Spijkernisse, Netherlands
Terug

Duidelijkheid voor voetbalvereniging en woningbouw

5861b50946d024176e62a656a2d7f9c2.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - De gemeente Voorne aan Zee werkt aan een nieuw woongebied op de locatie Drenkeling in Rockanje. Fase 1 met 65 woningen is al enkele jaren geleden gerealiseerd. Op dit moment wordt de ontwikkeling van fase 2 voorbereid. 

Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om voorlopig nog niet te starten met de voorbereidingen voor fase 3, waardoor het voetbalcomplex en het evenementen-/parkeerterrein op de huidige locatie blijven.

In het gebied Drenkeling fase 2 heeft de gemeente verschillende stukken grond. De gemeente werkt samen met andere eigenaren aan een plan voor ongeveer 150 nieuwe huizen. Het voetbalcomplex en het evenemententerrein blijven de komende tien tot vijftien jaar op dezelfde plek. 

Ze voeren nu eerst fase 2 uit en ze verkennen de mogelijkheden voor woningbouw aan de noordkant van de Nieuwe Achterweg. Over tien tot vijftien jaar komt mogelijk fase 3 weer in beeld.

Komend najaar zal meer bekend worden gemaakt over het ontwerp van de wijk in fase 2. Belangstellenden en buurtbewoners worden uitgenodigd te reageren op het plan.

Lees ook

Screenshot_20260412_150706_Instagram.jpg

Kenzie Bresser over de finish bij marathon Rotterdam

Health vlogger Kenzie Bresser uit Spijkenisse heeft de medaille van de Marathon Rotterdam op zak. De content creator met bijna 28.000 volgers op TikTok deelt video’s over persoonlijke gezondheidsuitdagingen, zoals een ijsbad nemen of binnen 100 dagen in een populair mannenblad komen. Uiteindelijk kwam hij over de finish in een tijd van 03:20:38.

IMG_6926.jpg

Veel belangstelling voor open dag bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Veel mensen namen zaterdag een kijkje bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse tijdens de open dag. Er waren verschillende kraampjes en activiteiten voor kinderen. Zo konden kinderen tegen een kleine vergoeding knutselen, maar waren er ook spelletjes zoals sjoelen.

scout it out.jpg

Scouting Hellevoetsluis al bijna 75 jaar een begrip: ‘We groeien mee met onze tijd’

Hellevoetsluis - Wat bijna 75 jaar geleden begon als twee aparte groepen voor jongens en meisjes, is uitgegroeid tot een van de grootste scoutingverenigingen van Nederland. Scouting Hellevoetsluis is springlevend en blijft groeien. Sinds kort staat Eric Meerman aan het roer als voorzitter. ‘Ik zit hier al sinds mijn zesde. Eigenlijk ben ik nooit meer weggegaan.’

WhatsApp Image 2026-04-10 at 12.30.55.jpeg

Kees Aart brengt oorlogsgeschiedenis dichtbij: ‘Dan merk je dat ze het écht voelen’

Spijkenisse - Wat gebeurde er tijdens de Tweede Wereldoorlog in Spijkenisse? Wie de grote lijnen van de geschiedenis kent, denkt al snel aan de Moerdijkbrug of de Grebbeberg. Maar ook op Voorne-Putten speelden zich aangrijpende gebeurtenissen af. Kees Aart van der Meijde (71) vertelt ze in klaslokalen en in de bibliotheek.

20260411-JVB_8846.jpg

Minderjarige jongen aangehouden na bedreiging met mes

De politie Nissewaard heeft een minderjarige jongen aangehouden na bedreiging met een mes. Na de aanhouding heeft de politie meerdere keukenmessen in beslag genomen.

IMG-20260411-WA0032.jpg

FC Vlotbrug is de snelste kampioen van Nederland

FC Vlotbrug uit Hellevoetsluis is nu al kampioen geworden. Daarmee is het de eerste kampioen van Nederland. In een uitwedstrijd tegen SCO ’63 in Spijkenisse eindigde het in 1-5 en is het kampioenschap in de Vijfde Klasse E definitief binnengehaald.