Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gemeente Nissewaard wil jongeren wakker schudden

f77a51decdf80c26fcbf78bb2eef9ff4
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Veel jongeren vinden 's ochtends opstaan vaak een flinke uitdaging, wat er regelmatig toe leidt dat ze te laat komen op school, stage of werk. Om hen op een ludieke manier te stimuleren met meer energie en focus aan de dag te beginnen, overhandigde wethouder Hanneke-Stengs-Nijhof (Jeugd en Onderwijs) maandag 10 maart symbolisch een wekker aan een jongere met daarop de slogan ‘Opstaan! Tijd om je dromen waar te maken!’.

“Als het opstarten in de ochtend voor jongeren een struikelblok vormt, heeft dat grote gevolgen voor school- en werkprestaties. Met deze symbolische wekker willen we een praktische reminder geven: elke ochtend biedt een nieuwe kans om je dromen waar te maken”, licht de wethouder Jeugd en Onderwijs toe. “We geloven in het potentieel van onze jongeren en ondersteunen hen graag op hun weg naar een succesvolle toekomst. Soms zijn het juist de kleine impulsen die tot grote veranderingen leiden.”

Ondersteuning via de Doorstroomcoach
Naast het geven van een impuls om alles uit de dag te halen wil de gemeente met de wekker jongeren tussen 18 en 23 jaar ook meteen wijzen op de hulp die voor hen beschikbaar is als zij nog niet over een startkwalificatie beschikken, zoals een diploma op minimaal mbo-niveau 2, havo of vwo.

Een Doorstroomcoach kan dan met de jongere in gesprek gaan om samen te onderzoeken wat er nodig is om weer richting school of werk te gaan. Of het nu gaat om een verkeerde studiekeuze of een moeilijke thuissituatie, de Doorstroomcoach staat klaar om de jongere te ondersteunen en, indien nodig, door te verwijzen naar de juiste hulp.

Doorstroomcoach Anouk van Roon vertelt: “Wij geloven dat iedere jongere het potentieel heeft om te slagen en de kans verdient om zijn of haar talenten te ontwikkelen. Het is belangrijk dat jongeren weten dat zij niet alleen staan in hun uitdagingen en dat wij er zijn om hen te ondersteunen. We werken samen aan concrete stappen, zodat zij met vertrouwen en een doelgerichte blik de dag kunnen beginnen.”

Lees ook

wc rol noodpakket VRR Rijnmondveilig

85 procent inwoners Rotterdam-Rijnmond heeft geen compleet noodpakket

Regio – Maar liefst 85 procent van de inwoners van Rotterdam-Rijnmond heeft geen compleet noodpakket in huis. Hoewel twee op de drie inwoners maatregelen hebben genomen om zich voor te bereiden op een noodsituatie, blijft het samenstellen van een volledig noodpakket achter. Dat blijkt uit een flitspeiling van Ipsos I&O in opdracht van Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

Bij 057

Strandmedewerkers Voorne-Putten Werkt bedankt voor inzet op Badstrand Rockanje

Rockanje – De medewerkers van Voorne-Putten Werkt zijn gisteren in het zonnetje gezet voor hun inzet op het Badstrand van Rockanje. Tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Beachclub Havana aan de Eerste Slag bedankte wethouder Aart Jan Spoon het team persoonlijk voor het schoon en verzorgd houden van het strand tijdens het afgelopen strandseizoen.

15539

Judotalent Roos van Herpt doet internationale ervaring op in Slovenië

Maribor - De 15-jarige judoka Roos van Herpt van Judo De Korte heeft eind oktober deelgenomen aan de Millennium Team Cadet European Cup in het Sloveense Maribor. Hoewel ze het internationale toernooi zonder overwinning afsloot, deed het jonge judotalent waardevolle ervaring op tegen sterke Europese tegenstanders.

BtB 2026 credits Sander de Vries 01

Beat the Beach Rockanje keert volgend jaar terug met uitdagende strandloop

Rockanje – Hardlopers kunnen op zondag 10 januari 2027 opnieuw de strijd aangaan met zand, wind en de winterse omstandigheden tijdens Beat the Beach Rockanje. Het hardloopevenement voert deelnemers over het strand en via verharde wegen door de duinen. Met afstanden van 1 kilometer tot en met de halve marathon is de strandloop toegankelijk voor zowel beginnende als ervaren hardlopers.

henkvanmarionafscheid

Henk van Marion neemt afscheid als voorzitter van VV Vierpolders

Vierpolders – Het was druk bij de voetbalclubs maandag met de Algemene Ledenvergadering. Naast die van Hellevoetsluis, waar voorzitter Edwin Boogaard zijn vertrek aankondigde, werd er op sportpark Coosenhoek afscheid genomen van voorzitter Henk van Marion.

Ouderenalarm met blauwe knop aan pols

Tienduizenden alarmknoppen dreigen uit te vallen: ‘Ouderen krijgen mogelijk pas uren later hulp’

Regio - Tienduizenden alarmknoppen en alarmhorloges die ouderen gebruiken om hulp in te schakelen, dreigen binnenkort niet meer te werken. De apparaten maken gebruik van het verouderde 2G-netwerk, dat door telecomproviders wordt uitgezet. Verpleegkundige Marloes Breur uit Spijkenisse maakt zich vooral zorgen over zelfstandig wonende ouderen. 'Als mensen vallen en niemand kunnen waarschuwen, worden ze misschien pas uren later gevonden.'