximaal twee weken bewaard. Het cameratoezicht rond metrostations is een van de maatregelen uit het coalitieakkoord van het college.

Lees ook

Screenshot 2026-02-14 114607.jpg

Bewonersvereniging De Samenwerking viert 30-jarig bestaan

Spijkenisse – Bewonersvereniging De Samenwerking bestaat dertig jaar. De vereniging werd in 1996 opgericht door een groep vrijwilligers en komt sindsdien op voor de belangen van huurders van Woonbron in Spijkenisse. Het jubileum werd gisteravond gevierd met een etentje.

WhatsApp Image 2026-02-12 at 01.01.03.jpeg

Erik Mulder (D66) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Optimisme en eerlijk bestuur zijn onmisbaar’

Voorne aan Zee - LINQ Media is bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen maandag schoof Erik Mulder aan, lijsttrekker van D66 Voorne aan Zee.

ExxonMobil VB Spijkenisse actie.jpg

Oude schermen en dockingstations leveren donatie op voor Voedselbank

Medewerkers van ExxonMobil in Rotterdam hebben ruim 7.800 euro ingezameld voor Voedselbank Spijkenisse e.o.

Schermafbeelding 2026-02-13 101205.jpg

De laatste tram reed 60 jaar geleden op Voorne-Putten

Precies 60 jaar geleden reed de allerlaatste tram op Voorne-Putten, van Spijkenisse naar Hellevoetsluis. De RTM, Rotterdamsche Tramweg Maatschappij stapte op 14 februari 1966 over op bussen. Liefhebbers van de tram besloten toen een museum op te richten. Dat viert dit jaar dus het 60-jarig bestaan.

Schermafbeelding 2026-02-13 163251.png

Voorleeshond helpt kinderen met lezen

Zuidland – In de bibliotheek van de Zuid-Hollandse Eilanden kunnen kinderen die lezen spannend of moeilijk vinden, voorlezen aan een speciaal getrainde hond. Het gaat om kinderen van ongeveer 6 tot 10 jaar die vijftien minuten lang hardop lezen in het bijzijn van de hond.

Wijkagent_Politie_Ed_van_den_Blink.jpg

Wijkbus politie bij Klokbekerkreek: laagdrempelig contact met wijkagent

Vrijdagmiddag stond de politie met de wijkbus aan de Klokbekerkreek in Spijkenisse. Deze laagdrempelige manier geeft bewoners de mogelijkheid om in contact te komen met hun wijkagent, in dit geval Ed van den Blink.