Spijkernisse, Netherlands
Terug

Geslaagde editie Gluren bij de Buren in Nissewaard

bc86d26cb6f6e3030b29e5425dc0546c.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Gluren bij de Buren is een woonkamerfestival, waarbij woonkamers in een groot aantal steden dan worden omgetoverd tot een tijdelijk podium met een zeer intiem karakter.

Ook in Gemeente Nissewaard werd afgelopen zondagmiddag 2 februari in meerdere woonkamers de bank verschoven, werden er stoelen bijgezet en werd de tafel gevuld met koffie, thee en lekkere hapjes, en kon de voorstelling beginnen!

Je kon genieten van diverse optredens, van lokale talenten, tot singer-songwriters met een gouden strot, van theatermakers die verrasten, tot koren die je omver bliezen. Elke artiest speelde drie keer een optreden van 30 minuten.

De bezoekers die veel wilden zien, hadden zich goed voorbereid. De optredens waren namelijk verspreid over de stad en er zat erg weinig tijd tussen de optredens. Het was dus slim om vooraf een route uit te stippelen en misschien zelfs de huiskamers vast op te zoeken en dat hadden velen van hen gedaan.

Tijdens het festival waren de locaties te herkennen aan een bord. De voorstellingen waren gratis te bezoeken.

Videograaf Roel van Deursen was op twee locaties en filmde een viertal acts in Spijkenisse in Gemeente Nissewaard.

Lees ook

EBS

Zomertijd gaat in: EBS-bussen rijden overgangsnacht nog volgens wintertijd

Voorne-Putten - Komende nacht gaat de zomertijd in. In de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 maart wordt de klok om 02.00 uur een uur vooruitgezet naar 03.00 uur. Reizigers die in die nacht met de bus reizen, moeten rekening houden met een kleine aanpassing in de dienstregeling.

Schermafbeelding 2026-03-27 174216.png

Brielle is klaar voor 1 april

Brielle - Op 1 april gaat Brielle terug in de tijd. ‘Den Briel’ was in 1572 de eerste stad die werd bevrijd van de Spaanse onderdrukker. Elk jaar verandert Brielle opnieuw in een middeleeuwse vestingstad, met burgers en bourgeoisie, vissers en wasvrouwen, Spanjaarden en Watergeuzen.

20251015_10533089_1000002112.jpg

Verlichting op meerdere locaties in Nissewaard uit tijdens Earth Hour

Zaterdagavond 28 maart wordt tussen 20:30 en 21:30 uur wereldwijd aandacht gegeven aan Earth Hour. Mensen, bedrijven en gemeenten doen op verschillende plekken het licht uit om aandacht te vragen voor klimaatverandering en energieverbruik. In Nissewaard gaat daarom de verlichting op verschillende locaties een uur lang uit en vraagt de gemeente op deze manier aandacht voor Earth Hour.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 13.20.21.jpeg

Lars Bakker: ‘Kijk naar wat ik kan, niet naar het label’

Spijkenisse - Vandaag start de NVA-Autismeweek 2026, een week vol activiteiten en aandacht voor autisme, die loopt tot en met 4 april. Voor Lars Bakker (32) uit Spijkenisse is het vooral een moment om te laten zien dat autisme veel veelzijdiger en complexer is dan de stereotype beelden die vaak in de media verschijnen.

20260326_210102.jpg

Laatste weekend Kermis Brielle van start met vuurwerk en meet & greet

Brielle - Het laatste weekend van de voorjaarskermis in Brielle is aangebroken. De kermis vindt dit jaar plaats van 24 tot en met 29 maart en belooft ook in de slotdagen vermaak voor jong en oud.

Struikroven.jpg

Landelijke Compostdag in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - Vandaag is het Landelijke Compostdag. Ook in onze regio zijn er activiteiten waarbij inwoners compost kunnen ophalen en groenafval kunnen scheiden.