Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gemeente Voorne aan Zee investeert samen met partners in verbetering kwaliteit Oostvoornse Meer

Oostvoornse Meer

Oostvoorne – Samen met diverse partners gaat de gemeente Voorne aan Zee investeren in de verbetering van de kwaliteit van het Oostvoornse Meer. De investering maakt deel uit van de Gebiedsinvestering Netten op Zee en wordt mogelijk gemaakt met financiële middelen uit het Klimaatfonds en de Europese Herstel- en Veerkrachtfaciliteit.

Perry van Brandwijk |

De maatregelen moeten zorgen voor een aantrekkelijker recreatiegebied, verbeterde waterkwaliteit en meer aandacht voor natuur en erfgoed. Het Oostvoornse Meer is volgens de gemeente Voorne aan Zee een belangrijk gebied voor inwoners, bezoekers en recreanten. Het gebied wordt onder andere gebruikt om te zwemmen, fietsen, wandelen, hardlopen, vissen en duiken. Het Rijk heeft door middel van de Gebiedsinvestering Netten op Zee – Maasvlakte, 1e tranche, een bedrag van €1.000.000 beschikbaar gesteld voor het verbeteren van de kwaliteit van het Oostvoornse Meer en het omliggende gebied.

Wethouder Els Priester met onder andere recreatie in haar portefeuille: ‘Het Oostvoornse Meer is voor veel mensen een plek om te ontspannen, te sporten en samen te komen. Juist daarom pakken we het gebied breed aan. Met deze kwaliteitsimpuls werken we aan een nog aantrekkelijker en goed ingerichte omgeving, zodat het een fijne plek blijft om te bezoeken, ook in periodes waarin de waterkwaliteit onder druk staat.’

Tijdens de kwaliteitsimpuls worden maatregelen genomen bij Slag Stormvogel, Slag Bergeend en het gebied rond parkeerterrein Aan Zee. ‘Zo wordt gewerkt aan het beperken van afkalving, het ophogen en verbreden van het strand, het vernieuwen van speelvoorzieningen en het verbeteren van parkeervoorzieningen’, schrijft de gemeente Voorne aan Zee. Rond Slag Stormvogel krijgen de bijzondere scheepswrakken in het Oostvoornse Meer extra aandacht door middel van verbeterde informatievoorziening voor bezoekers.

De besluitvorming van deze maatregelen bij Slag Stormvogel en Slag Bergeend vindt binnenkort plaats in het Recreatieschap Voorne-Putten. Ook worden kunstriffen aangelegd om de waterkwaliteit en ecologische waarde van het gebied te versterken. ‘Aan de zuidoever wordt de route vanaf parkeerterrein Aan Zee naar de Biberbunker verbeterd en het toeristisch overstappunt vernieuwd. Tot slot worden wandelpaden bij het Groene Strand opgehoogd, zodat ze beter begaanbaar zijn in de winterperiode’, sluit de gemeente Voorne aan Zee af over de investering.

Lees ook

Jeu de Boules Dijckhuis Vierpolders

Jeu de Boules Baan bij ’t Dijckhuis in Vierpolders officieel geopend

Vierpolders – Donderdagavond 9 juli is de nieuwe Jeu de Boules Baan bij ’t Dijckhuis in Vierpolders officieel geopend door wethouder Els Priester van de gemeente Voorne aan Zee. De wethouder benadrukte tijdens de opening het belang van een ontmoetingsplaats voor de inwoners van Vierpolders. Priester noemde het een plek waar mensen hun belangrijke sociale contacten kunnen versterken.

Stock_politie

Politie houdt man aan na melding van inbraak op bouwplaats

Spijkenisse – Zaterdag 18 juli kreeg de politie een melding van een heterdaad inbraak op een bouwplaats in Spijkenisse. Met meerdere eenheden kwam de politie ter plaatse en zagen een man, die voldeed aan het opgegeven signalement, op het bouwterrein lopen achter het hek. Nadat de verdachte eerst nog probeerde te vluchten, werd hij niet veel later aangehouden door de agenten.

EBS

Minder openbaar vervoer op Voorne-Putten tijdens zomervakantie

Voorne-Putten – Inwoners uit onze regio moeten tijdens de zomervakantie rekening houden met een aangepaste dienstregeling. Vervoerder EBS rijdt van maandag 20 juli tot en met vrijdag 28 augustus volgens de vakantiedienstregeling. Ook de RET schaalt in dezelfde periode de frequentie van metro's, trams en bussen terug.

Stadhuis Nissewaard

College gemeente Nissewaard wacht uitspraak ‘Windpark Brielse Maasdijk’ af

Nissewaard – Het college van Burgemeester en wethouders van de gemeente Nissewaard heeft eerder besloten om geen vergunning af te geven voor het plaatsen van vijf windturbines op de Brielse Maasdijk. Dit gebeurde nadat de gemeenteraad aangaf bezwaren te hebben tegen het windpark. Tegen het besluit hebben onder andere ontwikkelaar HVC en de provincie Zuid-Holland beroep aangetekend bij de Raad van State. Na een bemiddelingstraject met de betrokken partijen heeft dit niet geleid tot een gezamenlijke uitkomst en wacht het college nu de uitspraak van de Raad van State af.

747799757_1773067887386531_2556955350769439742_n

SCO’63 start in seizoen 2026-2027 met een damesteam: ‘Een nieuw hoofdstuk’

Spijkenisse – Voetbalvereniging SCO’63 uit Spijkenisse start het seizoen 2026-2027 met een bijzonder moment in de clubgeschiedenis. De voetbalclub uit Spijkenisse meldt op hun kanalen dat zij een damesteam hebben opgericht die vanaf aankomend seizoen actief zal zijn. ‘Een prachtig nieuw hoofdstuk voor SCO’63’, schrijft de club trots.

Bus_EBS

Strandbus 803 rijdt vanaf vandaag dagelijks naar Rockanje Strand

Voorne-Putten – Wie deze zomer met het openbaar vervoer naar Rockanje Strand wil, kan vanaf vandaag dagelijks gebruikmaken van EBS-lijn 803. De strandbus rijdt tot en met 30 augustus zeven dagen per week en vertrekt twee keer per uur tussen Spijkenisse, Brielle en Rockanje Strand.