Spijkernisse, Netherlands
Terug

Duidelijkheid voor voetbalvereniging en woningbouw

5861b50946d024176e62a656a2d7f9c2
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - De gemeente Voorne aan Zee werkt aan een nieuw woongebied op de locatie Drenkeling in Rockanje. Fase 1 met 65 woningen is al enkele jaren geleden gerealiseerd. Op dit moment wordt de ontwikkeling van fase 2 voorbereid. 

Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om voorlopig nog niet te starten met de voorbereidingen voor fase 3, waardoor het voetbalcomplex en het evenementen-/parkeerterrein op de huidige locatie blijven.

In het gebied Drenkeling fase 2 heeft de gemeente verschillende stukken grond. De gemeente werkt samen met andere eigenaren aan een plan voor ongeveer 150 nieuwe huizen. Het voetbalcomplex en het evenemententerrein blijven de komende tien tot vijftien jaar op dezelfde plek. 

Ze voeren nu eerst fase 2 uit en ze verkennen de mogelijkheden voor woningbouw aan de noordkant van de Nieuwe Achterweg. Over tien tot vijftien jaar komt mogelijk fase 3 weer in beeld.

Komend najaar zal meer bekend worden gemaakt over het ontwerp van de wijk in fase 2. Belangstellenden en buurtbewoners worden uitgenodigd te reageren op het plan.

Lees ook

R-Net busvervoer bus

Kinderen van 4 tot en met 11 jaar oud reizen vanaf volgend jaar gratis in het openbaar vervoer

Regio – Kinderen van 4 tot en met 11 jaar oud reizen vanaf 1 januari 2027 gratis in het openbaar vervoer in heel Nederland. In de regio Voorne-Putten kunnen kinderen in deze leeftijdscategorie vanaf volgend jaar, samen met een betalende en volwassen reiziger, zonder te betalen reizen met de bussen van EBS en de metro’s van de RET.

Politiebureau_Nissewaard_Spijkenisse

Cellencomplex Spijkenisse sluit in najaar

Spijkenisse - De Politie Eenheid Rotterdam brengt het aantal cellencomplexen terug van zes naar drie. De cellencomplexen aan het Marconiplein en Zuidplein in Rotterdam en aan de Overkampweg in Dordrecht blijven open.

Schuddebeursedijk_Ongeval

Auto belandt in sloot Schuddebeursedijk

Hekelingen – Op de Schuddebeursedijk in Hekelingen is woensdagmiddag een personenauto te water geraakt.

Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Vrijwilligers Reddingsbrigade Hellevoetsluis al meer dan 50 jaar actief: ‘Bewakingsploeg van ongeveer veertig personen’

Hellevoetsluis – De vrijwilligers van de reddingsbrigade in Hellevoetsluis zijn al sinds 20 februari 1975 actief met het voorkomen en bestrijden van verdrinkingsongevallen als krachtige doelstelling. Het team van de Helvoetse reddingsbrigade is in de afgelopen jaren flink gegroeid en bestaat uitsluitend uit vrijwilligers die zich dag en nacht inzetten voor bezoekers van het strand in Hellevoetsluis.

Stock_Brandweer

Gratis bijeenkomst over brandveiligheid bij MEE Plus

Spijkenisse – Op dinsdag 21 juli organiseert MEE Plus een interactieve bijeenkomst over brandveiligheid. De voorlichting vindt plaats aan de Stadhuispassage 2E in Spijkenisse en wordt verzorgd door de brandweer.

Judoka Roos van Herpt toernooi Duitsland

Hellevoetse judoka Roos van Herpt behaalt vijfde plaats tijdens toernooi in Duitsland

Hellevoetsluis – De Hellevoetse judoka Roos van Herpt heeft afgelopen weekend een vijfde plaats behaald tijdens een toernooi in het Duitse Sindelfingen. Vrijdag vertrok de judo, op haar vijftiende verjaardag, in de richting van Duitsland om zich op te maken voor een competitie tegen allerlei sterke deelnemers uit verschillende landen.