Spijkernisse, Netherlands
Terug

Geert Wilders bezoekt centrum van Spijkenisse

WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.19.48.jpeg

Spijkenisse - Geert Wilders, de leider van de Partij voor de Vrijheid (PVV), bracht vanmiddag een bezoek aan het centrum van Spijkenisse. Het bezoek maakte deel uit van zijn zogenoemde AZC-tour in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag. Meerdere inwoners van de gemeente kwamen naar het centrum om het bezoek te volgen.

Jennifer Smit |  | Aangepast op

Voorafgaand aan het bezoek had burgemeester Cor Lamers besloten dat Wilders niet door de Uitstraat en over het Uitplein mocht lopen. Volgens de burgemeester is het daar op zaterdagmiddag te druk door winkelend publiek en andere campagneactiviteiten. In een verklaring liet Lamers weten dat de PVV-leider welkom is in Spijkenisse, maar dat hij zich wel aan een alternatieve route moest houden.

Daarom arriveerde Wilders bij de Noordkade en Nieuwstraat, waar hij onder begeleiding van veel beveiliging en politie een korte wandeling maakte richting een koffiezaak verderop in het centrum. Onderweg gingen inwoners met hem in gesprek, maakten foto’s of kwamen enkel kijken naar het bezoek. Wilders sloot zijn bezoek af bij het koffiezaakje, waar hij koffie ging drinken met de Nissewaardse kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen.

Tijdens de komst van Wilders voerden ook verschillende politieke partijen uit Nissewaard actie. Zij stonden met borden in het centrum om aandacht te vragen voor de afwezigheid van de PVV-raadsleden bij raadsvergaderingen in de afgelopen periode.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.42.19.jpeg
WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.36.27.jpeg
WhatsApp Image 2026-03-14 at 14.04.47.jpeg
WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.19.48 (2).jpeg
WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.42.19 (1).jpeg

Lees ook

Rob van Wijk 2.png

Directeur Rob van Wijk vertrekt na tien jaar bij Theater de Stoep

Spijkenisse – Na tien jaar vertrekt directeur Rob van Wijk per 1 juli 2026 bij Theater de Stoep in Spijkenisse. Van Wijk maakt de overstap naar Theater aan de Parade in ’s-Hertogenbosch waar hij de functie van directeur-bestuurder zal gaan vervullen.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle kan doorgaan dankzij nieuwe vrijwilligers

Brielle - Het was nog even spannend of Speelstad Brielle dit jaar wel door zou gaan. De jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit voor kinderen, vol plezier, creativiteit en avontuur, kampte met een vrijwilligerstekort.

Vrijheidsbos Brielle

Bosmaaien en een band opbouwen in Vrijheidsbos Brielle

Brielle - Vrijwilligers van het Vrijheidsbos bij Brielle hebben zaterdag 25 april hard gewerkt om het bos weer klaar te maken voor de zomer. Het bos werd in 2000 aangelegd aan de Brielse Maas. Mensen kunnen er een boom laten planten ter nagedachtenis aan iemand of om een speciale gebeurtenis, zoals een geboorte, te herdenken. Vrijwilligers van Stichting het Vrijheidsbos verzorgen het onderhoud van het bos, dat in beheer is bij Staatsbosbeheer.

Gemeentehuis Nissewaard

Werkcentrum Rijnmond helpt inwoners met vragen over werk en opleiding

Nissewaard – In het stadhuis van Nissewaard in Spijkenisse kunnen inwoners spontaan binnen komen lopen bij het Werkcentrum Rijnmond en met een baan naar huis gaan. De locatie werd een jaar geleden geopend voor inwoners die vragen hebben over hun huidige werk, een baan zoeken of werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe mensen. Het Werkcentrum heeft inmiddels zo’n 150 inwoners geholpen en groeit van gemiddeld 6 naar 12 bezoekers per maand.

Hulphond geleidehond Mauro

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Opstekertjes

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Stichting Waterland Spijkenisse.