Spijkernisse, Netherlands
Terug

Geld van het Rijk voor New-Town gemeenten zoals Nissewaard

80aeeda416a9f08d6e70865d159e2b4c
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Het Rijk heeft bekendgemaakt een Regiodeal van € 10 miljoen toe te kennen aan de New Town-gemeenten Nissewaard, Zoetermeer en Capelle aan den IJssel. Dit geld is bedoeld om de leefbaarheid in deze voormalige groeikernen te verbeteren.

De toekenning van deze Regiodeal onderstreept het belang van een gezamenlijke aanpak van de uitdagingen waarmee deze steden kampen.

Een Regiodeal is een samenwerkingsovereenkomst tussen de Rijksoverheid en regio’s om de kwaliteit van leven, wonen en werken te verbeteren. De drie gemeenten gebruiken dit geld om wijken en buurten op te knappen en sociale problemen aan te pakken.

Ernstige problematiek vraagt om actie
Uit recente onderzoeken blijkt dat de leefbaarheid en sociale samenhang in Nissewaard, Zoetermeer en Capelle aan den IJssel achter loopt op de rest van Nederland. De vele wijken die in de jaren ’70 en ’80 in korte tijd in deze New Towns zijn gebouwd, verouderen nu in hoog tempo en vertonen zorgelijke patronen. Hele wijken zijn tegelijkertijd aan herstructurering en vervanging toe. Een tekort aan groen en een overdaad aan grijze infrastructuur verminderen dewoonaantrekkelijkheid. Daarnaast dalen de gemiddelde inkomens, nemen problematische schulden toe en liggen de criminaliteitscijfers boven het landelijk gemiddelde. De ervaren gezondheid van inwoners is slechter dan elders in Nederland. Ondanks de werkgelegenheid in de regio is er bovendien een mismatch met het aanbod, wat leidt tothogere werkloosheid. Tijdige actie is nodig om grotere problemen te voorkomen en New Towns toekomstbestendig te maken.

Grote bijdrage aan verbetering
Met het geld uit deze Regiodeal kunnen de drie gemeenten een eerste stap zetten richting structurele verbetering van wijken en buurten. De aanpak richt zich niet alleen op fysieke verbetering, maar ook op vergroten van de sociale cohesie en economische kansen. Bovendien kunnen de maatregelen uit de aanpak als voorbeeld dienen voor andere New Towns in Nederland en daarbuiten.

Wethouder Hanneke Stengs-Nijhof van Nissewaard: “We zijn heel blij met deze Regiodeal waarmee we op korte termijn verbeteringen kunnen realiseren. We bedanken de provincie Zuid-Holland voor hun steun, dit is een goed begin. Het stelt ons in staat om de eerste stappen te zetten richting de aanpak van zowel fysieke als sociale kwetsbaarheden. Samen kunnen we het tij keren.”

Lees ook

naambord zuidland nieuwbouw- liggend

Kreken van Nibbeland krijgt vanaf 18 oktober busverbinding

Zuidland - Bewoners van Kreken van Nibbeland kunnen vanaf zondag 18 oktober vanuit hun wijk met de bus reizen. De EBS-lijnen 106, 107 en 116 stoppen vanaf die dag bij de nieuwe halte aan de Stationsweg in Zuidland. Reizigers krijgen daarmee een directe busverbinding naar Spijkenisse, Hellevoetsluis en Heenvliet.

DSC08422

Laatste rondleiding van het jaar langs oorlogssporen in vesting Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis organiseert op zondag 1 november de laatste reguliere rondleiding van 2026. Tijdens de wandeling ‘Sporen van de Tweede Wereldoorlog’ ontdekken deelnemers welke herinneringen aan de oorlog nog altijd zichtbaar zijn in de historische vesting.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 12.01.42

Brielse bokser Ray Oudenes wint overtuigend in Zwartewaal en promoveert

Zwartewaal – De 16-jarige bokser Ray Oudenes uit Brielle heeft zaterdag een overtuigende overwinning geboekt tijdens het boksgala van Boxing Godschalk in Zwartewaal. De jonge sporter versloeg de Duitser Rijon Gasschi met een technische knock-out in de tweede ronde. Dankzij de overwinning promoveert Oudenes van de C-klasse naar de B-klasse.

260319 zingkring Else

Zing-Kring in Nieuwenhoorn brengt herinneringen tot leven: ‘Samen zingen verbindt’

Nieuwenhoorn – In de voormalige dorpskerk van Nieuwenhoorn klinkt donderdag 15 oktober weer muziek tijdens een nieuwe editie van de Zing-Kring. Zorgzangeres Else Wagemakers brengt mensen met geheugenproblemen, dementie of niet-aangeboren hersenletsel samen om te zingen. Niet om een perfect koor te vormen, maar om herinneringen op te halen, het brein te stimuleren en vooral plezier te beleven. ‘Door muziek komt er soms van alles terug waarvan mensen niet meer wisten dat ze het nog konden herinneren.’

261030 Lezing Jacob van Maerlant door Peter Moree en Rob van Breda 2

Lezing over Jacob van Maerlant in Vierpolders: ‘Een bijzonder stuk geschiedenis van ons eiland’

Vierpolders - Wie was Jacob van Maerlant, de middeleeuwse schrijver naar wie het Maerlant College is vernoemd? Hoewel zijn naam bij veel inwoners van Voorne bekend zal klinken, weten maar weinig mensen welke bijzondere rol hij heeft gespeeld in de Nederlandse literatuurgeschiedenis. Op vrijdag 30 oktober vertellen Peter Moree en Rob van Breda in ’t Dijckhuis in Vierpolders over zijn leven, zijn werk en zijn band met de regio.

3122f1d9-c70a-43fa-9d7e-53a2e0067511

Spivo Dames 1 boekt spectaculaire comeback tegen WIK

Groot-Ammers – Spivo Dames 1 heeft dinsdagavond een knappe overwinning geboekt op WIK Dames 2. De ploeg uit Spijkenisse knokte zich in een spannende uitwedstrijd terug van een 2-1 achterstand en trok uiteindelijk met 2-3 aan het langste eind. Vooral de beslissende vijfde set, waarin Spivo een ruime achterstand wegwerkte en meerdere matchpoints overleefde, zorgde voor een spectaculaire ontknoping.