Spijkernisse, Netherlands
Terug

Geld van het Rijk voor New-Town gemeenten zoals Nissewaard

80aeeda416a9f08d6e70865d159e2b4c.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Het Rijk heeft bekendgemaakt een Regiodeal van € 10 miljoen toe te kennen aan de New Town-gemeenten Nissewaard, Zoetermeer en Capelle aan den IJssel. Dit geld is bedoeld om de leefbaarheid in deze voormalige groeikernen te verbeteren.

De toekenning van deze Regiodeal onderstreept het belang van een gezamenlijke aanpak van de uitdagingen waarmee deze steden kampen.

Een Regiodeal is een samenwerkingsovereenkomst tussen de Rijksoverheid en regio’s om de kwaliteit van leven, wonen en werken te verbeteren. De drie gemeenten gebruiken dit geld om wijken en buurten op te knappen en sociale problemen aan te pakken.

Ernstige problematiek vraagt om actie
Uit recente onderzoeken blijkt dat de leefbaarheid en sociale samenhang in Nissewaard, Zoetermeer en Capelle aan den IJssel achter loopt op de rest van Nederland. De vele wijken die in de jaren ’70 en ’80 in korte tijd in deze New Towns zijn gebouwd, verouderen nu in hoog tempo en vertonen zorgelijke patronen. Hele wijken zijn tegelijkertijd aan herstructurering en vervanging toe. Een tekort aan groen en een overdaad aan grijze infrastructuur verminderen dewoonaantrekkelijkheid. Daarnaast dalen de gemiddelde inkomens, nemen problematische schulden toe en liggen de criminaliteitscijfers boven het landelijk gemiddelde. De ervaren gezondheid van inwoners is slechter dan elders in Nederland. Ondanks de werkgelegenheid in de regio is er bovendien een mismatch met het aanbod, wat leidt tothogere werkloosheid. Tijdige actie is nodig om grotere problemen te voorkomen en New Towns toekomstbestendig te maken.

Grote bijdrage aan verbetering
Met het geld uit deze Regiodeal kunnen de drie gemeenten een eerste stap zetten richting structurele verbetering van wijken en buurten. De aanpak richt zich niet alleen op fysieke verbetering, maar ook op vergroten van de sociale cohesie en economische kansen. Bovendien kunnen de maatregelen uit de aanpak als voorbeeld dienen voor andere New Towns in Nederland en daarbuiten.

Wethouder Hanneke Stengs-Nijhof van Nissewaard: “We zijn heel blij met deze Regiodeal waarmee we op korte termijn verbeteringen kunnen realiseren. We bedanken de provincie Zuid-Holland voor hun steun, dit is een goed begin. Het stelt ons in staat om de eerste stappen te zetten richting de aanpak van zowel fysieke als sociale kwetsbaarheden. Samen kunnen we het tij keren.”

Lees ook

20260425-JB1_1724.jpeg

Auto rijdt gebouw binnen na aanrijding

Een auto is een aanbouw van een bedrijf aan de Amnesty Internationallaan in Hellevoetsluis binnengereden. Dat gebeurde na een botsing tussen twee auto’s op de rotonde tussen de Rijksstraatweg en de Amnesty Internationallaan.

Schermafbeelding 2026-04-24 122358.png

Dit is er te doen in Voorne aan Zee tijdens Koningsdag

In de gemeente Voorne aan Zee wordt Koningsdag op maandag 27 april op meerdere plekken gevierd. In verschillende kernen zijn er de hele dag activiteiten, van ochtend tot avond en zelfs al in de dagen ervoor.

Schermafbeelding 2026-04-24 110200.png

Dit is er te doen in Nissewaard tijdens Koningsdag

In de gemeente Nissewaard wordt Koningsdag op maandag 27 april op meerdere plekken gevierd. In alle plaatsen is te kiezen uit een uitgebreid programma met activiteiten van ’s ochtends vroeg tot in de avond.

ongeval_Bachlaan.png

Politie onderzoekt aanrijding op Bachbaan

Spijkenisse - Een voetganger is vrijdagmiddag op de Bachbaan in Spijkenisse gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

030 Lintjesregen 2026 in Voorne aan Zee.jpg

Lintjesregen Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - Op vrijdag 24 april hebben 13 inwoners van Voorne aan Zee een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Burgemeester Arno Scheepers reikte deze onderscheidingen uit in Theater Twee Hondjes in Hellevoetsluis. Tijdens de Lintjesregen worden inwoners verrast die zich op een bijzondere manier voor de samenleving hebben ingezet.

bd1658d04f9ff85c63d64eeda902194b.jpg

Formatiefase Voorne aan Zee officieel van start gegaan

Voorne aan Zee – Na de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen maand is de formatiefase in Voorne aan Zee officieel van start gegaan. De VVD werd met zes zetels de grootste partij en heeft op basis van het adviesrapport van informateur Erik van Heijningen het initiatief genomen tot de vorming van een nieuwe coalitie.