Rockanje - Van vrijdag 31 juli tot en met zondag 2 augustus staat de Natersedijk opnieuw in het teken van de Voorne Cross. Plattelands Jongeren Voorne heeft een uitgebreid programma samengesteld met kinderactiviteiten, trekkers, races en een groot tentfeest. ‘Het is een heel leuk evenement voor iedereen. Jong en oud is welkom’, vertelt Renzo van Plattelands Jongeren Voorne.
Achter de Voorne Cross staat een hechte groep vrijwilligers. ‘We hebben een bestuur van acht personen’, legt Renzo uit. ‘Daarnaast is er een commissie van tien mensen die zich helemaal op het evenement richt. Met achttien mensen organiseren we samen dit leuke weekend.’ De organisatie heeft inmiddels de nodige ervaring. ‘Het organiseren is een beetje routine geworden, omdat we een heel goede en leuke club hebben. Iedereen heeft zijn eigen vaste taken en we zijn goed op elkaar ingespeeld.’
Ieder jaar een stapje verder
Hoewel de vertrouwde basis behouden blijft, probeert de organisatie de Voorne Cross ieder jaar verder uit te breiden. ‘Vorig jaar zijn we op zaterdagmiddag begonnen met de keientrek. Dat is goed bevallen. Daarna volgde een leuk tentfeest en die combinatie keert dit jaar terug.’
Tijdens iedere editie kijkt de organisatie goed naar de reacties van het publiek. ‘We letten op wat mensen leuk vinden en wat we mee kunnen nemen naar een volgende editie. Zo proberen we ieder jaar weer een stapje extra te zetten.’
Gratis familieavond
De Voorne Cross begint vrijdag met een gratis familieavond. Kinderen kunnen meedoen aan een playbackshow en kinderdisco. Ook zijn er een springkussen en schminkactiviteiten.
Na de kinderdisco begint om 21.00 uur een trekkersprint voor volwassenen. De deelnemers proberen daarbij zo snel mogelijk van de ene naar de andere kant van de baan te komen.
Keientrek en tentfeest
Zaterdagmiddag strijden boeren tijdens de keientrek om de vraag wie de sterkste trekker heeft. Daarbij moeten zij zware keien over de baan slepen.
Aansluitend barst het tentfeest los. De Fik Erin en Outsiders zorgen ervoor dat het dak van de feesttent eraf gaat.
Volop actie op zondag
Zondag worden vanaf 12.00 uur de motoren van de grasmaaiers, brommers en trekkers warmgedraaid. Op het programma staan het NK Gazonmaaierrace, de Boeren Brommer Cross, de Puch Maximaal Race en Trekkerbrekken. Vooral de activiteiten met trekkers zijn volgens Renzo ieder jaar erg populair bij het publiek.
Gezelligheid voor jong en oud
Wat de Voorne Cross uniek maakt, is volgens Renzo vooral de gezellige sfeer. ‘Het is een evenement voor jong en oud. Je spreekt mensen die je niet zo vaak ziet en kunt onder het genot van een biertje lekker bijkletsen.’ De organisatie is bovendien erg dankbaar voor alle mensen die het weekend mogelijk maken. ‘We kunnen rekenen op veel vrijwilligers. Zonder hen zou het niet lukken.’
Renzo hoeft dan ook niet lang na te denken over de vraag waarom mensen naar de Voorne Cross moeten komen: ‘Het is een heel leuk evenement voor iedereen. Jong en oud, iedereen is welkom.’