Spijkernisse, Netherlands
Terug

Duidelijkheid voor voetbalvereniging en woningbouw

5861b50946d024176e62a656a2d7f9c2
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - De gemeente Voorne aan Zee werkt aan een nieuw woongebied op de locatie Drenkeling in Rockanje. Fase 1 met 65 woningen is al enkele jaren geleden gerealiseerd. Op dit moment wordt de ontwikkeling van fase 2 voorbereid. 

Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om voorlopig nog niet te starten met de voorbereidingen voor fase 3, waardoor het voetbalcomplex en het evenementen-/parkeerterrein op de huidige locatie blijven.

In het gebied Drenkeling fase 2 heeft de gemeente verschillende stukken grond. De gemeente werkt samen met andere eigenaren aan een plan voor ongeveer 150 nieuwe huizen. Het voetbalcomplex en het evenemententerrein blijven de komende tien tot vijftien jaar op dezelfde plek. 

Ze voeren nu eerst fase 2 uit en ze verkennen de mogelijkheden voor woningbouw aan de noordkant van de Nieuwe Achterweg. Over tien tot vijftien jaar komt mogelijk fase 3 weer in beeld.

Komend najaar zal meer bekend worden gemaakt over het ontwerp van de wijk in fase 2. Belangstellenden en buurtbewoners worden uitgenodigd te reageren op het plan.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-27 at 14.24.22

Kinder Vakantie Spelen feestelijk geopend: honderden kinderen klaar voor twee weken plezier

Spijkenisse - De 46e editie van de Kinder Vakantie Spelen (KVS) in Park Vogelenzang is vanochtend officieel geopend door wethouder Koos Smeding. Met veel enthousiasme gaf hij het startsein voor twee weken vol hutten bouwen, knutselen, sport en spel. Circa 329 kinderen begonnen de dag vol energie en stonden te popelen om met hout en hamers aan de slag te gaan.

8c9a6ea1-ae23-4f0b-925e-bfd0bf39a031

Spijkenisser Nick Leeuwenhoek verpulvert GR5-record: ‘Zolang je blijft bewegen, ga je vooruit’

Nice - Na 27 dagen, 13 uur en 56 minuten bereikte Nick Leeuwenhoek de boulevard van Nice. De Spijkenisser schreef daarmee geschiedenis op de ruim 2.000 kilometer lange GR5, de beroemde langeafstandswandelroute van Hoek van Holland naar de Middellandse Zee. Met zijn prestatie verbeterde hij de Fastest Known Time (FKT) met ruim twee dagen. ‘Als je de zee ziet, komen alle emoties eruit.’

WhatsApp Image 2026-07-27 at 12.04.27

Brielle Blues opnieuw groot succes: duizenden bezoekers genieten van muziek in de binnenstad

Brielle - De historische binnenstad van Brielle stond gisteren opnieuw volledig in het teken van blues tijdens de 34e editie van Brielle Blues. Duizenden bezoekers trokken naar de vestingstad om verspreid over de verschillende podia te genieten van livemuziek en de vertrouwde, ontspannen festivalsfeer.

Cultuurhuis Nieuwe Veste

Deze activiteiten staan in augustus op het programma in de bibliotheken van Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – De komende maand staan er weer allerlei activiteiten voor jong en oud op het programma in de bibliotheken van Voorne aan Zee. Je kunt in de maand augustus terecht voor juridische vragen, kinderen kunnen een eigen geurhanger maken en is er voor de allerkleinste bezoekers een peutervoorleesclub.

Tuintjesmarkt 't Weergors

Tuintjesmarkt op Camping ’t Weergors

Hellevoetsluis - Op Camping ’t Weergors in Hellevoetsluis vindt aankomende zondag de jaarlijkse Tuintjesmarkt plaats. Bezoekers kunnen tussen 10.30 en 14.00 uur langs ongeveer dertig kraampjes struinen die door campinggasten bij hun eigen kampeerplaats worden ingericht.

Boekenberg

Programma Bibliotheek de Boekenberg voor de maand augustus officieel bekend

Spijkenisse – In de maand augustus worden weer diverse activiteiten georganiseerd in Bibliotheek de Boekenberg aan de Markt in Spijkenisse. Ook in de komende maand staan tal van workshops, lezingen, spreekuren en jeugdactiviteiten op het programma.