Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gratis bluesfestival Brielle Blues op 28 juli!

9312332cd9fa39c2fda53ce1149f1ada
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 28 juli verzamelen bluesliefhebbers uit binnen- en buitenland zich in het Zuid-Hollandse Brielle. Elk jaar trekt het gratis bluesfestival zeker 15.000 bluesliefhebbers naar de vestingstad.

Organisatoren Leen van der Reiden en Marcel van Oranje van Stichting Brielle Blues kijken er weer enorm naar uit. Elke dag houden ze nu het weerbericht voor 28 juli gespannen in de gaten, hopend op een mooie, droge dag. 'Het weer is zó bepalend,' vertelt Marcel.

‘Een grote groep bezoekers komt volgende week zondag echt voor de muziek en die denken bij regen "het zal mij een zorg zijn", maar velen komen ook grotendeels voor de gezelligheid en het elkaar weerzien, en daarvoor is het minder fijn.'

‘Vorig jaar hadden we tot zes uur prachtig weer,' vertelt Leen. 'Het was enorm druk en gezellig, en daarna barstte de regen los. Dan blijven er toch nog een hoop, maar het is wel jammer. De voorspellingen lijken nu goed, dus we hopen dat dat doorzet.'

Podium gedraaid

Beiden zeggen benieuwd te zijn naar de nieuwe opstelling van het podium op de Turfkade, één van de drie grote podia deze dag. 'Deze wordt dit jaar voor het eerst een kwartslag gedraaid en komt met de rug naar het monument op het Turfplein te staan. Je krijgt dan meer een plein-effect, net als op de Markt. We zijn benieuwd hoe dit gaat uitpakken, hoe de sfeer is en hoe iedereen het ervaart.'

Programma

Het programma staat weer bomvol goede bluesbands. 'Dit jaar zal de winnaar van de European Challenge het festival aftrappen op het podium op de Markt,' vertelt Marcel trots. Marcel is elk jaar van de partij op de Dutch Blues Challenge. 'De Nederlandse band die deze dit jaar won, de Robert Duijf Band, is doorgestuurd naar de Europese blueswedstrijd in Portugal, die ze óók wonnen. Dat is fantastisch.'

'Daarnaast hebben we een Brielse band op het Turfkade podium: Roadkill Casserole, en op de Markt speelt de band Kid la Rue, waarvan de drummer ook een Briellenaar is. Maar diezelfde avond treedt er ook bijvoorbeeld een Nederlandse band op met een Amerikaanse zangeres die met Bluesmuziek in Chicago opgroeide. Daarnaast hebben we vele one-men bands die optreden in de sfeervolle straatjes, veelal bij de terrassen van de horeca.'

Op de binnenhaven van de vestingstad is men daags ervoor al bezig met de bouw van het podium. Niet op de kade, maar jawel: op het water. Leen vertelt enthousiast: 'Hoeveel gratis festivals hebben er nou een podium dat drijft op een ponton?!? Geen toch? Het is geweldig dat dat hier in Brielle gewoon kan en lukt.'

Dat Brielle Blues na 32 jaar nog steeds een groot succes is, zegt genoeg over het festival. 'We willen de blues met dit festival in ere houden,' besluit Marcel. 'Dat we komende oktober als organisatie de Nederlandse Keeping the Blues Alive Award in ontvangst mogen nemen, is daar een fantastische erkenning van.'

Ook zin om te komen en benieuwd naar het programma? Kijk dan op www.brielleblues.nl

Meer weten over je bezoek en verblijf aan vestingstad Brielle? Kijk daarvoor op www.beleefbrielle.nl.

Lees ook

FNV Havens overhandiging De Hofstee

Havenwerkers van FNV Havens halen 2700 euro op voor De Hofstee tijdens jaarlijks voetbaltoernooi

Spijkenisse – Tijdens het jaarlijkse voetbaltoernooi van de havenwerkers van FNV Havens is een bedrag van 2700 euro opgehaald voor De Hofstee in Spijkenisse. De bewoners van de locatie voor mensen met een beperking namen het bedrag woensdagavond in ontvangst tijdens een feestelijke bijeenkomst. Eerder dit jaar werd het geldbedrag bij elkaar gespeeld tijdens het voetbaltoernooi bij VV Hekelingen.

Sequence 02.00_00_52_16.Still001

Jasper den Bakker vertelt bij LINQ Lunch over de Aziatische hoornaar

Spijkenisse – Vrijdagmiddag was plaagdierbestrijder Jasper den Bakker te gast in het radioprogramma LINQ Lunch. Presentator Perry van Brandwijk ging met hem in gesprek over de Aziatische hoornaar.

Botlekbrug

Botlekbrug dit weekend 24 uur lang afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden

Regio – De Botlekbrug is van zaterdagavond tot zondagavond afgesloten voor al het verkeer vanwege onderhoudswerkzaamheden die aan de brug worden uitgevoerd. De brug is van zaterdag 11 juli 22:00 uur tot zondag 12 juli 22:00 uur niet toegankelijk voor het wegverkeer, (brom)fietsers en voetgangers.

FC Vlotbrug Kampioen

Voorlopige indelingen van eerste klasse tot en met vijfde klasse van het amateurvoetbal in de regio bekend

Regio – De voorlopige indelingen voor de eerste klasse tot en met de vijfde klasse van clubs uit het amateurvoetbal in de regio Voorne-Putten zijn bekend. Na de spannende promotie- en degradatiewedstrijden is door middel van de voorlopige indeling bekend tegen wie de clubs uit onze regio het komende seizoen zullen strijden in de competitie.

Reinis Punt Spijkenisse

Tweede Reinis Punt wordt binnenkort geopend in Winkelcentrum De Struytse Hoeck

Hellevoetsluis – Binnenkort wordt een Reinis Punt geopend in Winkelcentrum De Struytse Hoeck in Hellevoetsluis. Vorige maand opende de afvalinzamelaar al een locatie in Spijkenisse waar inwoners verschillende materialen kunnen inleveren die opnieuw als grondstof gebruikt kunnen worden. Bij het Reinis Punt kun je onder andere statiegeldverpakkingen, blikjes, flesjes en kleine elektrische apparaten inleveren.

09-07 Nissewaardpenning voor juffrouw Hanneke-4

Hanneke Keetelaar ontvangt Nissewaardpenning voor jarenlange inzet als vrijwilliger

Nissewaard – Hanneke Keetelaar heeft op donderdag 9 juli een Nissewaardpenning ontvangen als waardering voor haar jarenlange inzet als vrijwilliger in de gemeente Nissewaard. Ze kreeg de gemeentelijke onderscheiding uit handen van wethouder Hanneke Stengs tijdens een feestelijke bijeenkomst op sbo De Catamaran in Spijkenisse.