Spijkernisse, Netherlands
Terug

Cultuurlab PR & Communicatie in Brielle een groot succes

947daa52795b81d8ee0c1cb7f684faeb.jpg
Linsay Posthumus |  | Aangepast op
Brielle - Op donderdag 28 november vond het laatste Cultuurlab van 2024 plaats in Art of Life Brielle.

Bijna 20 cultuurmakers uit de regio Voorne aan Zee kwamen samen om te leren hoe ze hun projecten beter onder de aandacht kunnen brengen, met hulp van vijf PR- en communicatie-experts.

Praktische tips voor meer zichtbaarheid

De avond begon met een introductie door Dewi Neleman, combinatiefunctionaris Participatie, gevolgd door een korte kennismaking met de experts. De deelnemers werden daarna in groepen verdeeld voor een “speeddating”-sessie met de experts.

  • Mirjam de Neeff-Vermeulen (hoofdredacteur Briels Nieuwsland en Weekblad Westvoorne) en Carry Maria Gunnewiek (tekstschrijver) gaven waardevolle inzichten over het schrijven van effectieve PR-berichten en hoe je je bericht in de krant krijgt.
  • Martine Oudshoorn (Marketing op Voorne Putten) en Minggas van de Linden (Stichting Kunst en Cultuur BRES) legden uit hoe cultuurmakers hun evenementen kunnen aanmelden bij de lokale UIT- en Cultuuragenda's, en hoe deze platforms bijdragen aan meer zichtbaarheid via social media en nieuwsbrieven.
  • Luna van Veen, social media- en brand copywriter, gaf tips over het creëren van impactvolle content en het opstellen van een strategie voor meer online zichtbaarheid.
Veel positieve reacties

Na de sessies was er een gezellige borrel, waar deelnemers hun ervaringen deelden. Culturumaker Rene Zoutewelle gaf aan dat hij de avond zowel leerzaam als laagdrempelig vond. Bouwe Oudwater van Muziekvereniging Ons Genoegen Rockanje zei: "Ik heb veel meer geleerd dan ik had verwacht, en ben blij dat ik door Dewi ben uitgenodigd."

Carry Maria Gunnewiek: “Het was een geweldige avond, iedereen was enorm betrokken en er waren veel vragen en oprechte interesse. We hebben ook veel gelachen!”

Een geslaagde afsluiting van het jaar

Met veel positieve feedback van deelnemers en experts was het Cultuurlab PR & Communicatie een succes en vraagt het om een herhaling in de toekomst.

Volgende editie?

Benieuwd wanneer het volgende Cultuurlab plaatsvindt? Houd dan de website van Kunst & Cultuur BRES in de gaten!
827452bdf2e19ba007b0a610ac8c1062.jpg

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-24 at 15.29.03.jpeg

Melissa de Rijke (Partij met Lef!) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Wij pakken door tot het is opgelost’

Voorne aan Zee - LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen maandag schoof Melissa de Rijke aan, lijsttrekker van Partij met Lef!.

Brugklasser Marije de Wit wint regionale voorleeswedstrijd.jpeg

Brugklasser uit Hellevoetsluis wint regionale finale Read2Me!

Hellevoetsluis - Op 11 februari vond de regionale finale van de voorleeswedstrijd Read2Me! plaats. Leerlinge Marije de Wit van Penta Jacob van Liesveldt in Hellevoetsluis heeft de regionale wedstrijd gewonnen.

IMG_0991.jpg

Hulpdiensten naar hotel aan Curieweg na melding gebouwbrand

Spijkenisse – Dinsdagochtend rond 10.50 uur is de brandweer naar de Curieweg in Spijkenisse gegaan na een melding van een gebouwbrand in een hotel.

Schermafbeelding 2026-02-23 130906.jpg

Nieuwe aanvraag omgevingsvergunning voor verslaafdenopvang Leger des Heils

Spijkenisse - De gemeente laat een nieuwe omgevingsvergunning aanvragen voor de opvanglocatie aan de Hoeklaan-Hekelingseweg. Het Leger des Heils wil daar een Domus+ locatie vestigen, voor mensen met een verslaving en psychische problemen, vaak in combinatie met een verstandelijke beperking. Omwonenden uit wijken De Vier Ambachten en De Hoek maken zich zorgen over de veiligheid in de wijk. Ook waren kwaad dat ze niet op tijd op de hoogte zijn gebracht.

Kaart-geschonken.jpg

Fortresse Holland ontvangt herdruk Kaartboek van Voorne

Hellevoetsluis - Openluchtmuseum Fortresse Holland in Hellevoetsluis heeft een herdruk van het Kaartboek van Voorne ontvangen. Het exemplaar, een uitgave uit 1968 verzorgd door Frans Spuijbroek, is geschonken door Rinus Zaal uit Brielle.

WhatsApp Image 2026-02-23 at 16.15.37.jpeg

Jean-Paul Zuiddam (LEF Voor de Nieuwe Generatie) bij Voorne-Putten Kiest: ‘We moeten bouwen’

Voorne aan Zee - LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen donderdag schoof Jean-Paul Zuiddam aan, lijsttrekker van LEF Voor de Nieuwe Generatie.