Spijkernisse, Netherlands
Terug

CliniClowns schenken Qwiek.Up aan Van Weel Bethesda Ziekenhuis

65dfd8e2ee7acb0b0d329a631ec785fe
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Dirksland - Een vrolijke schenking voor de afdeling Kindergeneeskunde van Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland: de CliniClowns gaven een nieuwe module voor de Qwiek.Up. 

De Qwiek.Up is een belevingsprojector die beelden projecteert op muren en plafonds. Het helpt kinderen om tijdens een medisch onderzoek beter te ontspannen. De nieuwe module bevat een speciaal element: hun ‘eigen’ Clown Mimus en Clown Teun zijn namelijk op de beelden te zien.

De nieuwe module is een waardevolle aanvulling en wordt onder andere ingezet tijdens het bloedafnamespreekuur voor kinderen met angst of trauma. Daarnaast komt het apparaat ook goed van pas bij andere medische handelingen.

Wat is een Qwiek.up?
De Qwiek.up is een verrijdbaar apparaat dat vrolijke en rustgevende projecties op de muur of op het plafond creëert. Het is een veelzijdig hulpmiddel om kinderen af te leiden tijdens medische onderzoeken of bloedafnames en vermindert angst en spanning.
De module is op 19 december overhandigd door de Cliniclowns. Het Van Weel Bethesda Ziekenhuis is één van de geselecteerde ziekenhuizen aan wie zo’n gratis module werd geschonken.

Lees ook

klok terug

Wintertijd is weer ingegaan

Sinds vannacht 03.00 uur is de zomertijd voorbij. Dat betekent dat de klok een uur achteruit is gezet en de meeste mensen een uurtje langer kunnen slapen. In de ochtend wordt het eerder licht en in de avond eerder donker. Ook andere Europese landen gingen afgelopen nacht over op de 'wintertijd'.

marvinvanderpluijm

Zege voor Nieuwenhoorn, puntendeling voor Brielle, Hellevoetsluis en Zuidland

Regio – In de eerste klasse was er zaterdag een zege voor koploper Nieuwenhoorn, dat op bezoek ging bij NSVV in Numansdorp. Een trede lager was er voor geen enkele ploeg van Voorne Putten een zege, Zowel Hellevoetsluis, Zuidland en Brielle speelden gelijk.

Julièn Gret

Spijkenisse pakt tweede punt van de competitie

Spijkenisse heeft het tweede punt van de competitie te pakken. Op sportpark Jaap Riedijk stond Spijkenisse tegen RKAVV voor met 2-0, maar werd het uiteindelijk 2-2. Vervelende was dat het wederom in de laatste minuten gebeurde dat Spijkenisse de voorsprong uit handen gaf.

jeroenvanderhorst1

Twee derby's in de vijfde klasse, blijft Rockanje koploper?

Regio – Na een weekje bekervoetbal voor Rockanje en Vierpolders, is het voor deze ploegen nu de tijd om een heuse derby in Voorne aan Zee te spelen. Ook Abbenbroek en Hekelingen zijn de opponent van elkaar, een overzicht van de duels:

GHVV13

Vierdeklassers spelen derby, FC Vlotbrug moet naar Schiedam

Regio – Voor de ploegen in de vierde klasse spelen vier van de vijf deelnemende clubs van Voorne Putten een eilanden derby. Voor FC Vlotbrug wacht het treffen met Hermes DVS dat een aantal plekken onder de Hellevoeters staat.

Ronard-Venekamp

OVV en SC Botlek zien kansen voor een zege

Regio – Na een week stil te hebben gestaan, gaat ook voor de ploegen in de derde klasse de competitie dit weekend verder. Voor OVV, dat de koppositie verspeelde door te verliezen bij SC Botlek met 2-1, is Slikkerveer de tegenstander. SC Botlek gaat op bezoek bij hekkensluiter COAL.