Spijkernisse, Netherlands
Terug

Cultuurlab PR & Communicatie in Brielle een groot succes

947daa52795b81d8ee0c1cb7f684faeb.jpg
Linsay Posthumus |  | Aangepast op
Brielle - Op donderdag 28 november vond het laatste Cultuurlab van 2024 plaats in Art of Life Brielle.

Bijna 20 cultuurmakers uit de regio Voorne aan Zee kwamen samen om te leren hoe ze hun projecten beter onder de aandacht kunnen brengen, met hulp van vijf PR- en communicatie-experts.

Praktische tips voor meer zichtbaarheid

De avond begon met een introductie door Dewi Neleman, combinatiefunctionaris Participatie, gevolgd door een korte kennismaking met de experts. De deelnemers werden daarna in groepen verdeeld voor een “speeddating”-sessie met de experts.

  • Mirjam de Neeff-Vermeulen (hoofdredacteur Briels Nieuwsland en Weekblad Westvoorne) en Carry Maria Gunnewiek (tekstschrijver) gaven waardevolle inzichten over het schrijven van effectieve PR-berichten en hoe je je bericht in de krant krijgt.
  • Martine Oudshoorn (Marketing op Voorne Putten) en Minggas van de Linden (Stichting Kunst en Cultuur BRES) legden uit hoe cultuurmakers hun evenementen kunnen aanmelden bij de lokale UIT- en Cultuuragenda's, en hoe deze platforms bijdragen aan meer zichtbaarheid via social media en nieuwsbrieven.
  • Luna van Veen, social media- en brand copywriter, gaf tips over het creëren van impactvolle content en het opstellen van een strategie voor meer online zichtbaarheid.
Veel positieve reacties

Na de sessies was er een gezellige borrel, waar deelnemers hun ervaringen deelden. Culturumaker Rene Zoutewelle gaf aan dat hij de avond zowel leerzaam als laagdrempelig vond. Bouwe Oudwater van Muziekvereniging Ons Genoegen Rockanje zei: "Ik heb veel meer geleerd dan ik had verwacht, en ben blij dat ik door Dewi ben uitgenodigd."

Carry Maria Gunnewiek: “Het was een geweldige avond, iedereen was enorm betrokken en er waren veel vragen en oprechte interesse. We hebben ook veel gelachen!”

Een geslaagde afsluiting van het jaar

Met veel positieve feedback van deelnemers en experts was het Cultuurlab PR & Communicatie een succes en vraagt het om een herhaling in de toekomst.

Volgende editie?

Benieuwd wanneer het volgende Cultuurlab plaatsvindt? Houd dan de website van Kunst & Cultuur BRES in de gaten!
827452bdf2e19ba007b0a610ac8c1062.jpg

Lees ook

7c5cc18e9a386573369c9ee2fb124b15 (1).jpg

Kop-staartbotsing op de Hartelbrug

Spijkenisse - Bij een kop-staartbotsing op de Hartelbrug zijn vanmiddag vijf voertuigen betrokken geraakt. Twee auto’s raakten zwaar beschadigd. Door het ongeval ontstond een grote file, waardoor de Hartelbrug volledig werd afgesloten.

Schermopname (31).png

Stadsdichter Dewi van Eyk: ‘Ik noem het hersenspinsels’

Nissewaard – Wat begon als een Instagramaccount waarop ze haar gedachten van zich afschreef, groeide uit tot een titel: stadsdichter van Nissewaard. Vandaag is het de eerste dag van de Poëzieweek en LINQ Media sprak met Dewi van Eyk over schrijven, inspiratie en het leven als stadsdichter.

Foto overeenkomst MKB-VaZ liggend.jpg

Gemeente Voorne aan Zee en MKB Rotterdam Rijnmond bundelen krachten voor ondernemers

Voorne aan Zee - De gemeente Voorne aan Zee en MKB Rotterdam Rijnmond gaan nauwer samenwerken om ondernemers in de gemeente en de regio beter te ondersteunen. Met dit zogenoemde public partnership willen beide partijen bouwen aan een sterk, toekomstbestendig en ondernemingsvriendelijk ondernemersklimaat.

Rob Pieters thaiboks garage sportgala.jpg

Winnaar publieksprijs Sportgala geeft trainingen in parkeergarage

Spijkenisse - Rob Pieters is dit jaar de winnaar van de publieksprijs en de kinderpublieksprijs van het Sportgala Nissewaard. Hij organiseert vier dagen en avonden per week boks- en thaibokstrainingen, altijd in een parkeergarage in Spijkenisse.

brand brielle.jpg

Brand bij wasserij op industrieterrein ’t Woud in Brielle

Brielle - Er is donderdagochtend rond 09.15 uur brand uitgebroken bij een wasserij op industrieterrein ’t Woud in Brielle. De brandweer en politie kwamen met spoed ter plaatse.

WhatsApp Image 2026-01-28 at 16.37.41.jpeg

Zwaan met vogelgriep uit Spui gehaald in Spijkenisse

Spijkenisse – Een zwaan met vogelgriep is gistermiddag uit het water gehaald ter hoogte van de Kerkhofsdijk in Spijkenisse. Het dier zwom rondjes in het Spui en vertoonde verward gedrag, wat bij omstanders tot bezorgdheid leidde.