Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gratis bluesfestival Brielle Blues op 28 juli!

9312332cd9fa39c2fda53ce1149f1ada
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 28 juli verzamelen bluesliefhebbers uit binnen- en buitenland zich in het Zuid-Hollandse Brielle. Elk jaar trekt het gratis bluesfestival zeker 15.000 bluesliefhebbers naar de vestingstad.

Organisatoren Leen van der Reiden en Marcel van Oranje van Stichting Brielle Blues kijken er weer enorm naar uit. Elke dag houden ze nu het weerbericht voor 28 juli gespannen in de gaten, hopend op een mooie, droge dag. 'Het weer is zó bepalend,' vertelt Marcel.

‘Een grote groep bezoekers komt volgende week zondag echt voor de muziek en die denken bij regen "het zal mij een zorg zijn", maar velen komen ook grotendeels voor de gezelligheid en het elkaar weerzien, en daarvoor is het minder fijn.'

‘Vorig jaar hadden we tot zes uur prachtig weer,' vertelt Leen. 'Het was enorm druk en gezellig, en daarna barstte de regen los. Dan blijven er toch nog een hoop, maar het is wel jammer. De voorspellingen lijken nu goed, dus we hopen dat dat doorzet.'

Podium gedraaid

Beiden zeggen benieuwd te zijn naar de nieuwe opstelling van het podium op de Turfkade, één van de drie grote podia deze dag. 'Deze wordt dit jaar voor het eerst een kwartslag gedraaid en komt met de rug naar het monument op het Turfplein te staan. Je krijgt dan meer een plein-effect, net als op de Markt. We zijn benieuwd hoe dit gaat uitpakken, hoe de sfeer is en hoe iedereen het ervaart.'

Programma

Het programma staat weer bomvol goede bluesbands. 'Dit jaar zal de winnaar van de European Challenge het festival aftrappen op het podium op de Markt,' vertelt Marcel trots. Marcel is elk jaar van de partij op de Dutch Blues Challenge. 'De Nederlandse band die deze dit jaar won, de Robert Duijf Band, is doorgestuurd naar de Europese blueswedstrijd in Portugal, die ze óók wonnen. Dat is fantastisch.'

'Daarnaast hebben we een Brielse band op het Turfkade podium: Roadkill Casserole, en op de Markt speelt de band Kid la Rue, waarvan de drummer ook een Briellenaar is. Maar diezelfde avond treedt er ook bijvoorbeeld een Nederlandse band op met een Amerikaanse zangeres die met Bluesmuziek in Chicago opgroeide. Daarnaast hebben we vele one-men bands die optreden in de sfeervolle straatjes, veelal bij de terrassen van de horeca.'

Op de binnenhaven van de vestingstad is men daags ervoor al bezig met de bouw van het podium. Niet op de kade, maar jawel: op het water. Leen vertelt enthousiast: 'Hoeveel gratis festivals hebben er nou een podium dat drijft op een ponton?!? Geen toch? Het is geweldig dat dat hier in Brielle gewoon kan en lukt.'

Dat Brielle Blues na 32 jaar nog steeds een groot succes is, zegt genoeg over het festival. 'We willen de blues met dit festival in ere houden,' besluit Marcel. 'Dat we komende oktober als organisatie de Nederlandse Keeping the Blues Alive Award in ontvangst mogen nemen, is daar een fantastische erkenning van.'

Ook zin om te komen en benieuwd naar het programma? Kijk dan op www.brielleblues.nl

Meer weten over je bezoek en verblijf aan vestingstad Brielle? Kijk daarvoor op www.beleefbrielle.nl.

Lees ook

Stock_Wijkcentrum_Akkers

Werkcentrum Rijnmond opent per 1 oktober haar deuren in Wijkcentrum De Akkers

Spijkenisse – Inwoners met vragen over werk kunnen vanaf donderdag 1 oktober terecht bij een nieuwe locatie van Werkcentrum Rijnmond. Per 1 oktober opent Werkcentrum Rijnmond de deuren van een tweede locatie in Wijkcentrum De Akkers in Spijkenisse. Inwoners kunnen hier terecht voor vragen over werk, hulp bij de zoektocht naar een baan of vragen over omscholing naar een ander beroep.

Opening Week van de Ontmoeting Voorne aan Zee - Foto Gemeente Voorne aan Zee

Week van de Ontmoeting in Voorne aan Zee: ‘Brengt inwoners samen’

Voorne aan Zee – Van donderdag 24 september tot en met woensdag 30 september wordt de Week van de Ontmoeting georganiseerd in Voorne aan Zee. De week staat volledig in het teken van verbinding, ontmoeting en aandacht voor elkaar en valt samen met de Week van de Eenzaamheid. Donderdagochtend gaf wethouder Wilbert Borgonjen het officiële startsein voor de week in winkelcentrum De Struytse Hoeck in Hellevoetsluis.

johnkleijnbotlek

SC Botlek wil kater wegspoelen, OVV moet lijn doortrekken

Regio - In de derde klasse waren er prima resultaten vorige week, al had men bij sommigen gehoopt op meer. SC Botlek moest met een punt genoegen nemen tegen Den Bommel, OVV trok het duel over streep door een 1-0 zege tegen FC Charlois.

Tom den Boer

Zuidland gaat voor eerste driepunter, Brielle en Hellevoetsluis moeten lijn doortrekken

REGIO – De ploegen in de tweede klasse hadden een wisselend resultaat in de eerste ronde van het seizoen. Komende zaterdag wacht voor sommige direct pittige duels. Zuidland speelt als enige vertegenwoordiger van Voorne Putten thuis, voor koploper Brielle en Hellevoetsluis wacht een uitduel.

Daveyvelzen foto Marjolein Nijmeijer

Spijkenisse op zoek naar meer dan een punt, Nieuwenhoorn direct topper

Regio - Vorige week behaalde Spijkenisse een knap gelijkspel bij Westlandia, dat deze competitie nog altijd ongeslagen is. Nu het eerste punt binnen is staat de eerste regionale derby van het seizoen op het programma. Zaterdag reist men af naar Xerxes/DZB. Nieuwenhoorn ontvangt zaterdag mede koploper Heinenoord.

thebridge

The Bridge viert tienjarig bestaan: ‘De ontmoetingen grijpen ons iedere keer weer aan’

Oostvoorne - International Seafarers’ Center The Bridge in Oostvoorne bestaat tien jaar. Wat ooit begon in de kelder van dorpscentrum De Man is inmiddels uitgegroeid tot een vertrouwde plek midden in het dorp, waar zeevarenden die de Rotterdamse haven aandoen even kunnen ontsnappen aan het leven aan boord. Het jubileum wordt deze week uitgebreid gevierd. Vanmiddag onthulde burgemeester Arno Scheepers bij het centrum een nieuw informatiebord.