Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gratis bluesfestival Brielle Blues op 28 juli!

9312332cd9fa39c2fda53ce1149f1ada.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 28 juli verzamelen bluesliefhebbers uit binnen- en buitenland zich in het Zuid-Hollandse Brielle. Elk jaar trekt het gratis bluesfestival zeker 15.000 bluesliefhebbers naar de vestingstad.

Organisatoren Leen van der Reiden en Marcel van Oranje van Stichting Brielle Blues kijken er weer enorm naar uit. Elke dag houden ze nu het weerbericht voor 28 juli gespannen in de gaten, hopend op een mooie, droge dag. 'Het weer is zó bepalend,' vertelt Marcel.

‘Een grote groep bezoekers komt volgende week zondag echt voor de muziek en die denken bij regen "het zal mij een zorg zijn", maar velen komen ook grotendeels voor de gezelligheid en het elkaar weerzien, en daarvoor is het minder fijn.'

‘Vorig jaar hadden we tot zes uur prachtig weer,' vertelt Leen. 'Het was enorm druk en gezellig, en daarna barstte de regen los. Dan blijven er toch nog een hoop, maar het is wel jammer. De voorspellingen lijken nu goed, dus we hopen dat dat doorzet.'

Podium gedraaid

Beiden zeggen benieuwd te zijn naar de nieuwe opstelling van het podium op de Turfkade, één van de drie grote podia deze dag. 'Deze wordt dit jaar voor het eerst een kwartslag gedraaid en komt met de rug naar het monument op het Turfplein te staan. Je krijgt dan meer een plein-effect, net als op de Markt. We zijn benieuwd hoe dit gaat uitpakken, hoe de sfeer is en hoe iedereen het ervaart.'

Programma

Het programma staat weer bomvol goede bluesbands. 'Dit jaar zal de winnaar van de European Challenge het festival aftrappen op het podium op de Markt,' vertelt Marcel trots. Marcel is elk jaar van de partij op de Dutch Blues Challenge. 'De Nederlandse band die deze dit jaar won, de Robert Duijf Band, is doorgestuurd naar de Europese blueswedstrijd in Portugal, die ze óók wonnen. Dat is fantastisch.'

'Daarnaast hebben we een Brielse band op het Turfkade podium: Roadkill Casserole, en op de Markt speelt de band Kid la Rue, waarvan de drummer ook een Briellenaar is. Maar diezelfde avond treedt er ook bijvoorbeeld een Nederlandse band op met een Amerikaanse zangeres die met Bluesmuziek in Chicago opgroeide. Daarnaast hebben we vele one-men bands die optreden in de sfeervolle straatjes, veelal bij de terrassen van de horeca.'

Op de binnenhaven van de vestingstad is men daags ervoor al bezig met de bouw van het podium. Niet op de kade, maar jawel: op het water. Leen vertelt enthousiast: 'Hoeveel gratis festivals hebben er nou een podium dat drijft op een ponton?!? Geen toch? Het is geweldig dat dat hier in Brielle gewoon kan en lukt.'

Dat Brielle Blues na 32 jaar nog steeds een groot succes is, zegt genoeg over het festival. 'We willen de blues met dit festival in ere houden,' besluit Marcel. 'Dat we komende oktober als organisatie de Nederlandse Keeping the Blues Alive Award in ontvangst mogen nemen, is daar een fantastische erkenning van.'

Ook zin om te komen en benieuwd naar het programma? Kijk dan op www.brielleblues.nl

Meer weten over je bezoek en verblijf aan vestingstad Brielle? Kijk daarvoor op www.beleefbrielle.nl.

Lees ook

IMG_1944.jpeg

Tientallen zwerfdieren per jaar opgevangen op Voorne-Putten

Voorne-Putten - Vandaag is het Wereld Zwerfdierendag (World Stray Animals Day), een internationale dag die in 2010 in Nederland werd geïnitieerd om aandacht te vragen voor de honderden miljoenen zwerfdieren wereldwijd. De dag staat in het teken van het lot van honden, katten en andere dieren zonder thuis en roept op tot medeleven, sterilisatie en concrete actie om dierenleed terug te dringen.

IMG_5850.JPG

Dieren4u ontvangt nieuwe dierenambulance voor hulp aan dieren in nood

Spijkenisse - Op woensdag 1 april ontvingen medewerkers van Dierenambulance Dieren4u een nieuwe dierenambulance van Stichting Dierenlot. Dat was hard nodig, want de huidige dierenambulance had al ruim 400.000 kilometer gereden.

PHOTO-2024-04-06-16-29-46.jpg

Kom in de Kas keert terug op 11 april met 12 deelnemende bedrijven

Voorne-Putten - Op zaterdag 11 april is het zover: voor de 48e keer doen de boeren en tuinders van Voorne-Putten mee aan het landelijke evenement Kom in de Kas. Na een afwezigheid vorig jaar vanwege te weinig animo, openen dit jaar maar liefst 12 bedrijven hun deuren voor lokale inwoners om een kijkje te nemen achter de schermen van de agrarische wereld.

Zwaan_Spijkenisse-Verplaatsen (1).jpg

Zwanennest bij skatepark verplaatst en later toch teruggezet

Spijkenisse - Bij een skatepark in Spijkenisse hebben twee zwanen een nest met inmiddels behoorlijk wat eieren. Vrijdagmiddag is het nest verplaatst na meldingen van overlast en verstoring door jeugdigen.

IMG_0751.jpeg

Schoolvoetbal Voorne-Putten: 'Voorrondes een groot succes'

Voorne-Putten - De voorronden van het schoolvoetbal voor basisscholieren in Voorne-Putten zijn de afgelopen weken succesvol afgerond. Leerlingen van groep 5 tot en met 8 konden bij vijf lokale verenigingen genieten van sport en spel in de buitenlucht.

Schermafbeelding 2026-04-02 221836.png

Spanjaarden op 1 april opnieuw verjaagd uit Den Briel

Brielle - Op 1 april veranderde het centrum van Brielle in een middeleeuwse vesting. Mensen en gebouwen transporteren voor een dag naar 1572 om de bevrijding van De Briel door de Watergeuzen te herdenken.