Spijkernisse, Netherlands
Terug

CliniClowns schenken Qwiek.Up aan Van Weel Bethesda Ziekenhuis

65dfd8e2ee7acb0b0d329a631ec785fe
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Dirksland - Een vrolijke schenking voor de afdeling Kindergeneeskunde van Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland: de CliniClowns gaven een nieuwe module voor de Qwiek.Up

De Qwiek.Up is een belevingsprojector die beelden projecteert op muren en plafonds. Het helpt kinderen om tijdens een medisch onderzoek beter te ontspannen. De nieuwe module bevat een speciaal element: hun ‘eigen’ Clown Mimus en Clown Teun zijn namelijk op de beelden te zien.

De nieuwe module is een waardevolle aanvulling en wordt onder andere ingezet tijdens het bloedafnamespreekuur voor kinderen met angst of trauma. Daarnaast komt het apparaat ook goed van pas bij andere medische handelingen.

Wat is een Qwiek.up?
De Qwiek.up is een verrijdbaar apparaat dat vrolijke en rustgevende projecties op de muur of op het plafond creëert. Het is een veelzijdig hulpmiddel om kinderen af te leiden tijdens medische onderzoeken of bloedafnames en vermindert angst en spanning.
De module is op 19 december overhandigd door de Cliniclowns. Het Van Weel Bethesda Ziekenhuis is één van de geselecteerde ziekenhuizen aan wie zo’n gratis module werd geschonken.

Lees ook

Boekenberg

Programma Bibliotheek de Boekenberg voor de maand augustus officieel bekend

Spijkenisse – In de maand augustus worden weer diverse activiteiten georganiseerd in Bibliotheek de Boekenberg aan de Markt in Spijkenisse. Ook in de komende maand staan tal van workshops, lezingen, spreekuren en jeugdactiviteiten op het programma.

IMG_3470

Jonge zwaan loopt op wegdek in Rockanje

Rockanje - In de nacht van zaterdag op zondag is een jonge zwaan volgens Zwanengroep Zuid-Holland ternauwernood aan de dood ontsnapt in Rockanje. De jonge zwaan liep in tegengestelde richting op het wegdek van de Nieuwe Achterweg en werd op tijd gezien door een oplettende automobilist.

Rollervoetsluis 24-07-2026

Skatetocht Rollervoetsluis onder ideale omstandigheden verlopen

Hellevoetsluis - Vrijdagavond 24 juli vond de eerste editie van Rollervoetsluis Evenementen plaats in Hellevoetsluis. Na twee afgelaste edities vanwege de weersomstandigheden konden skaters meedoen aan een route over iets meer dan 9 kilometer.

Judoka Luna de Kock foto

Judoka Luna de Kock uit Brielle in de selectie voor Europees Kampioenschap Junioren

Brielle – Judoka Luna de Kock is vanwege haar prestaties van het afgelopen seizoen geselecteerd om namens Nederland deel te nemen aan het Europees Kampioenschap Junioren. Het kampioenschap vindt van donderdag 3 september tot en met zondag 6 september in Montenegro. Luna is één van de zeven judoka’s uit heel Nederland die is geselecteerd om aan dit kampioenschap mee te doen.

Spijkenisserbrug 1 (1)

Spijkenisserbrug vanwege regulier onderhoud begin augustus twee nachten afgesloten voor het verkeer

Spijkenisse – Rijkswaterstaat voert in de eerste week van augustus regulier onderhoud uit aan de Spijkenisserbrug. De brug is daarom twee nachten afgesloten voor het verkeer. De afsluitingen staan gepland voor maandag 3 augustus 22:00 uur tot dinsdag 4 augustus 05:00 uur en dinsdag 4 augustus 22:00 uur tot woensdag 5 augustus 05:00 uur.

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Voordracht ‘Ondernemer van het Jaar’ in Voorne aan Zee van start

Voorne aan Zee - Ieder jaar wordt voor ondernemers uit Voorne aan Zee een ondernemersavond georganiseerd. Tijdens deze avond worden prijzen uitgereikt voor ‘Ondernemer van het Jaar’ en ‘Jong Talent van het Jaar’. De voordracht voor deze prijzen is van start gegaan en het is tot en met 30 augustus mogelijk om een ondernemer hiervoor voor te dragen.