Spijkernisse, Netherlands
Terug

Dick van der Meer ziet Groen-Witten tegen Oranje Wit op Sportpark Jaap Riedijk in Spijkenisse

6d087bd04339b3e9f3f696dd0aec3435.jpg

Na vrijdag een heerlijk potje op het Sportpark van Poortugaal te hebben gezien ging de voetbalreis gisteren naar Spijkenisse waar het Dortse Oranje Wit de tegenstander was.

Sport op Voorne-Putten Redactie |  | Aangepast op
De thuisclub haalde vorige week bij Kruisland drie belangrijke punten en de bezoekers dolven thuis met 1-2 het onderspit tegen IFC waardoor het verschil tussen de nummer vijf en twaalf vijf punten in het voordeel van de Groen Witten is.

Spijkenisse startte met een voor mij oude bekende in de basis. Shakur Zichem speelde jarenlang bij Poortugaal op het middenveld en doet dit nu voor het tweede seizoen bij de ploeg van trainer Peter Wubben.

Bij de bezoekers van vandaag ook een speler met een Spijkenisse verleden te weten Everton Zimmerman die bij de bezoekers op de rechtsbuiten plaats begon.
In het eerste bedrijf kon de buitenspeler van de bezoekers weinig uitrichten tegen zijn directe tegenstander Dwaite Duurham ,de linksback van de thuisclub, die er in het eerste bedrijf er ook veel overheen denderde.

Ook vanaf de linkerkant kwam eigenlijk maar weinig gevaar van de Dortenaren maar vlak voor rust krulde Edison Warner, de linksbuiten van de bezoekers, de bal met een knappe krul, (buitenkant links?) langs de grijpgrage handen van de Spijkenisser goalie Ozrak die volstrekt kansloos was en daarmee, ietwat tegen de verhouding, de bezoekers op vootsprong zette en aangezien het inmiddels ook al minuut 43 was ging deze stand ook mee naar de thee.

Na de hervatting, en een paar omzettingen, begon het Spijkenisse kwartiertje en in die periode scoorde de thuisclub maar liefst 3x, waarvan Julien Grett er 2 en Ryan Purvis eenmaal scoorde, en leken de punten wel in de knip voor de thuisclub en was het wachten was op meer treffers van de thuisclub.

Maar de productie stokte na de 58e minuut opeens, ondanks dat er nog wat mooie kansen en mogelijkheden zich voordeden voor de met name de thuisclub die toch de bovenliggende partij waren in de 90 minuten.
Op basis vsn alle kansen en mogelijkheden had 7-2 of zoiets qua score wel bij deze wedstrijd gepast.

En als de 4-1 niet, terecht, was afgekeurd vanwege buitenspel dan had die score er misschien ook nog wel ingezeten. Vanaf de afgekeurde 4-1 ging het hard want uit de aanval van Oranje Wit werdt het 3-2 door Thomas Schalenkamp, een boom van invaller van de bezoekers, die qua postuur veel weg had van Jerom uit de Suske en Wiske strips.

Na de 3-2 werdt het nog even spannend maar ook na 5 minuten in de toegift floot arbiter Westhoff de 22 spelers definitief naar de kleedkamers en pakte de Groen Witten drie belangrijke punten en steeg het weer twee plaatsen op de ranglijst.

Volgende week gaat Spijkenisse op bezoek bij de nummer laatst Papendrecht terwijl Oranje Wit op bezoek gaat bij Nieuwerkerk.

De cijfers

Spijkenisse - Oranje Wit 3-2

0-1 Warner rust
1-1 Grett
2-1 Grett
3-1 Purvis
3-2 Schalekamp

Arbiter Westhoff 7: Een stevige arbiter die als een vorst over de wedstrijd heerste.
Amusementswaarde 6,5

Gele kaarten 0-1

P/s 1 Heel veel dank aan Arthur van Spijkenisse voor de ontvangst en hulp bij de wedstrijd.
Volgende week hoort u hem weer in de sportuitzending bij Papendrecht - Spijkenisse

P/s 2 Volgende week heb ik de derby tussen de 'blauwe' en de 'rooie' in de 5e klasse!
a9210a6bb77af1313ac9b7740f7069ef.jpg
e900fe02ff171d0f447ca04df06053b0.jpg

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-12 at 18.03.54.jpeg

Ernstig ongeval op Groene Kruisweg-Oost in Heenvliet

Heenvliet- Op de Groene Kruisweg-Oost in Heenvliet heeft dinsdag aan het einde van de middag een ernstig ongeval plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten zijn ter plaatse, waaronder een traumahelikopter die in de omgeving is geland.

SPARK special olympics G-team

G-team SPARK in training voor Special Olympics

Het G-team van atletiekvereniging SPARK doet in juni mee aan de Special Olympics in Haarlem. Het is het grootste Nederlandse multi-sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking, met meer dan 3000 sporters en meer dan 20 takken van sport.

20260512---MediaTV.jpeg

Auto te water aan Schrijversdijk in Brielle

Brielle - Dinsdagmiddag even voor half drie is aan de Schrijversdijk in Brielle een auto te water geraakt. Ook het mobiel medisch team werd opgeroepen.

GroeneKruisweg

Maximumsnelheid Groene Kruisweg omlaag naar 50 kilometer per uur

Spijkenisse - De gemeente gaat de grenzen van de bebouwde kom aan de Groene Kruisweg aanpassen. Daardoor komt het deel tussen het Baljuwplein en de Spijkenisserbrug binnen de bebouwde kom te liggen. Dat gebeurt omdat het gebied de afgelopen jaren steeds stedelijker is geworden en die ontwikkeling de komende jaren verder doorgaat.

Zwembad Molengors

Legionella in leiding bij kleedkamer, zwembad Molengors tijdelijk dicht

Zuidland - Zwembad Molengors in Zuidland is na één ochtend weer gesloten wegens legionella. Dat staat te lezen op de Facebookpagina van het zwembad. In de leiding bij de douches in de herenkleedkamer is de bacterie aangetroffen bij een controlemeting. Uit voorzorg is het zwembad daarna in zijn geheel gesloten.

Avondvierdaagse Brielle 2025 - Foto LINQ Media.jpg

Nieuwe editie Avondvierdaagse Brielle & Vierpolders: ‘Al meer dan 900 aanmeldingen’

Brielle/Vierpolders – Van dinsdag 19 mei tot en met vrijdag 22 mei staat een nieuwe editie van de Avondvierdaagse Brielle & Vierpolders op het programma. Deelnemers van jong tot oud kunnen weer vier dagen meewandelen en uiteindelijk op de laatste wandelavond met een welverdiende medaille naar huis gaan.