Spijkernisse, Netherlands
Terug

Dikke duim voor Ambulancedienst Voorne-Putten en Rozenburg

d4e5742e562e839b91c97da72552c5ac
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Ze zijn er maar wat trots op, want je ontvangt niet elke dag - zelfs niet elk jaar - een  waarderingsprijs als de 'Zorgduim'. Het overkwam Arie Wijten, directeur van de Ambulancedienst Rotterdam Rijnmond.

Samen met teamleider Alexander van der Zijde (uitrukpost Pascalweg Spijkenisse) en teamleider Michelle Hogervorst (locatie Brielle) ontving een trotse Arie Wijten uit handen van voorzitter stichting Acute Zorg VPR Willem Heijdacker deze felbegeerde trofee.  'De Duim' wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon of organisatie die zich bovenmatig inzet om de acute zorg op Voorne-Putten en Rozenburg op een hoger niveau te brengen.

Heijdacker, hoeder van fatsoenlijke medische inzet en zorg, roemde het ambulance personeel, directie en management om hun tomeloze inzet en toonde zich blij en tevreden met het resultaat daarvan; een verbetering van de aanrijtijd van de ambulancedienst van 77% naar 88% . De uitrukpost, twee jaar geleden door burgemeester Foort van Oosten van de gemeente Nissewaard geopend, fungeert volgens directeur Wijten als 'een spin in het web'. Botlek TV was aanwezig om de uitreiking van 'De Duim' vast te leggen. (Een reportage van Roel van Deursen en Joop van der Hor).


Lees ook

Lezing_Kanaal_Promo

Extra lezing over Kanaal door Voorne na grote belangstelling

Hellevoetsluis - Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis organiseert op woensdag 25 november een extra lezing over de geschiedenis van het Kanaal door Voorne. De eerste bijeenkomst was al snel volgeboekt. Historicus Bob Benschop neemt bezoekers mee naar de tijd waarin het kanaal een belangrijke schakel vormde tussen Rotterdam en de zee.

Ad Reijtenbagh (Vierpolders)

Rockanje op koers voor periodetitel, korfbaluitslag voor Hekelingen

Regio – De zes ploegen in de vijfde klasse kwamen zaterdag in actie om hogerop trachten te komen en voor Rockanje stond de koppositie op het spel, want ze voelen op De Drenkeling de hete adem van Vierpolders in hun nek. Andere ploegen moesten proberen om een nederlaag te vergeten. Een overzicht van de resultaten:

Schilderij Louise

Fortresse Holland verwerft bijzonder portret van Hellevoetse kunstenares Marie van Rees

Hellevoetsluis - Fortresse Holland heeft een bijzonder schilderij toegevoegd aan de museumcollectie. Het gaat om een portret uit 1931 van de in Hellevoetsluis geboren kunstenares Maria Margaretha van Rees (1892–1980), beter bekend als Marie van Rees. Op het schilderij is haar jongere zus Louise Dithmarine van Rees Henny afgebeeld. De aanwinst werpt nieuw licht op een kunstzinnige familie met sterke banden met Hellevoetsluis en biedt aanleiding voor verder onderzoek naar het leven en werk van een relatief onbekende vrouwelijke kunstenaar.

vlotbrug7-11

FC Vlotbrug niet langs koploper, derby prooi voor GHVV'13

Regio – In de vierde klasse van het amateurvoetbal kwam koploper Rijnmond Hoogvliet Sport op bezoek bij FC Vlotbrug. Bij winst konden de Hellevoeters gelijkkomen. GHVV’13 ging op bezoek bij hekkensluiter OHVV. Rozenburg ging naar Rhoon en Zwartewaal was gastheer voor ’s-Gravendeel.

WhatsApp Image 2026-11-05 at 15.30.13

Grote klus op Oude Maas en Hartelkanaal: dijken worden onder water versterkt

Spijkenisse – Waterschap Hollandse Delta begint aankomende maandag met het versterken van de dijken langs de Oude Maas bij Spijkenisse en het Hartelkanaal. De werkzaamheden vinden volledig onder water plaats en moeten voorkomen dat zand onder de dijken wegspoelt, waardoor deze instabiel kunnen worden. Voor het totale versterkingsproject is maar liefst een miljoen ton stortsteen nodig. De enorme hoeveelheid materiaal zorgt voor logistieke uitdagingen.

johnkleijnbotlek

SC Botlek schuift zich in prima positie, OVV eindigt met negen man

In de derde klasse D was het bovenaan bijzonder spannend in speelronde zeven. Maar liefst vier ploegen stonden aan kop, waaronder onze regioclubs OVV en SC Botlek. De Spijkenissers gingen langs bij een andere medekoploper Oud-Beijerland en OVV kreeg Overmaas op bezoek. Ze eindigden de wedstrijd met negen man.