Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gratis bluesfestival Brielle Blues op 28 juli!

9312332cd9fa39c2fda53ce1149f1ada
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 28 juli verzamelen bluesliefhebbers uit binnen- en buitenland zich in het Zuid-Hollandse Brielle. Elk jaar trekt het gratis bluesfestival zeker 15.000 bluesliefhebbers naar de vestingstad.

Organisatoren Leen van der Reiden en Marcel van Oranje van Stichting Brielle Blues kijken er weer enorm naar uit. Elke dag houden ze nu het weerbericht voor 28 juli gespannen in de gaten, hopend op een mooie, droge dag. 'Het weer is zó bepalend,' vertelt Marcel.

‘Een grote groep bezoekers komt volgende week zondag echt voor de muziek en die denken bij regen "het zal mij een zorg zijn", maar velen komen ook grotendeels voor de gezelligheid en het elkaar weerzien, en daarvoor is het minder fijn.'

‘Vorig jaar hadden we tot zes uur prachtig weer,' vertelt Leen. 'Het was enorm druk en gezellig, en daarna barstte de regen los. Dan blijven er toch nog een hoop, maar het is wel jammer. De voorspellingen lijken nu goed, dus we hopen dat dat doorzet.'

Podium gedraaid

Beiden zeggen benieuwd te zijn naar de nieuwe opstelling van het podium op de Turfkade, één van de drie grote podia deze dag. 'Deze wordt dit jaar voor het eerst een kwartslag gedraaid en komt met de rug naar het monument op het Turfplein te staan. Je krijgt dan meer een plein-effect, net als op de Markt. We zijn benieuwd hoe dit gaat uitpakken, hoe de sfeer is en hoe iedereen het ervaart.'

Programma

Het programma staat weer bomvol goede bluesbands. 'Dit jaar zal de winnaar van de European Challenge het festival aftrappen op het podium op de Markt,' vertelt Marcel trots. Marcel is elk jaar van de partij op de Dutch Blues Challenge. 'De Nederlandse band die deze dit jaar won, de Robert Duijf Band, is doorgestuurd naar de Europese blueswedstrijd in Portugal, die ze óók wonnen. Dat is fantastisch.'

'Daarnaast hebben we een Brielse band op het Turfkade podium: Roadkill Casserole, en op de Markt speelt de band Kid la Rue, waarvan de drummer ook een Briellenaar is. Maar diezelfde avond treedt er ook bijvoorbeeld een Nederlandse band op met een Amerikaanse zangeres die met Bluesmuziek in Chicago opgroeide. Daarnaast hebben we vele one-men bands die optreden in de sfeervolle straatjes, veelal bij de terrassen van de horeca.'

Op de binnenhaven van de vestingstad is men daags ervoor al bezig met de bouw van het podium. Niet op de kade, maar jawel: op het water. Leen vertelt enthousiast: 'Hoeveel gratis festivals hebben er nou een podium dat drijft op een ponton?!? Geen toch? Het is geweldig dat dat hier in Brielle gewoon kan en lukt.'

Dat Brielle Blues na 32 jaar nog steeds een groot succes is, zegt genoeg over het festival. 'We willen de blues met dit festival in ere houden,' besluit Marcel. 'Dat we komende oktober als organisatie de Nederlandse Keeping the Blues Alive Award in ontvangst mogen nemen, is daar een fantastische erkenning van.'

Ook zin om te komen en benieuwd naar het programma? Kijk dan op www.brielleblues.nl

Meer weten over je bezoek en verblijf aan vestingstad Brielle? Kijk daarvoor op www.beleefbrielle.nl.

Lees ook

IMG-20260607-WA0011

Brand woning Egelantier Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – In een appartement aan de Egelantier heeft zondagmiddag een hevige brand gewoed. De brandweer schaalde op naar grote brand.

IMG_0985

Open dag HSV Ons Genoegen brengt vissers samen

Spijkenisse – Zondag organiseerde Hengelsportvereniging Ons Genoegen een open dag en visclinic. Tussen 10.00 en 15.00 uur konden bezoekers kennismaken met de vele vormen van hengelsport die de vereniging te bieden heeft.

MDB_1045

Nieuwsgierige koeien kijken toe bij reddingsactie aan Nieuwe Veerdam

Simonshaven - Zondagmiddag is een koe in een sloot terechtgekomen aan de Nieuwe Veerdam in Simonshaven. De brandweer kwam ter plaatse om het dier te redden, onder toeziend oog van nieuwsgierige soortgenoten die langs de kant stonden.

schottnerballa-bbq-4373644

Wie zorgt er voor het vlees tijdens de BBQ voor veteranen?

Spijkenisse - Op 11 juli wordt in Spijkenisse een barbecue georganiseerd voor veteranen. De bijeenkomst wordt georganiseerd door Stichting Waterland Spijkenisse en staat in het teken van waardering voor hun inzet, moed en toewijding.

Blijdorp_Joop van der Hor (2)

Regionale Jeugdbrandweer maakt indruk tijdens Dreamnight at the Zoo in Blijdorp

Afgelopen vrijdag was de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten één van de ruim 250 vrijwilligers die haar vrije avond opofferde om meer dan 1200 chronisch zieke en gehandicapte kinderen en hun familieleden een gratis onvergetelijk bezoek aan Diergaarde Blijdorp te bezorgen. Onder die vrijwilligers bevonden zich ook gastvrouw Marian van Boodegom en gepensioneerd brandmeester Jan van de Wijngaard, allebei uit Spijkenisse.

Lammetje_MediaTV

Wat moet je doen als je een dier te water ziet?

Spijkenisse - Afgelopen donderdagavond zag een voorbijganger een lammetje in een sloot aan het Schelpenpad in Spijkenisse. Maar wat moet je eigenlijk doen als je een dier te water ziet?