Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gemeente Nissewaard wil jongeren wakker schudden

f77a51decdf80c26fcbf78bb2eef9ff4
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Veel jongeren vinden 's ochtends opstaan vaak een flinke uitdaging, wat er regelmatig toe leidt dat ze te laat komen op school, stage of werk. Om hen op een ludieke manier te stimuleren met meer energie en focus aan de dag te beginnen, overhandigde wethouder Hanneke-Stengs-Nijhof (Jeugd en Onderwijs) maandag 10 maart symbolisch een wekker aan een jongere met daarop de slogan ‘Opstaan! Tijd om je dromen waar te maken!’.

“Als het opstarten in de ochtend voor jongeren een struikelblok vormt, heeft dat grote gevolgen voor school- en werkprestaties. Met deze symbolische wekker willen we een praktische reminder geven: elke ochtend biedt een nieuwe kans om je dromen waar te maken”, licht de wethouder Jeugd en Onderwijs toe. “We geloven in het potentieel van onze jongeren en ondersteunen hen graag op hun weg naar een succesvolle toekomst. Soms zijn het juist de kleine impulsen die tot grote veranderingen leiden.”

Ondersteuning via de Doorstroomcoach
Naast het geven van een impuls om alles uit de dag te halen wil de gemeente met de wekker jongeren tussen 18 en 23 jaar ook meteen wijzen op de hulp die voor hen beschikbaar is als zij nog niet over een startkwalificatie beschikken, zoals een diploma op minimaal mbo-niveau 2, havo of vwo.

Een Doorstroomcoach kan dan met de jongere in gesprek gaan om samen te onderzoeken wat er nodig is om weer richting school of werk te gaan. Of het nu gaat om een verkeerde studiekeuze of een moeilijke thuissituatie, de Doorstroomcoach staat klaar om de jongere te ondersteunen en, indien nodig, door te verwijzen naar de juiste hulp.

Doorstroomcoach Anouk van Roon vertelt: “Wij geloven dat iedere jongere het potentieel heeft om te slagen en de kans verdient om zijn of haar talenten te ontwikkelen. Het is belangrijk dat jongeren weten dat zij niet alleen staan in hun uitdagingen en dat wij er zijn om hen te ondersteunen. We werken samen aan concrete stappen, zodat zij met vertrouwen en een doelgerichte blik de dag kunnen beginnen.”

Lees ook

JB1_1782

Hulpdiensten naar Moriaanseweg West na melding van steekpartij

Hellevoetsluis – Aan de Moriaanseweg West in Hellevoetsluis is zondagavond een gewonde persoon aangetroffen. Rond 21.10 uur kwam bij de hulpdiensten een melding binnen van een mogelijke steekpartij.

maikkevinvanderhulstkata

Chitari levert Wereld Kampioen Kata in Sarajevo

Sarajevo – Veertien koppels zijn er door Nederland dit weekend afgereisd naar Sarajevo waar het WK Kata werd gehouden. Vijf koppels waren afkomstig van Chitari uit Spijkenisse. Eén duo, Mike en Kevin van der Hulst werd Wereld Kampioen. Een resultaat waar men apetrots op is.

Image 2026-09-27

Spivo Dames 1 herpakt zich te laat bij competitiestart

Spijkenisse – Spivo Dames 1 is de nieuwe competitie begonnen met een nederlaag. De volleybalsters uit Spijkenisse kwamen zaterdag tegen Next Volley Dordrecht Dames 3 niet goed genoeg in hun spel en verloren de eerste drie sets. In de vierde set liet Spivo alsnog zien waartoe het in staat is. De 25-23 setwinst leverde de ploeg uiteindelijk nog een competitiepunt op.

Rob Vuik (Rockanje)

Rockanje als enige eilandse club winnaar in vijfde klasse

REGIO – Eén derby en de overige ploegen in de vijfde klasse keken of ze de resultaten van vorige week nog konden verbeteren. Winst was er voor Rockanje, een puntendeling voor Simonshaven en Vierpolders. Nederlagen waren er voor SCO’63, Hekelingen en Abbenbroek.

Ferry Seton (Zwartewaal)

Grote nederlaag voor OHVV, winst in derby voor Zwartewaal

De vijf ploegen die meedoen in de vierde klasse van het amateurvoetbal speelde bijna allemaal tegen elkaar. Er was een hele grote nederlaag voor OHVV van 8-1 een puntendeling voor Rozenburg en GHVV’13, Vlotbrug wacht nog op de eerste punten, want Zwartewaal zegevierden bij hen met 1-4.

Ronard-Venekamp

OVV met winst naar huis, SC Botlek onderuit tegen Stellendam

Regio – In de derde klasse van het amateurvoetbal kwam SC Botlek zaterdag in actie tegen Stellendam. Het werd 2-4 voor de gasten. OVV moest naar COAL en kwam winnend terug naar Oostvoorne, het werd 2-5 voor de ploeg van Ronard Venekamp.