Spijkernisse, Netherlands
Terug

Cultuurlab PR & Communicatie in Brielle een groot succes

947daa52795b81d8ee0c1cb7f684faeb.jpg
Linsay Posthumus |  | Aangepast op
Brielle - Op donderdag 28 november vond het laatste Cultuurlab van 2024 plaats in Art of Life Brielle.

Bijna 20 cultuurmakers uit de regio Voorne aan Zee kwamen samen om te leren hoe ze hun projecten beter onder de aandacht kunnen brengen, met hulp van vijf PR- en communicatie-experts.

Praktische tips voor meer zichtbaarheid

De avond begon met een introductie door Dewi Neleman, combinatiefunctionaris Participatie, gevolgd door een korte kennismaking met de experts. De deelnemers werden daarna in groepen verdeeld voor een “speeddating”-sessie met de experts.

  • Mirjam de Neeff-Vermeulen (hoofdredacteur Briels Nieuwsland en Weekblad Westvoorne) en Carry Maria Gunnewiek (tekstschrijver) gaven waardevolle inzichten over het schrijven van effectieve PR-berichten en hoe je je bericht in de krant krijgt.
  • Martine Oudshoorn (Marketing op Voorne Putten) en Minggas van de Linden (Stichting Kunst en Cultuur BRES) legden uit hoe cultuurmakers hun evenementen kunnen aanmelden bij de lokale UIT- en Cultuuragenda's, en hoe deze platforms bijdragen aan meer zichtbaarheid via social media en nieuwsbrieven.
  • Luna van Veen, social media- en brand copywriter, gaf tips over het creëren van impactvolle content en het opstellen van een strategie voor meer online zichtbaarheid.
Veel positieve reacties

Na de sessies was er een gezellige borrel, waar deelnemers hun ervaringen deelden. Culturumaker Rene Zoutewelle gaf aan dat hij de avond zowel leerzaam als laagdrempelig vond. Bouwe Oudwater van Muziekvereniging Ons Genoegen Rockanje zei: "Ik heb veel meer geleerd dan ik had verwacht, en ben blij dat ik door Dewi ben uitgenodigd."

Carry Maria Gunnewiek: “Het was een geweldige avond, iedereen was enorm betrokken en er waren veel vragen en oprechte interesse. We hebben ook veel gelachen!”

Een geslaagde afsluiting van het jaar

Met veel positieve feedback van deelnemers en experts was het Cultuurlab PR & Communicatie een succes en vraagt het om een herhaling in de toekomst.

Volgende editie?

Benieuwd wanneer het volgende Cultuurlab plaatsvindt? Houd dan de website van Kunst & Cultuur BRES in de gaten!
827452bdf2e19ba007b0a610ac8c1062.jpg

Lees ook

1000138513.jpg

Zilver voor kickbokser David Steel op Yokoso Dutch Open

Spijkenisse - Kickbokser David Steel uit Spijkenisse van Fightteam Spijkenisse heeft een zilveren medaille behaald op het internationale toernooi Yokoso Dutch Open. Hij kwam uit in de gewichtsklasse tot 67 kilogram.

Schermafbeelding 2026-03-31 102907.png

Leonie laat haar papegaaien uit in de polder

Hellevoetsluis - Leonie Bodaan uit Hellevoetsluis en haar dochter laten hun drie papegaaien regelmatig uit in de vrije natuur van de polder. Free flight is gezond voor de fysieke, mentale en sociale ontwikkeling van ara’s Kyra, Ruby en Chouffe.

20260331-JVB_4414.png

Deur geforceerd bij instap van politie in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de Herculesstraat in Spijkenisse heeft de politie dinsdagmiddag een instap gedaan.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 11.10.34.jpeg

Sociale fietsclub Frame: ‘Samen fietsen is leuker’

Spijkenisse - Fietsclub Frame, opgericht door Stefan van der Heijden uit Spijkenisse, is een sociale wielerclub waar ontmoeting, passie en gezelligheid de hoogste prioriteit heeft. In een interview tijdens LINQ Lunch vertelde Stefan meer over de achtergrond en het doel van de club.

Wijkbus_politie.jpg

Wijkbus van politie staat deze week in Groenewoud en De Akkers

Nissewaard- Basisteam Nissewaard heeft een bus tot haar beschikking die speciaal bedoeld is om de wijk in te gaan. De wijkbus staat ook komende week in een wijk en (wijk)agenten zijn daar aanspreekbaar voor bewoners.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 10.15.20 (1).jpeg

Proef bij kringloopwinkels moet inzameling van elektrische apparaten stimuleren

Spijkenisse - Stichting OPEN en de Branchevereniging Kringloop Nederland (BKN) starten een proef bij 14 kringloopvestigingen, waaronder Rataplan Spijkenisse, om de inzameling van elektrische apparaten te verhogen. De pilot richt zich zowel op het stimuleren van bestaande ophaal- en bezorgafspraken als op het direct inleveren van apparaten bij de winkels zelf.