Spijkernisse, Netherlands
Terug

Chitari levert Wereld Kampioen Kata in Sarajevo

maikkevinvanderhulstkata

Mike en Kevin van der Hulst van Chitari uit Spijkenisse werden in Sarjevo gekroond tot Wereldkampioenen

Chitari

Sarajevo – Veertien koppels zijn er door Nederland dit weekend afgereisd naar Sarajevo waar het WK Kata werd gehouden. Vijf koppels waren afkomstig van Chitari uit Spijkenisse. Eén duo, Mike en Kevin van der Hulst werd Wereld Kampioen. Een resultaat waar men apetrots op is.

Alex Hordijk |  | Aangepast op

Maik van der Hulst en Kevin van der Hulst zijn op de WK kata kampioen geworden in het nage-no-kata. Met 401.5 punten laten zij de tegenstanders uit Duitsland en Frankrijk achter zich op plaats 2 en 3. Ook in het koshiki-no-kata behaalt Nederland een medaille

Nieuwe wereldkampioenen
Na een pittige loting plaatsten de broers zich met een sterk kata al als eersten van hun poule. In een spannende finale eindigde de tweeling met een gelijke score met twee andere broers uit Duitsland. Echter, het aantal medium mistakes, minder voor de Nederlandse broers, gaf hier de doorslag. Met dit resultaat treedt dit duo in de voetsporen van het illustere duo Faes/Neumann, die in deze discipline tweemaal Wereldkampioen werden (2021&2024)

Brons voor Goossens en van Roosendaal
Peter Goossens en Jelle van Roosendaal deden vandaag mee in twee kata. Zij trainen wel bij Chitari, maar zijn er geen lid. Zij plaatsten zich ditmaal in één van de twee kata voor de finale. Toen zij zich slechts op het koshiki-no-kata hoefden te concentreren, wisten zij hun zesde plek in de voorronde om te zetten naar een indrukwekkende bronze plak achter de nummers 1 en 2 uit Japan en Duitsland.

Ondanks een vijfde plaats voor Micha en Youri Fransen, zijn de mannen van Chitari enorm trots. ‘Met Wereldkampioenen zijn we apetrots’, meent Youri Fransen vanuit Sarajevo. ‘Vooral omdat deze jongens altijd al goed scoorden en sinds een jaar nu bij ons trainen. Ze hebben die laatste stap nu ook gemaakt. Daarnaast met nog twee koppels in de finale en de bondscoach, assistent bondscoach en de social media verzorgd door een judoka van onze club, zijn we wel trots, dat we zo’n belangrijke bijdrage als club konden leveren’, zegt een trotse Youri Fransen vanuit de hoofdstad van Bosnië Herzegovina.

wkkata2026 Chitari in actie op het WK in Sarajevo
chitari wk kata 2026 De complete groep Kata deelnemers van Chitari tijdens het WK in Sarajevo

Lees ook

Kogelstoten clubkampioenschappen VA

138 atleten in actie tijdens clubkampioenschappen Voorne Atletiek

Maar liefst 138 atleten van Voorne Atletiek kwamen zaterdag 26 september in actie tijdens de jaarlijkse outdoor clubkampioenschappen. Van de jongste pupillen tot de masters werd er fanatiek gestreden om de beste prestaties. Naast sportieve strijd draaide de dag vooral om plezier, gezelligheid en het verenigingsgevoel.

Div

‘Onbekend maakt onbemind’: ontmoeting centraal tijdens Diversity Day

Spijkenisse – In Wijkcentrum De Akkers in Spijkenisse is zaterdagmiddag een Diversity middag georganiseerd. De middag werd druk bezocht en officieel geopend door wethouder Hanneke Stengs.

foto taxateur VenduRotterdam in actie

Gratis taxatiedag voor kunst en antiek in Historisch Museum Den Briel

Brielle – Inwoners die benieuwd zijn naar de waarde van een schilderij, sieraad, oude vaas of ander bijzonder voorwerp kunnen dinsdag 20 oktober terecht in het Historisch Museum Den Briel. Taxateurs van veilinghuis Vendu Rotterdam beoordelen daar tussen 10.00 en 16.00 uur gratis meegebrachte objecten.

PHOTO-2026-10-03-19-11-59

Spivo Dames 1 overtuigend langs OKK’70

Hardinxveld-Giessendam – Spivo Dames 1 heeft zaterdag de tweede competitiewedstrijd van het seizoen overtuigend gewonnen. De ploeg uit Spijkenisse was in Hardinxveld-Giessendam met 0-4 te sterk voor OKK’70. Met setstanden van 20-25, 14-25, 20-25 en 24-26 nam Spivo bovendien alle vijf de competitiepunten mee naar huis.

JB2_3525

Motorrijder met spoed naar ziekenhuis na ongeval op Maasvlakte

Maasvlakte Rotterdam – Op de Mekongweg op de Maasvlakte heeft zondag aan het einde van de middag een eenzijdig ongeval met een motorrijder plaatsgevonden. Het slachtoffer raakte een afzethek en kwam enkele meters verderop in het zand terecht.

oussamabekkaoui(Dick)

Nieuwenhoorn ook de meerdere van Unitas'30 en blijft koploper

Etten-Leur – Nieuwenhoorn is ook na de derde rond in de competitie nog altijd de koploper in de eerste klasse. In de voor hen laatste wedstrijd, dit seizoen, die op zondag werd gespeeld bij hekkensluiter Unitas ’30, won de formatie met 0-2 van de Brabanders.