Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gratis bluesfestival Brielle Blues op 28 juli!

9312332cd9fa39c2fda53ce1149f1ada
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 28 juli verzamelen bluesliefhebbers uit binnen- en buitenland zich in het Zuid-Hollandse Brielle. Elk jaar trekt het gratis bluesfestival zeker 15.000 bluesliefhebbers naar de vestingstad.

Organisatoren Leen van der Reiden en Marcel van Oranje van Stichting Brielle Blues kijken er weer enorm naar uit. Elke dag houden ze nu het weerbericht voor 28 juli gespannen in de gaten, hopend op een mooie, droge dag. 'Het weer is zó bepalend,' vertelt Marcel.

‘Een grote groep bezoekers komt volgende week zondag echt voor de muziek en die denken bij regen "het zal mij een zorg zijn", maar velen komen ook grotendeels voor de gezelligheid en het elkaar weerzien, en daarvoor is het minder fijn.'

‘Vorig jaar hadden we tot zes uur prachtig weer,' vertelt Leen. 'Het was enorm druk en gezellig, en daarna barstte de regen los. Dan blijven er toch nog een hoop, maar het is wel jammer. De voorspellingen lijken nu goed, dus we hopen dat dat doorzet.'

Podium gedraaid

Beiden zeggen benieuwd te zijn naar de nieuwe opstelling van het podium op de Turfkade, één van de drie grote podia deze dag. 'Deze wordt dit jaar voor het eerst een kwartslag gedraaid en komt met de rug naar het monument op het Turfplein te staan. Je krijgt dan meer een plein-effect, net als op de Markt. We zijn benieuwd hoe dit gaat uitpakken, hoe de sfeer is en hoe iedereen het ervaart.'

Programma

Het programma staat weer bomvol goede bluesbands. 'Dit jaar zal de winnaar van de European Challenge het festival aftrappen op het podium op de Markt,' vertelt Marcel trots. Marcel is elk jaar van de partij op de Dutch Blues Challenge. 'De Nederlandse band die deze dit jaar won, de Robert Duijf Band, is doorgestuurd naar de Europese blueswedstrijd in Portugal, die ze óók wonnen. Dat is fantastisch.'

'Daarnaast hebben we een Brielse band op het Turfkade podium: Roadkill Casserole, en op de Markt speelt de band Kid la Rue, waarvan de drummer ook een Briellenaar is. Maar diezelfde avond treedt er ook bijvoorbeeld een Nederlandse band op met een Amerikaanse zangeres die met Bluesmuziek in Chicago opgroeide. Daarnaast hebben we vele one-men bands die optreden in de sfeervolle straatjes, veelal bij de terrassen van de horeca.'

Op de binnenhaven van de vestingstad is men daags ervoor al bezig met de bouw van het podium. Niet op de kade, maar jawel: op het water. Leen vertelt enthousiast: 'Hoeveel gratis festivals hebben er nou een podium dat drijft op een ponton?!? Geen toch? Het is geweldig dat dat hier in Brielle gewoon kan en lukt.'

Dat Brielle Blues na 32 jaar nog steeds een groot succes is, zegt genoeg over het festival. 'We willen de blues met dit festival in ere houden,' besluit Marcel. 'Dat we komende oktober als organisatie de Nederlandse Keeping the Blues Alive Award in ontvangst mogen nemen, is daar een fantastische erkenning van.'

Ook zin om te komen en benieuwd naar het programma? Kijk dan op www.brielleblues.nl

Meer weten over je bezoek en verblijf aan vestingstad Brielle? Kijk daarvoor op www.beleefbrielle.nl.

Lees ook

OpeningDependance_JacobvanLiesveldt

Jacob van Liesveldt opent nieuwe dependance aan de Fazantenlaan: ‘We hebben de ruimte hard nodig’

Hellevoetsluis – Maandagochtend 31 augustus is de nieuwe dependance van het Jacob van Liesveldt officieel geopend. Rector Wim den Eshof en leerlingen Timo Hilgers en Esad Güler van de leerlingenraad verzorgden gezamenlijk het officiële openingsmoment en namen aansluitend met medewerkers een kijkje in het nieuwe gebouw van de school.

ragipozrak

VV Spijkenisse begint het nieuwe seizoen in de vierde divisie met een nederlaag

Spijkenisse – Na het kampioenschap van het afgelopen seizoen speelde VV Spijkenisse zaterdag 29 augustus de eerste competitiewedstrijd in de vierde divisie tegen Heerjansdam. In een thuiswedstrijd op Sportpark Jaap Riedijk werd het in de slotfase nog spannend, maar gingen de bezoekers er met de overwinning vandoor.

35509ac1-8e35-45a6-a8e5-99c1e03cf826

Lampionoptocht trekt zaterdag 5 september door Oostvoorne

Oostvoorne – De traditionele Lampionoptocht trekt zaterdag 5 september weer door de straten van Oostvoorne. Het thema is dit jaar ‘Later als ik groot ben!’. Deelnemers kunnen hun ideeën over hun toekomstige beroep of andere dromen verwerken in hun creaties.

76de06b7-5412-4529-8102-b1212b5a57d3

Meerdere successen voor atleten van Voorne Atletiek

Voorne-Putten – Leden van Voorne Atletiek zijn zaterdag 29 augustus op verschillende plaatsen in het land in actie gekomen. In Papendrecht en Terneuzen werden persoonlijke en clubrecords verbeterd en verschillende podiumplaatsen behaald. Ook kwamen zes U16-atleten in Amsterdam in actie tijdens de Nationale C-Spelen.

WhatsApp Image 2026-08-29 at 10.52.57 (1)

Spijkenisse Festival feestelijk van start na regenachtige middag

Spijkenisse - Het Spijkenisse Festival is gisteren feestelijk van start gegaan op de Markt. Na een regenachtige middag was het nog even spannend wat het weer zou doen, maar precies op het moment dat de eerste bezoekers het terrein opliepen, brak de zon door. Al snel liep het plein vol met voornamelijk jonge bezoekers, die zich opmaakten voor de traditionele dj-avond.

Aantreffen kittens metrostation Heemraadlaan Dierenopvangcentrum Spijkenisse

Dierenopvangcentrum vraagt hulp na aantreffen kittens bij metrostation Heemraadlaan

Spijkenisse – Het Dierenopvangcentrum vraagt hulp nadat twee zwarte kittens eerder deze week door een bezorgde vinder zijn aangetroffen bij metrostation Heemraadlaan in Spijkenisse. De dieren waren opgesloten in dichtgetapete dozen en waren volgens de vinder tijdens het aantreffen compleet in paniek, overstuur en vol stress. Uiteindelijk heeft de vinder de kittens meegenomen en zijn zij in veilige handen bij het Dierenopvangcentrum.