Spijkernisse, Netherlands
Terug

Geboeid publiek bij verhalenverteller

d53f91919590b7a5c361e4d92748d50f.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Arnie Dalkmann vertelt sinds 1995 verhalen voor een nationaal en internationaal publiek.

Op zondag 11 augustus trad verhalenverteller Arnie Dalkmann voor het eerst op onder de bomen van het Openluchtmuseum De Duinhuisjes. En hopelijk niet voor het laatst. Het was dat de vogels zich ook lieten horen, maar je kon een speld horen vallen, zo aandachtig luisterde het publiek.

Samen met zijn mondharmonica vulde Dalkmann het programma met drie volksverhalen. Hij deed precies wat hij liet zien in zijn eerste verhaal: de naakte waarheid wil niemand horen, maar wordt die aangekleed in de vorm van een goed verhaal, dan luistert iedereen.

Het tweede verhaal zette zijn publiek aan het denken over de waarde van waarzeggerij en voorspellingen. Niemand gelooft erin, maar als het erop aankomt, dan proberen we onder het voorspelde lot uit te komen.

De verteller haakte in zijn derde verhaal aan bij de verhalen die hij ooit bij de werkgroep op de oude begraafplaats Maria Rust kwam zoeken. Zijn verhaal over de vermiste jager illustreerde namelijk dat de doden blijven leven zolang er verhalen over hen verteld worden.

Op zoek

Arnie Dalkmann vertelt sinds 1995 verhalen voor een nationaal en internationaal publiek. Als inwoner van Rockanje zoekt hij sinds kort ook naar sagen en legenden van Voorne-Putten, om meer te leren over de verbinding die verhalen leggen tussen mensen en hun leefomgeving. Heeft iemand nog tips voor hem? Die zijn welkom: stuur een e-mail naar info@hvwv.nl.

Lees ook

Screenshot 2026-02-14 114607.jpg

Bewonersvereniging De Samenwerking viert 30-jarig bestaan

Spijkenisse – Bewonersvereniging De Samenwerking bestaat dertig jaar. De vereniging werd in 1996 opgericht door een groep vrijwilligers en komt sindsdien op voor de belangen van huurders van Woonbron in Spijkenisse. Het jubileum werd gisteravond gevierd met een etentje.

WhatsApp Image 2026-02-12 at 01.01.03.jpeg

Erik Mulder (D66) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Optimisme en eerlijk bestuur zijn onmisbaar’

Voorne aan Zee - LINQ Media is bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen maandag schoof Erik Mulder aan, lijsttrekker van D66 Voorne aan Zee.

ExxonMobil VB Spijkenisse actie.jpg

Oude schermen en dockingstations leveren donatie op voor Voedselbank

Medewerkers van ExxonMobil in Rotterdam hebben ruim 7.800 euro ingezameld voor Voedselbank Spijkenisse e.o.

Schermafbeelding 2026-02-13 101205.jpg

De laatste tram reed 60 jaar geleden op Voorne-Putten

Precies 60 jaar geleden reed de allerlaatste tram op Voorne-Putten, van Spijkenisse naar Hellevoetsluis. De RTM, Rotterdamsche Tramweg Maatschappij stapte op 14 februari 1966 over op bussen. Liefhebbers van de tram besloten toen een museum op te richten. Dat viert dit jaar dus het 60-jarig bestaan.

Schermafbeelding 2026-02-13 163251.png

Voorleeshond helpt kinderen met lezen

Zuidland – In de bibliotheek van de Zuid-Hollandse Eilanden kunnen kinderen die lezen spannend of moeilijk vinden, voorlezen aan een speciaal getrainde hond. Het gaat om kinderen van ongeveer 6 tot 10 jaar die vijftien minuten lang hardop lezen in het bijzijn van de hond.

Wijkagent_Politie_Ed_van_den_Blink.jpg

Wijkbus politie bij Klokbekerkreek: laagdrempelig contact met wijkagent

Vrijdagmiddag stond de politie met de wijkbus aan de Klokbekerkreek in Spijkenisse. Deze laagdrempelige manier geeft bewoners de mogelijkheid om in contact te komen met hun wijkagent, in dit geval Ed van den Blink.