Spijkernisse, Netherlands
Terug

Dikke duim voor Ambulancedienst Voorne-Putten en Rozenburg

d4e5742e562e839b91c97da72552c5ac
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Ze zijn er maar wat trots op, want je ontvangt niet elke dag - zelfs niet elk jaar - een  waarderingsprijs als de 'Zorgduim'. Het overkwam Arie Wijten, directeur van de Ambulancedienst Rotterdam Rijnmond.

Samen met teamleider Alexander van der Zijde (uitrukpost Pascalweg Spijkenisse) en teamleider Michelle Hogervorst (locatie Brielle) ontving een trotse Arie Wijten uit handen van voorzitter stichting Acute Zorg VPR Willem Heijdacker deze felbegeerde trofee.  'De Duim' wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon of organisatie die zich bovenmatig inzet om de acute zorg op Voorne-Putten en Rozenburg op een hoger niveau te brengen.

Heijdacker, hoeder van fatsoenlijke medische inzet en zorg, roemde het ambulance personeel, directie en management om hun tomeloze inzet en toonde zich blij en tevreden met het resultaat daarvan; een verbetering van de aanrijtijd van de ambulancedienst van 77% naar 88% . De uitrukpost, twee jaar geleden door burgemeester Foort van Oosten van de gemeente Nissewaard geopend, fungeert volgens directeur Wijten als 'een spin in het web'. Botlek TV was aanwezig om de uitreiking van 'De Duim' vast te leggen. (Een reportage van Roel van Deursen en Joop van der Hor).


Lees ook

Onthulling naam NIS

NIS gaat aankomende zaterdag open: ‘Een bruisende plek in het centrum van Spijkenisse’

Spijkenisse – Aankomende zaterdag 5 september gaat ontmoetingsplek NIS, Plek voor Cultuur en Creatie aan Nieuwstraat in Spijkenisse na een grondige verbouwing open voor het publiek. De vernieuwde locatie van het voormalige Centrum voor de Kunsten biedt na de opening een breed aanbod aan workshops voor jong en oud aan, maar zijn er oefen- en opnameruimtes voor bands en een NIS Café met een podium voor lokaal talent te vinden bij de nieuwe locatie in het centrum van Spijkenisse.

Tegeltaxi

Tegeltaxi helpt inwoners van Voorne aan Zee om hun tuin te vergroenen: ‘Tegels eruit, groen erin’

Voorne aan Zee – Deze maand rijdt de gratis Tegeltaxi door Voorne aan Zee om inwoners te helpen met het vergroenen van hun tuin. In samenwerking met Reinis organiseert de gemeente Voorne aan Zee meerdere dagen waar tegels bij inwoners in de buurt worden opgehaald na aanmelding.

Stockfoto Waterschap Hollandse Delta

Waterschap Hollandse Delta: ‘Oliespoor in sloten tussen Brielle en Kruiningergors’

Brielle – Woensdag 2 september kreeg Waterschap Hollandse Delta meerdere meldingen over een oliespoor in het water op het Brielse Meer en de jachthaven WSV Brielle. Na de meldingen werd direct actie ondernomen en een inspectie uitgevoerd. Hierbij bleek het te gaan om dieselolie van een nog onbekende bron die vanuit de inlaat ter hoogte van de jachthaven WSV Brielle in het watersysteem terecht is gekomen.

1.Jan Kolpa als jong onderwijzer

Het leven van Rockanjes schoolhoofd Jan Kolpa vastgelegd in biografie

Rockanje – Een eeuw na zijn overlijden is er opnieuw aandacht voor Jan Kolpa, die van 1882 tot 1922 hoofdonderwijzer was in Rockanje. Zijn achterkleinzoon Jaap Kolpa onderzocht twee jaar lang het leven van zijn voorvader en schreef daar een biografie over. Het boek wordt vrijdag 18 september gepresenteerd in centrum De Merel in Rockanje.

naambord zuidland -liggend

IJsclub Vooruitgang organiseert eerste Vooruitgangloop in Zuidland

Zuidland – IJsclub Vooruitgang organiseert op zondag 20 september voor het eerst de Vooruitgangloop in Zuidland. De vereniging, die al sinds 1914 bestaat, wil met het nieuwe evenement inwoners op een sportieve manier samenbrengen en tegelijkertijd haar maatschappelijke betrokkenheid in het dorp vergroten.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 13.29.56

Lokale kunstenaars geven ’t Dijckhuis opnieuw kleur met nieuwe expositie

Vierpolders - Terwijl de ene lokale kunstenaar nog een schilderij recht hangt, bekijkt een ander aandachtig het werk van een collega. Ondertussen wordt er met Rita Ybema en Astrid Hokke gesproken over de verhalen achter de verschillende werken. De sfeer is vanochtend gemoedelijk in ’t Dijckhuis, waar drie lokale exposanten hun werk en verzameling klaarzetten voor de nieuwe kunstwissel.