Spijkernisse, Netherlands
Terug

Caroline brengt persoonlijke verhalen en humor op Brielse podium. ‘Ik laat mensen ouderwets lachen, gieren, brullen’

299f7967c96bd66e4d09187e4c6eb637

Brielle – Na een bijna uitverkocht optreden in het Oude Luxor Theater stond Caroline Van Batenburg afgelopen weekend met haar eigen show in het BREStheater in Brielle. Geen onbekende plek, want de cabaretier woonde 28 jaar in de vestingstad. Met een mix van stand-up comedy en Hazes-liedjes bracht ze herkenbare verhalen, doorspekt met een flinke dosis nostalgie.

Marvin Don |  | Aangepast op
‘Als ik het doe, dan moet ik het in Brielle doen,’ vertelt Caroline. ‘Dit is echt mijn thuishaven. Het voelt fantastisch om hier weer te zijn en deze stad geeft me altijd een speciaal gevoel.’ Haar roots in Brielle klinken duidelijk door in haar performance. ‘Het is een stukje nostalgie, maar het is gewoon de mooiste stad van Nederland.’

Nieuwe stappen na Benidorm
Caroline werkte de afgelopen jaren in Benidorm, waar ze haar cabarettalent al kon testen op vakantiegangers. ‘Ik heb die Benidorm Bastards als proefkonijnen gebruikt,’ lacht ze. ‘Dat sloeg zo aan, dat ik het groter ben gaan aanpakken. Dit jaar heb ik het Oude Luxor gehuurd, en die show was nagenoeg uitverkocht.’

In haar optredens draait alles om verhalen uit het echte leven. ‘Wat ik vertel, is allemaal waargebeurd. Soms een klein beetje aangedikt voor het drama, maar altijd vanuit mezelf. Blijkbaar maakt de manier waarop ik vertel het extra leuk.’
492b1e2e5c9fa942717e78bda8772ab1
Lachen, gieren en brullen
Van gênante belevenissen bij winkelketens tot dolkomische situaties met haar man weet Caroline het publiek ouderwets te laten lachen. ‘Doe vandaag je Tena lady aan, want die zit geheid vol,’ grapt ze. ‘Ik laat mensen echt ouderwets lachen en gieren en brullen.’

Hoewel optreden in het theater een grote stap is, smaakt het wel naar meer: ‘Er zit veel meer druk op, want je moet alles zelf regelen, van zaalhuur tot kaartverkoop. Het is te leuk! Ik begrijp nu wat cabaretiers voelen als ze op het toneel staan. Voor mij is dit echt een droom die uitkomt.’

Vergelijkingen met grote namen
Steeds vaker wordt Caroline vergeleken met bekende namen in het genre. ‘Ze noemen me wel eens de vrouwelijke lookalike van Richard Groenendijk, en dat vind ik alleen maar leuk. Ik lig zelf in een deuk om hem, dus het is een mooi compliment.’

Na de show vertrekt ze weer naar Spanje om daar het optreden voort te zetten. ‘Maar volgend jaar ben ik terug, want het theater smaakt naar meer!’

Lees ook

Spijkenisse Festival 2025

Nieuwe editie Spijkenisse Festival: ‘Een programmering voor jong en oud’

Spijkenisse – Van vrijdag 28 augustus tot en met zondag 30 augustus vindt een nieuwe editie van het Spijkenisse Festival plaats met artiesten als Samuel Welten, Outsiders, Billy Dans en Rutger van Barneveld op het podium. De organisatie zet op dit moment de laatste puntjes op de i voor het festival aankomende vrijdag losbarst. In het radioprogramma LINQ Lunch blikten we met Joeri Wieman van de organisatie vooruit op de komende editie.

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee organiseert tweede inwonersavond over het warmteprogramma

Voorne aan Zee – Vorige maand organiseerde de gemeente Voorne aan Zee een inwonersavond over het warmteprogramma. Voor inwoners die niet bij deze bijeenkomst aanwezig konden zijn, wordt op woensdag 16 september een tweede inwonersavond georganiseerd bij Droogdok Jan Blanken in Hellevoetsluis.

WhatsApp Image 2026-08-23 at 12.41.57

Automobilist verliest macht over stuur in Rockanje

Rockanje – Aan de Dorpsweg in Rockanje heeft zondagochtend een eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden. Een automobilist verloor door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur.

02

Vierde editie Talkshow Spijkers in teken van Open Monumentendag

Spijkenisse – Op donderdagavond 10 september vindt in Bibliotheek de Boekenberg de vierde editie van Talkshow Spijkers plaats. Presentator Joop van der Hor ontvangt opnieuw verschillende gasten en schrijvers.

JB1_1951

Omstanders verlenen eerste hulp na botsing op Vloedlijn

Hellevoetsluis – Op de Vloedlijn in Hellevoetsluis heeft zaterdagmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden waarbij twee voertuigen met elkaar in botsing kwamen.

e6c0189a-4126-488e-a008-df22a4495d77

Camperbusje vliegt in brand aan de Molenweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op de Molenweg in Hellevoetsluis is zaterdagmiddag een camperbusje door nog onbekende oorzaak in brand gevlogen.