Spijkernisse, Netherlands
Terug

Geslaagde editie Gluren bij de Buren in Nissewaard

bc86d26cb6f6e3030b29e5425dc0546c.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Gluren bij de Buren is een woonkamerfestival, waarbij woonkamers in een groot aantal steden dan worden omgetoverd tot een tijdelijk podium met een zeer intiem karakter.

Ook in Gemeente Nissewaard werd afgelopen zondagmiddag 2 februari in meerdere woonkamers de bank verschoven, werden er stoelen bijgezet en werd de tafel gevuld met koffie, thee en lekkere hapjes, en kon de voorstelling beginnen!

Je kon genieten van diverse optredens, van lokale talenten, tot singer-songwriters met een gouden strot, van theatermakers die verrasten, tot koren die je omver bliezen. Elke artiest speelde drie keer een optreden van 30 minuten.

De bezoekers die veel wilden zien, hadden zich goed voorbereid. De optredens waren namelijk verspreid over de stad en er zat erg weinig tijd tussen de optredens. Het was dus slim om vooraf een route uit te stippelen en misschien zelfs de huiskamers vast op te zoeken en dat hadden velen van hen gedaan.

Tijdens het festival waren de locaties te herkennen aan een bord. De voorstellingen waren gratis te bezoeken.

Videograaf Roel van Deursen was op twee locaties en filmde een viertal acts in Spijkenisse in Gemeente Nissewaard.

Lees ook

Het zijn toch net kinderen.JPG

COLUMN: Chanteren de kleintjes de grote jongens?

COLUMN - De formatieonderhandelingen in de gemeente Nissewaard verlopen stroef. Waarom? Dat vragen vooral de oppositiepartijen zich af die buitenspel zijn gezet. Zij eisen nu, via een schriftelijke en in de openbaarheid gebrachte verklaring, openheid van zaken. De grote stilte op het stadhuis wat niet eens een stadhuis is maar een langs de Raadhuislaan gebouwd gemeentehuis, zorgt niet alleen voor irritatie maar ook voor een flinke geruchtenstroom.

Stock_politie.JPG

Politie houdt 37-jarige man uit Spijkenisse aan na steekincident op Slinge

Rotterdam - Op metrostation Slinge is vrijdagavond een 50-jarige man gewond geraakt bij een steekpartij. De verdachte, een 37-jarige man uit Spijkenisse, is aangehouden.

Winnaars Boodschappenspel Bibliotheek De Struytse Hoeck.jpeg

Winnaars boodschappenspel in De Struytse Hoeck bekend

Hellevoetsluis - Ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van Bibliotheek Hellevoetsluis in De Struytse Hoeck werd een boodschappenspel georganiseerd. Bezoekers konden raden wat een gevulde boodschappentas van Jumbo waard was. Degene die het dichtst bij het juiste bedrag zat, won de tas. Voor de nummers twee en drie lag een cadeaubon klaar.

Schermafbeelding 2026-05-29 133744.png

Verkeershinder door werkzaamheden

Weggebruikers op Voorne-Putten moeten de komende weken rekening houden met werkzaamheden. Rijkswaterstaat laat onder meer werkzaamheden uitvoeren langs de N57. Ook komen er enkele kortdurende afsluitingen op de A15 bij Spijkenisse en Hoogvliet.

NL-Alert testbericht BRON Ministerie Justitie en Veiligheid - 2026.jpg

NL-Alert stuurt maandag een testbericht naar mobieltjes

De overheid verstuurt maandag 1 juni om 12.00 uur een NL-Alert testbericht via mobiele telefoons. NL-Alert wordt gebruikt bij noodsituaties, zoals een grote brand of extreem weer. Met de test controleert de overheid samen met hulpdiensten of het alarmsysteem goed werkt.

Biberbunker Oostvoorne.jpg

Bunkerdag bij Biberbunker Oostvoorne: ‘Bezoekers meegeven hoe de bunkers fungeerden in de oorlogsjaren’

Oostvoorne – Zaterdag 30 mei worden bunkers door heel Nederland geopend voor het publiek tijdens Bunkerdag. Bezoekers kunnen in de bunkers terecht voor rondleidingen, re-enactments en om historische voertuigen van dichtbij te bekijken. Van 10:00 uur tot 17:00 kun je in onze regio onder andere terecht in de Biberbunker in Oostvoorne.