Spijkernisse, Netherlands
Terug

Eerste editie LEGO Hobbyclub Voorne aan Zee van start

WhatsApp Image 2026-04-03 at 16.36.03.jpeg

Voorne aan Zee - Woensdag 8 april vindt de eerste editie van de LEGO Hobbyclub Voorne aan Zee plaats. Wat kunnen bezoekers verwachten en hoe is het idee ontstaan? Berend, initiatiefnemer van de hobbyclub, vertelde hier meer over tijdens een interview bij LINQ Lunch.

Linsay Posthumus |

De passie voor LEGO begon voor Berend zo’n drie jaar geleden. 'Het begon met het bouwen van een Harry Potter-huis', vertelde hij. Al snel ontdekte hij dat hij liever zonder instructies bouwt. 'Ik kwam erachter dat ik zelf dingen wilde ontwerpen. Toen heb ik een thema gekozen en daar een hele wereld omheen gebouwd.' Dat thema werd: kastelen.

Ontstaan van het idee
Het idee voor de hobbyclub ontstond toen Berend werd benaderd door een locatie in Hellevoetsluis. Daar was behoefte aan meer activiteiten voor kinderen. In overleg groeide het plan uit tot de LEGO Hobbyclub. Volgens Berend is het aanbod in de regio nog beperkt. 'We wilden kijken hoe we mensen van alle leeftijden aan het bouwen kunnen krijgen.'

De eerste editie vindt plaats op 8 april 2026 van 13.00 tot 15.30 uur in het hart van Hellevoetsluis, aan De Eik 68 in Hellevoetsluis. De toegang is helemaal gratis. De club is bedoeld voor alle LEGO-fans van 8 tot 88 jaar.

Eerste editie
Tijdens de eerste editie zijn er verschillende ruimtes waar bezoekers zelf aan de slag kunnen met LEGO. Ook is er plek om eigen creaties te laten zien. Berend neemt daarnaast zijn eigen bouwwerken mee om te presenteren.

Voor de toekomst hoopt Berend dat er een vaste groep ontstaat die bijvoorbeeld maandelijks samenkomt. 'Het zou mooi zijn als we samen projecten kunnen starten en echt iets met elkaar kunnen opbouwen.' Tegelijkertijd blijft het voor nu nog een proces. 'We gaan evalueren en ons netwerk uitbreiden om het steeds bekender te maken.'

Reacties
De eerste reacties zijn in ieder geval positief. 'Je merkt dat het thema LEGO veel mensen aanspreekt', aldus Berend. De club richt zich dan ook op alle leeftijden en niveaus, met als doel de liefde voor LEGO over te brengen.

Tijdens de bijeenkomsten is er volop ruimte voor vragen, het delen van bouwtechnieken en tips, bijvoorbeeld over winkels en materialen. Meer informatie over de LEGO Hobbyclub is te vinden via verschillende websites, waaronder Fijn Je Te Zien.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-04 at 12.43.12.jpeg

Open dag bij dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Dierenopvangcentrum Spijkenisse opent op 11 april de deuren voor het publiek tijdens een open dag. Bezoekers zijn welkom op de locatie van de opvang zelf, tussen 10.00 en 16.00 uur.

Straatpraat (2).png

Straatpraat: Hoe gaat u Pasen vieren?

Spijkenisse - Elke week trekt LINQ Media voor de rubriek Straatpraat de gemeente in met een actuele vraag om te horen hoe Voorne-Putten erover denkt. Deze week gingen we de straat op met de vraag: Hoe gaat u Pasen vieren?

IMG_1944.jpeg

Tientallen zwerfdieren per jaar opgevangen op Voorne-Putten

Voorne-Putten - Vandaag is het Wereld Zwerfdierendag (World Stray Animals Day), een internationale dag die in 2010 in Nederland werd geïnitieerd om aandacht te vragen voor de honderden miljoenen zwerfdieren wereldwijd. De dag staat in het teken van het lot van honden, katten en andere dieren zonder thuis en roept op tot medeleven, sterilisatie en concrete actie om dierenleed terug te dringen.

IMG_5850.JPG

Dieren4u ontvangt nieuwe dierenambulance voor hulp aan dieren in nood

Spijkenisse - Op woensdag 1 april ontvingen medewerkers van Dierenambulance Dieren4u een nieuwe dierenambulance van Stichting Dierenlot. Dat was hard nodig, want de huidige dierenambulance had al ruim 400.000 kilometer gereden.

PHOTO-2024-04-06-16-29-46.jpg

Kom in de Kas keert terug op 11 april met 12 deelnemende bedrijven

Voorne-Putten - Op zaterdag 11 april is het zover: voor de 48e keer doen de boeren en tuinders van Voorne-Putten mee aan het landelijke evenement Kom in de Kas. Na een afwezigheid vorig jaar vanwege te weinig animo, openen dit jaar maar liefst 12 bedrijven hun deuren voor lokale inwoners om een kijkje te nemen achter de schermen van de agrarische wereld.

Zwaan_Spijkenisse-Verplaatsen (1).jpg

Zwanennest bij skatepark verplaatst en later toch teruggezet

Spijkenisse - Bij een skatepark in Spijkenisse hebben twee zwanen een nest met inmiddels behoorlijk wat eieren. Vrijdagmiddag is het nest verplaatst na meldingen van overlast en verstoring door jeugdigen.