Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gratis bluesfestival Brielle Blues op 28 juli!

9312332cd9fa39c2fda53ce1149f1ada
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 28 juli verzamelen bluesliefhebbers uit binnen- en buitenland zich in het Zuid-Hollandse Brielle. Elk jaar trekt het gratis bluesfestival zeker 15.000 bluesliefhebbers naar de vestingstad.

Organisatoren Leen van der Reiden en Marcel van Oranje van Stichting Brielle Blues kijken er weer enorm naar uit. Elke dag houden ze nu het weerbericht voor 28 juli gespannen in de gaten, hopend op een mooie, droge dag. 'Het weer is zó bepalend,' vertelt Marcel.

‘Een grote groep bezoekers komt volgende week zondag echt voor de muziek en die denken bij regen "het zal mij een zorg zijn", maar velen komen ook grotendeels voor de gezelligheid en het elkaar weerzien, en daarvoor is het minder fijn.'

‘Vorig jaar hadden we tot zes uur prachtig weer,' vertelt Leen. 'Het was enorm druk en gezellig, en daarna barstte de regen los. Dan blijven er toch nog een hoop, maar het is wel jammer. De voorspellingen lijken nu goed, dus we hopen dat dat doorzet.'

Podium gedraaid

Beiden zeggen benieuwd te zijn naar de nieuwe opstelling van het podium op de Turfkade, één van de drie grote podia deze dag. 'Deze wordt dit jaar voor het eerst een kwartslag gedraaid en komt met de rug naar het monument op het Turfplein te staan. Je krijgt dan meer een plein-effect, net als op de Markt. We zijn benieuwd hoe dit gaat uitpakken, hoe de sfeer is en hoe iedereen het ervaart.'

Programma

Het programma staat weer bomvol goede bluesbands. 'Dit jaar zal de winnaar van de European Challenge het festival aftrappen op het podium op de Markt,' vertelt Marcel trots. Marcel is elk jaar van de partij op de Dutch Blues Challenge. 'De Nederlandse band die deze dit jaar won, de Robert Duijf Band, is doorgestuurd naar de Europese blueswedstrijd in Portugal, die ze óók wonnen. Dat is fantastisch.'

'Daarnaast hebben we een Brielse band op het Turfkade podium: Roadkill Casserole, en op de Markt speelt de band Kid la Rue, waarvan de drummer ook een Briellenaar is. Maar diezelfde avond treedt er ook bijvoorbeeld een Nederlandse band op met een Amerikaanse zangeres die met Bluesmuziek in Chicago opgroeide. Daarnaast hebben we vele one-men bands die optreden in de sfeervolle straatjes, veelal bij de terrassen van de horeca.'

Op de binnenhaven van de vestingstad is men daags ervoor al bezig met de bouw van het podium. Niet op de kade, maar jawel: op het water. Leen vertelt enthousiast: 'Hoeveel gratis festivals hebben er nou een podium dat drijft op een ponton?!? Geen toch? Het is geweldig dat dat hier in Brielle gewoon kan en lukt.'

Dat Brielle Blues na 32 jaar nog steeds een groot succes is, zegt genoeg over het festival. 'We willen de blues met dit festival in ere houden,' besluit Marcel. 'Dat we komende oktober als organisatie de Nederlandse Keeping the Blues Alive Award in ontvangst mogen nemen, is daar een fantastische erkenning van.'

Ook zin om te komen en benieuwd naar het programma? Kijk dan op www.brielleblues.nl

Meer weten over je bezoek en verblijf aan vestingstad Brielle? Kijk daarvoor op www.beleefbrielle.nl.

Lees ook

825e0a8e-7d84-4838-917c-52f1d920a796

Spijkenisser Mandy van Grondelle debuteert met persoonlijke roman: ‘Kies voor jezelf, dan komt het wel’

Spijkenisse - Wat begon als een persoonlijk schrijfproject om ervaringen een plek te geven, is uitgegroeid tot een officieel boek. De 27-jarige Mandy van Grondelle uit Spijkenisse ziet deze zomer een langgekoesterde droom uitkomen met de verschijning van haar debuutroman Finding Home - When the Anchor Learns to Fly.

unnamed

Kunst en cultuur op onverwachte plekken tijdens Brielle Achter De Voordeur

Brielle - De historische binnenstad van Brielle verandert zaterdag 15 augustus opnieuw in één groot cultureel podium tijdens Brielle Achter De Voordeur. Op 26 bijzondere locaties, waarvan sommige normaal niet toegankelijk zijn voor publiek, verzorgen beginnende en ervaren kunstenaars en artiesten korte optredens en exposities.

WhatsApp Image 2026-07-22 at 22.00.31 (1)

Recordaantal bezoekers voor Rembrandt-tentoonstelling in Historisch Museum Den Briel

Brielle - Historisch Museum Den Briel heeft een nieuw bezoekersrecord gevestigd. In juli 2026 trok het museum meer dan 1.700 bezoekers. Niet eerder ontving het museum, dat dit jaar 114 jaar bestaat, zoveel bezoekers in één maand.

Preventief Fouilleren Spijkenisse

Preventief fouilleren op verschillende locaties in Spijkenisse verlengd tot en met 16 juli 2027

Spijkenisse – Een aantal jaar geleden is op verschillende locaties in Spijkenisse besloten om preventief fouilleren toe te staan. De politie mag in aangewezen veiligheidsrisicogebieden voorbijgangers fouilleren met als doel om wapens en gevaarlijke voorwerpen van straat te halen. Het preventief fouilleren is daarnaast ook bedoeld om verstoringen van de openbare orde te voorkomen en op die manier de veiligheid in de gemeente te verhogen.

huissleutel sleutel

Drie op de vier woningen in Nissewaard boven de vraagprijs verkocht

Nissewaard – Een huis kopen in Nissewaard blijft lastig. Bij bijna drie op de vier verkochte woningen betaalden kopers in de eerste helft van dit jaar meer dan de vraagprijs. Dat blijkt uit een analyse van woningplatform Huispedia.

Schermopname (4)

Fotowedstrijd brengt verhalen van mens en industrie in beeld: ‘De industrie is een belangrijke levensader van onze regio’

Nissewaard - Het Industrieel Belevingsmuseum Nissewaard organiseert deze zomer een nieuwe fotowedstrijd met als thema ‘De Mens en Industrie’. Met de wedstrijd wil het initiatief laten zien hoe sterk de ontwikkeling van de regio verbonden is met mensen die in en rond de industrie werken.