Spijkernisse, Netherlands
Terug

Clubicoon Peter Houtman stopt als stadionspeaker Feyenoord

7659dcfee218ea596b1f7362537f57b2

Feyenoord-icoon Peter Houtman, woonachtig in Spijkenisse, stopt na het einde van het lopende voetbalseizoen met zijn werkzaamheden als stadionspeaker in De Kuip.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
In een statement laat Peter zelf weten dat hij zijn werkzaamheden neerlegt vanwege de diagnose Alzheimer die bij hem is vastgesteld. “Hoewel de ziekte zich nog in het beginstadium bevindt, laat het verloop zich ervan lastig voorspellen”, schrijft Houtman.

Daarnaast is ook de vrouw van Peter ziek en is haar ziekte niet te genezen. Peter wil de tijd die hun samen nog is gegeven, vooral gebruiken om zoveel mogelijk van hun plannen waar te maken. “De komende periode willen we dan ook intens van elkaar en van onze dierbaren om ons heen genieten.

Feyenoord zit diep in mijn hart en zowel de club als de supporters verdienen het allerbeste”, meldt Houtman in het statement. Peter is sinds het seizoen 1998/1999 actief als vaste stadionspeaker in De Kuip bij thuiswedstrijden van Feyenoord.

Hoewel hij de rol als stadionspeaker neer zal leggen, blijft Feyenoord altijd een grote interesse voor Peter. In het bericht zegt hij de wedstrijden van Feyenoord in De Kuip zoveel mogelijk te bezoeken en de club op de voet te blijven volgen.

Houtman ontving in 2023 een Koninklijke onderscheiding uit handen van burgemeester Foort van Oosten voor zijn periode als voetballer, zijn rol in het Nederlands Elftal en de enorme hoeveelheid vrijwilligerswerk die de inwoner van Spijkenisse in de afgelopen 40 jaar heeft gedaan. Tijdens de uitreiking werd de stadionspeaker en oud-voetballer een ambassadeur voor de sport genoemd.

In onze regio zet Peter zich onder andere in voor wijkgroep De Elementen in Spijkenisse en tal van andere goede doelen. In het verleden voetbalde Peter onder andere voor Feyenoord en FC Groningen. Ook speelde hij 8 interlands voor het Nederlands Elftal.

“Tot slot wil ik mijn diepste dank betuigen aan de club en het trouwe legioen. Feyenoord is sinds mijn jeugd, en daarmee mijn hele leven, een onlosmakelijk deel van mij geweest en de supporters hebben deze band een gouden rand gegeven.

Dank jullie wel voor alle mooie en bijzondere momenten en herinneringen. En dank dat ik na mijn voetbalcarrière, mijn tijd als jeugdtrainer en 10 jaar bij Feyenoord TV nog 27 jaar lang jullie speaker mocht zijn”, sluit Houtman het statement af.

Lees ook

IMG_4971

Traumahelikopter ingezet na bedrijfsongeval in Botlek

Botlek – Aan de Montrealweg in de Botlek heeft woensdag een ongeval plaatsgevonden bij een bedrijf. Vanwege het incident werd onder meer een traumahelikopter opgeroepen, die in de omgeving landde.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 17.38.01

Twee auto's zwaar beschadigd bij ongeval op Nijverheidsweg

Hellevoetsluis – Op de Nijverheidsweg in Hellevoetsluis heeft dinsdagmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden waarbij twee auto's flink beschadigd raakten.

bernissepop

Bernissepop gaat niet door

Bernissepop gaat niet door. De organisatie maakte dinsdag bekend dat het evenement wordt geannuleerd. Na zestien maanden voorbereiding zijn met nog drie weken te gaan ongeveer 1.900 van de 7.700 beschikbare kaarten verkocht.

20260817_195837

Handen uit de mouwen voor nieuwe blaashal in Spijkenisse

Spijkenisse – Bij Hockeyvereniging Spijkenisse zijn maandag de buizen en palen geleverd voor de nieuwe blaashal. De levering verliep alleen niet helemaal zoals gepland. De vrachtwagen kon de benodigde draai op het terrein niet maken, waardoor het materiaal aan het begin van het terrein moest worden neergezet.

Vestingdagen_2026_Hellevoetsluis_William van den Handel (21)

In beeld: terugblik op drukbezochte Vestingdagen in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Afgelopen weekend trokken veel bezoekers naar Hellevoetsluis voor de Vestingdagen. Verspreid over het evenemententerrein was er voor jong en oud van alles te zien en te beleven.

IMG_3466

Jeugd Brandweerwedstrijden op 26 augustus in Oostvoorne

Oostvoorne – De Hofwei in Oostvoorne verandert woensdagavond 26 augustus in een brandweerparcours voor de jaarlijkse Jeugd Brandweerwedstrijden. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen tijdens verschillende opdrachten ervaren hoe het is om als brandweerman of brandweervrouw aan de slag te gaan.