Spijkernisse, Netherlands
Terug

Elaine van Halderen (ONS): ‘Als ik ergens voor sta, dan laat ik van me horen’

0f437e17b8c7144f1c37d6e42c7ab635

Nissewaard – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politiek voor veel inwoners nog een onbekend terrein. Om hen beter kennis te laten maken met de raadsleden, introduceert LINQ Media de rubriek Gezicht achter de Zetel. In deze interviews gaan we wekelijks in gesprek met een raadslid. Deze week spreken we met Elaine van Halderen, raadslid namens ONS.

Jennifer Smit |  | Aangepast op
Elaine van Halderen (38) is een vertrouwd gezicht in Heenvliet, het dorp waar ze geboren werd, opgroeide en nog altijd woont. Naast haar politieke werk is ze praktijkverpleegkundige in Zuidland en werkt ze bij Boa Vinda in Spijkenisse, een dagbestedingslocatie voor ouderen. ‘Een combinatie van zorgcoördinatie en gewoon meedraaien op de werkvloer’, vertelt ze. In haar vrije tijd rijdt ze graag paard: ‘Ik heb er twee, die staan nu in Rockanje.’ De combinatie van politiek, werk en sociaal leven vergt planning. ‘Ik dans bachata en kizomba, en ga graag naar festivals of op vakantie. Het is soms puzzelen, maar ik heb geleerd mijn tijd goed te verdelen.’

Van zorg naar politiek
De stap naar de politiek kwam niet helemaal uit de lucht vallen. ‘Als casemanager dementie had ik veel contact met de gemeente via het zorgpad dementie. Zo kreeg ik af en toe al een inkijkje – een kiertje. Toen ONS me benaderde, dacht ik: misschien moet ik nu echt eens door dat kiertje stappen om te zien hoe het werkt.’ Elaine koos bewust voor ONS, een partij die volgens haar midden in de samenleving staat. ‘Geen links of rechts, maar gewoon lokaal en positief. Dat past bij mij.’ Haar eerste politieke succes was een motie die dagbesteding als algemene voorziening beter toegankelijk moest maken. ‘Die is aangenomen en loopt nu, al mag het wat zichtbaarder worden.’ 

In de raad typeert Elaine zichzelf als rustig en goed voorbereid. ‘Ik probeer dingen helder uit te leggen. Soms vind ik het nog spannend om het woord te nemen, maar als ik ergens echt voor sta, dan laat ik zeker van me horen.’ Met haar achtergrond in de zorg voelt Elaine zich als raadslid op haar plek in de commissie Sociaal Domein. ‘Ik lees bijna alles wat voorbijkomt, zeker als het gaat over ouderenzorg of jeugd. Doordat ik in de praktijk werk, herken ik veel thema’s waar we over praten.’ Toch houdt ze werk en politiek strikt gescheiden. ‘Mensen denken soms dat ik via mijn werk dingen sneller kan regelen bij de gemeente, maar ik verwijs hen dan altijd door. Als raadslid heb ik geen voorkeurspositie.’
Bekend gezicht in Heenvliet
Dat Elaine actief is in haar eigen woonplaats, merkt ze dagelijks. ‘Mensen weten me te vinden, al is het niet dagelijks. Maar als er wat speelt, spreken ze mij aan op straat.’ Ook haar familie volgt haar met trots. ‘Mijn ouders zijn trots op wat ik doe. En mijn oma zat vroeger ook in de gemeenteraad – dat maakt het extra bijzonder.’ Die stap naar de lokale politiek betekende een flinke overgang voor Elaine. ‘De gemeentepolitiek is echt een andere wereld. In het begin keek ik vooral de kat uit de boom, zoals mijn voorganger me had aangeraden. Maar ik wilde ook meteen begrijpen wat er speelde en iets bijdragen.’

Elaine wil ook in de volgende periode doorgaan als raadslid. ‘Ik hoop dat ik veel leer – over politiek, maar ook over mezelf. Dat ik beter snap hoe alles werkt en echt iets kan betekenen.’ Voor wie overweegt politiek actief te worden, heeft ze een duidelijk advies: ‘Zet voor- en nadelen op een rij. Ik heb dat ook gedaan, en er bleken meer voors dan tegens.’

Lees ook

bernissepop

Bernissepop gaat niet door

Bernissepop gaat niet door. De organisatie maakte dinsdag bekend dat het evenement wordt geannuleerd. Na zestien maanden voorbereiding zijn met nog drie weken te gaan ongeveer 1.900 van de 7.700 beschikbare kaarten verkocht.

20260817_195837

Handen uit de mouwen voor nieuwe blaashal in Spijkenisse

Spijkenisse – Bij Hockeyvereniging Spijkenisse zijn maandag de buizen en palen geleverd voor de nieuwe blaashal. De levering verliep alleen niet helemaal zoals gepland. De vrachtwagen kon de benodigde draai op het terrein niet maken, waardoor het materiaal aan het begin van het terrein moest worden neergezet.

Vestingdagen_2026_Hellevoetsluis_William van den Handel (21)

In beeld: terugblik op drukbezochte Vestingdagen in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Afgelopen weekend trokken veel bezoekers naar Hellevoetsluis voor de Vestingdagen. Verspreid over het evenemententerrein was er voor jong en oud van alles te zien en te beleven.

IMG_3466

Jeugd Brandweerwedstrijden op 26 augustus in Oostvoorne

Oostvoorne – De Hofwei in Oostvoorne verandert woensdagavond 26 augustus in een brandweerparcours voor de jaarlijkse Jeugd Brandweerwedstrijden. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen tijdens verschillende opdrachten ervaren hoe het is om als brandweerman of brandweervrouw aan de slag te gaan.

RavensePark.

Samenscholingsverbod in Ravense Park en bij Kaaipoort

Hellevoetsluis/Brielle – Burgemeester Arno Scheepers heeft een samenscholingsverbod ingesteld in het Ravense Park in Hellevoetsluis. Aanleiding is aanhoudende overlast door groepen jongeren. Ook bij de Kaaipoort in Brielle wordt vanwege vergelijkbare problemen een samenscholingsverbod ingesteld.

Brand_Hellevoetsluis_William van den Handel (1)

Plantsoen beschadigd door brand in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Aan de Dag Hammarskjöldlaan in Hellevoetsluis heeft vrijdagmiddag korte tijd een plantsoen in brand gestaan. Volgens ooggetuigen ontstond het vuur nadat enkele jongeren vuurwerk in het plantsoen zouden hebben gegooid.