Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gratis bluesfestival Brielle Blues op 28 juli!

9312332cd9fa39c2fda53ce1149f1ada
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 28 juli verzamelen bluesliefhebbers uit binnen- en buitenland zich in het Zuid-Hollandse Brielle. Elk jaar trekt het gratis bluesfestival zeker 15.000 bluesliefhebbers naar de vestingstad.

Organisatoren Leen van der Reiden en Marcel van Oranje van Stichting Brielle Blues kijken er weer enorm naar uit. Elke dag houden ze nu het weerbericht voor 28 juli gespannen in de gaten, hopend op een mooie, droge dag. 'Het weer is zó bepalend,' vertelt Marcel.

‘Een grote groep bezoekers komt volgende week zondag echt voor de muziek en die denken bij regen "het zal mij een zorg zijn", maar velen komen ook grotendeels voor de gezelligheid en het elkaar weerzien, en daarvoor is het minder fijn.'

‘Vorig jaar hadden we tot zes uur prachtig weer,' vertelt Leen. 'Het was enorm druk en gezellig, en daarna barstte de regen los. Dan blijven er toch nog een hoop, maar het is wel jammer. De voorspellingen lijken nu goed, dus we hopen dat dat doorzet.'

Podium gedraaid

Beiden zeggen benieuwd te zijn naar de nieuwe opstelling van het podium op de Turfkade, één van de drie grote podia deze dag. 'Deze wordt dit jaar voor het eerst een kwartslag gedraaid en komt met de rug naar het monument op het Turfplein te staan. Je krijgt dan meer een plein-effect, net als op de Markt. We zijn benieuwd hoe dit gaat uitpakken, hoe de sfeer is en hoe iedereen het ervaart.'

Programma

Het programma staat weer bomvol goede bluesbands. 'Dit jaar zal de winnaar van de European Challenge het festival aftrappen op het podium op de Markt,' vertelt Marcel trots. Marcel is elk jaar van de partij op de Dutch Blues Challenge. 'De Nederlandse band die deze dit jaar won, de Robert Duijf Band, is doorgestuurd naar de Europese blueswedstrijd in Portugal, die ze óók wonnen. Dat is fantastisch.'

'Daarnaast hebben we een Brielse band op het Turfkade podium: Roadkill Casserole, en op de Markt speelt de band Kid la Rue, waarvan de drummer ook een Briellenaar is. Maar diezelfde avond treedt er ook bijvoorbeeld een Nederlandse band op met een Amerikaanse zangeres die met Bluesmuziek in Chicago opgroeide. Daarnaast hebben we vele one-men bands die optreden in de sfeervolle straatjes, veelal bij de terrassen van de horeca.'

Op de binnenhaven van de vestingstad is men daags ervoor al bezig met de bouw van het podium. Niet op de kade, maar jawel: op het water. Leen vertelt enthousiast: 'Hoeveel gratis festivals hebben er nou een podium dat drijft op een ponton?!? Geen toch? Het is geweldig dat dat hier in Brielle gewoon kan en lukt.'

Dat Brielle Blues na 32 jaar nog steeds een groot succes is, zegt genoeg over het festival. 'We willen de blues met dit festival in ere houden,' besluit Marcel. 'Dat we komende oktober als organisatie de Nederlandse Keeping the Blues Alive Award in ontvangst mogen nemen, is daar een fantastische erkenning van.'

Ook zin om te komen en benieuwd naar het programma? Kijk dan op www.brielleblues.nl

Meer weten over je bezoek en verblijf aan vestingstad Brielle? Kijk daarvoor op www.beleefbrielle.nl.

Lees ook

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee stelt drie locaties open om verkoeling te zoeken

Voorne aan Zee – De gemeente Voorne aan Zee heeft vanwege de aanhoudende hitte drie locaties geopend voor inwoners om verkoeling te kunnen zoeken. De locaties zijn bedoeld voor mensen die thuis, bij familie, vrienden of kennissen geen koele plek kunnen vinden tijdens de warme temperaturen waarbij het KNMI code rood heeft afgegeven.

zon

Zo gaat onze regio om met de hitte

REGIO - Sinds vannacht 00.00 uur is code rood van toepassing als weeralarm. Het is de eerste keer dat deze code voor warm weer is uitgegeven. In de regio is het onderwijs grotendeels stilgevallen en gaan activiteiten niet door. Ook is er extra drukte in de regio. In dit artikel houden wij u vandaag op de hoogte van actualiteiten rondom het weer.

Brandweermuseum Hellevoetsluis 1

Brandweermuseum Hellevoetsluis viert 100-jarig bestaan: ‘Trots om de collectie aan bezoekers te laten zien’

Hellevoetsluis – In het Brandweermuseum in Hellevoetsluis kun je terecht voor een uitgebreide collectie waar de bestrijding van brand in Nederland van rond het jaar 500 tot nu te zien is. Dit jaar bestaat het Brandweermuseum uit de regio 100 jaar en wordt dit jubileum groots gevierd met een feestweekend op zaterdag 11 juli en zondag 12 juli.

0723d507-f5d1-42da-8dc9-59a2a66abb22

Muziektent in Oostvoorne decor voor traditioneel bosconcert

Oostvoorne – Traditiegetrouw verzorgt muziekvereniging De Volharding uit Oostvoorne ook dit jaar weer een bosconcert in het Mildenburgbos.

Zon_weer

Code rood vanaf middernacht

Regio - Vanaf middernacht (0.00 uur) geldt in 8 provincies in Nederland code rood vanwege de verwachte extreme hitte. Ook in onze provincie geldt code rood.

N57

Drukte verwacht op de N57 vanwege Concert at Sea en verkeer richting het strand

Regio – Van donderdag 25 juni tot en met zaterdag 27 juni staat een nieuwe editie van het festival ‘Concert at Sea’ op het programma op de Brouwersdam. Vanwege dit evenement en het verkeer dat vanwege de zomerse temperaturen richting het strand trekt, wordt de komende dagen drukte verwacht op de N57.