Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gemeente Voorne aan Zee steunt campagne tegen opvoeren van e-bikes en fatbikes.

9f7c5d004f9463f8be2ecb20fcb71fa9.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Afgelopen week is in Rotterdam het startsein gegeven voor de landelijke campagne ’t kan hard gaan’tegen het opvoeren van e-bikes en fatbikes.

Wethouder Peter Schop benadrukt het belang van verkeersveiligheid voor kwetsbare weggebruikers zoals kinderen, mensen met een beperking, fietsers en voetgangers. De campagne richt zich op jongeren en ouders, met de waarschuwing dat het opvoeren van e-bikes risico's met zich meebrengt: een grotere kans op ongelukken, hoge boetes, verlies van fabrieksgarantie en onverzekerd zijn.

Een e-bike wordt als bromfiets gezien als deze harder gaat dan 25 km/u met trapondersteuning, een motorvermogen heeft boven de 250 watt, of een gashendel heeft die zonder trappen harder gaat dan 6 km/u. Dit brengt verplichtingen zoals een helm, rijbewijs, kenteken en verzekering met zich mee.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-29 113437.png

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Schermafbeelding 2026-04-28 170250.png

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Wijkcentrum Waterland.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle zoekt dringend vrijwilligers

Brielle - Er zijn bijna 500 kinderen aangemeld voor de jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit Speelstad Brielle. Het is een week vol beleven, plezier, creativiteit en avontuur.

Muzikantencafé Spijkenisse.jpeg

Nieuwe editie Muzikantencafé: ‘Saamhorigheid en het stimuleren van talentontwikkeling’

Spijkenisse – Zaterdagavond 16 mei kunnen muzikanten en liefhebbers van muziek terecht in Wijkcentrum de Akkers in Spijkenisse voor een nieuwe editie van het Muzikantencafé. Lokale muzikanten kunnen tijdens deze avond nieuwe collega’s uit het vak leren kennen. Liefhebbers van muziek maken tijdens het Muzikantencafé kennis met allerlei talent uit de regio Voorne-Putten en omstreken.

Schermafbeelding 2026-04-28 145108.png

Verhitte Firox Games tijdens Brandweerdag voor Roparun

Brielle - Roparunteam 228 van de Gezamenlijk Brandweer organiseerde zaterdag 25 april een brandweerdag in Brielle in samenwerking met Brandweer Brielle. Op het evenemententerrein waren demonstraties van verschillende brandweerdiensten, spellen van de Jeugdbrandweer Rozenburg en de Firox Games.

Paneel 612_2---Foto_Frontaal.info.jpg

Nieuwe borden vertellen oorlogsverhalen van Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Onlangs zijn er in Hellevoetsluis borden geplaatst met informatie over de Tweede Wereldoorlog. De oorlog die vanuit het oosten op ons land af kwam ligt al ruim achter ons, maar sporen van deze Wereld Oorlog zijn ook in Hellevoetsluis nog steeds zichtbaar. Over deze donkere periode heeft Stichting Verdedigingswerken een vijftal informatieborden geplaatst over gebeurtenissen in de oorlog.