Spijkernisse, Netherlands

Goedbezochte en inspirerende bijeenkomst over armoede en kansenongelijkheid

De afdelingen van de politieke partij kijken terug op een geslaagde avond Foto: PvdA Voorne aan Zee
Hellevoetsluis – Afgelopen donderdag vond een goedbezochte en inspirerende bijeenkomst plaats in droogdok Jan Blanken in Hellevoetsluis over armoede en kansenongelijkheid. Een bijeenkomst die werd georganiseerd door de GroenLinks en PvdA afdelingen van Nissewaard, Voorne aan Zee, Goeree-Overflakkee en Hoeksche Waard.
Perry van Brandwijk | 13 oktober 2025 09:57 | 13 oktober 2025 09:57
Tijdens de bijeenkomst was Marjolein Moorman, wethouder in Amsterdam en kandidaat voor de Tweede Kamer, te gast. Voormalig wethouder van Nissewaard, Wouter Struijk, was aanwezig om een gesprek te leiden over de urgentie van het tegengaan van armoede en het vergroten van kansengelijkheid in Nederland. Bij de bijeenkomst in Hellevoetsluis waren ruim 50 mensen aanwezig en luisterden aandachtig naar de verhalen en inzichten van Moorman.

‘Moormaan liet zien dat investeren in gelijke kansen van groot belang is. Daarbij werd onderstreept dat het niet alleen om cijfers en beleid draait, maar vooral om mensen en hun persoonlijke verhalen. De gesprekken waren open, eerlijk en soms confronterend, maar gaven vooral veel stof tot nadenken. Marjolein staat dicht bij de mensen en blijft niet in een ivoren torentje zitten, ze gaat de wijken in, met mensen in gesprek en haalt hun verhalen op, om ze te kunnen helpen. Door echt te luisteren, maakt ze het verschil, en dat werkt’, schrijft GroenLinks-PvdA Voorne aan Zee.

De politieke partij vertelt uit hun ervaringen dat veel bezoekers aan het einde van de avond naar huis gingen met nieuwe inzichten, inspiratie en concrete ideeën en ook om lokaal aan de slag te gaan met het verkleinen van ongelijkheid. ‘Het is goed om te merken dat zoveel mensen zich betrokken voelen en mee willen denken over oplossingen’, vertelt een bezoeker na de bijeenkomst in Hellevoetsluis.

Alle afdelingen van de politieke partij kijken terug op een zeer geslaagde avond waar ook organisaties als stichting PUSH en stichting Urgente Noden bij aanwezig waren. ‘Zij danken Marjolein Moorman en Wouter Struijk, en de vrijwilligers uit de afdelingen voor hun bijdrage aan deze waardevolle bijeenkomst. Samen zetten we ons in voor een eerlijker en socialer Nederland, waarin iedereen gelijke kansen krijgt. Het was een mooie avond in het Droogdok Jan Blanken’, sluit de partij af.

Meest gelezen

Grote belangstelling voor participatieavond woningbouw Heenvliet West

Marieke van Abswoude | 7 oktober 2025

Burgemeester Voorne aan Zee trapt noodactie af: 'Veel mensen weten niet wat ze nodig hebben in een noodsituatie'

Elaine Poldervaart | 9 oktober 2025

Dick van der Meer ging naar Het Spui in Hekelingen

Joris Hendriks | 12 oktober 2025

Lees ook

Dick van der Meer ging naar Het Spui in ...

Hekelingen v Flakkee... voor aanvang van deze wedstrijd waren dat de nummers 10 en 12 in de vijfde k...

Peter Bosch zag in Nieuwenhoorn spektake...

Het had zomaar de wedstrijd van de nummers één en twee kunnen zijn op het plaatselijke sportpark v...

vv Brielle wint in 85 minuten met grote ...

Vorige week barstte het voetbalgeweld van de VoetbalRijnmondCup weer los, met meteen enkele verrass...

Dick van der Meer zag op Abonello een st...

Een aantal weken geleden mocht collega verslaggever Peter Bosch Abonello bezoeken voor een wedstrijd...

Peter Bosch spot Zwijndrechtse (on)Geluk...

Op een winderige zaterdagmiddag reisde ik af naar Sportpark Historyland in Hellevoetsluis. Niet te v...

Randall van ‘t Collectief: ‘Iedereen...

Brielle - Wie Randall leert kennen, begrijpt al snel waar de naam Positieve Energie vandaan komt. Me...