Spijkernisse, Netherlands
Terug

Geld van het Rijk voor New-Town gemeenten zoals Nissewaard

80aeeda416a9f08d6e70865d159e2b4c.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Het Rijk heeft bekendgemaakt een Regiodeal van € 10 miljoen toe te kennen aan de New Town-gemeenten Nissewaard, Zoetermeer en Capelle aan den IJssel. Dit geld is bedoeld om de leefbaarheid in deze voormalige groeikernen te verbeteren.

De toekenning van deze Regiodeal onderstreept het belang van een gezamenlijke aanpak van de uitdagingen waarmee deze steden kampen.

Een Regiodeal is een samenwerkingsovereenkomst tussen de Rijksoverheid en regio’s om de kwaliteit van leven, wonen en werken te verbeteren. De drie gemeenten gebruiken dit geld om wijken en buurten op te knappen en sociale problemen aan te pakken.

Ernstige problematiek vraagt om actie
Uit recente onderzoeken blijkt dat de leefbaarheid en sociale samenhang in Nissewaard, Zoetermeer en Capelle aan den IJssel achter loopt op de rest van Nederland. De vele wijken die in de jaren ’70 en ’80 in korte tijd in deze New Towns zijn gebouwd, verouderen nu in hoog tempo en vertonen zorgelijke patronen. Hele wijken zijn tegelijkertijd aan herstructurering en vervanging toe. Een tekort aan groen en een overdaad aan grijze infrastructuur verminderen dewoonaantrekkelijkheid. Daarnaast dalen de gemiddelde inkomens, nemen problematische schulden toe en liggen de criminaliteitscijfers boven het landelijk gemiddelde. De ervaren gezondheid van inwoners is slechter dan elders in Nederland. Ondanks de werkgelegenheid in de regio is er bovendien een mismatch met het aanbod, wat leidt tothogere werkloosheid. Tijdige actie is nodig om grotere problemen te voorkomen en New Towns toekomstbestendig te maken.

Grote bijdrage aan verbetering
Met het geld uit deze Regiodeal kunnen de drie gemeenten een eerste stap zetten richting structurele verbetering van wijken en buurten. De aanpak richt zich niet alleen op fysieke verbetering, maar ook op vergroten van de sociale cohesie en economische kansen. Bovendien kunnen de maatregelen uit de aanpak als voorbeeld dienen voor andere New Towns in Nederland en daarbuiten.

Wethouder Hanneke Stengs-Nijhof van Nissewaard: “We zijn heel blij met deze Regiodeal waarmee we op korte termijn verbeteringen kunnen realiseren. We bedanken de provincie Zuid-Holland voor hun steun, dit is een goed begin. Het stelt ons in staat om de eerste stappen te zetten richting de aanpak van zowel fysieke als sociale kwetsbaarheden. Samen kunnen we het tij keren.”

Lees ook

Nadine Doorduin.jpg

Zilveren medaille bij verspringen en zesde plek op 60 meter voor Doorduin

Op 14 en 15 februari vonden de jaarlijkse NK Masters plaats in Apeldoorn. Voorne-atlete Nadine Doorduin uit Brielle behaalde daar een zilveren medaille bij het verspringen. Zij sprong een indoor-PR van 4,61 m en scherpte daarmee het clubrecord van Voorne Atletiek (Vrouwen 35+) verder aan.

menri karamat ali.jpeg

Technische staf SCO’63 krijgt vorm met komst van Menry Karamat Ali

In navolging van het spelersnieuws is SCO’63 verheugd te melden dat Menry Karamat Ali vanaf komend seizoen de technische staf van de selectie komt versterken.

Spijkenisserbrug_Storing1.jpg

Storing Spijkenisserbrug verholpen

De Spijkenisserbrug is zondagavond in storing gegaan. De brug was niet toegankelijk voor het wegverkeer; er moest een omleiding worden gevolgd. Over de oorzaak was niets bekend, evenals hoelang de storing zou duren. Om 23.20 uur liet Rijkswaterstaat weten dat de storing was verholpen.

Jolanda van Leersum.jpg

Deel jouw mooiste sneeuwfoto’s met LINQ Media

Zondag begon het te sneeuwen in de regio. Dat zorgde voor de nodige ongemakken door plaatselijke gladheid, maar leverde ook mooie plaatjes op. Heb jij zelf een leuke foto? Stuur die dan naar de redactie via redactie@linqmedia.nl

Stock_Politie_Auto.jpeg

Politie Nissewaard roept op tot extra alertheid in vakantieperiode

De politie in Nissewaard meldt via sociale media dat er in deze vakantieperiode meer meldingen binnenkomen van verdachte situaties in woonwijken.

Publiek Bluebettes 14-2-15  Foto J. Reedijk.jpg

Films in BREStheater in februari en maart

Het BREStheater programmeert in februari en maart verschillende films. De voorstellingen vinden plaats op woensdagavond om 19.30 uur.