Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gemeente Voorne aan Zee investeert samen met partners in verbetering kwaliteit Oostvoornse Meer

Oostvoornse Meer

Oostvoorne – Samen met diverse partners gaat de gemeente Voorne aan Zee investeren in de verbetering van de kwaliteit van het Oostvoornse Meer. De investering maakt deel uit van de Gebiedsinvestering Netten op Zee en wordt mogelijk gemaakt met financiële middelen uit het Klimaatfonds en de Europese Herstel- en Veerkrachtfaciliteit.

Perry van Brandwijk |

De maatregelen moeten zorgen voor een aantrekkelijker recreatiegebied, verbeterde waterkwaliteit en meer aandacht voor natuur en erfgoed. Het Oostvoornse Meer is volgens de gemeente Voorne aan Zee een belangrijk gebied voor inwoners, bezoekers en recreanten. Het gebied wordt onder andere gebruikt om te zwemmen, fietsen, wandelen, hardlopen, vissen en duiken. Het Rijk heeft door middel van de Gebiedsinvestering Netten op Zee – Maasvlakte, 1e tranche, een bedrag van €1.000.000 beschikbaar gesteld voor het verbeteren van de kwaliteit van het Oostvoornse Meer en het omliggende gebied.

Wethouder Els Priester met onder andere recreatie in haar portefeuille: ‘Het Oostvoornse Meer is voor veel mensen een plek om te ontspannen, te sporten en samen te komen. Juist daarom pakken we het gebied breed aan. Met deze kwaliteitsimpuls werken we aan een nog aantrekkelijker en goed ingerichte omgeving, zodat het een fijne plek blijft om te bezoeken, ook in periodes waarin de waterkwaliteit onder druk staat.’

Tijdens de kwaliteitsimpuls worden maatregelen genomen bij Slag Stormvogel, Slag Bergeend en het gebied rond parkeerterrein Aan Zee. ‘Zo wordt gewerkt aan het beperken van afkalving, het ophogen en verbreden van het strand, het vernieuwen van speelvoorzieningen en het verbeteren van parkeervoorzieningen’, schrijft de gemeente Voorne aan Zee. Rond Slag Stormvogel krijgen de bijzondere scheepswrakken in het Oostvoornse Meer extra aandacht door middel van verbeterde informatievoorziening voor bezoekers.

De besluitvorming van deze maatregelen bij Slag Stormvogel en Slag Bergeend vindt binnenkort plaats in het Recreatieschap Voorne-Putten. Ook worden kunstriffen aangelegd om de waterkwaliteit en ecologische waarde van het gebied te versterken. ‘Aan de zuidoever wordt de route vanaf parkeerterrein Aan Zee naar de Biberbunker verbeterd en het toeristisch overstappunt vernieuwd. Tot slot worden wandelpaden bij het Groene Strand opgehoogd, zodat ze beter begaanbaar zijn in de winterperiode’, sluit de gemeente Voorne aan Zee af over de investering.

Lees ook

054 burgemeestersontbijt 2026

Leerlingen van OBS De Houthoeffe ontbijten met burgemeester Arno Scheepers

Hellevoetsluis – Leerlingen van groep vijf van OBS De Houthoeffe in Hellevoetsluis hebben donderdag 8 oktober ontbeten met burgemeester Arno Scheepers. Het ontbijt vond plaats in het gemeentehuis tijdens een officieel Burgemeestersontbijt. Dit is onderdeel van het Nationaal Schoolontbijt waar aandacht wordt gevraagd voor het belang van een gezond ontbijt voor alle kinderen.

201637b8-4b35-4705-bb6a-155024e268b1

Uitslaande brand in chalet op vakantiepark aan de Duinweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Vrijdag kwam aan het einde van de middag een melding binnen van een brand in een chalet op een vakantiepark aan de Duinweg in Hellevoetsluis.

jeroenvanderhorst1

Hekelingen niet bezig met tegenstanders voorafgaand aan duels

REGIO – In de vijfde klasse van het amateurvoetbal komen de zes ploegen die het eiland Voorne Putten vertegenwoordigen zaterdag in actie en daar zit een derby bij. Zo treffen koploper Rockanje en SCO’63 elkaar. We zetten alle team alvast op een rij.

Marlon Pichel - Fotograaf Ferry Alblas

Marlon Pichel van Spijkenisse naar Paradiso: ‘Het is af en toe onwerkelijk’

Spijkenisse - Ooit stond hij als tiener in cafés in Spijkenisse, inmiddels wacht een eigen show in Paradiso. Voor Marlon Pichel begint jarenlang optreden en doorzetten zijn vruchten af te werpen. De zanger en drummer bracht eerder dit jaar een single uit met Danny Vera en timmert met zijn zevenkoppige band stevig aan de weg. ‘Het is af en toe onwerkelijk.’

Bjornjeurissen (OHVV)

Weinig derby gevoel in vierde klasse bij OHVV

REGIO – In de vierde klasse staan er voor de vijf clubs van Voorne Putten weer mooie duels op het programma. Eén ervan is de derby tussen OHVV en FC Vlotbrug. Het veld in Oudenhoorn ligt op een korte afstand van de tegenstander uit Hellevoetsluis, maar van een derby gevoel wil men bij OHVV niet spreken.

boswachterrr

Boswachter Mark neemt wandelaars mee door Voornes Duin: ‘De natuur laat zich niet regisseren’

Rockanje - Wie altijd al wilde weten wat het werk van een boswachter inhoudt, kan zaterdag 17 oktober op pad met boswachter Mark Postma van Natuurmonumenten. Tijdens een drie uur durende wandeling door Voornes Duin vertelt hij over het beheer van het natuurgebied, de gevolgen van de droogte en de bijzondere planten en dieren die er leven. ‘Er bestaat toch nog een beetje het beeld van de boswachter die lekker fluitend met zijn verrekijker door de natuur loopt, maar dat is niet zo.’